- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Lalikiraly: Astra kalandok @ Harmadik rész
- hdanesz: 50. Debrecen Nagydíj - nemzetközi salakmotorverseny - életemben másodjára
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
vhw
addikt
válasz
warmonger441 #2299 üzenetére
Este kell aludni, nem a sötétben botladozni a zónában
-
warmonger441
aktív tag
valaki a lépéshangok fixét eltudja küldeni?
valamint egy másik nagy gond: hiába állítom a fényerőt, a gammát vagy bármit, krva sötét a játék
konzolban is próbáltam, de nem nagyon érdekli a játékot
valaki help? csak mert elég para hogy most pl felébredtem: jéé sötét van, na de sebaj mennyünk utunkra... kb csak a karakter lábát látni úgy hogy a monitort már kimaxoltam... :S
-
H@lede
tag
válasz
Balathruin #2297 üzenetére
Köszi azt használtam, de nem nagyon találom azt a mappa struktúrát ami le van írva hozzá.
-
H@lede
tag
Erre tud valaki mondani valami tippet?
"Can't find model file 'weapons\p90\wpn_p90.ogf"
beleraktam a weaponsbe egy p90 mappát és abba szintúgy, de nem megy
-
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2277 üzenetére
egyébként neked a gpu-t kiírja?
-
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2291 üzenetére
-
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2287 üzenetére
aranyos
-
Mate
nagyúr
Én megvárom a bétatesztelés végét, mert nem akarom elpazarolni a játékot ilyen állapotában
Túl régóta várok rá.
-
Balathruin
veterán
válasz
kislaki92 #2286 üzenetére
Ja várj, rossz érv #1 crash volt.
! [LUA] SCRIPT RUNTIME ERROR
! [LUA] ...e.r. - lost alpha\gamedata\scripts\rand_items.script:161: bad argument #1 to 'unpack' (table expected, got nil)FATAL ERROR
[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : script_engine.cpp
[error]Line : 75
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...e.r. - lost alpha\gamedata\scripts\rand_items.script:161: bad argument #1 to 'unpack' (table expected, got nil)stack trace:
0023:72CE462F xrCore.dll, xrDebug::fatal()
0023:722452A7 xrGame.dll, CDialogHolder:perator=()
0023:71EFAB91 xrGame.dll, CDialogHolder:perator=()
0023:71EF89F0 xrGame.dll, CDialogHolder:perator=()
0023:74739ED2 avcuf32.dll, AvcGetJumpCode()
0023:7268AECE xrLua.dll, luabind::detail::implicit_cast() -
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2285 üzenetére
az igen...jó kis crash!
így kell ezt csinálni!
-
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2283 üzenetére
kidobtak a bárból
lesz mit javítani! -
#57770240
törölt tag
Én random lelőttem egy 5 fős, tábortűznél piknikező kis csapatból 2 embert, a többi 3 meg ült tovább, mintha mi sem történt volna..
-
westcoastog
veterán
Agropromban van valami doboz ahová lerakhatom a lootot?
(#2280) Pacy
Jó kérdés.
Stalker fokozaton kb az orruk alá kell finganom hogy észrevegyenek.
Míg az eredeti játékokban azért volt kihívás a harcban, főleg mikor az ember szájába is bedobták a gránátot. -
Pacy
aktív tag
válasz
westcoastog #2279 üzenetére
Veteránon süketek. Nem találom kellően nehéznek én sem. A pénteki patch az már tuti?
-
westcoastog
veterán
Túl könnyű a stalker fokozat, vagy tényleg ennyire hülyék az npc-k? 5 méterre elé a pofájába kell ülnöm hogy elkezdjenek lőni...
-
Mate
nagyúr
Tudni mit fog javítani a holnap patch?
Elég hosszú a lista. Jó lenne tudni, hogy mit csinálnak meg
Nekem pl. minden kilépéskor lefagy. Ha szerencsém van újra tudom ügyeskedve indítani a gépet, rosszabb esetbe reset gomb.
-
M@trixfan
addikt
E8500 4870 1GB OC 1280x1024 tapasztalataim alapján azt vettem észre, hogy a sun shadows öli meg az fps-t. Az a baj nélküle nem az igazi a megvilágítás, viszont az fpst nálam legyilkolja 20-ra. Ha ez nincs, illetve egyéb render path van használva akkor meg általában 40 alá nem is megy be az fps. DX 9 szerintem rosszabbul fut mint a DX 10. Nagyon látszik, hogy DX10-re lett kihegyezve a látványvilág, már Object Dynamic Lighitng is olyan rajzfilmszerű lesz. Egyébként gyöynörű a grafika, el vagyok ájulva tőle, itt-ott félelmetesen szép összességében. A fény-árnyék hatásokon azért látszik, hogy vannak "pre baked" dolgok, de fantasztikus mit alkottak a srácok!
Szerk: nem tudom, hogy két magos procin van-e értelme bármit is állítani CPU Control 2-vel?
-
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2261 üzenetére
mert nekem hiányzik az a felhős esős időőőőőő
-
kislaki92
senior tag
x 14-ben nálatok is szarakszik a hang?:/ meg az imént nálam besárgult a képernyő...csak last save segített...meg fegyver eltűnt a kezemből
-
Balathruin
veterán
válasz
kislaki92 #2252 üzenetére
Sajnos nem... Amúgy az ai tényleg eléggé bamba tud lenni, nálam Kordonon hídnál csak az után reagáltak, hogy 3-man meghaltak. Célozni nem tudnak, bár nem akkora baj az, hisz ha eltalálnak jobban akkor akár meg is halhatok, pedig csak veteránon van a játék.
Aréna nálatok működik? Az első menetbe (SPOILER)két kutyát kéne lepuffantani, de nem spawnolnak.
-
kislaki92
senior tag
válasz
Balathruin #2245 üzenetére
de akkor csak nálam süt folyton a nap mint állat?
-
vhw
addikt
Az átvezető videó utáni lövöldözés megvolt? A Strelok-os földalatti küldetést kidobta? Ha igen, akkor különösebb jelentősége szerintem nincs...
(ha nem adta meg, akkor esetleg nem halt meg a csatában a Mole nevű tag? Ő árulná el az infót/adná a küldetést)
bluyoo: sok sikert a bloodsucker, burer és későbbi talán teljesen ismeretlen förmedvények likvidálásához a kis pötyögtetővel
Egyébként; aki igen hajt a tetőleszakadós befejezésre és felveti a pénz, az megnézhetné, hogy mibe kerülnek a csaposnál a különböző járművek... Sajnos nem valami közlékeny, nem hajlandó elárulni az árat sem, csak elhajt, hogy nincs neked arra pénzed.
Össze csalnám-lopnám egy BTR árát - persze, ha nem lővik szellősre pillanatok alatt AK-val... Illetve nem kell egy hordó benzin, hogy sebességbe rakja. (a kék MTZ kb 50 méterre elegendő naftát tartalmaz telitanknál...) -
galaktikus
aktív tag
válasz
Cheesus #2216 üzenetére
Köszi a választ, akkor visszamegyek.
vhw: koordinátát nekem sem adott a szemét... akkor marad az amit Cheesus kolléga mondott.
Egyébként úgy vettem észre, hogy AI elég szépen gyenkélkedik amikor nem vagy az npc-k látómezejében és hátulról lövök rájuk, egyszerűen nem lát meg, hanem tűri, hogy addig lődd ameddig bele nem döglik
Ha szemből vagyok akkor bezzeg nem ilyen "jófej"... ez elég érdekes... -
bluyoo
nagyúr
Épp ez a gondom hogy még csak Makarovval osztom az áldást ...
Mi lesz ha előveszem az SVD-t?
(#2243) kislaki92
Esetleg az Ashampoo Core Tuner 2 -őt megpróbálhatod hátha ... -
#90933760
törölt tag
Ez is csak egy kényszermegoldás, sokaknál nem működik, nálam is pl. a 100/10% helyett 80/30% lett a terhelés szóval tök ugyan annyi az erő amit kiprésel magából csak elosztotta két magra, amennyivel kevesebbet dolgozik az első azt csinálja helyette a második nem nőtt tőle a teljesítmény, kalap szart se értem el vele. A régebbivel. Az újabbiktól meg kifagy a játék.
Nálad se sokkal jobb a helyzet, a 4 magra elosztás jár plusz feladattal is ami beleadódik. Lehet sasolni a pillanatnyi terhelés értékeket ha össze van adva jó esetben minden alkalommal megvan a 150% a 400 helyett de illene legalább 300. És ebben benne van a leosztási művelet többletterhelése. Jó esetben is ha egyáltalán van gyorsulás olyan mintha kapna egy fél magnyi erőt az egyhez képest. Miközben dolgozgat 4.
Meg talán még ott tapasztalni tőle gyorsulást ahol a proci felépítéséből adódóan valamelyik erőforrás szűk egy mag dolgozása közben de a játék többet igényelne, de több magon már többet kap belőle, még ha maga a feldolgozás nem is jobb de több alkatrészt használhat hozzá. Egy proci elég bonyolult és azt se nagyon tudni a játék mire háklis. Lehet pl L2 gyorstár is, mai procikban divat kis mértékűt használni és magokra leosztva. Ha van 4 mag akkor 4x annyi L2 amit talán hasznosít a motor és gyorsul, de nem magát a procierőt használja fel az ugyan annyi csak épp sokkal több L2 és ettől gyorsul.
Ez csak egy példa.Gondolom azért nem lett több magos optimalizálás, mert óriási feladat ennyire újraírni a motort.
-
kislaki92
senior tag
az imént befölhősült
-
bluyoo
nagyúr
-
Habugi
addikt
No, srácok...!
FX-es tulajoknak ajánlom kipróbálásra a következőt:
Helyzet a következő, ne kérdezzetek semmit (nem tudom miért) de ha a játék indítását követően alttab, feladatkezelő (én erre a process explorert használom mert 10x jobb..), azt jelzi mintha 8 magot használna ugye, de ez kamu.., a képen látható magokat vegyétek el tőle! Nálam ezzel a beállítással 4 magot használ és normálisan! GPU végre kiakad 99%-on
Ugyan itt pl process explorerben belövöm még hogy priority real time.
Megjegyzem, ha a 4modulból(8mag) ha nem pont ez a 4 mag van kiválasztva akkor csak 2-3 magot használ, ha gondoljátok nézzétek meg én végigjátszottam..
Vicc, na mindegy, végre jó!i7-el is megér egy próbát, ha mást nem játszani vele és közben figyelni a hwinfó ablakot! (nálam 2. monitoron megy..)
Ja majd elfelejtettem, rendszergazdaként indítom a játékot, (hátha beleszámít).
-
bluyoo
nagyúr
Valahogy meg lehet oldani hogy nehezebb legyen a játék?
-
kislaki92
senior tag
-
capulet75
addikt
válasz
Plazmacucci #2198 üzenetére
Ezt cáfolnám. Nálam az 1Ghz-re húzott Hawk gyönyörűen vitte a CoP-ot.
-
H@lede
tag
Valaki egy kis help!
Strelok`s secret stasht hol találom lenn vagyok a könyvnél keresgéltem, de ahol gondoltam ott nincs sajons
-
kislaki92
senior tag
skacok nektek nem aktív az,hogy szerezz dokumentumokat az x-18-ból? mert voltam már ott a kompjúúter adat levételkor és még mindig aktív...és nem tudok mit odaadni a csaposnak..amúgy most megyek vissza a bárba!
szóval nem értem
-
M@trixfan
addikt
válasz
Balathruin #2188 üzenetére
Igen, írta is Dezo valahol, hogy már nem állnak át COP motorra a sok befektetett munka miatt amivel felhúzták a SOC motort. A lámpa fénye elég érdekes még DX10-ben is, közeli objektumokra nem világít. Bár mintha ez tipikus Stalker motor jelenség lenne még a COP-ban is. Valószínű valahol statikus light map van a dologban.
-
vhw
addikt
válasz
galaktikus #2215 üzenetére
Legyen nálad 1-2 üveg vodka is, úgy rémlik annyit behúz tőlem is - bár nem tudom, hogy feltétele-e a küldetés teljesítésének.
Bár nekem nem adott koordinátát, hiába beszéltem a fószerrel... azóta se tudom, hol lennének azok a hullák amiről beszélt...
-
horrolife
újonc
sajnos xp
köszi a segitséget
-
Dtomka
veterán
válasz
horrolife #2218 üzenetére
nem win32 problémára, megoldás lehet:
(#1829) PeL válasza -
-
horrolife
újonc
Sziasztok
kellene egy kis segítség telepités útán azt írja ki a játék az exe. fáljra , hogy nem win32 alkalmazás mit csínáljak ? -
-
Cheesus
senior tag
válasz
galaktikus #2215 üzenetére
Vagy visszamész a Bár-ba, és a kocsmárostól veszel egyet, vagy visszamész Dark Valley-be a térkép alján levő stalkerekhez, és tőlük megkérdezheted, hogy hol találhatsz bandita ruhát, ők meg elvileg adnak egy koordinátát a térképen.
-
galaktikus
aktív tag
SPOILER annak aki még nem tart ott!!
Kérdés: Van a küldi amikor el kell mennem kideríteni a banditák jelszavát, meg kell keresnem egy hiszékeny banditát azt hiszem, előtte pedig kell szerválnod egy bandita ruhát.. na ezt honnan szerzem meg? Amikor bekommandózok a banditákhoz, a részeg banditától nem tudom elkérni sem, ha agyonlövöm elszedni sem.. ötlet?
-
Freel
tag
Annyira király a játék, hogy úgy döntöttem bemegyek a TESCO-ba és veszek egy dezodort!!!
-
syler123
veterán
Jó lenne odakint kipróbálni, de nekem nem nyílik ki az ajtóOké kellett a felszerelésBeszéltem a traiderrel, nyomom az F-et az ajtónál, zárhang és door locked
Ez így eddig gyors menet volt.
Persze lent nem látni szinte semmit a sötétben...
-
op.erik
aktív tag
Igazatok van, én is megvárom, mert nálam iszonyat laggol, pedig nem szar a vas, ami futtatná. 8 giga ram + 1 gigás vidkari vigyorogva elvitte a Crysis-okat magason...
-
op.erik
aktív tag
Cheesus hogy megvárd-e a holnapi patchet? Ahogy gondolod, de az tuti, csinálj egy biztonsági mentést, mielőtt felül írod a fájlokat. Én nem próbáltam még, a LA-val se nagyon játszottam.
Plazmacucci hát modold csak meg, elbírja az, elbírja!
-
#65313280
törölt tag
válasz
Barin_Duty #2203 üzenetére
+ (#2204) vhw:
Akkor szaladhatok vissza...
-
-
vhw
addikt
válasz
#65313280 #2202 üzenetére
Akkor kell rákattintanod, amikor már ott vagy az épületnél (eltűnik az inventory-ból, de aktív lesz - egy ideig ~5 perc - viszonylag tempósan körbe lehet járni az épületet ennyi idő alatt)
A tudósoknál még kell lennie a saját inventory-jukban, tudsz venni még talán 2 db-ot, ha már idő előtt ellőtted amit kaptál. -
#65313280
törölt tag
SPOILER (?)
Rostok Factory-nál hol van a 3. PDA? Kettőt találtam a középső magas épületben a 2 hulla mellett, a 3-at egyszerűen nem találom sehol a 4. bloodsuckerrel együtt. Van az elgázosított terület, oda nem tudok bemenni mert a gázmaszk amit kaptam nem akar működni. Rákattintottam kettőt a raktárban és eltűnt, lol.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó egy XMG P406 laptop
- Eredeti Lenovo USB-C 65W töltő (használtak)
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- AKCIÓ! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3227, 91% Akkumálátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest