Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Dhampir válasza _stick_ (#11650) üzenetére


Dhampir
félisten

Én csak az Oblivion Lost 2.2-őbe és az Oblivion Lost 2010-be kezdtem bele 1 évvel ezelőtt, játszhatóak.

Ezenkívül Autumn Aurora és Legendary modokat tolt itt a nép.

Ilyesmi is létezik, de nem ismerem.

Oblivion Lost Remake, ezt sem ismerem.

(#11652) rétisün válasza _stick_ (#11650) üzenetére


rétisün
veterán

ShoC-hoz még ajánlott a Secret Trials 2, ha nem zavar, hogy csak angolul van. esetleg Autumn Aurora moddal együtt, ez csak grafikailag módosítja, szürkébb lesz az egész, de helyenként sokkal 'növényesebb'
asszem van korábbi hsz-ekben pár kép, mi a különbség. teljesen új sztori, más területek.

illetve ehhez érdemes letölteni a végigjátszást (szintén angol, 2 féle is van) mert igencsak el lehet akadni benne.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11653) _stick_


_stick_
őstag

Köszönöm a válaszokat urak! :R

(#11654) SaGa59 válasza rétisün (#11652) üzenetére


SaGa59
őstag

Izé... Nem Trials, Trails.

A Trials próbákat, illetve bírósági tárgyalásokat jelent, míg a trails ösvényeket, nyomokat. Itt rejtett ösvényekről van szó, merthogy bizonyos utak csak akkor jelennek meg, ha teljesítettél egy feladatot. A letöltésében benne van a kézikönyve is, és nélküle tényleg játszhatatlanul nehéz. Fontos, hogy csak az vágjon bele, aki eléggé érti az angolt és képes úgy játszani, hogy nem a saját feje után megy, hanem azt teszi és akkor, amit mondanak. Ha elvész egy fontos karakter egy csatában, vagy mert később mentél hozzá, mint ahogy leggyorsabban lehetett, könnyen lehet újrakezdés a vége...
Sűrűn és sokat kell menteni.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11655) rétisün válasza SaGa59 (#11654) üzenetére


rétisün
veterán

igazad van, Trails, jogos :R :B

kicsit most hanyagolom, eléggé összekeveredett a játék a kétféle gamedata váltogatásától, újrajátszom majd valami korábbi mentéstől, ha végeztem a Время Альянса után.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11656) _stick_ válasza SaGa59 (#11654) üzenetére


_stick_
őstag

Kösz a leírást.
Találtam még kettőt, ezeket nem írtátok, google első találatai közt voltak: lost alpha és stalker complete 2009, ez utóbbi grafikai mod lehet. :F

(#11657) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Én is most gondolkozom újrakezdésen, azonban én csak egyszer, megjelenéskor játszottam végig a játékot, ezért ellentétben stickkel, inkább a sztorin nem változtató, csak grafikai/hang/bugfix szempontból a legjobban hozzáadó modot keresem. Az Oblivion Lost mellett a Complete és Mistery modokról találtam a legtöbbet, de jellemzően ezer éves infók, egymástól időben erősen eltérően.

Valaki esetleg próbált ezek közül többet is?
Ja, és steames verzióval ezek mennyire kompatibilisek?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11658) SaGa59 válasza _stick_ (#11656) üzenetére


SaGa59
őstag

A Lost alpha önálló játék, nem kell hozzá ShoC, sőt nem is jó, mert egy hivatalosan ki sem adott 1.0007.es verzión alapul. Van saját topikja itt is.
A Complete, amennyire tudom grafikai, fegyver és sok féle egyéb tuning, javítás/nehezítés/könnyítés, ki hogy érzi, de alapvetően a töténeten nem változtat.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11659) Dhampir válasza Mosqu!to (#11657) üzenetére


Dhampir
félisten

A Complete-tel szebb a grafika, én csak Kordonban mászkáltam benne egy darabig, érdemes kipróbálni.

Egy jobbfajta Dell Precision szépen vinné a játékot nagy felbontáson is. :D

(#11660) blaci82


blaci82
újonc

Sziasztok ! Az ol2.2 telepitéséhez miért kell az fsgame file-ba átírni dolgokat ? kell egyáltalán ? Vagy csak a régebbi ol nél kellet ?

(#11661) rétisün válasza blaci82 (#11660) üzenetére


rétisün
veterán

(azt hiszem) azért, hogy a játék a mod gamedata mappájából (is) dolgozzon, ne csak az alap gamedata.db* fájlokból.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11662) blaci82 válasza rétisün (#11661) üzenetére


blaci82
újonc

Felraktam a modot elinditottam a játékot és pl az inventoryban megváltozott a hátizsák teherbírása plusz megjelentek új mutánsok meg vezethető járművek...pedig nem irtam át semmit , lehet hogy nem is kellene ??

(#11663) rétisün válasza blaci82 (#11662) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, hogy nem is kell...én se emlékszem, hogy emiatt átirogattam volna, csak a mentések helyét szoktam átírni, ne a dokumentumok mappába mentsen, hanem a játék mappájába.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11664) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Tud valaki egy linket az OL 2.2 magyarositáshoz?
Köszönöm!

(#11665) Dhampir


Dhampir
félisten

(#11666) Pörp válasza Dhampir (#11665) üzenetére


Pörp
senior tag

:R

(#11667) op.erik


op.erik
aktív tag

Na ehhez milyen erőgép kell majd? Amúgy eszméletlen mit ki nem hoztak a SoC motorjából... Gratula nekik! :)

(#11668) Dhampir válasza op.erik (#11667) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg több lesz majd egy pusztán grafikai felturbózásnál. :)

(#11669) blaci82


blaci82
újonc

Probálta már valaki a 2009 complet mod-ot ? Jobb mint az ol2.2

(#11670) Dhampir válasza blaci82 (#11669) üzenetére


Dhampir
félisten

Próba cseresznye. Kordonban próbálkoztam vele egy darabig, de már nem rémlik a különbség. OL 2.2-ben talán jobban nyomulnak a nehezen agyonlőhető zombik, ha jól emlékszem, ilyesmi.

(#11671) emre válasza blaci82 (#11669) üzenetére


emre
veterán

Ha jól emlékszek nem jobb, inkább csak a képi világa más kicsit.
Nekem amúgy ezek a Complete modok nem nagyon jöttek be.

Szerintem továbbra is a két legjobb ShoC mod az OL2.2, valamint az ABC Inferno.
Aki durvaságra vágyik maradjon 2.2-nél, ha nagyobb nyüzsgésre akkor az inferno-nál. Megvan még a Soljanka is, de arra már nem is emlékszek hogy milyen.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11672) Dhampir válasza emre (#11671) üzenetére


Dhampir
félisten

Aki durvaságra vágyik maradjon 2.2-nél, ha nagyobb nyüzsgésre akkor az inferno-nál.

Ezt hogyan kell érteni?

Durvaság= sok harc?
Nyüzsgés= sok küldetés?

Az a jó, ha mindkettőből van elég. :D

(#11673) emre válasza Dhampir (#11672) üzenetére


emre
veterán

A 2.2 elég nehéz magasabb fokozaton, piszkosul kell figyelni.
Az inferno modnál meg nincs üresjárat, mindig történik valami. Több a spawn, már a bárba való bejutásért is harcolni kellett.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11674) Dhampir válasza emre (#11673) üzenetére


Dhampir
félisten

Én stalker-fokozaton szoktam játszani a Stalkereket, nekem még így is nagyon nehéz időnként, ahol kemény ellenfelek, erős sugárzás és időre történő feladatmegoldást kell végrehajtani. :)

(#11675) emre válasza Dhampir (#11674) üzenetére


emre
veterán

Magasabb szinten hamarabb találhatsz jobb fegyvert is. Meg ami még eszembe jutott hogy az ol szériában nincs annyi mutáns viszont több törődést igényelnek. Az infernoban elég sok van, de könnyebben halnak.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11676) Dhampir válasza emre (#11675) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt nem is tudtam.

Az OL 2.2.őt egy darabig játszottam, a zombikat alig tudtam legyakni, elnyelik a lőszert.

(#11677) hubai1979 válasza Dhampir (#11676) üzenetére


hubai1979
őstag

OL 2.2 történethez van magyarosítás?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#11678) emre válasza hubai1979 (#11677) üzenetére


emre
veterán

Van.

OL22_magyar_beta.zip

STALKER_Oblivion_Lost_2.1_HUN.zip

Meg ha kell itt az arsenal mod is hozzá ol2.2_arsenal_mod.zip

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11679) hubai1979 válasza emre (#11678) üzenetére


hubai1979
őstag

Együt működnek? nem üti ki a magyarosítás ha fől rakom hozzá a sok fegyvert.

Egyépként köszönöm szépen a segítséget. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#11680) emre válasza hubai1979 (#11679) üzenetére


emre
veterán

Szívesen, sajnos most nincs működő ol2.2 gamedata állományom hogy megnézzem mi volt a jó megoldás.

Nálam együtt ment, meg a későbbi Complete OL modok többsége tartalmazza az Arsenal-t.
De arra már nem emlékszek hogy 04 vagy 05-ös peccsel használtam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11681) emre válasza hubai1979 (#11679) üzenetére


emre
veterán

OL 2.2
Nyomtam egy friss telepítést, mert az előző csak 04-ig volt frissítve. A lényeg hogy ha az arsenal modból ha peccshez tartózó mappán kívül bármi mást felteszek a kliens szinkronizálásnál kifagy.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11682) hubai1979 válasza emre (#11681) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszike. :R :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#11683) Sensut válasza Sensut (#11612) üzenetére


Sensut
őstag

Korábban írtam, hogy valami baj van a Secret Trails 2 + AA 2 grafikájával, mert teljes dinamikus beállítással, fullon, olyan az egész, mintha egy műanyag világban sétálnánk. Nos, rájöttem, hogy az Autumn Aurora 2 miatt volt az. Most újrakezdtem a modot, de ezúttal a Photorealistic Zone-t tartalmazó verziót, ami tökéletes grafikát hoz, és nyoma sincs a műanyagos hatásnak. Ez a verzió még tartalmazza a Horusmodot is, ami sokat enyhít az eredeti ST2 durva korlátain és szinte már élvezhető ez a mod is.

(#11684) SaGa59 válasza Sensut (#11683) üzenetére


SaGa59
őstag

Ahhoz a verzióhoz találsz nálam javítást a googledrive-on. Kell, mert egy quest nem teljesíthető, meg két kép neve rossz, így ctd-zik amikor megkapod a hozzájuk tartozó cuccot jutalomként.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11685) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Ez melyik mod? A választ előre is köszönöm!

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#11686) Sensut válasza SaGa59 (#11684) üzenetére


Sensut
őstag

Köszi. Volt mellé két frissítés is, feltettem volt őket. Összevetve a tieddel úgy látom ugyanaz a tartalmuk. Egyelőre még nem volt olyan gondom, de ha lesz, akkor tudni fogom mi a megoldás.

Amúgy tényleg jó ez a mod a mellett, hogy olykor a végtelenségig fel tud idegesíteni. Vannak benne szinte megoldhatatlan helyzetek, de szerencsére nem túl sok. Akár egy trilógia része is lehetne, mondjuk a SOC trilógiáé.

SOC 0 - Secret Trails 2 - prológus
SOC 1 - Shadow Of Chernobyl
SOC 2 - Priboi Story - epilógus

Ez a három story egy jó kis kerek történet. Némi javítással akár hivatalossá is tehették volna, annyira üti az alapjáték szintjét ez a két mod :) .

@ Riot Gin: a Secret Trails 2-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11687) rétisün


rétisün
veterán

a priboy story-hoz van (kell?) valami javítás, mert addig jutottam, hogy beszélnék a katonaság parancsnokával (kb. fél perc játék), és ki is dobott, a log fájl tök üres.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11688) Sensut válasza rétisün (#11687) üzenetére


Sensut
őstag

Én semmi javítás nélkül fejeztem be az Overhaul verziót innen, mellesleg 1.0004 -es SOC verzióval. A mod 1.0005 verziót kér, próbáld meg ezt a patch-t, cseréld ki a BIN mappádat erre az 1.0005-re.

(#11689) emre válasza rétisün (#11687) üzenetére


emre
veterán

A http://stalker-zone.hu fórumon van priboi topik, de regisztrálni kell.

Patch-eket találsz vagy töltsek fel?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11690) rétisün válasza emre (#11689) üzenetére


rétisün
veterán

őszintén szólva, még nem kerestem, de feltehetnéd valahova, hátha nem is találok :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11691) emre válasza rétisün (#11690) üzenetére


emre
veterán

Nekem ezek vannak. Még a stalker_filefront-ról lettek leszedve.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#11692) Sensut válasza rétisün (#11690) üzenetére


Sensut
őstag

Az Overhaul tartalmazza az összes javítást, plusz még más modokat is. Ha újrapeccseld, lehet, hogy nem fog rendesen működni a beépített modok miatt. Szerintem a peccseléshez egy alap PS 1.1-et kell keresned.

(#11693) rétisün válasza emre (#11691) üzenetére


rétisün
veterán

köszönöm!

(#11692) Sensut: ha ebben a verzióban (állítólag) benne vannak a szükséges javítások, akkor azért még nekiesek párszor, mielőtt javításokat tennék fel, hátha tényleg csal elrontom vele....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11694) rétisün


rétisün
veterán

nem sok időm volt priboy story-t tesztelni, de random fagy a párbeszédeknél....a katonák parancsnokával pl. nem tudok beszélni, mert kidob, de pl. a kopaszok falujában volt pár ember, akivel tudtam, aztán az egyiknél megint csak kidobott.
a log fájl 0 bájt, egy betű sincsen benne, még olyankor se, amikor megy a játék, szóval nem a crash-nél törlődik, egyáltalán nem is ír bele a játék, így nem könnyű kideríteni, mi akasztja ki :(

asszem elnézek inkább valahova zaton környékére, ott is régen jártam :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11695) Sensut válasza rétisün (#11694) üzenetére


Sensut
őstag

Biztos vagy benne, hogy a SOC verziód 1.0005? Csak mert nekem az 1.0004-nél csinált ilyent párbeszédeknél. Frissítettem 1.0005-re az alapjátékot és minden OK lett.

(#11696) rétisün válasza Sensut (#11695) üzenetére


rétisün
veterán

az a fura, hogy tegnap este még játszottam vele, de az 1.0004-el, és nem crashelt....és nem cseréltem össze a bin mappákat, mert egyrészt a saját, betömörített állományomból, meg amit te linkeltél pár hsz-el följebb, abból is ellenőriztem, melyik-melyik.

a főmenüben nem írja a verziót, csak 1.000x-et, szóval abból nem derül ki, melyik fut éppen.

mod: secret trails 2 gamedatájával kiírja, 1.0004.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11697) Sensut válasza rétisün (#11696) üzenetére


Sensut
őstag

Hát a lényeg az, hogy tedd be azt a BIN mappát, amit linkeltem, az 1.0005-öt, az biztosan az aminek lennie kell, mindegy mit ír ki, és azzal megy a PS ha a verzió volt a gond. A ST2, az 1.0004-et kér.

(#11698) SaGa59 válasza Sensut (#11697) üzenetére


SaGa59
őstag

A Priboi Story-nak van olyan verziója, ami az 1.0004-gyel és olyan is, ami az 1.0005-tel megy, Épp a készítése idejében jelent meg az 1.0005-ös ShoC patch, így Dezodorék megcsinálták ahhoz is. A patchek néha nem csak a bin könyvtárba túrna bele, így annak a csereberélése nem mindig elég.

Meg kell nézni, hogy a meglévő PS a benne lévő leírás szerint melyik ShoC patch szinthez való és azzal használni, különben gondok lehetnek...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11699) Musicking


Musicking
aktív tag

Innoextractorral szét kell kapni a 1.004 és 1.005-ös patcheket és mindjárt látszanak a különbségek. Ezzel a módszerrel lehet a legkönnyebben downgradelni is a játékot. A BIN mappán kívül vannak plusz gamedata.xx fájlok is (javítások) amik meghívhatnak olyan funkciókat amik nem feltétlenül vannak meg a módosult bin mappa fájljaiban.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#11700) Sensut válasza Musicking (#11699) üzenetére


Sensut
őstag

Abszolúte. Mindig mikor frissítettem a játékot a hivatalos patch-el, követtem a telepítőn a cserélendő fájlokat, és voltak ott jócskán gamedata-s fájlok is mindegyik patch esetében. Lehet, hogy nem életfontosságú állományok, de ki tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.