Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) ElFeo


ElFeo
tag

Ahoy,

eladnám Worx Landroid WR101SI.1 robotfűnyíróm, mivel újabbra váltottam. Mennyi lehet ennek a reális eladási ára?
Köszönöm!

(#1302) rolywrx válasza noorbertt (#1298) üzenetére


rolywrx
tag

A gari kérdés nem érdekes, mivel van baráti mozgás a két ország között rendszeresen. :)

RolyWRX

(#1303) insight válasza Semin (#1300) üzenetére


insight
aktív tag

Miért ne lenne kivitelezhető? Amúgy miért van az A távolság, miért nem engeded ki a széléig? Az öntözőfej elbújik a fűben, nem tudnak összeakadni a fűnyíróval - az öntözési idő meg a fűnyírás ne essen egy idősávba és kész

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#1304) Semin válasza insight (#1303) üzenetére


Semin
senior tag

" ...Amúgy miért van az A távolság..."
A leírás szerint ennyi kell, hogy a szegélyen legyen a túlfutás vége. (30cm a kábelen túl)
Ami talán nem volt egyértelmű, hogy érkezik oda még 5cm föld, így a térkő és a fű egy szintben lesz.

Időközben beljebb került a gép, mert nem volt egysíkban az "gépészeti" fedelemmel és zavart.(vacak ez az OCD :D )

Ilyen lett : [kép] [kép] [kép]

Remélem nem lesz semmi gubanc :) Kipróbálni majd akkor tudom ha megjött a föld.

(#1305) Leon77 válasza insight (#1289) üzenetére


Leon77
őstag

Az indego kések hamar kopnak, lehet fordítani őket, könnyen meg lehet elezni. És persze megszorulnak a penge és a tartó közé kerülő kosz okán és levetelkor tisztítani kell, utána oké. Én kb havonta egyszer tisztiton, elezem/fordítom, de nálam minden nap megy szinte.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1306) balazsovics


balazsovics
tag

Sziasztok!

Új füvesítéshez robotfűnyíró dukál, ezért kellene valami. Sajnos nem időben találtuk ki, így a szegélyek nem ideálisak. Talán 1-2 cm-en belül tudjuk tartani a magasságkülönbséget, de van pl műanyag szegély utána mulccsal... Meg betonkerites alap, de az elé leteszek majd valamit később. Rengeteg fűnyíró típus van, ebből jelenleg 2 játszik. Husqvarna 305 a dupla első kerék és a hajtott hátsó miatt, elvileg jobban bírja a szélén lavírozást. Másik opció egy sidecutos Worx lenne,de itt vannak kétségeim. Azt látom, hogy szegély nyírásakor párhuzamosan halad,de mennyivel szalad túl normál vágáskor? Mert ha olyankor belerakja az első kerekét a mulcsba,tuti ottmarad :).

Előre is köszönök minden hasznos infót!

T

(#1307) burkolat1 válasza Keef_Lee (#1288) üzenetére


burkolat1
csendes tag

Megvettem az LX 790-et. Az élezést milyen gyakran csinálod?

Telepítés egy hét múlva.

Ha megvan a végleges helye a határolónak, akkor szeretném 4-5 centire föld alá tenni, hogy a szellőztetésnél ne jelentsen gondot.

Van valakinek erre valami jól bevált módszere? Hogy tudom a lecövekelt vezeték mentén gyorsan, és a mélységet végig tartva kimarni azt a kis földet?

Talán hülyeség, de első ötletem az volt, hogy egy egyenes ásóra rácsavaroznék egy ütközőt, ami nem engedi mélyebbre, és két oldalról ék alakban a vezeték alá tolnám. Hátha van valakinek ennél praktikusabb módszere...???

(#1308) Keef_Lee válasza burkolat1 (#1307) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Hetente lekaparom csak róla a rákeményedett réteget.
Élezni 4 hetente szoktam, de volt már, amikor elment 1,5 hónapot is.
Kábelnél működhet az is, amit mondasz. Egy eső után még könnyen is.
Esetleg sarokköszörűvel óvatosan, alacsonyabb fordulatra véve, kimarva a helyet a kábelnek. De ez veszélyes.
Én nem süllyesztettem be. Egy év alatt eltűnt a fűben. Már a pálcák sem látszanak.

(#1309) OPiiPO válasza Keef_Lee (#1308) üzenetére


OPiiPO
addikt

Gyepszellőztetésnél nem nyírod el a vezetéket?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1310) DougButabi válasza burkolat1 (#1307) üzenetére


DougButabi
tag

Most nem találom, de nemrég az aldiban volt akciós ásó, valami ilyesmi de nyéllel együtt 3500-ért:

Több mint 200 métert ástam el vele.

(#1311) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló
Mivel én magam vágom a füvet nem vagyok otthon benne, tesómnak kellene robotfűnyíró. Több probléma is van, bár új az udvar /fű de nincs lerakva drót a fűben. Illetve 3 teljesen különáláló részről van szó.
Kérdezem én, létezik olyan GPS-es robotfűnyíró, amihez nem kell lerakni a határoló drótot, és GPS alapon, vagy betanított vagy bármi más módon de magától tudna a területek között is menni térkövön?
Ha létezik , működőképes , megbízható cucc lehet ?
Néztem 1,2 M körül gps-est de nem egyértelmű a leírás, hogy a drótos megoldás KELL-e neki, vagy csak pluszban azt is felismeri és lekezeli a GPS mellet.

Meg azért jó lenne 1milla alatt megállni.

Köszönöm a válaszokat
Helló,
Szabi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1312) Keef_Lee válasza OPiiPO (#1309) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem szellőztetek a kábel közelében. Mellette kb. 30 cm-el megállok.

(#1313) insight válasza Kiskokó (#1311) üzenetére


insight
aktív tag

Segway Navimow fűnyírókhoz nem kell vezeték, és bőven 1 millió alatt kaphatóak.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#1314) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Létezik valamilyen olcsó robot fűnyíró kis területre (100 négyzetméter)? Robotporszívóból a kínai, AliExpresses Xiaomi nagyon bevált és töredékébe kerül a nagy nyugati márkák gépeinél. Ugyanígy a robot fűnyírók esetében nincs valami kínai alternatíva, ami jó is?

(#1315) Kiskokó válasza insight (#1313) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi Király!

Még a wifis verzió is tök jó lehet!
Köszkösz

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1316) noorbertt válasza Brandynew (#1314) üzenetére


noorbertt
őstag

Kinaban a fu se no :D Ott a jo legtisztito es porszivo a divat.

(#1317) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Megérkezett a Lidlibe a Parkside robot. 150 K, esőérzékelő, 1000 m2, 200m kábel, stb. ígéretes. (persze majd csütörtöktől)

[ Szerkesztve ]

(#1318) noorbertt válasza Keef_Lee (#1317) üzenetére


noorbertt
őstag

Agyalok rajta nagyon!
Smart app mit tudhat?

(#1319) ojoba1


ojoba1
csendes tag

Sziasztok!

Landxcape 790-nél a telepítési útmutatónál a sövénynél és egyéb tárgyaknál szinte mindenhova 26 cm-re írja a kábelek lerakását. Ez mennyire kell betartanom? Nálam egyik oldalon túja sövény ami alá lehet be is férne a gép. Itt pl. mennyire lehetne rakni a határolót? Mennyire megy túl ilyenkor? Kis útmutatót kérhetnék? :)
Köszönöm!

(#1320) OPiiPO válasza Keef_Lee (#1317) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jónak tűnik :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1321) chris1990


chris1990
újonc

Sziasztok!

Tapasztaltabb robotfűnyíró használóktól szeretnék segítséget kérni a gép kiválasztásában illetve 1-2 kérdésben:

Szeretnék ebben a szezonban robotfűnyírót telepíteni, szinte teljes sík, átlagos méretű udvaromra. Viszont az udvar megosztott (kavicsos úttal), így 2 területen kellene neki dolgozni. Ez megoldható? Át lehet vinni egyik területről a másikra?
Következő problémám: Érdemes a területek mentén letenni a földbe (pár centire) a határoló vezetéket vagy maradjon inkább föld felett? Ha esetleg kevés a vezeték amit adnak a géphez, lehet még toldani?

Körülbelül ebben az árfekvésben gondolkozom:

https://www.obi.hu/robotfunyirok/robotfunyiro-lx790-landscape/p/4166963

https://www.bauhaus.hu/powerworks-p5-robotfunyiro-20v.html?gclid=EAIaIQobChMIhsW2sMOp_wIVVoKDBx3tNQHPEAQYFSABEgI3iPD_BwE

https://www.obi.hu/robotfunyirok/einhell-power-x-change-robotfunyiro-freelexo-400-bt/p/4800512

Melyik gépet érdemes választani és miért (illetve miért nem)?

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

(#1322) noorbertt válasza noorbertt (#1318) üzenetére


noorbertt
őstag

Ill a zónára is nagyon kiváncsi leszek. Elvileg 3 zónát tud kezelni.

Jól értem és ez úgy működik hogy a vezető kabelre kell tenni valami ellenállást és onnan lesz pl Zona 2?

(#1323) f4lcon


f4lcon
őstag

a Husquarna 405x tényleg annyival jobb, hogy kétszer annyiba kerül, mint minden más?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1324) _Dumber_ válasza ojoba1 (#1319) üzenetére


_Dumber_
őstag

Általánosan: Az ajánlott távolság az jelenti, hogyha a huzaltól 26cm-re (ennél a példánál) egy fal lenne, akkor sem súrollná a falat forgolódás közben.

Teszteld le, hogy a Te robotod esetén mennyivel csökkentheted úgy hogy a kerekei még stabil talajon maradnak.

Erre a legegyszerőbb módszer, ha a huzal elvágása nélkül bekötöd mindkét végét a dokkolóba, majd egy kb 3-4 métert lefektetsz 26cm-re (a többi maradhat tekercsben). Ezen megjáratod merőlegesen és párhuzamosan is. Azután megfigyelésed szerint közelíted a széléhez. Előbb utóbb tudni fogod, hogy mikor akad el a gép.

[ Szerkesztve ]

(#1325) ojoba1 válasza _Dumber_ (#1324) üzenetére


ojoba1
csendes tag

Köszönöm! Valahogy így csináltam én is. Igaz én nem 3-4 métert raktam le :) Mindent is körbe kerítettem. Kelleni fog még kábel :) Kíváncsi leszek miként fog működni.

(#1326) OPiiPO válasza ojoba1 (#1319) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt, és a belinkelt hsz-t olvasd el, hátha segít :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1327) süti5


süti5
őstag

Sziasztok,
a lidl-nél csütörtöktől kapható robotfűnyíró esetleg valamelyik márka átmatricázott gépe? Vagy esetleg valamelyik kifutott gépet dobták piacra megint?
150-ért eléggé megérősnek gondolom én is így elsőre, egyelőre keresem, hol lehet a buktató....

(#1328) ojoba1 válasza OPiiPO (#1326) üzenetére


ojoba1
csendes tag

Köszönöm! Hasznos lesz, elolvasom!

(#1329) OPiiPO válasza süti5 (#1327) üzenetére


OPiiPO
addikt

30 npig visszaviheted a Lidlbe (ha jól tudom) - nincs buktató, visszaviszed ha nem válik be.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1330) Keef_Lee válasza süti5 (#1327) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Buktató nincs, ahogy írta fórumtárs. Viszont van bónusz! a 3 év garancia.
Ha nekem nem lenne az Landxpace, azonnal venném.

(#1331) RBJ


RBJ
addikt

Sziasztok.
Robotfunyiró láz elkapott főleg hogy megláttam a Lidl S verziót. Most megy az agyalás kell vagy nem kell ez nekem.
Láttam az OBI ba van mowbest 805 99e.
Lényeg nálam max 80nm a fű, lehet nekem elég a kicsi, olcsó is?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1332) süti5 válasza süti5 (#1327) üzenetére


süti5
őstag

Egy darab sincs egyelőre sehol ahol néztem, király...

(#1333) süti5


süti5
őstag

Sikerült, elcsíptem egy utsó darabot az egyik lidlben :C

(#1334) pöcpec


pöcpec
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel június 30-ig akciózza a Hornbach Ausztriában a Worx Landroid M700 plus WR167E-t, grátisz garázzsal, 5év garival 699€ áron.
Itthon az OBI-ban 395ezer Ft garázs nélkül, 2év garival!
Most egyezkedem a magyar szervízzel, a 2 áv garit vállalják, kérdés a további 3év?

[ Szerkesztve ]

(#1335) f4lcon válasza pöcpec (#1334) üzenetére


f4lcon
őstag

ez még a gyártó saját ebay-es boltjánál is olcsóbb :Y
bár a grátisz garázst utánküldéssel kapod meg, kíváncsi vagyok az magyar címre kimegy-e...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1336) pöcpec válasza f4lcon (#1335) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Szia!

Csak Ausztrián belül szállítanak.
Csináltam egy próba regisztrációs megrendelést Bad Fischau-i áruházukba szállítással, ergo a garázzsal együtt ott átvehetőnek kell lennie.
Ekkora árkülönbségnél nem távolság Sopronból.

(#1337) noorbertt válasza süti5 (#1333) üzenetére


noorbertt
őstag

Zónázásról majd írj kérlek :D

(#1338) süti5 válasza noorbertt (#1337) üzenetére


süti5
őstag

Nem most lesz annyi biztos :)
Örülök, ha lesz időm néhány héten belül beüzemelni, de írok mindenképpen, mire jutottam.

(#1339) Keef_Lee válasza süti5 (#1338) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Néhány héten belül ősz lesz és nem kell a gép ;]

(#1340) süti5 válasza Keef_Lee (#1339) üzenetére


süti5
őstag

Néhány héten belül még mindig csak június lesz és még pár hónapig szopnék a fűnyírással, így remélhetőleg nem :DDD

(#1341) noorbertt válasza süti5 (#1338) üzenetére


noorbertt
őstag

Persze egyértelmű. Ehhez hogy jól menjen sok tervezés kell és próbálgatás.
Ezért se mentem reggel nyitásra, mert nálam tuti állt volna egy fél évet a garázsban és csak utána tudtam volna kibontani… arra meg nem kaptam engedélyt :DDD túl sok cucc gyűlt már így össze

(#1342) f4lcon válasza pöcpec (#1336) üzenetére


f4lcon
őstag

az akció leírásában az van, hogy a regisztráció után küldik ki a garázst, tehát személyes átvételnél elképzelhető, hogy kétszer kell menni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1343) ojoba1


ojoba1
csendes tag

Ma végre volt időm elindítani az LX790-et. Egy olyan problémába ütköztem, hogy a határolóval körbekerítettem egy fát majd folytattam tovább a kábel lerakását. A gép ezen jött is szépen. De mikor a fát kellett volna kerülni egyszerűen tovább ment :D Itt a könyv szerint a "ki és be menő" kábeleknek egymás mellett kell lennie (0cm) Szerintem nekem 1 cm volt a két kábel között. A gép viszont nem érzékelte, hogy be kellene fordulnia, ment tovább. Mit csinálhattam rosszul? Köszi!

(#1344) gorbep válasza ojoba1 (#1343) üzenetére


gorbep
senior tag

Jól csináltad... de a két vezeték mágnese tere kioltja egymást. Mintha ott sem lenne... Csak a fa körüli vezetéket érzékeli, mintha csak a "semmiből" körbevenné a fát. Direkt van így csinálva...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1345) ojoba1 válasza gorbep (#1344) üzenetére


ojoba1
csendes tag

De jó :) Ezt nem tudtam, akkor visszateszem eredeti helyére a zsinórt :) Köszönöm a felvilágosítást.

(#1346) mikrofon válasza gorbep (#1344) üzenetére


mikrofon
addikt

Annyi kiegészítést tennék hozzá hogy a használatijában van egy leírás, hogyha azt szeretnéd hogy be is menjen az elkerített részre szegénynyíráskor akkor milyen messze kell lenni-e a két kábelnek a közös szakaszon. Emlékeim szerint ez 26cm.

(#1347) Planner555


Planner555
csendes tag

Sziasztok.
Egy elég laikus kérdésem van.
Ha cserélek robotfűnyírót, akkor gondolom a lefektetett vezetékeket nem kell kicserélnem arra amit az újhoz (más márka) kapok, hanem maradhat a régi, ugye? Egyébként nem rég lett telepítve, csak kicsinek bizonyult, ezért szeretném lecserélni egy másik típusra/ márkára.
Meg kell még valamire figyelnem, kicserélnem?
Előre is köszi.

(#1348) Morris válasza Planner555 (#1347) üzenetére


Morris
veterán

Hát én úgy tudom, hogy majdnem minden gépnek máshol kell vinni a határoló vezetéket. Mármint a szegélyeknél, hogy ne maradjon nyíratlan terület.

(#1349) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Landxcape LX790-et. Ma csak fel lesz töltve, holnap telepítem. Firmwaret is szeretnék frissíteni, de sehol sem találom. Tudtok segíteni?
Belépés után nincs lehetőség a letöltésre.

(#1350) ojoba1 válasza Anaconda (#1349) üzenetére


ojoba1
csendes tag

Nekem is ua. a típus, mint neked. Én se látok új firmware. Azt gondolom, hogy a legújabb van a gépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.