Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) #64638144 válasza Nodiras (#7047) üzenetére


#64638144
törölt tag

Valakinek a tényeket is kell közölnie, bocs. Nem lehet mindig elfogadni a marketingszöveget.

(#7052) qltsar válasza Nodiras (#7047) üzenetére


qltsar
addikt

Nem hinnem, de ertelek. En OP9 Pro-rol valtottam, amihez kepest abszolut visszalepes, de meg a 7T-vel sincs parban a jelenlegi kamera kepesseg. Viszont a bananagate-tol eltekintve tudtam, hogy mire vallalkozom.

[ Szerkesztve ]

(#7053) Pierre75 válasza PedroPascal (#7050) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ez bizony user error! Köszi, ez lett a megoldás!
SBC volt SSC helyett a tableten. (mivel alapbeállítás ssc, így vmikor ezt két dolgos kezem piszkálta el).

(#7054) #64638144 válasza Pierre75 (#7053) üzenetére


#64638144
törölt tag

Egyébként ez furcsa számomra. Mert én valahányszor ehhez hozzápiszkáltam, újraindítás után mindig visszaállt arra az értékre, amit ő a legjobbnak talált.

(#7055) Pierre75 válasza #64638144 (#7054) üzenetére


Pierre75
senior tag

Tab S8U ha csatlakoztatom a Topping DX3 Pro ldac-et, nekem kell manuálisan beállítani az ldac codecet és külön a bt settingsben is a jobb hangminőséget.
Ha újrapárosítom megnézem majd milyen kodekkel indul alapbeállításon.

(#7056) Pano


Pano
addikt

Nos, gmail értesítési probléma. Megoldódott.
Ki kellett kapcsolnom az adaptív akku kezelést és az alkalmazások altaltásának funkcióját és az AOD-ot.
Az alkalmazásinfó/akku alatt még beállítottam a nem korlátozott módot is.
Ezek közül pontosan melyik, vagy melyikek kombinációja lett végül hatásos, az passz, mert a nem korlátozottra állítás még nem volt önmagában elég.

Minden más megoldás nem működött, csak átmenetileg.
Az, hogy egyeseknek miért működik jól, másoknak meg nem, örök rejtély marad. De sajnos a Play Store-ban is elég sok a hasonló panasz, szóval nem egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#7057) #64638144 válasza Pano (#7056) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nahát, mintha ezt írtam volna én is

Amúgy az AOD-ot nyugodtan visszakapcsolhatod, annak semmi köze a dologhoz. Itt a lényeg az szerintem, hogy azt amitől működik, azt mikor lépteti érvénybe a rendszer. Ez lehet egy újraindítás pl.
Amúgy attól függ, hogy kinél megy és kinél nem, hogy ki hogy használja a telefonját. Jövő héten úgyis jön megint valaki, akinek nem működik .

(#7058) alex devil válasza Pano (#7056) üzenetére


alex devil
senior tag

Majd írj róla légyszíves, hogy az akkukímélő dolgok kikapcsolása után mennyire csökkent vagy nem a telefon áramfogyasztása.

S23

(#7059) Pano válasza #64638144 (#7057) üzenetére


Pano
addikt

Igen és mókoltam is az energiamegtakarítási beállításokkal. A gmail hozzá is lett adva a soha nem alvó alkalmazásokhoz és mégis mindig vagy altatta, vagy nem szinkronizált. Annak ellenére se, hogy be lett állítva "mindig maradjon nyitva" részhez.

A probléma akkor vált nagyon furcsává, amikor már ráfanyalodtam a Samsung Mail-re és az ugyan ezt csinálta. Egy idő után elkezdte nem szinkronizálni a leveleket időben és 1-2 órákat késtek miközben a szinkronizáció azonnalira volt állítva. Itt már nagyon gyanús volt az egész.
Mondom akkor szerintem a google fiók szinkronizálásával lesz valami gebasz, de erre érdemi beállítást nem találtam. Kijelentkeztem a fiókból rendszer szinten, majd újra vissza, semmi. Csak a teljes akku kezelési funkciók kikapcsolása oldotta meg a gondot.

Tehát nem magával a gmail appal van feltétlen a gond, hanem a Samsung valamiért a rendszerszinten hozzáadott google fiók szinkronizálásával b*szakodik ha az adaptív akku kezelés be van állítva.
Google-t túrva ugrott be egy régi fórum bejegyzés (2020), ahol említették, hogy a samunál ez egy évek óta fennálló bug ennél a funkciónál, amit a mai napig nem javítottak. Lehet nem is tudják.

Már azon a ponton voltam, hogy visszaküldöm a telefont, mert ez így számomra nonszensz. Amit bántam volna, mert amúgy eddig remek kis teló.

#7058 alex devil
Erre szerintem nem leszek túl jó referencia, mert nem vagyok nagyon heavy user :) Plusz mivel tök új a telefon, nincs összehasonlítási alapom úgy hogyan bírja.

Ebben a formában 1,5 nap után 40%-nál tettem töltőre.
Főként levelezek, üzeneteket váltok, naptáramat kezelem, zenét hallgatok (YT music) és egy kis insta/facebook/reddit figyel be. Ja, s fizetek a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#7060) AtHoS válasza PedroPascal (#7050) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezen BT beállítások csak megfelelő csatlakoztatott BT eszköz jelenléte esetén élnek?
Gondolom igen, mert csatlakoztatott BT eszköz híján szürke minden beállítás

Pano

Adattakarékos módot használsz?
Ha igen, mobiladatot engedélyezted Gmail APPnak adattakarékos módban?

read-only mode on the forum

(#7061) cirx


cirx
senior tag

S23 GREEN

(#7062) Pano válasza AtHoS (#7060) üzenetére


Pano
addikt

Nem, semmi ilyesmit nem használok.
Szó szerint minden végig lett rágva amíg sikerült eltalálni azt a pontot. :)

Amúgy elég gyakori probléma ez. Csak az a fura, hogy van akinél meg csont nélkül megy.
Szerintem maga a samsung se érti miért és ezért nincs évek óta javítva. Vagy eleve a Google szerverbeállításain múlna és ők tojnak bele.

[ Szerkesztve ]

(#7063) migabi24 válasza cirx (#7061) üzenetére


migabi24
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#7064) Rigormortiis válasza Pano (#7062) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem lehet, hogy valamilyen más Google szolgáltatás van korlátozva vagy pihire küldve? Tudom, nem segítség, de nekem eddig egyetlen Samsung telómmal sem volt ilyen bibi, igaz én nem is korlátozom, ha éhes, megetetem, de ez csak én vagyok.

Pedig nálam az adaptív akkukezelés is be van kapcsolva (ami nem összekeverendő az adaptív energiatakarékossággal).

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#7065) Pano válasza Rigormortiis (#7064) üzenetére


Pano
addikt

Nem tudom, mert igazából én nem nyúltam semmihez, csak úgymond out-of-stock használtam a telefont.
Az ehhez kapcsolódó beállításokban sincs semmi hozzáadva.

(#7066) qltsar válasza Pano (#7062) üzenetére


qltsar
addikt

Fura. Nalam raadasul optimized-on van, es minden jon idoben, mindket accountomon.

(#7067) undercover


undercover
senior tag

Hali! Mióta kijött az Android 14, nálam rosszabb a SOT idő. Nem tudom erre van-e már valami megoldás. :(

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#7068) alex devil válasza undercover (#7067) üzenetére


alex devil
senior tag

Mennyivel rosszabb?

S23

(#7069) Pano válasza qltsar (#7066) üzenetére


Pano
addikt

Az egész úgy furcsa ahogy van. :D
Régen hasonló (össze-vissza konfigolás ellenére nem jó értesítések) és egyéb okok miatt menekültem iPhone-ra. Szóval kb 4 éve is volt ez gondom.

Lehet magával az accommal lesz valami, vagy nem tudom. Igaz, már a gmail beállításokba is mindent visszaállítottam, de így se.
Ez az e-mail címem még a kezdeti időkből való, amikor a gmail-be még csak meghívásos alapon lehetett regisztrálni. Nem tudom, hogy van-e esetleg köze hozzá, bár meglepődnék.
Lehet benn ragadt valami régi param a szerón a regisztrációmnál ami bezavar a szinkronizációba vagy én nem tudom. iOS-en viszont kifogástalanul működött.

[ Szerkesztve ]

(#7070) Pano válasza undercover (#7067) üzenetére


Pano
addikt

Most elvileg jött ki egy új frissítés, próbáld meg azzal is.

(#7071) qltsar válasza Pano (#7069) üzenetére


qltsar
addikt

Ezt irtam az elozoekben is, hogy ez valoszinuleg account bindes hiba lesz.

De aterzem, velem is volt mar ilyen, de 2 het iPhone hasznalat utan ugy voltam vele, hogy inkabb kessen :)), majd megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#7072) PeteePeti


PeteePeti
őstag

S23+ Gcam 9.1-re valami tuti configot tudnátok ajánlani? :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#7073) Benoe77 válasza PeteePeti (#7072) üzenetére


Benoe77
őstag

Szerintem még nincs, csak 8.8-ra. Itt linkeltem: [link]

(#7074) zola899 válasza PeteePeti (#7072) üzenetére


zola899
tag

Asszem' már van, legalábbis többen is feltöltöttek olyan képet ami azzal készült.

Csekkold a Gcam for S23 csatornát Telegram appban :)

Samsung Galaxy S23+, Samsung Galaxy Watch 3, Samsung Galaxy Buds FE

(#7075) zola899


zola899
tag

"Javasabr" pont most du. töltötte fel :D

Samsung Galaxy S23+, Samsung Galaxy Watch 3, Samsung Galaxy Buds FE

(#7076) Benoe77 válasza zola899 (#7075) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, de ez még csak teszt és csak ultra-ra van.

(#7077) zola899 válasza Benoe77 (#7076) üzenetére


zola899
tag

Én vagyok a software engineer aki fejleszti?

NEM!

Ha kell friss és jobb config, sürgősen, akkor tőle érdeklődjetek!

Leírtam mit és hol ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+, Samsung Galaxy Watch 3, Samsung Galaxy Buds FE

(#7078) Benoe77 válasza zola899 (#7077) üzenetére


Benoe77
őstag

Pedig azt hittem... ;]

(#7079) G@ben


G@ben
addikt

Már többször előfordult, hogy a net bekapcsolásakor sok pittyenéssel jön értesítés. Nem tudom, milyen, mert nem jelez ki semmit, csak pittyen. Én a messengerre gyanakszom, mert ha beszélgetek pár emberrel, akkor szokott jönni ez a hang, de úgy, hogy új üzenetem nincs, a számítógépen mindet megnéztem már. A telefonon minden facebookos, messengeres értesítés ki van kapcsolva, illetve mobilnet mellett nem csipog, csak wifire kötve. Mi lehet ez az értesítés és hogy lehet kikapcsolni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7080) AtHoS válasza G@ben (#7079) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha csak WiFi esetén pittyeg, akkor elképzelhető, hogy adattakarékos módban mobilnet nincs engedélyezve a ″problémás″ alkalmazásnak, így ott lehetne szűrni melyik okozza vagy ránézni az Alkalmazásoknak engedélyezett hálózatok menüt, hátha ott lett elvéve a mobilnet hozzáférés.

Amúgy a Korábbi értesítések menüben nincs ott véletlenül az alkalmazás miután becsipogott neked?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7081) G@ben válasza AtHoS (#7080) üzenetére


G@ben
addikt

Megnéztem, a face és a messenger is mehet mindkét hálózaton, meg szoktam mobilneten is nézni. Illetve minden alkalmazásnak engedélyezve van mindkét hálózat, talán csak a frissítések vannak letiltva.
Viszont a használhat adatot adattakarékos módban menüben ki van kapcsolva egy csomó cucc, a face és messenger is, mégis tudom használni őket.
A korábbi értesítéseket most kapcsoltam be, szóval egyelőre üres a lista. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7082) belashx válasza G@ben (#7081) üzenetére


belashx
senior tag

A Good Lockban van egy Nice Catch nevü modul. Azt elvileg ilyenekre találták ki. Egy próbát megérhet.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7083) G@ben válasza belashx (#7082) üzenetére


G@ben
addikt

Felraktam, kipróbálom. Köszönöm! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7084) Peathee


Peathee
aktív tag

Jött ma valami:

(#7085) Cartman023 válasza Peathee (#7084) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Nekem mintha jobb lenne az akksikezelése. Ez előzővel eléggé merült.

(#7086) migabi24 válasza Cartman023 (#7085) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azt hogy sikerült megállapítani :W

(#7087) EngineerBoy


EngineerBoy
kezdő

Nekem 10%-al jobb lett az uzemido Android 14 alatt. Ugyanugy használom a telefont. Ugyanazokat az appokat. Estére mire toltore tennem tobb kakao marad benne.

(#7088) Pano válasza Cartman023 (#7085) üzenetére


Pano
addikt

A changelog szerint csak biztonsági frissítés.
De aztán ki tudja. Tegnap még én is bedőltem a fenti leírásnak egy rövid ideig, de ott a link. Azt kell megnézni.

(#7089) #64638144 válasza Peathee (#7084) üzenetére


#64638144
törölt tag

Megvárom, míg a frissítésfétisesek tesztelik, nehogy beszívjam. Szerencsére nekem nem dobta fel.

(#7090) qltsar válasza #64638144 (#7089) üzenetére


qltsar
addikt

Tegnap kijott mar, irta is itt valaki reggel, secu patch: link

Build Number : S916BXXS3BWK5

Android version : U(Android 14)

Release Date : 2023-11-13

Security patch level : 2023-11-01

• The security of your device has been improved.

(#7091) Ricardo válasza #64638144 (#7089) üzenetére


Ricardo
félisten

Minek? Ők csak a "marketinget" mondják.
Ki fogja közölni a "tényeket? :D

(#7092) #64638144 válasza Ricardo (#7091) üzenetére


#64638144
törölt tag

Olvasok a sorok között. :))

(#7093) sasedit


sasedit
újonc

Sziasztok, az érdekesség kedvéért: a német SAMSUNG most érvényes árai... (Nézegetem egy ideje - azt is -, mert S23+ vásárláson gondolkodom.)
A magyaron ugyanezek 525- ill. 575.000. Az ÁFA-különbséget figyelembevéve is nagyon durva.... :(

(#7094) sasedit válasza sasedit (#7093) üzenetére


sasedit
újonc

Na a kép meg nem tudom miért maradt le, midegy, az S23+ 829 ill. 899 €.

(#7095) neuw13 válasza fzboxx (#6299) üzenetére


neuw13
újonc

Szia,köszönöm a segítséget!banknál volt valami, 1 héttel később elindult normálisan az telós fizetés,azóta is működik. :DD

(#7096) fzboxx


fzboxx
senior tag

Nagyon szívesen :R

(#7097) David3 válasza sasedit (#7094) üzenetére


David3
őstag

Plusz osztogatnak most 5% kedvezményt. Kaptam én is, bár nem hiszem, hogy felhasználom. Mindenesetre kis különbség van. :)

(#7098) Pano válasza sasedit (#7093) üzenetére


Pano
addikt

Nem csak a magas áfa és gyenge forint, hanem a piac bizonytalansága is magas árakat generál.
Minden piaci résztvevő belekalkulál az árba olyan rizikókat is, hogy ki tudja melyik este gondol egyet a magyar törvényhozás és őket is plusz adóval vagy egyébbel sújtja pár óra leforgása alatt.

(#7099) Lami66 válasza sasedit (#7093) üzenetére


Lami66
őstag

Pedig jó lenne, ha tudnál csatolni képet arról, hogy az S23+ 525 és 575 ezer, mert a hivatalos ára nem annyi (talán februárban a nyitó ára volt annyi)
Én tudok csatolni képet a hivatalos forgalmazók árairól, és mindegyik 450 ezerért adja az 512 gigás S23+ -t, a 256-ost meg 420 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#7100) G@ben válasza belashx (#7082) üzenetére


G@ben
addikt

Felraktam, engedélyeztem mindent, most megint pittyegett egy csomót, de nem jelez semmit. Hol kellene látnom, hogy mi jelez?

A korábbi értesítések sem jelez semmit. A facebook/messenger továbbra is gyanús, mert chateltem a számítógépen, aztán benyomtam a telefonon a netet és akkor pittyegett sokat. Persze olvasatlan üzenet nincs.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.