Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) hubai1979


hubai1979
őstag

Letöltöttem egy módot és ahogy csomagolom ki,azt írja,hogy a windows 7 savegame data mappát nem tud létrehozni.Mert valami krisz-krasz írás zavarja ( dds )Ki si csomagolja,be is másolom,de a játék nem indul egyáltalán.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17852) Balathruin


Balathruin
veterán

Láthatatlan Exo probléma: Fixed

Remélem jó lesz így. :U

(#17853) hubai1979 válasza Balathruin (#17852) üzenetére


hubai1979
őstag

Cimbora, légy szíves, adj már némi információt hogyan kaphatnék meg minden cuccot a játék elején.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17854) ViZion válasza hubai1979 (#17853) üzenetére


ViZion
félisten

...csalással. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17855) Balathruin válasza ViZion (#17854) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem csalással, hanem átírással...
(#17853) Már egyszer mondtam, írj privátot, hogy mi kell, és elküldöm. Összes cucctól behal a játék.

(#17856) hubai1979 válasza ViZion (#17854) üzenetére


hubai1979
őstag

Nem nagyon megy nekem. :F :F :F

[link] A kicsomagolással van a gond.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17857) Balathruin válasza hubai1979 (#17856) üzenetére


Balathruin
veterán

A hozzászólásokban kint van az új verzió.

(#17858) Telda


Telda
addikt

A Sniper mod mennyiben tér el az alap SGM-től?
Ott is megvan a zombivadászat, a Sötét völgy, a Katonai bázisok?

(#17859) hubai1979 válasza Balathruin (#17857) üzenetére


hubai1979
őstag

Írtam neked privátba.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17860) shield válasza Balathruin (#17852) üzenetére


shield
Topikgazda

Nagyon jó ez a megoldás a fejlesztésnél. :K Ezzel kompenzálva van a ruha hibája. Priviben megbeszéljük a többit.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17861) rétisün válasza Telda (#17858) üzenetére


rétisün
veterán

igen, a játékmenet ugyanaz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17862) Telda válasza rétisün (#17861) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, akkor elkezdem azt, a Braz betette a kaput rendesen...

(#17863) hubai1979 válasza Balathruin (#17857) üzenetére


hubai1979
őstag

Írtam neked megint.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17864) rétisün válasza Telda (#17862) üzenetére


rétisün
veterán

miért, mi van a braz-al?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17865) Telda válasza rétisün (#17864) üzenetére


Telda
addikt

Hát igazából végig vittem és csak a zombi ölés van, de ezzel már nincs kedvem szórakozni. Ráadásul nagyon sűrűn fagy. Már a kitörés elleni gyógyszertől is fagyott.

(#17866) rétisün válasza Telda (#17865) üzenetére


rétisün
veterán

egy kicsit most nekem is elegem van belőle, pontosabban abból, hogy annyi alfás van, hogy alig lehet mozdulni tőlük.
és most már hiába 'kapcsolom ki' őket, akik a pályán vannak, azok maradnak is, és tényleg rengetegen vannak :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17867) Balathruin válasza rétisün (#17866) üzenetére


Balathruin
veterán

Ilyesmire gondolsz?

azt hiszem ezen kívül még volt 2 másik csoport is, már nem tudom.

(#17868) Dhampir válasza rétisün (#17866) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint még mindig a WiP a legjobb COP-ra épülő mod? :)

(#17869) rétisün válasza Dhampir (#17868) üzenetére


rétisün
veterán

szarkazmus? :DDD

a WiP stabilabb, abban mindenképpen jobb, mint a braz....játékmenetben, meg az újdonságok terén már nehezen tudnám eldönteni, melyik jobb.

(#17867) Balathruin igen, ilyesmikre :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17870) Dhampir válasza rétisün (#17869) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak ezek a sokat emlegetett bugok ne lennének. Különben belevágnék a Brazba, de így nem merek. :B

(#17871) rétisün válasza Dhampir (#17870) üzenetére


rétisün
veterán

nem bugosabb, mint pl. az enot.....nálam pl. a leggyakoribb bug, hogy az utolsó mentést betöltve 1-2 perc után crashel. ha ezt megcsinálja még egyszer, az eggyel korábbi mentéssel folytatom, ez általában már gond nélkül megy.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17872) Balathruin válasza rétisün (#17871) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor téged nem nagyon szeret a Braz :DDD Nekem a legeslegelején romlott el mentés, de kezdtem egy új játékot és azóta nem volt gond. 1-2 crash azért volt (stack trace, meg egyszer out of memory-val behalt az egész), de leginkább akkor amikor írogattam. :D

(#17873) shield válasza rétisün (#17866) üzenetére


shield
Topikgazda

Milyen fegyverrel mész ellenük?
A Déli fennsíknál ami a képen is látható "álom jó" hely a likvidálásukra, ha tudod honnét lődd őket. Itt pl. a Cirkusz anomáliánál a domb mellé húzódsz, egyesével kettesével jönnek, tökéletes célpontok. Kicsit húzósabb ha azt az "akármilyen" gránátot használják ami leviszi az életerőt és az egészséget, de ez még nem halálos. Ja meg ha nem mind jön támadni hanem elbújik a bokrokban és nem figyelsz. Ennek ellenszere pl. AEK-971, ezen célkövető távcső van, a bokor mögött van de a távcső jelzi, egy sorozat és már fekszik is. A többi irányból való támadás szerintem felejtendő ( kivéve néhány adandó alkalmat). Mindig csak fedezékből szembe szállni velük. Volt pl. olyan amikor a Bojler anomáliában kotorásztam, jöttem volna ki, de látom a domboldalon ahol szoktak tanyázni ott egy-két kutyával hadakoznak. Anomáliából lőttem ki őket, egyetlen egy lövést sem adtak le rám, mert nem tudták honnét lövök. Szinte minden felbukkanási helyüknél meg van a módja a kilövésüknek. Ha esetleg szükséged van rá, csak írj és leírom a tapasztalataimat.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17874) Balathruin válasza shield (#17873) üzenetére


Balathruin
veterán

"Kicsit húzósabb ha azt az "akármilyen" gránátot használják ami leviszi az életerőt és az egészséget"
Azokkal őket is jól lehet irtani. Savas gránátot elég sokat kapsz (annyira, hogy kb. 30-at el is adtam) és az 8m körzetben tényleg mindent megöl. (Akár 6 Alfást is.:D)

[ Szerkesztve ]

(#17875) rétisün válasza shield (#17873) üzenetére


rétisün
veterán

általában boldogulok velük, csak tegnap (amikor vittem volna kanevskynek a "tüzijátékot" :DDD ) kicsit besokkaltam, hogy én még nem is látom őket, de már simán kilőnek, meg tudják hogy jövök. aztán hiába megyek fedezékbe, ha 2 centit kilógok, már feljövés, illetve akármerre próbáltam visszajutni a szkadovszkra (elfogyott a lőszer a sniperbe) még 3 csapatba botlottam útközben. egy picit talán aránytalanul jobbak, mint az átlag npc-k a játékban.

ja, és mennem kellett sörözni, nem értem rá alfásokkal sz***kodni :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17876) Balathruin válasza rétisün (#17875) üzenetére


Balathruin
veterán

Én egyszer leszállítottam a "tűzijátékot", aztán nem robbant fel. :U De most inkább visszadobtam a küldetést.

(#17877) shield válasza rétisün (#17875) üzenetére


shield
Topikgazda

Az ott szopatós hely, ráadásul nálam az a pöcs szolgálatos ellenség lett és ráadásul hallhatatlan és állandóan megtámad. Ott azt szoktam csinálni, hogy a szennyvíztisztítóban ki írtom a zsoldosokat. Annak is van egy jó módszere, a déli fennsík felől megyek be az utolsó kerítés résen, futás a létrához fel a vastag csőbe ahol a szerszám készlet is volt. Az bevisz az épületbe, bent a csőből lelehet alázni őket. Üres az épület akkor az alfások felé lévő kerítés résen kimegyek, jobb oldalt a domboldal mentén osonok az alfások felé. Amikor elég közel vagyok akkor fedezékből elkezdek lőni rájuk, futás visszafelé egy darabig, megint lövök rájuk és így szépen becsalogatom őket tisztítóba. Futás, mászás föl a vastag csőbe és várom őket a kinti lyuknál, hogy jöjjenek be a kerítés résén és már szabad prédák. Mindig kell néhányat lőni, mert különben visszamennek, ingerelni kell őket. :)
Nálam a hallhatatlan szolgálatos szívás, mert természetesen ő jön előre amikor csalogatom őket. Nagyobb óvatossággal kell eljárnom, de ezzel a taktikával már többször kifüstöltem őket. 60-70 gauss és mesterlövész puskám van amit begyűjtöttem tőlük. Kb. 80 alfa vezető PDA-ja ebből látszik mennyi csapatot likvidáltam. Sajna van olyan is amikor velük hadakozom a többi Stalker vagy bandita kifosztja a halott alfásokat, ez kicsit bosszantó. Amíg egy alfás is él addig nem érdemes megkockáztatni a kifosztást.
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett az írásom, de segíteni szeretnék mert Ti is rengeteget segítetek nekem, Tőled is sok segítséget kaptam és szeretném viszonozni. :R

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17878) shield válasza Balathruin (#17876) üzenetére


shield
Topikgazda

Van ám itt az oldalon aki vágja a DDS szerkesztést, ha most lelőnének akkor sem tudnám megmondani ki az.

Ha olvassa ezt az illető Stalker, akkor megkérem, hogy legyen szíves segítsen Balathruin barátunknak a munkájában! Nagyon köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17879) Balathruin


Balathruin
veterán

Gondoltam most is kéne valami változtatás a játékba... Gondolkodtam... és... beraktam a CS szinkronokat. :D

(#17880) shield válasza Balathruin (#17879) üzenetére


shield
Topikgazda

Mennyire fog passzolni hozzá? :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17881) Balathruin válasza shield (#17880) üzenetére


Balathruin
veterán

Passzol, de erősen hiányos... Mint alapból.

(#17882) op.erik


op.erik
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék tőletek, valamelyikőtök végig vitte-e ezt a küldetést, ami Zatonban a Mocsárnál kezdődik. A helikopterhez amikor bemész megvizsgálni, két bandita fekszik egy tűzhely mellett. Azonnal ellenségesek lesznek, és egyikőjüknél van egy PDA. Azt ha megnézed, elirányít a Vaserdő anomáliához, hogy vizsgáld meg a banditák és az Alpa Squad közti kapcsolatot. Legyőzöd őket visszairányít a Szkvadovszkhoz, mert ott robbanótöltetet helyeztek el. Ez után kapod a frissítést, hogy hatástalanítsd a Zatonban és Jupiterben levő lakott területeken az összes ilyen robbanóanyagot. Na most tudja valaki pontosan mennyi van ezekből?
Köszi a választ előre is!

(#17883) dodopek válasza op.erik (#17882) üzenetére


dodopek
addikt

Keress vissza, le van írva. Amire emlékszem...
Van egy a Sevcsenkón egy a skvadovszk tetején,tudósok bunkerében, egy Janov állomáson, és az ellenőrzőponton...

[ Szerkesztve ]

(#17884) op.erik


op.erik
aktív tag

Köszi szépen!

(#17885) op.erik


op.erik
aktív tag

Másik kérdésem, hogy a Szennyvíztisztítónál talált pendrive számkódja melyik rejtekhelyhez való?

(#17886) Physicist03 válasza op.erik (#17885) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem lehet tudni, random megy a spawnolás, ha találsz egy kódolt hátizsákot belepróbálod és ha szerencséd van akkor jó lesz.Viszont ezeket nagyon nehéz megtalálni.

(#17887) Telda


Telda
addikt

Ismerős...

(#17888) op.erik válasza Telda (#17887) üzenetére


op.erik
aktív tag

kár hogy a jungle-style tárak még nincsenek a játékban egy normál animációval
http://xaxor.com/images/other/11137/stalker_game_52.jpg

(#17889) op.erik válasza Carline (#7265) üzenetére


op.erik
aktív tag

A kempingnél elvileg semmi nincsen (legalábbis nekem nem volt), csak megnézed és ki is pipálja a helyet. A Vaserdőnél a bejárat közelében a Zil teherautónál van egy Clear Sky-os öltözetű hulla, na őt is nézd meg.
Viszont nekem pedig az a problémám, hogy a leégett falu alatti barlangban már a quest előtt jóval leöltem a Controllert... és most sehogy sem akarja megvizsgálni a helyet... Ötlet esetleg?

(#17890) Stalker78 válasza op.erik (#17889) üzenetére


Stalker78
tag

Több.mint 1 éves kérdésre válaszoltál nem semmi :B Talajt vizsgáld meg egy papírlapot kellene találnod.

(#17891) rétisün


rétisün
veterán

basszus, kiirtottam egy dupla (tripla? annyian voltak, mint az oroszok :DDD ) alfa-csapatot, meg a zsoldosok is előkerültek a szennyvíztisztítóból (ők se éppen baráti jobbot kínálgattak :N ) hogy el tudjam vinni kanevskynek a hülye tüzijátékát, közben meg a k***g ellenség lett, ráadául (ahogy korábban írta is valaki) halhatatlan :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17892) Dhampir válasza rétisün (#17891) üzenetére


Dhampir
félisten

Szokásos SGM-es szadiztatás. :D

(#17893) Balathruin válasza rétisün (#17891) üzenetére


Balathruin
veterán

Én csak azt nem értem, minek megcsinálni? :F Én nem kaptam érte semmit... (SGM 2.1)

[ Szerkesztve ]

(#17894) rétisün válasza Balathruin (#17893) üzenetére


rétisün
veterán

miért ne? hozzátartozik a minél teljesebb kijátszáshoz.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17895) Balathruin válasza rétisün (#17894) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez igaz, csak így, hogy egyszer megcsináltam a semmiért, nem volt kedvem megint.

(#17896) Dhampir válasza Balathruin (#17895) üzenetére


Dhampir
félisten

A jutalmazásról vagy elfeledkeztek a mod készítői vagy szándékosan szívatják a népet? :F

(#17897) op.erik


op.erik
aktív tag

SPOILER!

Kis segítség: Ha valakinek nem tiszta a számkódos rejtekhelyek kinyitása, én kis keresgélés folytán 4 kombinációt találtam: 9682, 3812, 1275, 8932. Remélem valamit használ az infó.

(#17898) rétisün válasza Balathruin (#17895) üzenetére


rétisün
veterán

megpróbálkoztam vele még egyszer, hátha a kavarodásban meglőttem, azért támadt rám, de most is ellenség, pedig még nem is keveredtek bele az alfások az átadásba.
visszamentem a szkadovszkra, aztán lemondtam a küldit.

(#17897) op.erik: én úgy vettem észre, hiába tudod a kódot, ha nem találtad meg a pendrive-t, amin rajta van, nem fogadja el a játék.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17899) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, megvettem (kis kesessel :C ) a jatekot es dühöngve tapasztalom, hogy nincs hang.
A töltes alatt, illetve a fömenüben van. Aztan katt new game, ott rögvest elmegy. Mikor betölt es jön az intro, ott az elsö kep alatt van, aztan nyekk es nem is jön vissza.

Cuccok az adatlapomon, legfontosabb gondolom a hangkartya, az Xonar DSX. Mi a fene lehet az ok?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17900) genndy válasza RetepNyaraB (#17899) üzenetére


genndy
addikt

Patchet neki.
Illetve játékon belül lehet-e állítani hogy mire küldi ki a hangot? Azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.