Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Dhampir válasza Dhampir (#37198) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindig elszállt az új játék kezdetekor. Töröltem a csudába.

(#37202) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Ismeritek már ezt a könyvet?

Andrew Leatherbarrow
Csernobil 01:23:40

(#37203) Yutani


Yutani
nagyúr

Azon gondolkodom, hogy vajon bármely STALKER szerzőknek eszébe jutott-e már a most folyó orosz-ukrán konfliktust beleírni egy STALKER novellába vagy regénybe? Nyilván egy ilyen sztori plotja és történései attól is függenének, hogy ukrán vagy orosz író írja-e a művet.

#tarcsad

(#37204) movax válasza Yutani (#37203) üzenetére


movax
őstag

Hát, ha olyan szar lesz, mint az eddigi Stalker-regények többsége, akkor minek.

(#37205) Dhampir válasza Yutani (#37203) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélem, hogy nem ebbe az irányba terelődnek el ezek a fantasztikus történetek, de ha valaki jól megtudja fogalmazni, akkor bármi megírható.

Persze az emberi konfliktusok, háborúskodások, egyébként is bele vannak szőve az eddigi sztorikba.

(#37204) movax

Nekem mindeddig többnyire tetszettek a Stalker regények, pedig olykor mást is lapozgatok, most például egyebek mellett Ivo Andrić "Híd a Drinán" című híres regényét olvasom ki.

(#37206) Dhampir


Dhampir
félisten

Imanbek x Alfa - Feel Good

Imanbek Maratuly Zeikenov (Иманбек Маратұлы Зейкенов) kazah elektronikus tánczenei lemezproducer.

(#37207) shield


shield
Topikgazda

A könyvek helyett, inkább a Stalker 2-őt tolnám. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37208) Dhampir válasza shield (#37207) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg eljön annak is az ideje. :)

(#37209) PeL


PeL
addikt

Üdv!

Valaki játszott már az Anomaly + EfP 3.0 moddal? Az Escape from Pripyat egyfajta expansion pack az Anomaly alap modhoz. Elég jónak néz ki, kb a legkomolyabb, legösszetettebb önállóan futtatható STALKER mod amit eddig láttam. Lényege hogy sok játékmechanikát átvettek az Escape from Tarkov című játékból, kezdve a fegyvertárak betöltésétől a különböző végtagsérülésekig. Érdekelne hogy mennyire találta nehéznek, illetve mennyire stabil? Igazából az Anomaly modot sem játszottam még sose, arról is írhat valaki 1-2 dolgot ha gondolja, hogy tudjam mire számítsak kipróbálás esetén :DDD

Itt van egy rövidebb kiértékelő-összefoglaló videó az Escape from Pripyat modból

[ Szerkesztve ]

(#37210) Dhampir válasza PeL (#37209) üzenetére


Dhampir
félisten

Páran az Anomaly moddal biztosan, még külön topikja is van:

S.T.A.L.K.E.R. - Anomaly

(#37211) kekeeci válasza PeL (#37209) üzenetére


kekeeci
senior tag

Majd másfél hónapja (04.30) próbálgatom. A stabilitásával nincs gond, a Tarkovból átvett dogok nagy részével sem.
Az Anomália modról röviden - egy mellékküldetésekkel felturbózott freeplay játék szinte az összes stalker mapon.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#37212) Zsoxx válasza kekeeci (#37211) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Milyen "mellékküldetésekkel felturbózott freeplay"-ről beszélsz? Az 1.5.1-ben 4 történetszál van, nem igazán nevezném freeplay-nek.

(#37213) kekeeci válasza Zsoxx (#37212) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ha bármely alapjáték sztorijához viszonyítjuk, ahhoz képest ezeket nem igazán nevezném főküldetésnek.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#37214) M@trixfan válasza PeL (#37209) üzenetére


M@trixfan
addikt

Van már minden: Way In Pripyat, Escape From Pripyat. :D Ránézek a videóra, olyan Stalker hiányom van már. Jöjjön belátható időn belül a 2!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37215) Zsoxx válasza kekeeci (#37213) üzenetére


Zsoxx
senior tag

És mi az összehasonlítás alapja? Pl. a triggerelt eventek száma?

(#37216) PeL válasza kekeeci (#37211) üzenetére


PeL
addikt

Jelenleg ezzel játszogatok: Tunguska: The Visitation
Egész jónak tűnik eddig, olyan mint egy izometrikus nézetű STALKER játék, ugyanúgy a zónában játszódik, vannak anomáliák, mutánsok, kitörések, csak itt mindennek más neve van a játékban :D Még a kezdőfalu is totál hasonló, az első küldetéseket adó trader NPC-t is Dr. Sidor-nak hívják :DDD Annyi hogy itt nem fegyverkereskedő, hanem valami doktor.

Vannak hibák benne de nem nagy dolgok, pl. engem bosszant az inventory management, alig van hely pakolászni, főleg hogy csomó mindent alapból cipelni kell mert nem lehet tudni melyik tárgyra mikor lesz szükségünk küldetéshez pl. Voltak tárgyak amiket találtam, aztán elraktam a játék elején lévő tárolóba, majd jóval később haladva a játékban kiderült hogy kellenek, kutyagolhattam vissza értük az első területre :U Volt 1x-2x hogy elbugolt valami, olyankor mentés visszatöltés segít. Menteni csak tábortüzeknél, illetve ágyaknál lehet, meg egyik területről másikra haladásnál ment automatikusan.

Nem tudom meddig tart még, ha végzek vele valszeg ránézek erre a modra is.

(#37217) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Mit szóltok? Én nem ájultam el tőle :( [S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl — Enter the Zone Trailer].
Ezt meg nem is értem :D [S.T.A.L.K.E.R. 2 Dev Diary: Game Development During the War]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37218) Dhampir


Dhampir
félisten

Közeleghet bármilyen videokártyát megrogyasztó új S.T.A.L.K.E.R. játék, ez a videó még mindig visszacsalogathat a régi Zóna kalandos világába:

Lost Alpha - Demo Video 2014 :)

Kizárólag erős idegzetűeknek ajánlva!

1. Elképesztő jelenet a fosztogatók táborában.

2. Szinte hihetetlen életkép, Sultan (Call of Pripyat) itt már labdába sem rúgna, legfeljebb csak tengeribe.

Láthatóan nagyon ráérnek a stalkerek, no gyertek csak, akad itt egy kis gyűjtemény artifact: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37219) Dhampir válasza ' Tzs , (#37217) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem nagyon tetszik ez az előzetes is. :)

A játék fejlesztői hazájuk védelméért katonai szolgálatot teljesítenek. Szurkoljunk nekik, hogy ne essék semmi bajuk, mihamarabb fejeződjön be ez az iszonytató háború és ragyogjon rájuk a béke napsugara.

(#37220) ' Tzs , válasza Dhampir (#37219) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Egyetértek!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37221) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

"2013 telén vagyunk. Kola-félsziget, Murmanszki terület. Itt, Polyarnye Zori városának erdős szélén található egy meteorológiai állomás, ahol két alkalmazott dolgozik rotációs alapon. Egy nap hirtelen megszakad a kapcsolat a külvilággal. Vagy meghibásodik a rádióállomás, vagy egy hóvihar miatt meghibásodik a rádiótorony felszerelése. A tisztességes sorsolás után az egyik partner elindul, hogy ellenőrizze, nincs-e meghibásodás. Soha nem jön vissza... A játék főszereplője, akit te irányítasz, elindul, hogy megtalálja őt... Tudja meg, mi történt. Fedezz fel új helyszíneket, és élj túl egy zord környezetben egy sor egyedi játékmóddal. Élvezze a gyönyörű és zord tél hangulatát..."

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Alone In Windstorm, ez jónak tűnik!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37222) Zsoxx válasza ' Tzs , (#37221) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor ez is egy egypályás mod lehet.

(#37223) kekeeci válasza ' Tzs , (#37221) üzenetére


kekeeci
senior tag

Érdekes, stalkerba oltott túléllő - kraftolós játék...

Angol nyelv hozzá: [link]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#37224) Dhampir válasza ' Tzs , (#37221) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy videóbemutató:

S.T.A.L.K.E.R. Alone in Windstorm

(#37225) shield válasza ' Tzs , (#37217) üzenetére


shield
Topikgazda

Ebből nem sok derült ki. :)
De utánna indult egy Stalker Fan film, ez tetszett. [Stalker Fan film]

A második, a most Ukrajnában folyó csete-paté és a Stalker 2 egyes készítőiről szól, ha jól gondolom.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37226) shield


shield
Topikgazda

S.T.A.L.K.E.R. Alone in Windstorm : a végigjátszás három részébe bele néztem, szerintem semmi köze a Stalkerhez.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37227) kekeeci válasza shield (#37226) üzenetére


kekeeci
senior tag

Csak a stalker motorját használták...

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#37228) Erdő


Erdő
tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, nem használtam még ilyet! Szeretném beszerezni újra az alapjátékot, de már csak digitális termékkulcsos ajánlatokat találok. Ez azt jelenti, hogy megveszem a kulcsot, és letölthetem a játékot? (A 348 Ft-os ár egy kicsit gyanús.) Illetve, a GOG-os verzió, amihez így hozzájutok, és a modok rendben együtt fognak működni?

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#37229) PeL válasza Erdő (#37228) üzenetére


PeL
addikt

GOG-on ha van accountod, ott kell regisztrálni a vásárolt kulcsot. Ezután letöltheted a gépedre a telepítőjét a GOG oldalról és bármikor telepítheted. Asszem van GOG Galaxy alkalmazás is, ami meg ugyanúgy működik mint a Steam kb. Modok menni fognak vele, bár a Shadow of Chernobyl esetében nem tudom mi van mert asszem 1.0006-os verzió van fent alapból, és sok mod van 1.0005 -re és 1.0004 -re, valahogy vissza lehet butítani de trükközni kell vele registryben asszem.

[ Szerkesztve ]

(#37230) Erdő válasza PeL (#37229) üzenetére


Erdő
tag

Köszönöm a gyors választ!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#37231) Dhampir


Dhampir
félisten

Szép napot Stalkerek!

(#37232) Rony949 válasza Erdő (#37228) üzenetére


Rony949
őstag

1000 forint alatti ár egyáltalán nem gyanús. A STALKER játékok már fillérekért mennek. Az első rész már 15(!) éves.

(#37233) PeL válasza Rony949 (#37232) üzenetére


PeL
addikt

GOG-ra én is 1€ körüli összesített áron szereztem be a Shadow of Chernobyl és Call of Pripyat részeket :K

Most épp ezek az árak vannak ugyanott:
CoP 0.30€: [link]
SHoC 0.90€: [link]
Clear Sky 0.30€: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37234) Erdő válasza Rony949 (#37232) üzenetére


Erdő
tag

Utoljára dvd-n vettem, és ahhoz képest ez kb. tized ár volt, ezért tartottam gyanúsnak. De valóban működik rendesen. Az ember ilyeneken tudja lemérni, hogy öregszik :)

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#37235) Erdő


Erdő
tag

Sziasztok!
Hosszabb muglilét után visszatértem a Zónába, mint diverzáns. Sajnos a kihagyás meglátszik rajtam, mert két dolgot sem lelek. Az egyik Informátornak a páncélfejlesztése. Úgy rémlik, hogy a fűrésztelep környékén lehetett megtalálni, de sehol semmi. A másik a gránátok duplázásához szükséges szerszámkészlet. Ennek meg vagy a szennyvíztisztítónál vagy az Alállomáson kellene lennie, de többszöri átnézés után sincs meg. Emlékszik valaki a szóba jöhető pontos helyekre?

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#37236) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Rábukkantam egy frissen bemutatott videóra az Anomaly modra épülő S.T.A.L.K.E.R. - Escape from Pripyat játék magyar bemutatójára:

S.T.A.L.K.E.R. - Escape from Pripyat - Egy zsoldos története 1

(#37237) Rony949 válasza Dhampir (#37236) üzenetére


Rony949
őstag

Borzasztó ez a Sun Ray effekt. Ez már nem 100%-os, hanem 120 legalább. :D

Tudom hogy személyes preferencia, de engem ez már zavar.

(#37238) Dhampir válasza Rony949 (#37237) üzenetére


Dhampir
félisten

Már a Zónában is "klímaváltozás" történt. :)

(#37239) shield válasza Erdő (#37235) üzenetére


shield
Topikgazda

Ha jól emlékszem 3 helyen lehet.
1. A dombtetőn levő kis épület (kazánház)? mellett.
2. A dombtetőn levő nagy épületben. Ha a féltetős tároló felől mész be, akkor az ajtó mellett balra a sarokban. De általában nem látszik a pendrive, ezért a tárgy felvevő gomb lenyomásával próbáld megkeresni.
3. Ha a híd felőli kapun mész be, ahol a bandita őrködik. Ha jól emlékszem az út baloldalán kell keresni.
Nálam mindig a 2. verzió volt.
-----------------------------------------------------------
A szennyvíztisztítónál, az épület alatt, a víz felől az épület végénél van a csatorna bejárat. Ha jól emlékszem a csatornában 2x kell balra fordulni és ott van (nem biztos).

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37240) Erdő válasza shield (#37239) üzenetére


Erdő
tag

Köszönöm!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#37241) sklopp


sklopp
őstag

Üdv urak. Érdekesen jártam a hosszú idő után újra elővett Spectrum Project játékkal a tréfás kedvű fejlesztők jóvoltából. Még az elején sikeresen összejön a váltságdíj a társam kiváltására, megyek is a katonákhoz. A kapu előtt három fickó kéne őrködjön, de a középső hiányzik, csak a két szélső van a helyén. Úgy látszik, portyázás közben heveny lövöldözés alatt jobblétre szenderült. Lelkesen integetnek, lépjek csak be, de akárhogyan trükközök, a fedezékük vonalán belülre lépve egyesült erővel szitává lőnek. bárhogy próbálkozom, halál a vége. Kénytelen leszek újra kezdeni. Nem nagy gond, csak az érdekesség kedvéért említettem.

[ Szerkesztve ]

(#37242) Dhampir válasza sklopp (#37241) üzenetére


Dhampir
félisten

Felcsigáztál.

A Bár mögötti Vad Területen még mindig csak "lapokból" áll néhány épület és lezuhanhat a játékos?

SaGa59 Google Drive oldaláról töltötted le a Spectrum Projectet?

[ Szerkesztve ]

(#37244) sklopp válasza Dhampir (#37242) üzenetére


sklopp
őstag

Már olyan rég töltöttem le, fogalmam sincs, honnan. Az SP ver: 1.07 , az X-Ray ver. 1.6.02

(#37245) Dhampir válasza sklopp (#37244) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, ebben még megtalálható a részlegesség.

Habár lehetséges, hogy arrafelé nincs is küldetés?

Talán amiatt befejezetlen a Vad Terület.

(#37246) sklopp válasza Dhampir (#37245) üzenetére


sklopp
őstag

Arra nincs semmi feladat, ez csak valahogyan benne maradt.

(#37247) Dhampir válasza sklopp (#37246) üzenetére


Dhampir
félisten

Már nem emlékszem rá, hogy ezeket a fájlokat ki kell csomagolni és bemásolni a gamedata mappába a Call of Pripyat alapjáték mappájába?

Egyéb megjegyzés az "Olvass el" szövegben:

A fordítás a fi csoport SCOPHU v2.00 Call of Pripjaty magyarításán alapul.
Egyszerűen be kell másolni a fájlokat és felülírni az eredetieket.

Ha a játék az indítás után engine errorral elszáll és az appdata\xray_*.log fájl utolsó sorában az "item\item_?4.dds" hiányát jelzi, töröld ki a gamedata\textures\item mappa tartalmát és másold be helyette az ebben a fájlban találhatót. A probléma oka, hogy a latin "c" és a cirill "sz" betű ugyanúgy néz ki, de más a kódja. A modban a cirill betűvel van megnevezve a fájl. A hunfiles bemásolásakor ugyan bekerült a jó elnevezésű, de bennmarad a rossz is. A legjobb kitörölni mind a 6 fájlt és ebből a csomagból betenni azt a négyet, ami benne van.

4:3-as felbontáshoz javasolt a SP_1.05-1.07_hud_fix_4x3-by_Free.rar tartalmát a magyarítás után bemásolni, másképp a HUD-on néhány jel nem jó pozícióba kerül. 16:x felbontásokhoz nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#37248) Dhampir válasza Dhampir (#37247) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyszerűbb volt letölteni SeregA-Lus csomagban a Stalkermod.ru honlapon keresztül.

Akkor ehhez elegendő csak az egyik magyarítás, mert kétféle van és összesen négy?

Elegendő az 1_07-hunfiles-15.7z magyarítás? :F

Hiába, 2014 rég volt, még akkor játszogattam a Spectrum Projecttel. :)

[ Szerkesztve ]

(#37249) Dhampir válasza Dhampir (#37248) üzenetére


Dhampir
félisten

Ah, közben értelmeztem és megértettem:

A hunfiles bemásolásakor ugyan bekerült a jó elnevezésű, de bennmarad a rossz is. A legjobb kitörölni mind a 6 fájlt és ebből a csomagból betenni azt a négyet, ami benne van.

Olvass el:

A fordítás a fi csoport SCOPHU v2.00 Call of Pripjaty magyarításán alapul.
Egyszerűen be kell másolni a fájlokat és felülírni az eredetieket.

Ha a játék az indítás után engine errorral elszáll és az appdata\xray_*.log fájl utolsó sorában az "item\item_?4.dds" hiányát jelzi, töröld ki a gamedata\textures\item mappa tartalmát és másold be helyette az ebben a fájlban találhatót. A probléma oka, hogy a latin "c" és a cirill "sz" betű ugyanúgy néz ki, de más a kódja. A modban a cirill betűvel van megnevezve a fájl. A hunfiles bemásolásakor ugyan bekerült a jó elnevezésű, de bennmarad a rossz is. A legjobb kitörölni mind a 6 fájlt és ebből a csomagból betenni azt a négyet, ami benne van.

4:3-as felbontáshoz javasolt a SP_1.05-1.07_hud_fix_4x3-by_Free.rar tartalmát a magyarítás után bemásolni, másképp a HUD-on néhány jel nem jó pozícióba kerül. 16:x felbontásokhoz nem kell.

(#37250) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A SMRTER Pripyat moddal már játszottatok, milyen?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.