Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) shield válasza Aarpok (#15299) üzenetére


shield
Topikgazda

Újra telepítettem, de megint el kell találnom a beállításokat hogy végre betöltsön egy mentést.
Nem akarom szidni a "jóédesanyját" aki összedobta ezt a sz@rt.

Légy szíves nézd meg a log fájlt, mert nekem nem mond semmit!
LOG

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#15302) ViZion válasza shield (#15301) üzenetére


ViZion
félisten

"Nem akarom szidni a "jóédesanyját" aki összedobta ezt a sz@rt"
+1 :R

Nah, szal. ennél korábbi játékoknál is a főjátékon belül több modot is lehetett telepíteni, és a játékból indítani (volt, ami restartolta a játékot, igaz)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15303) Aarpok válasza shield (#15301) üzenetére


Aarpok
őstag

Megnéztem és nem lep meg lényegében a leírt scriptben nincs (nem található) megfelelő érték.Az enot - ból próbáld meg ezt a scriptet bemásolni: sgm_utils.script. Ha így sem megy hagyd a fenébe (nekem vagy 13 - szor crashelt ilyen - meg olyan script miatt)

Аарпок

(#15304) Physicist03 válasza shield (#15301) üzenetére


Physicist03
senior tag

Megnéztem. Mindig csak a fájl legvégéről kell a FATAL ERROR utáni sorokat ide bemásolnod. Jelen esetben ez a hiba nálad:

FATAL ERROR

[error]Expression : !m_error_code
[error]Function : raii_guard::~raii_guard
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line : 748
[error]Description : ...k.e.r._s.n.i.p.e.r\gamedata\scripts\sgm_utils.script:108: attempt to compare number with nil

Ez azt jelenti, hogy újratelepítetted a játékot és nem mentetted el előtte a mod_parameters fájlt (helye: gamedata\configs\mod_parameters) és aztán nem raktad vissza a helyére. Így volt?

(#15305) ViZion


ViZion
félisten

Nah, mai legfontosabb kérdés:
Complete vs. Oblivion lost vs. Wayin Pripyat? Melyiket a három közül? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15306) ViZion


ViZion
félisten

Ohh, olvasni kellene... a Complete csak grafikában más... nekem az is szép, az Atmosfear+nature is.
A Way in Pripyat az angol? mert kipróbálom akkor.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15307) Physicist03 válasza ViZion (#15306) üzenetére


Physicist03
senior tag

Igen, az angol.

(#15308) ViZion válasza Physicist03 (#15307) üzenetére


ViZion
félisten

...nem nálam :)
Keresek vmi angolítást neki...meg is van, remélem műXik majd.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15309) Physicist03 válasza ViZion (#15308) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ami az összefoglalóban van az elméletileg angol. Az oldalon ahol találtam legalábbis az volt írva. De akkor ezek szerint mégsem. Vagy nem innen töltötted?

(#15310) Aarpok válasza Physicist03 (#15309) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem biztos,hogy igazam van,de szerintem csak az all-in-one verzió angol.Annak idején én a moddb.com - ról szedtem le és ott volt külön angol fordítás.Találtam egy érdekes módot : DOTZ a neve (moddb - n van).Most egy órát toltam vele és elégé nagy a népsűrűség ennyi zombit életemben nem láttam a stalker - ben és mutáns is elég sok van.Vannak jó fegyverek is.Ahogy látom az alapjáték küldetései vannak és tartalmazza az atmosfear 3 - at.Itt egy pár kép:




Аарпок

(#15311) Physicist03 válasza Aarpok (#15310) üzenetére


Physicist03
senior tag

Lehetséges, én abból gondoltam, hogy angol, hogy a sigerus.ru-n (onnan szereztem be a linkeket) is volt hozzá külön oroszítás :DDD így azt feltételeztem, hogy angol. Ezek szerint akkor mégsem az.

[ Szerkesztve ]

(#15312) dodopek válasza Physicist03 (#15311) üzenetére


dodopek
addikt

az all in one angol a moddb-n. Azt szedd le, simán menni fog.

(#15313) Physicist03 válasza dodopek (#15312) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem nekem kell hanem ViZion kollégának. Ha én akarnék játszani vele, akkor oroszt keresnék, az angol nem erősségem :(

(#15314) #90933760 válasza Physicist03 (#15313) üzenetére


#90933760
törölt tag

OROSSSZZZZZZZ

(#15315) ViZion válasza Physicist03 (#15309) üzenetére


ViZion
félisten

Onnan töltöttem, fixet is, de nem angol volt. Meglet az angol, működik.
WiP mod eddig: tetszik. Sok a mutáns, nem a "minden fánál stalker pisil" típus. Hihetőbb. Keményen sugárzás van az eredetien bejárható helyeken, így az alap taktika (felmész a háztetőre, vagy magas helyre és leosztod a Zólmot a makiknak) nem működik, kicsit szaladgálós, elcsalós taktikázós lett ezzel. Backpack bugos, nem tudtam lerakni, USE-ra eltűnt a listából, súlyból, de a környéken nem láttam... Viszont cserébe a földre "hányt" cuccok megmaradnak... persze most még nem mentem másik pályára, ha vki ezt megmondaná tutira, az jó lenne. Illetve kell-e az aknavető később, mert nem cipelném :)

Amúgy meg...khmmm. Davaj gyévocska, lehentelni minden ami mozogni. :D
...a zónából csak nekem hiányzik a kupi női stalker? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15316) hubai1979 válasza Aarpok (#15310) üzenetére


hubai1979
őstag

Ha tudsz tegyél már fel egy linket légy szíves, leszeretném tölteni.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15317) Aarpok válasza hubai1979 (#15316) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha nem sűrgös akkor este belinkelem,mert a cégnél tiltólistán van a moddb :(((

Аарпок

(#15318) hubai1979 válasza Aarpok (#15317) üzenetére


hubai1979
őstag

Oké cimbi :C :C

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15319) shield válasza Physicist03 (#15304) üzenetére


shield
Topikgazda

Igen, elfelejtettem visszamásolni a mod_parameters mappát. :W
Vissza másolás után betöltött, gyors mentés működött 1x, de a következőnél már megint nem tudott menteni.
Hiba:
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CInifile::r_section
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line : 502
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Can't open section 'ac�'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#15320) xFreex válasza hubai1979 (#15318) üzenetére


xFreex
aktív tag

Szerintem ez lesz az. Dawn of the Zone (DOTZ)

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#15321) Physicist03 válasza shield (#15319) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ilyen hibát még nem láttam, gyanítom az lehet a baja, hogy nem időben másoltad vissza az említett fájlt. Azért kell visszamásolni, mert ha újratelepíted, akkor valamilyen szinten változik a mentés metódusa és pont ezért nem tölt be nélküle semmilyen mentést. Esetleg egy régebbi mentést próbálj meg, mert ezzel amit most próbálsz betölteni nem fog menni. Máskor figyelj, hogy másold vissza a mod_parameterst időben.

(#15322) Aarpok válasza Physicist03 (#15321) üzenetére


Aarpok
őstag

Emellett elbukta a rangját (pénzét) kitüntetéseit is.

(#15320) xFreex Kösz,hogy megkerested hubai kollégának ez lesz az :R

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#15323) Telda


Telda
addikt

Tegnap az Éj stalkerekkel sikeresen elfoglaltuk a katonai bázist, hozzájuk lehet majd csatlakozni?
Tegnap jól megszivtam a mutáns támadásnál, fent voltam a háztető, aztán nagy lett a csend, gondoltam véget ért, leugrok és 5-6 vérszopó rögtön rámcuppant.

(#15324) ViZion


ViZion
félisten

Way in Pripyat-ban nincs minimap, nem jelöli a küldetéseket, h mi merre :F
Kordont elhagytam este, de fele küldi nincs kész kb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15325) Telda válasza ViZion (#15324) üzenetére


Telda
addikt

Hát ez direkt ilyen, kutatni kell :). A térkép szinte semmit nem mutat.

(#15326) ViZion válasza Telda (#15325) üzenetére


ViZion
félisten

:R akkor nem végzek este... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15327) xFreex válasza Aarpok (#15322) üzenetére


xFreex
aktív tag

Szivesen. Nálunk is tiltólistás, szinte minden érdemes oldal, de azt ki tudtuk lőnni.
Átkozott adatforgalomfigyelővel nem tudunk mit kezdeni. :W :O
Mér zavarja őket az nem tudom megérteni, bezzeg a vezetőségnek mindent szabad....

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#15328) Aarpok válasza ViZion (#15326) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen és van olyan küldetés aminek 2 területtel odébb lesz a megoldása.Ez olyan kutató - felfedező mód lett és sok rejtélyt neked kell megfejteni.

(#15327) xFreex az szerintem mindehol úgy van,hogy a vezetőknek mindent szabad. :D

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#15329) Physicist03 válasza Aarpok (#15322) üzenetére


Physicist03
senior tag

Hát igen, ezt el is felejtettem említeni.

(#15330) shield válasza Physicist03 (#15321) üzenetére


shield
Topikgazda

Azt hiszem meg van a gond. Több mint tíz mentésemet törölni kellett, a janovi állomáson volt több mentésem amiben több zóna napon javíttattam és pakoltam el a cuccot.
Ezeket töröltem és az állomástól arrébb pl. a toronynál megy a mentés, gyors és a normál is. Az állomáson egyáltalán nem tud menteni csak dolgozik a vinyó és egyáltalán semmi.
Szerintem a rettenetesen sokk cucc miatt lehet a gond. Most próbálom elhordani máshová és meglátjuk javul-e.
Ha ez miatt nem tud menteni akkor kardomba dőlök.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#15331) Physicist03 válasza shield (#15330) üzenetére


Physicist03
senior tag

A játékon keresztül törölted a mentéseket?

[ Szerkesztve ]

(#15332) shield válasza Physicist03 (#15331) üzenetére


shield
Topikgazda

Igen. Ráment vagy félórám. Eléggé lassú a törlés.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#15333) Physicist03 válasza shield (#15332) üzenetére


Physicist03
senior tag

Akkor ez is lehet a gond. Moddolt játékból nem szabad a játékon keresztül törölni mentést.Csakis a mentések mappájából.

(#15334) hubai1979 válasza Aarpok (#15322) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm szépen elkezdtem tölteni le :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15335) ViZion válasza shield (#15332) üzenetére


ViZion
félisten

:F Minek gyűjtögetsz?
STALKER kézikönyv, 74. oldal 3. bekezdés: "Értéktelen minden, ami nem fér a kopórsódba." :D Szal. én mindent el szoktam adogatni, a KP az soha nem sértés. Orvosi cucc és ólom legyen elég ;] Esetleg csinálj töredezettség-mentesítést, minap néztem, h a modok csillió darabban voltak (ehhez jön még az igazi játékos green vinyó), köszi windóz :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15336) hubai1979


hubai1979
őstag

Melyik tetőn található az a téranomália , amelyik Yanovba visz ?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15337) Physicist03 válasza hubai1979 (#15336) üzenetére


Physicist03
senior tag

Az erdőgazdaságnál:

(#15338) Aarpok válasza hubai1979 (#15336) üzenetére


Aarpok
őstag

Ott ahol Physicist03 kolléga képpel illusztrálta :K

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#15339) hubai1979 válasza Physicist03 (#15337) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszike ;) ;) ;)

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15340) hubai1979 válasza xFreex (#15320) üzenetére


hubai1979
őstag

A módhoz van valami javítás.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15341) Dhampir válasza ViZion (#15335) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha nem rabolnak ki, akkor jó a KP. Viszont fosztogatós helyeken nem árt tartalékba egy kis gyűjteményraktár.

[ Szerkesztve ]

(#15342) ViZion válasza Dhampir (#15341) üzenetére


ViZion
félisten

Rabolnak ki? Ehh...
Ahogy elnéztem, a hulláktól elvett csúzlikkal nem érdemes foglalkozni (hacsak nem magamnak tartom meg), egyszerűen a javítás több, mint amit a kereskedő ad érte. Leteszteltem úgy 20 fegyóval, a még zöld, se nem eladható shotgunnál 70 rubel bukó lett volna. Ami sárga, azt fel sem szabad venni.

Már épp sirdogáltam, h itt nincs loot, nincs $$$, erre zombik rajtaütöttek a sci táboron. Kicsit vártam, hátha Duty-s cuccokat is tudok felvenni ;] :D Végül leabáltuk őket, a földön hentergőket végezték ki, én meg, mint egy hős, raboltam a hullákat... erre a 10. zombi körül lefagyott :O :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15343) Dhampir válasza ViZion (#15342) üzenetére


Dhampir
félisten

Taktikás vagy. :D

(#15344) ViZion válasza Dhampir (#15343) üzenetére


ViZion
félisten

jah, az évek és a tapasztalat... :D
Eredetiben sok helyen a vadakat odacsaltam... utána gyűjtögettem. hasonló AI hibákat ki lehet használni itt-ott, sok játékban. Amúgy nehéz, veteránon játszok (a legerősebb fokozat alatti) háát, itt a rothadó zombik 2-300 méterről még belőnek a fülem közé, szal. menteni és fgyelni kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15345) Dhampir válasza ViZion (#15344) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek tulajdonképpen nem is igazi zombik, hanem inkább kimosott agyú emberek, akik ennek ellenére még jó húsban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#15346) xFreex válasza hubai1979 (#15340) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nem tudok róla, de ez nem jelenti azt, hogy nincs. Talán a Gugli megmondja... :U

ui: Nekem nem mondott semmit.

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#15347) hubai1979 válasza xFreex (#15346) üzenetére


hubai1979
őstag

Én sem találtam semmit hozzá nembaj játszom vele.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#15348) ViZion válasza Dhampir (#15345) üzenetére


ViZion
félisten

Jó húsban vannak, de még a játékban is figyeltek rá, h Te ne találj el semmit csípőből, mozgás közben... Ezek meg döcögnek, lógó karral tüzelnek és körülöttem hullik a vakolat... meg a mellényemen koccangat. Sajna ott a sci bunker után a psi valami felderítésnél kicsit csalódtam, elég kötött a pálya, h merre menjek, próbáltam megkerülni, épületből támadni, de sajna nem lehet. Az eredetiben ez is tetszett, h sok épület, stb. nyitott volt, tudtam taktikázni (épületből, távcsővel ritkítás után megkerülve oldalról gránát+géppityu elég jól működött több helyen). Éjjel már nem mertem bemenni a "csőbe", majd este :)

Aarpok: SGM2.2 bugos volt kicsit, most a The Way in Pripyat-al tolom, ez szimpatikus: sokkal kevesebb ember, minimális loot, rengeteg mutáns... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15349) Aarpok válasza ViZion (#15344) üzenetére


Aarpok
őstag

Itt már beszéltük a többiekkel,hogy bandita ill. zsoldos táborokat milyen egyszerű felszámolni.Egyet kilősz közülük és várod a hullarablókat miközben fosztogatnak tökéletes hullajelölté válnak.(SGM 2.2)

(#15348) ViZion Akkor nem figyelted meg rendesen igaz logó karral közlekednek,de pillanatok alatt előkapják a fegyvereiket.Abban igazad van csípőből jobban lőnek mint az őrnagy úr.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#15350) #90933760


#90933760
törölt tag

Én azt nem szeretem, hogy igazi zombik nincsenek benne. Mert ezek szpi kisugárzott agysütött stalkerek. Ezek nem zombik. Igazi zombi kéne bele, aki fegyver nélkül megy, meg mozgó rothadó tetem, hiányzó testrészekkel és lesből támad megijesztve, mivel fegyvere nincs karmolni meg harapni tud. És kéne ellene gyógyszer, mert ugyanúgy hatna mint a sugárzás.
Olyan ronda zombik mint a Doom3ba a játék közepén ahol be vannak zárva és mikor visszafele mész kinyílnak az ajtók és kijönnek, fú de befostam akkor. Meg mikor odajött az üveg túloldalán eltakart arccal és az utolsó pillanatban vááá és hiányzott az állkapcsa. Meg a sötét ijesztő helyek, a fényjátékok amiket abban használtak az is kurva jól jött volna ebbe a játékba is.
A Metroba is ilyeneket kellett volna rakni és nem a hülye hentelős háborúsdis szart. Persze ízlések...

Én neki is állok újra a Doomnak. Most legalább csutka grafikán 300 képkockával tolhatom, nem mint régen. :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.