Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  RIOS R5 / R6 kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) Pompi válasza Lala6 (#548) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ahogy nézem azért csak ide találtál valahogy...
Minden átállás nehéz, közben is alakulnak dolgok. Pár nap türelem fröcsögés helyett nem ártana.

Feel Good Inc.

(#552) DJ.Gróf válasza Panther-D (#540) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Megpróbálom,majd otthonról,mert eddig csak munkahelyen próbáltam. Vagy ma még 1* innen. Egyből dobja a hibát ok után.

(#553) djtoomi válasza Pompi (#550) üzenetére


djtoomi
addikt

Az is be van állitva természtesen,ez az egyik bajom,és a másikra nem tudnál esetleg valamit mondani?Szal ha első oldalrol inditok 1 lépésben nem tudok a legfrisebb oldalra jutni mert az ottani legfrisebb oldal is a totyik közepe.Meg még valami ami nagyon zavaro:Bug1 :F

Ujabb bug,ez sztem brutálisan is durva,ilyen eddig nem volt:Bug2

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#554) dbius


dbius
veterán

Nem olvastam el az egész totyikot, ezzel kezdeném.

Nem is tudom, mit mondjak az R5-tel kapcsolatban. Biztosan jobb LESZ idővel, de nekem jelenleg nagyon nem tetszik... :( Lehet hogy csupán azért, mert más, és szokni kell, nem tudom, de nagyon-nagyon vegyesek az érzelmeim jelenleg.

Nem tudom az alábbi dologra van-e valami megoldás:

1. R4-ben csökkenő sorrendben böngésztem a topicokat, így mindig a legújabb hsz-t láttam elsőként.
2. Ez most is megy, nincs vele gond.
3. Viszont R4-ben amennyiben az adott topic első hsz-sát akartam megnézni - az általános topichoz kapcsolódó hasznos linkek miatt -, akkor csupán annyit kellett tennem, hogy felül átállítottam csökkenőről növekvő sorrendre a listázást, és egyből az 1. hsz. volt látható felül.
4. Jelenleg ezt nem tudom megtenni, mivel ki lett szedve a listázás rendezése a topic "fejlécéből", csupán a beállításaimban tudok változtatni ezen
5. Így most, R5 alatt ha meg akarom nézni csökkenő listázás mellett az 1. hsz-t csak úgy tudom megtenni, hogy klikkelek az első blokk nevű ikonra, viszont ezzel sem látom az 1. hsz-t, hanem az oldal aljára kell navigálni hozzá.

A kérdésem tehát adott, van-e ettől egyszerűbb módszer az 1. hsz. megtekintéséhez, amennyiben csökkenő listázással nézem a fórumot?

Esetleg, véleményem szerint nem lenne rossz megoldás, amennyiben minden fórumtopic fejlécébe bekerülne egy statikus link, amelyik az adott topic első hsz-ra mutatna v. navigálná a usert...

:R

(#555) dbius válasza djtoomi (#553) üzenetére


dbius
veterán

bug2-re: Pont ezt néztem én is, miután megírtam az előző hsz-mat. Nekem is 50-es listázásra van állítva, és R4-ig működött is, hogy nem csupán az adott 50-es blokkokat jelenítette meg, hanem az utolsó 50 hsz-t. Most viszont csak az utolsó 50-es egész blokkot jeleníti meg, és amennyiben kevesebb hsz van az adott blokkban, - mint ahogyan linkelted is - csupán annyit jelenít meg, a példánál maradva (550-től a jelenlegi hozzászólásomig).

Nem tudom, hogy ez bug vagy feature...

(#556) Oczu


Oczu
senior tag

Addig ok, hogy van ez a topic a jobb, okosabb PH-ért.Nekem személy szerint bejön 1. De!!! Több sorral olvastam egy, mások által felvetett problémát, miszerint "hová lettek az apróhírdetéseim?" De választ eddig senki nem kapott. Légyszi segítsetek nekünk!

(#557) djtoomi válasza dbius (#555) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát ez inkább bug,és elég zavaro is,de a furcsa nekem még mindig az hogy ott van a bug1-es képen az a kis piros nyil,ilyenkor mikor csak 5-6hsz van rámész és az utolso 50-et hozza be,de ha megvan az 50hsz akkor mért van most is ott?Ha ráklikkelek nem csinál semmit de legalább eltűnik,ha nem teszem meg,nagyon zavaro mert azt hiszem nem a legutolso oldalon vagyok. :U

Mondjuk ez nem teljesen ide tartozik de ha már itt tartunk akkor a logout lassan egy éve hogy müködik,és még mindig ha rámész hogy logout.hu akkor a bal felső sarokban ott van hogy logout.hu és béta.Sztem már rég nem béta. :U Illetve itt a PH!-n meg mindenhonnan ott van fölötte még mindig a rengeteg avatar kicsiben. :F

Illetve még egy dolog.Ezt nagyon nem értem:

Aktivitás
utoljára bejelentkezve 2007-09-27 09:35 utolsó feltűnés 2007-09-27 09:35

Utolso bejelentkezés az ugyanaz mint az utolso feltűnés,mert mindkettőnek egy az időpontja,de akkor mért van belőle 2 is? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#558) Pompi válasza Oczu (#556) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Benne van az első hozzászólásban, lásd a topic címét...

Feel Good Inc.

(#559) Pompi válasza djtoomi (#557) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A bug1-en látható nyilacska akkor van ott, ha az url-ben valamilyen blokknézet szerepel. Ilyenkor van az is, hogy extrém esetben csak 1 hozzászólást látsz, mert ennyi van az adott blokkban.
Ha friss.html az oldal, akkor nincs nyilacska se és az utolsó x hozzászólást látod.

Ezzel nem is lenne túl sok gond. A gond inkább ott kezdődik, hogy a hozzászólás megírása után nem a friss.html-re visz a motor hanem a blokknézetre. Ez inkább bug.
Továbbítom Panthernek.

Feel Good Inc.

(#560) doc válasza dbius (#554) üzenetére


doc
nagyúr

az első hozzászólásra mutató link tényleg nem rossz ötlet
mondjuk a kis háromszög-nyilacskák mellé lehetne tenni egy "1"-est, ami az első hsz-ra vinne

(#561) dbius válasza doc (#560) üzenetére


dbius
veterán

igen, valami ilyesmire gondoltam én is, főleg, hogy általános elvárás, hogy az adott topichoz tartozó átfogó, ismertető linkeket oda - első hsz. - illik berakni, így sokkal könnyebb lenne az "élet" :)

(#562) Pompi válasza dbius (#561) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez tényleg jó ötlet, már én is felvetettem anno... reménykedtem benne, hogy az új motorban benne lesz... egyelőre nincs, de ez még változhat.

Feel Good Inc.

(#563) dbius válasza Pompi (#562) üzenetére


dbius
veterán

:R Akkor reménykedjünk, elvégre az hal meg utoljára ;)

(#565) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

lesz saját apróhirdetéseim box. reményeim szerint még ma.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#566) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az apróhirdetések városokra való lebontásának lehetősége mikor lesz elérhető? Szörnyen zavaró a hiánya :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#567) djtoomi válasza Pompi (#564) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem értem igy sem a lényegét,hogy ha kiléptet a motor akkor az utolso feltűnéshez mit ir? :F

Ja és az adatlapokrol eltűnt a logout rész.Szándékos vagy nem esetleg nem vettétek észre?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#568) biker válasza Panther-D (#542) üzenetére


biker
nagyúr

majd összehasonlítom azzal, ahogy én régen csináltam, és az működik safarin is.

meg van egy két érdekes pozíció elcsúszás is, majd képernyőfotókkal elküldöm, ha nem gond.

listázás most jónak tűnik, lehet valamit nem jól állítottam be :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#569) dbius


dbius
veterán

Most vettem észre egy apróságot, szintén nem tudom, hogy bug vagy fícsör...

Szóval ha eddig (R4) alatt átszerkesztettük a hozzászólásunkat, akkor a motor a hsz végére biggyesztette a Szerkesztve feliratot, annyiszor, ahányszor átszerkesztettük.

Az előbb átszerkesztettem kétszer is egy másik topicban a hozzászólásomat, de semmi nem jelent meg a hsz végén, utalva arra hogy át lett szerkesztve az eredeti hsz. tartalma.

(#570) DigitXT válasza Pompi (#559) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez inkább bug.
Nem feltétlen, mivel az R4-et követi (ott is egy HSZ megírása után az adott sorszámhoz ugrott a böngésző, ami persze csak a szerkesztésnél volt észrevehető). Viszont ezzel a blokknézettel tuti van vmi "gebasz", mert már én is találkoztam furcsaságokkal (pl. 200-asra van állítva, hogy ne kelljen sokat lapozni, erre volt, hogy mind a 234 HSZ benne volt, amit épp a topik tartalmazott, stb.) Majd átnézem a bugos screenshotjaimat, és a komolyabbakat linkelem a megfelelő topikba.:)

(#571) DigitXT válasza dbius (#569) üzenetére


DigitXT
félisten

Mindig is utáltam törölgetni a felgyülemlő (!) [Szerkesztve] feliratokat, amikor pl. vmi formázást, vagy elgépelést javítottam: így sokkal jobban tetszik (kényelmesebb a szerkesztés)!:R Viszont nyilván vissza lehet vele élni (láttam már olyat, amikor vki beírt vmit, ment rá a válasz, aztán már nem is volt ott, amire válaszolt): régen kiderült, ha vki szerkesztett, ami jó, viszont ha csak vmi elgépelést javított, akkor meg magyarázhatta, hogy "Szerk: elgépelés", ami rossz.:DDD De a legfőbb zavaró tényező szvsz a jelzések sokszorosodása volt: esetleg olyan megoldás lenne jó, ami más fórumokon van, hogy kiírja vmi megfelelő helyre az utolsó szerkesztés időpontját (ill. mivel csak 5 perc a limit, kb. elég lenne csak a tényét).:R

(#572) dbius válasza DigitXT (#571) üzenetére


dbius
veterán

Igen, a felgyülemlő [Szerkesztve] feliratokat én sem szerettem törölni, de az továbbra is jó lenne, ha valamilyen formában jelezné a motor, hogy a hsz eredeti tartalma megváltoztatásra került.

(#573) DigitXT válasza dbius (#572) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, csak nem kell beleírni a HSZ-be, akár a HSZ fejlécében is el tudom képzelni.:) Szerk: Ha már itt tartunk, az meg kár, hogy nem változott az a tény, hogy hozzászólás szerkesztőben látott "képnek" nem sok köze van a HSZ végleges kinézetéhez. (Ami persze különféle formázások, linkelések, stb. esetén logikus is, de amikor csak egy ilyen egysoros HSZ-t írok, és két soros lesz...:o

(#574) frame>24


frame>24
addikt

hahóóóó !!!

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#575) Pompi válasza frame>24 (#574) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyelőre nincs helyette semmi. hahó.

Feel Good Inc.

(#576) frame>24 válasza Pompi (#575) üzenetére


frame>24
addikt

Bocsánat. De ez nagyon legyen majd benne.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#577) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

(#566) Elég lenne egy kb.-i időpont is... :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#578) Pompi válasza frame>24 (#576) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem is.

Feel Good Inc.

(#579) Chili7


Chili7
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy egy topikba való belépés esetén mindenképpen az én utolsó hozzászólásomat kell, hogy mutassa a R5, vagy be lehet állítani, hogy mint eddig, az utolsó és az azt megelőző hsz-ek legyenek láthatóak?

(#580) Wolverine válasza Dr. Romano (#577) üzenetére


Wolverine
félisten

Kb. majd. Amikor Panthernek (esetleg Parcinak, ha még ír kódot...) lesz rá ideje.

szerk: Chili7, ha az Utolsó hozzászólásaim dobozból mész a topikba, akkor a tiédre ugrik, ha nem onnan, akkor az utolsó oldalra beállítástól függően.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#581) Pompi válasza Chili7 (#579) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezek szerint te sem olvastad el ennek a topicnak az első hozzászólását, lásd a címet.

"- ha egy topic az utoljára oda írt hozzászólásodhoz ugrik, akkor az "itt szóltam hozzá" listából nyitottad meg a topicot. Ez egyelőre nem állítható, nem választható."

Feel Good Inc.

(#582) Chili7 válasza Pompi (#581) üzenetére


Chili7
őstag

Bocs, tényleg nem!

"egyelőre"?

(#583) Pompi válasza Chili7 (#582) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"egyelőre"?

:U

A megfejtés: ez jelenleg igy van ahogy van, de ez a jövőben változhat, mert sokaknak nem tetszik, talán jobb lenne ha választható lenne.

Feel Good Inc.

(#584) Dr. Romano válasza Wolverine (#580) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi! Remélem hétvégén nekiesnek :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#585) Panther-D válasza Pompi (#583) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Volt egy kis frissítés hogy hsz írás, módosítás után hova dob a rendszer. :)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#586) Pompi válasza Panther-D (#585) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, ki is próbálom :)

És szerkesztem is.

Feel Good Inc.

(#587) Yutani


Yutani
nagyúr

Most vettem észre, hogy a motor végre kezeli a topikcímekben a nagybetűket! :R
Köszönöm!

#tarcsad

(#588) csapos2


csapos2
addikt

Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg változott a mérete azoknak a kis piros léptető bigyóknak?

Most nagyobb, mint volt, nem bánnám, ha így maradna, mert részegen elég nehéz volt lapozni. :]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#589) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Megvan a hiba! Ha sorkizártra rakom a szöveget akkor dobja ki a hibaüzit!

(#590) #72042496


#72042496
törölt tag

Lehet linkesíteni egy :)-t?

Behalok, lehet! Srácok, ez nagyon állat lett! :R

(#591) djyuri


djyuri
őstag

:R :R :R visszatettétek a "saját hírdetéseim" szakaszt :R :R :R

A többi dolgot meg megszoktam vagy jobbnak láttam.

Így nekem semmilyen negatívumom nincs...sőt :R (kivéve azt az oldal/hsz számozást,de az legyen a legtöbb baj:) )

MOD:

Balika911 LLLOOOLLL :Y

:)

(#592) Panther-D válasza DJ.Gróf (#589) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Megyek megnézem.
Nem nyert, nekem sorkizárttal is felvitte. :(

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#593) Bordoi


Bordoi
őstag

Én is cak a saját hírdetéseim szakaszt hiányoltam :)
Most már jó, a többit már nagyjából megszoktam .
:R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#594) Panther-D válasza DigitXT (#570) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

"200-asra van állítva, hogy ne kelljen sokat lapozni, erre volt, hogy mind a 234 HSZ benne volt, amit épp a topik tartalmazott"
Ez a "friss.html" működéséhez tartozik. Mivel ugye a normál oldalak úgy lettek volna, hogy 1-200, 200-234, ezért mivel az utolsó oldalon csak 34 hsz-t láttál volna, de te 200-at szeretnél, a motor hozzácsapta az előző oldalt. Ez a dolog egyébként a beállított érték 40%-ánál kapcsol be/ki, tehát esetedben 80 hsz-nél. Magyarul ha már lesz 280 hsz a témában, akkor a friss.html majd már 201-280 közti hszokat jeleníti meg.

friss.html működése (50-es blokkméretnél):
Minimum 50 * 0.4 = 20 hsz-t akar megjeleníteni.

[...]
68 hsz -> 1-68
69 hsz -> 1-69
70 hsz -> 51-70
71 hsz -> 51-71
[...]

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#595) Gyuri27 válasza Panther-D (#592) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megkérdezem sokadjára. Az apróknál a város, a márka és a keres-kínál funkció nem kerül vissza. Mert mondjuk eddig gyorsan lehetett pl. Makón geil ramokat keresni. Most átkell nyálazni az egészet.
A választ köszönöm előre is. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#596) DJ.Gróf válasza Panther-D (#592) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Na mind1,itt elég érdekesen működik. De ha kivettem úgy engedte. Itt bent marad a html kódban használt jel is pl a félkövér betűnél. [B]-ez pl.

(#597) Panther-D válasza DJ.Gróf (#596) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Na ezt most nem egészen értem... Hol van az az "itt" ahol érdekesen működik? A [B] persze hogy bent marad, mivel nincs vége, így nem lehet konvertálni. Hibás a kód.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#598) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem...bár most nem volt huzalmam végig olvasni a fórumot, ezért ha kérdezték már szóljatok....szóval egy tesztet sem tudok elolvasni mert mindig azt írja ki, hogy nem találja az adott oldalt...DE ÉN NEM TUDOK ÉLNI E-TESZTEK NÉLKÜL :DD . Szóval ez az én hibám vagy a rios-é és ha a rios-é akkor mikor lesznek újra tesztek? (mellesleg 7600gs teszteket akartam olvasni)

Ui.: Mikor lesz kész a részletes keresés?

(#599) Panther-D válasza Gyuri27 (#595) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Már 6000-szer le lett írva hogy jelenleg nincs, majd a részletes keresőben lesz ilyen. Nem értem, miért kell megkérdezni újra és újra ugyanazt?

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#600) Panther-D válasza webdeejay (#598) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Keresés? :F

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  RIOS R5 / R6 kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.