Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  RIOS R5 / R6 kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#701) canniball válasza KTU (#700) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint az első hsz.-ben olvasható: "az apróhírdetéknél a városszűrés egyelőre nem üzemel". (A hangsúly jelen esetben az "egyelőre" szón van. ;) )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#702) bzoley válasza Panther (#689) üzenetére


bzoley
veterán

Elnézést pontatlanul, ráadásul helytelenül írtam. Windows Mobil 5, és IE-ről van szó.(PDA-n)

(#703) cousin333


cousin333
addikt

Nos, szeretném kifejezni köszönetemet az érintetteknek (pl. Panther) az alábbi két megoldásért:

- újra jó a Mágus belépés Opera alatt :R
- automatikus [link] beillesztés, ha nincs semmi szöveg :R

Igaz, az utóbbit nem egészen így gondoltam, hanem, hogy elküldéskor egészíti ki, de így sem rossz... :)

"We spared no expense"

(#704) joshua7 válasza Panther (#693) üzenetére


joshua7
veterán

Nagyon szomorú. De ez van.

Semper Fi

(#705) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

A motor megkülönbözteti a felhasználóneveknél a kis- és nagybetűket? Ha igen, hogyan? Lehetséges regisztrációkor két, azonos karakterekből álló, de a kis- és nagybetűket variáló változat? Ha nem, akkor a régi motor miért nem engedett belépni ha elgépeltem a BlacKSouL -t BlacKsouL -nak, és most miért enged be blacksoul -ként is? Ha a mostani a jó, akkor használhatom belépésnél csupa kisbetűvel is, és mindig el fogja fogadni? Ergo bárki akinek előfordul nagybetű a felhasználónevében, az be tud lépni ha csupa kisbetűvel írja is? Mert ez nekem pl könnyebbség, úgyhogy :K

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#706) Panther-D válasza bzoley (#702) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Hajajj... hát ezzel megint az a gond hogy:
1. Nem tudom mi lehet a baja. Bár elképzelhető hogy az is azon akad ki hogy Button van az Input helyett. Pedig mindkettő benne van a HTML4 szabványban.
2. Nem tudom tesztelni, mert nincs se Windows Mobile 5-öm, se PDA-m.

Tud valaki olyan <input type="submit"> kódot csinálni aminek be tudom tenni a hátterébe a piros gombot, és a közepére rá lehet írni hogy OK? Az nem megoldás hogy a képbe bele van égetve a felirat. Illetve nekem úgy is jó, de akkor is látszógjon az "OK", ha az néző letiltja a képeket.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#707) Panther-D válasza BlacKSouL (#705) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

R4-ben még pontosan kellett megadni a nevet, most már a kis- és nagybetűk nem számítanak. :) Szóval igen, csupa kisbetűvel is jó lesz.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#708) biker válasza Panther (#686) üzenetére


biker
nagyúr

nagyon jó lett, köszi szépen :R

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#709) bambano válasza Panther (#688) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Magánvélemény:

Nyilván nem azonos táblában tárolod a topic nevét és a benne levő hsz-eket (mert az nem lenne 3. normálforma). Ha a topic nevét, adatait tartalmazó táblát kiegészítenéd egy mezővel, amit minden hsz-nél updatelsz (vagy csinálni kell rá egy adatbázis rule-t), akkor az utolsó hsz szerint se lenne nagy durranás indexelni. Minden insertnél egy plusz update.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#710) Khaal


Khaal
őstag

Megoldható, hogy az elmentett kedvencek/apróhirdetések megint külön legyenek listázva? Esetleg választható legyen az opció, mert nekem ez így elég kényelmetlen, meg a 30 is hamar betellik.
Hogy dicséretet is mondjak, nekem tetszik az új linkelés, kijelölöm a szöveget, link gomb és már mehet is, pofonegyszerű :U .
Tetszik, hogy testreszabható lett az utoljára hozzászóltam lista is.
Új privirendszert meg kell szokni (nem mindig ugrik be a téma a névről), de jól jön, hogy látom mire mit válaszoltam.
A régi kereső mondjuk jobban tetszett, ezt is meg lehet szokni, de pl. nem tudok nick szerint apróra keresni (vagy csak én vagyok béna?).

(#711) Prosector


Prosector
addikt

Hi !
Előre is elnézést kérek,ha hülyeséget kérdezek... :F
Hová tűnt az "aktív témák" mellől az "aktív tagok" ?

Vagy csak én nem vettem észre ?

(#712) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Válasz nuku, lásd #699.

Már megbocsásson a világ, nekem igenis fontos az olvasottság. De utalnék azokra is, akik első írásaikat eresztik szárnyra. Ők éppen abból ítélik meg, hogy érdemes-e írniuk további történeteket, hogy látva látják, hány olvasójuk van. Ha elégnek minősítik, továbbra is gazdagítani fogják a portált írásaikkal. Ám ez az új módi elveheti kedvüket, hiszen csak a hozzászólások adnak támpontot. Pedig sokak hallgatnak, akik olvasnak. Marad azok véleménye, akik reagálnak.

Lesz változás? Láthatjuk a letöltések, olvasottság számát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#713) Csapi007 válasza Panther-D (#660) üzenetére


Csapi007
veterán

őőő
Igaz, jogos. De 1-nél meg lehetne csinálni. :U

"Csak úgy mondom"

(#714) Oly válasza Panther-D (#672) üzenetére


Oly
senior tag

5. Megint csak nem az és spanyol viaszom, de támogatandó ötletnek tartom a hozzászólások "fejlécében" elhelyezett, (#1)-re mutató hivatkozást.
Nem értem, ezen mit kell támogatni? Maga a "#1" felirat egy link.

Úgy értette, hogy minden hsz fejlecében legyen benne...
Ha nem is minden hsz-nál, de az utolsóban, vagy a topik címe mellett jó lenne.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#715) Panther-D válasza bambano (#709) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

A témákon nyilván van index, hiszen a fórumban utolsó hsz szerint listázok. A gond ott van, hogy az apróhirdetés is külön tábla mint a témák.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#716) Panther-D válasza Oly (#714) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

A topik címe mellett ott van. Egész pontosan a hsz-lapozó-lenyíló mellett van egy "topik elejére" ikon.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#717) Panther-D válasza Vakegérke (#712) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Valószínűleg láthatod majd a jövőben is a saját írásaid látogatottságát. Csak ki kell várni. :)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#718) Panther-D válasza Panther-D (#717) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Na tessék, már van is. :D

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#719) Chili7


Chili7
őstag

A keresővel lehet majd az archívumokban is keresni? Úgy értem, hogy aktív topikban történő keresés esetén lehetne, hogy ha akarom, akkor az előzményekben is keressen? És találjon?

(#720) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Bocs, ha már mondták, nem olvastam vissza az egészet!

Az direkt van, hogy OFF-ba csak egy blokkot lehet rakni? Tehát ha belekerül két sortörés, akkor nem értelmezi egyáltalán az OFF-taget (nevezzük ennek).

Példa:

[OFF]Első sor

Második sor[/OFF]

Skynet is real. It's called Google.

(#721) DigitXT


DigitXT
félisten

Úgy látom, van némi moderátori félreértés is a motor működésével kapcsolatban.:)
A programkód RI/OS5 alatt egy sorban látható - Loretto

(#722) Panther-D válasza FehérHolló (#720) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Ezért van.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#723) FehérHolló válasza Panther-D (#722) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi a felvilágosítást!

A problémát, ahol felmerült, megoldottam bekezdésenkénti OFF-ba rakással, csak gondoltam, rákérdezek.

Úgy érzem, újra el kellene kezdeni használnom a keresőt.

Skynet is real. It's called Google.

(#724) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Storno, #68. Elmegyek aludni.

Skynet is real. It's called Google.

(#725) tiv83us válasza Panther (#686) üzenetére


tiv83us
veterán

Proba Logout Powa! R5 powa!

Es mukodik a linkeles Maces Safarin is :R :R :R /Es a smiley beszuras is :)/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#726) Panther-D válasza tiv83us (#725) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

A tökéletesség a mottóm. :DDD

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#727) Integra válasza Panther-D (#726) üzenetére


Integra
titán

fasza nagy melót csináltál, nagyon gratula ére!!
a privát rendszerezése meg külön dícséretet érdemel.

egy dolog érdekelne, miért nem kettős ablak rendszert csináltál a linkelésnek?
klikk a linkre, adja meg az url-t, klikk, adja meg a szöveget hozzá és ok. és akkor dobja be az egészet. így picit nyakatekert, ráadásul macerásabb és hosszabb. a linkelés után pedig a kurzor sem ugrik a link végére automatikusan, sokszor entert ütsz és már bontja is a linket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#728) harry


harry
veterán

Látom átalakítottátok az Itt szóltam hozzá részt, szerintem ez nagyon jó megoldás, néha jól jön, ha a saját hsz-emre tudok ugorni, de máskor meg zavaró volt. Grat :R

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#729) Panther-D válasza Integra (#727) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Minden kód úgy működik, hogy miután végrehajtotta a formázó kód beszúrását, ugyanaz legyen kijelölve mint előtte. A köz nyomásának engedve megcsináltam, hogy ha linket teszel be és nem jelöltél ki semmit a gomb megnyomása előtt, akkor a link tagek közé beírja hogy "[link]", mintha ezt a szót írtad volna be előre és jelölted volna ki linkesítés céljából. Ezért nem ugrik a végére, hanem marad a tagek közt a kurzor.

Dupla ablak azért nincs mert már egy is sok... ha meg lehetett volna úszni, egy se lenne. De írd be előre hogy mi legyen a link szövege, jelöld ki, és utána nyomd a gombot. Ha végeztél, megnyomod az End billentyűt és már írhatsz is tovább. :)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#730) Panther-D válasza harry (#728) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Jaja, át. Remélem mindenki örül most már. :D

Az ikon az én kezem munkáját "dícséri", szóval bocs ha szar. Majd napos csinál jobbat. :)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#731) harry válasza Panther-D (#730) üzenetére


harry
veterán

Szerintem nincsen azzal semi baj, maradhat így ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#732) rétisün válasza Panther-D (#730) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, ez így nagyon jó lett! :R most már tényleg senki nem tud belekötni....én pl. örülök :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#733) harry válasza Panther-D (#730) üzenetére


harry
veterán

Annyi, hogy akkor az első hsz erre vonatkozó részén lehet változtatni [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#734) djyuri


djyuri
őstag

Nemtom számoljkátok-e a voksokat,de nekem egyre jobban bejön a sok kis apróság:):):):)

az apróhírdetés keresője még így félkészen is jobban működik,mint a régi...most már végre a termékválasztón belül keres,ha fentre beírok valami kulcsszót :R :R

Igazán jó munkát végeztetek :R

(#735) Chili7 válasza Panther-D (#730) üzenetére


Chili7
őstag

Igen, örülök én is! Esetleg (#719)-re valami bíztató? Köszi

(#736) Cathfaern válasza Panther-D (#730) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Panther grat, így az utolsó hozzászólós rész nagyon jó lett :R

(#737) Integra válasza Panther-D (#729) üzenetére


Integra
titán

igen a default link szöveg ha nem írsz be semmit, jó ötlet volt:)
szokni kell még, de jó.

egyedül a privát gombocskát raknám valami félreüthetetlen helyre, mert mikor az újra klikkelsz az privát helyett abból érdekes dolgok tudnak kisűlni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#738) Vakegérke válasza Panther-D (#717) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnyugtató a válasz, köszönöm.
:R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#739) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem lehet madj esetleg szerkeszteni sajátkezüleg az itt szóltam llistát?
Mert elég sokszor van olyan, hogy csak segítek valakinek egy topicba,és többet nem nézek be oda.

(#740) kymco válasza Panther-D (#730) üzenetére


kymco
veterán

Tetszik a megoldás :C, praktikus

www.refujvaros.hu

(#741) somé válasza Midway (#83) üzenetére


somé
őstag

Már ott vannak jobbra lent,de ha megnyitom nem tudom kedvencbe tenni ahogy eddig,így nem kapok értesítést ha hsz érkezik,vagy az autómatice?Ellenben bárki apróját megnyitva azt kedvencbe tudom tenni és beállítani az értesítést...

szerk,ez a nézetesdi variáció kicsit kavaró még,a kérdésemre is lehet hogy van már válasz...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#742) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok,
pár észrevétel az új motorral kapcsolatban:
Ha valaki lenne kedves egy priviben elmondani, hogy pl. aprót hogyan tudok hozzászólás szerinti,időben csökkenő módon úgy rendezni, hogy az működjön is: no, ez jó lenne :B
.más, a régebbi, felhasználók által írt hsz-ekben lévő linkek rendre /f.php/.... formában vannak, de erre most 404 jön. Ez így is marad innentől?
..más.. MSI K8N Diamond Plus lapra kerestem volna rá, de mintha régebbi (..pár hónapos)találatokat nem adna az új motor.. létezik :F
üdv:
Mr.CsiT
mod: természetesen összes választ/segítséget előre is köszönöm :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#743) Bogyoka


Bogyoka
csendes tag

Most már működik a belépés az Operánál is :R :R :R

(#744) Bash válasza MrCsiT (#742) üzenetére


Bash
őstag

Ha vetted volna a fáradtságot és elolvastad volna az első hozzászólást, amit egyébként a topic címe is javasol, akkor két észrevételed már nem is kellett volna megfogalmaznod.
A harmadik észrevételedre pedig az a válaszom, hogy nem létezik. Próbálj rövidebb kulcsszóra keresni és meglátod, hogy milyen régi hirdetéseket is találsz majd a találati listán.

http://bashtravel.com/

(#745) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Bocs a láma kérdésért, főleg ha már volt, de hogyan tudok linkelni direktbe karakterekkel? Telóról netezek Opera Mini böngészővel. A régi [L]link[/L] módszer nem működik, a Link gombra kattintva pedig 'JavaScript beviteli mező nem támogatott' üzenetet kapok.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#746) Bash válasza elfelejtette (#745) üzenetére


Bash
őstag

[L:link]cím[/L]

http://bashtravel.com/

(#747) harry válasza elfelejtette (#745) üzenetére


harry
veterán

Telón nem jön be első hsz-sem? :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#748) MrCsiT válasza Bash (#744) üzenetére


MrCsiT
addikt

khm.. 2 dolog: az egyik, hogy igazad van, nem olvastam el. Viszont:
(..és ez a másik) elég interaktív voltam, hogy megtaláljam a "beállításaim"-at a jobb oldalon.

azzal van bajom, hogy hiába állítom az apróhirdetéseket időrendben csökkenőre, az nekem nem jó, mert az - tapasztalat szerint - indítási időben listázza az apróhirdetéseket, és nem utolsó hozzászólás szerintiben, mint szeretném.
A másik beállítás szintén nem rendezi be úgy, hogy:
-legfölül van, amihez utoljára hozzászóltak;
-alatta, amihez 2 perccel ezelőtt;
-alatta amihez 4 perccel..
-stb.

Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan, így átfogalmazom:

Meg tudnád mondani, van-e arra működő lehetőség, hogy olyan sorrendbe rendezzem az aprókat, hogy azok legyenek legfelül, amikhez időben a legkésőbb (legfrissebben) szóltak hozzá :F (..ez volt az előző motor "fórumszerűen csökkenő" nézete, ha jól emlékszem. )

Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#749) MrCsiT válasza Bash (#744) üzenetére


MrCsiT
addikt

válasz2 (bocs, de lejárt az időlimitem :B ) : köszi a válaszokat, megtanultam (közben) olvasni.. :B

üdv:

Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#750) Gh0sT válasza MrCsiT (#748) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én ugyanezt kérdeztem és ezt a választ kaptam rá.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  RIOS R5 / R6 kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.