Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Ez hogy squadban nincs ez tok jo, orulok neki hogy ti nem lattok, nekunk majd az osszes meccsen ott vannak, jo ha van rajtunk kivul 3-4 valos squad.

Megosztok statisztikat szivesen, ha az jon h bena vagyok ;]

(#702) Csokishurka válasza RoMix85 (#698) üzenetére


Csokishurka
őstag

Én is 1800 körül vagyok és nekem mindenhol voltak botok, talán egyedül douban nem láttam annyit, meg soloban, squadban tele van nyomva.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#703) Looserke válasza Csokishurka (#702) üzenetére


Looserke
őstag

Mentem én is pár kört a játékkal, van pár dolog ami sokkal jobban tetszik benne, mint a PUBG-ben, de az optimalizáció az még nem az igazi (főleg az új térképen esőben). PUGB sem egy király e téren, de jó 20-30 FPS-el több van ott nekem, mint a RoE-ban. Nagyon kellene már a DX11/12, mert DX9 szerintem nagyon visszafogja.

[ Szerkesztve ]

(#704) Csokishurka válasza Looserke (#703) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen, most egy kicsit én is visszaálltam PUBG-re is, ilyen fele fele arányban játszom most.
De igen érdekes hogy BUGP-ben van több fpsem :D
Meg ami kiakaszt a ROE-ban mostanság az hogy belém néha elég 2-3 golyó és fekszek, de nálam meg van amikor fél tárat beleengedek az ellenfélbe, aki megfordul lelő, vagy nagy nehezen meghal.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#705) ASDGamer


ASDGamer
tag

Jó kis BR game csak valami borzalmasan nagy na TTK. :/ Remélem javítanak rajta majd, Mosin-Nagant-tal (ami elvileg a PUBG Kar98 ezen játékbeli megfelelője) van hogy 4 lövés nem elég egy emberbe.. meg simán egy fejlövés sem, hiába hallom a másfajta találat hangot mikor fejbe lövöm..
Killcam iszonyat módon kellene ebbe a játékba mert 10 ből 7 szer úgy halok meg hogy szinte csak rám néz valaki...

(#706) vaakuum válasza ASDGamer (#705) üzenetére


vaakuum
addikt

Engem a minap a kerékpárról vitt le terepen tekerés közben a Mosin-Nagantból egy lövés, pedig sisak is volt rajtam. Nekem meg a testtalálatot sem adja be sokszor a mozgó célpontra.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#707) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Most 1-2 honap kihagyas utan felraktam a pubg-t (azota lett 144hz + adaptive sync, korabban 60hz-en jatszottam) es azt kell hogy mondjam, ezerszer simabb minden mint roe-ban. Ott viszont nagyon sokat roccen a jatek (500/500+ os ssd)..

Osszessegeben mindkettovel nehez loni ezek miatt (ugye a roe optimalizalatlan, pubg-ben 120-138fps, itt meg 30-100), roe-ban foleg az uj palya megjelenese ota.

(#708) hcol7 válasza vaakuum (#706) üzenetére


hcol7
senior tag

egy ilyen szaguldo bmx KO-zast pont sikerult csinalnom naganttal nemreg :)

(#709) ßrainiac válasza hcol7 (#708) üzenetére


ßrainiac
addikt

igen?

(#710) hcol7 válasza ßrainiac (#707) üzenetére


hcol7
senior tag

nekem sem roccen tobbet, pedig hddrol fut az os is

(#711) RoMix85 válasza ßrainiac (#707) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Nekem is több fps-em van pubg-be, mégis "érzésre" roe sokkal smootabb mint az.

(#712) spanglee001


spanglee001
addikt

üdv biztos volt már, de felbontást hogyan tudok állítani? 4k kijelző és már nincs erőgépem szóval 4kban van 20-30 fps, valahogy megoldható az fhd fullscreen?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#713) RoMix85 válasza spanglee001 (#712) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Az sajnos csak úgy megy ha az asztalt fullhd-ra rakod, akkor játékban is az lesz a full meg a borderless is.

(#714) vaakuum


vaakuum
addikt

Nálam meg pont a pubg-ben van kevesebb fps, a 100-at alig éri el. Most mentem egy kört, de mintha jégen menne a karakter a roe után. Lassabban indul el gombnyomás után, és kicsit később áll meg, mintha továbbcsúszna.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#715) RoMix85 válasza vaakuum (#714) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Az csupán az "élethűség" miatti fearture:) bár nekem sem tetszik... egyébként ha egyből nyomod az ellentétes gombot egyből megáll.

(#716) ASDGamer


ASDGamer
tag

Amúgy az nvidiasok próbálják ki az adaptive vsyncet beállítani az Nvidia 3D beállításoknál, nekem rohadt nagy fps növekedést hozott.:) (Nincs input lag, nem kell félni tőle.)

(#717) ßrainiac válasza ASDGamer (#716) üzenetére


ßrainiac
addikt

Attol fugg, ha freesync monitor van, akkor gsync bekapcs, igy nincs input lag novekedes. De random monitor (60hz) + adaptive sync az no go.

(#718) ASDGamer válasza ßrainiac (#717) üzenetére


ASDGamer
tag

Ha freesync monitor van akkor gsync bekapcs? Tehát nem csinálsz semmit magyarul?:D (Kivéve azon a páron amin elérhetővé tették a Gsyncet.)
De amúgy te tudod, nekem sokkal jobban megy adaptive-al, pedig tudom mi az az input lag és tapasztaltam is, és azzal nincsen.:)

(#719) ßrainiac válasza ASDGamer (#718) üzenetére


ßrainiac
addikt

Tudom h simabb adaptive vsync-kel, korabban a 60hz-es monitoron en is hasznaltam (kizarolag single player, nem kompetitiv jatekban).

Geforce 10-es szeriatol felfele van mar "gsync" a freesync-es monitorokon is, jah. 10db van asszem amit az nv tesztelt, de a legtobbon hibatlanuk mukodik.

A lenyeg h minel magasabb kepfrissites legyen es maximum a Fast sync legyen bekapcsolva (amennyiben van ra lehetoseg, gsync + vsync nv control panelben, de a jatekban vsync off).

(#720) ASDGamer


ASDGamer
tag

Nekem is freesynces de sajnos nem támogatott a gsync rajta akkor sem. Nekem legelőször defaulton be volt kapcsolva a vsync a játékban es valami iszonyat input lagom volt, aztán átraktam adaptivera azóta semmi.:) Meg nekem bőven elég a 60Hz.:D

(#721) ßrainiac válasza ASDGamer (#720) üzenetére


ßrainiac
addikt

Mi az h nem tamogatott?

(#722) ASDGamer


ASDGamer
tag

Ahogy írtad, az nvidia kiválogatta a számára megfelelő Freesynces monitorokat, ami a minőségi elvárásoknak megfelel. Nekem egy Samsung C27F390 em van, ami hiába Freesynces, nem tud Gsyncet. Bár annyira nem is izgat. :DDD

(#723) Methionyl válasza ASDGamer (#722) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ha jól látom hogy nincs DP port akkor azért. Egyelőre csak DP porton keresztül támogatott, HDMI-n nem.

ßrainiac: Hiába freesynces monitorom van, be tudom kapcsolni a gsyncet, de csak rosszabb lesz. Eléggé lutri..van akinek persze jól működik a letesztelt példanyokon kívül is.

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#724) furob


furob
tag

még egy utolsó gondolat a BOT-okhoz:
"I should also mention that no matter what rank you are if you queue with a leader of duo/squad who is lower rank you will get that players bot saturation in the match. Even if you are ranked #1 and let someone much lower rank be lead and queue up you will still see bots."
Tehát ha a társad alacsonyabb minősítésű, akkor lesznek BOT-ok a pályán, hiába vagy TOP100-as... :)
mondjuk nem értem a mondatban, mi az hogy leader, mitől lenne bárki leader a csapatban?

(#725) Csokishurka válasza furob (#724) üzenetére


Csokishurka
őstag

Aki az invelést megcsinálta, magyarul az aki a végén rányom a start matchmakingre mikor már mindenki readyzett. Szerintem...

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#726) furob válasza Csokishurka (#725) üzenetére


furob
tag

ez oké a haveroknál...
de én idegen csapatokba kerülök, ilyenkor ki a fönök? lehet ezt látni valahonnan?

(#727) Csokishurka válasza furob (#726) üzenetére


Csokishurka
őstag

Jaaah jogos az 5 pont.
Ilyenkor nem tudom mi van... :F

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#728) RoMix85 válasza ASDGamer (#716) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Hogy hozhat egy vsync fps növekedést, ha pont az a lényege hogy az adott monitor frekijére korlátozza a freamet, ami ugye legtöbb esetben 60-75 hz?

(#729) Csokishurka válasza RoMix85 (#728) üzenetére


Csokishurka
őstag

Amúgy ezt megéri használni? Havernak elég combos gépe van szóval menne neki akár 130fpsel is, de ő inkább használja és játszik 60 fpsel mert, mondván jobb így hogy nincsenek nagy droppok.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#730) ßrainiac válasza Csokishurka (#729) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ha van mondjuk 60hz-es monitorod, erdemes siman a duplajan tolni mert kisebb az input lag.

Ha nv kari es freesync monitor, erdemes nehany fps-sel korlatozni a maxot es ugyanerre a kepfrissitest (pl. 138 fps cap es 138hz - elobbit leginkabb jatekban, ha nincs ra lehetoseg Riva tuner statistics serverben, utobbit pedig nv control panelben).

(#731) RoMix85 válasza Csokishurka (#729) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Ha pl lekorlátozza az fpst mondjuk 80-90-re(egyébként más játékoknál is alkalmazom a lockot, mivel így konkrétan fél ill háromnegyed őzzel dolgozik a gép, feleslegesen nem járatom fullon) az is jó mert itt akkor veszed észre a droppokat mikor magas 120+ fps-ről beesik 50-re... ha alacsonyabb fps-ről teszi ugyanezt,kevésbé érezhető. Én legalábbis ezt vettem észre. Használom is, afterburnerrel folyamatosan monitorozom, riva tunerben pedig fps lock.

[ Szerkesztve ]

(#732) ßrainiac válasza ßrainiac (#730) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ezt igy akartam irni:

elobbit leginkabb jatekban, ha nincs ra lehetoseg >>> Riva tuner statistics serverben

Szoval az in-game a preferalt.

(#733) Csokishurka válasza ßrainiac (#730) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen most 60Hz-es monitorom van, és olyan 70-90 fps körül vagyok. De volt már hogy lement 50-re is akár. (Vikendin persze)
Így érdemes lenne szerintetek lockolni az fpst 60-ra?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#734) vaakuum


vaakuum
addikt

A fenti linknek a lényegi tartalma szerintem a ROE-ra is vonatkozik. Azt hiszem ez PubG-hez van, de tuti ide is konvertálható a
[a fegyverek tick-rate-je utáni kerekítés miatt elvileg. 125-130 fps alatt elég csúnya piros számok vannak…]

Bár vannak ismerősök, akik esküsznek, hogy a régi nagy programozók már 10 évvel ezelőtt is át tudták hidalni ezt a problémát, és a fegyverek sebzése nem függött az fps-től. De úgy tűnik, ma ez a divat, nem fordítanak akkora figyelmet a programra, megvárják, hogy a playerek hardvererőből oldják meg.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#735) Csokishurka válasza vaakuum (#734) üzenetére


Csokishurka
őstag

Haha az a baj azt a 120-at szerintem sosem fogom elérni :D
De azért ez kiábrándító....hát igen rá van kényszerítve az ember hogy vegye az erőművet.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#736) Csokishurka válasza vaakuum (#734) üzenetére


Csokishurka
őstag

A cikknél amit linkeltél páran csináltak már különböző táblázatok és grafikonokat. Itt egy grafikon.

[PUBG DPS/FPS analysis]

Elvileg 70 fpsnél elég jó az AK és M4 :)

Fogom tesztelgetni az tuti!

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#737) furob


furob
tag

- Nekem 30 win-em van!
- Nekem 34.
- Na jó, de nekem 60fps-sel.

(#738) ASDGamer válasza Methionyl (#723) üzenetére


ASDGamer
tag

Lehetséges, de mint mondtam engem annyira nem zavar a hiánya amióta az adaptive-val meg tudtam oldani.:)

(#739) ASDGamer válasza RoMix85 (#728) üzenetére


ASDGamer
tag

Úgy, hogyha kikapcsolom akkor olyan screen tearelést kapok hogy felrobban a monitor. Nem megy nyilván 60 fölé se az adaptive-val, de 60 ról meg se moccan. Ha viszont kikapcsolom akkor olyan lagom van hogy jatszhatatlan. Sima vsyncel meg olyan input lag van hogy lehetetlen célozni rendesen.:D Ezért az arany középút nálam az Adaptive.:)

(#740) Csokishurka válasza ASDGamer (#739) üzenetére


Csokishurka
őstag

Rákerestem nem is tudtam hogy ezt a képszétcsúszást így hívják :)

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#741) akimaki86


akimaki86
újonc

Nekem az lenne a kérdésem, h a víz alá hogyan lehet lebukni? Elvileg próbáltam már mindent..

(#742) ASDGamer válasza akimaki86 (#741) üzenetére


ASDGamer
tag

Lefele tolod a kurzort.:) Vagyis na.. mintha lefele néznél a lábadhoz.:D És olyankor automatikusan lebukik

(#743) ASDGamer válasza Csokishurka (#740) üzenetére


ASDGamer
tag

Iszonyat idegesítő egy dolog, én kompetitiv multikon kívül mindenhol vsyncel játszok.:)

(#744) akimaki86 válasza ASDGamer (#742) üzenetére


akimaki86
újonc

Köszönöm szépen.

(#745) ASDGamer válasza akimaki86 (#744) üzenetére


ASDGamer
tag

Szívesen.:R

(#746) Csokishurka válasza ASDGamer (#743) üzenetére


Csokishurka
őstag

Mégsem teszteltem be az 70 fpses lövést mert nincs is annyi fpsem :D
Remélem hamar megcsinálják azt dx11-et.
Most hogy párhuzamosan bugp-zek is, rájöttem hogy jó lenne ide is peekelés, nem ez az autopeek vacak amit kb egyből kikapcsoltam.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#747) ASDGamer válasza Csokishurka (#746) üzenetére


ASDGamer
tag

Igen az tényleg jó lenne ha beleraknák. Mondjuk pubgbe meg engem az irritál de valami kegyetlen módon hogy defaulton single-re vannak rakva a fegyverek. Legalább állítható lenne hogy ki mit szeretne alapbeállításként. Ráadásul semmi nem indokolja ugyanis amíg mondjuk nincs egy 3-4x es scopeod egy AK ra pl, addig a single shot semmire sem jó pl közelharcban egy házban. Kb 40 meccsből 15x ez miatt haltam meg mert elfelejtettem. :W
Na ezt már ki kellett adnom magamból,de maradjunk a Roe- nál.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#748) furob


furob
tag

valaki emlitette, hogy ingyen volt neki a 2-ik pass...
összeadtam itt mit tudnék elérni max a season 2-ben, de ilyen 600 kb a végéig ( s hozzátenném esélytelen, hogy végigjussak :) )
az előző seasonben több pontot adott vagy hogy jött össze?

a másik kérdésem, ti konkrétan nézitek a napi meg heti taskokat és bevállaljátok, hogy nem a győzelemért mentek, hanem mondjuk legyen 1 kill PKM-mel, meg most is kell vagy 5 kill SMG-vel, miközben tök gyenge fegyverek, s azonnal le szoktam cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#749) zo-lee válasza furob (#748) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Nekem (és szerintem mindenkinek) spec az első pass megvételéhez 10 dodó kellet. Úgy, hogy az első szezont fullosra csináltam és elértem a tier100-at, minden kihívást teljesítettem, a 2. pass megvételéhez csak 5 dollárt kellett játékon belüli valutává váltanom, szóval nekem pl nem volt ingyenes, az más kérdés, hogy az első pass feléért sikerült megvennem.

A kihívásokat én szoktam nézni. Az smg kihívást csináld az mpx-el, brutál erős, piszok gyors, és ha van rajta egy vertical grip, gyakorlatilag mint a lézer, semmi szórása közelre. (Persze egy bővitett tárat még rá szoktam aggatni, ha az első x lőszert mellé tunkolnám, ne legyek bajban, de jobban aggaszt az mp 5 és a pkm kihívás :D

[ Szerkesztve ]

(#750) Csokishurka válasza ASDGamer (#747) üzenetére


Csokishurka
őstag

Ugyanez, mivel felváltva játszom (RoE-val többet) így az van megszokva és mindig meghalok mert nem váltom át. Még néha R6-zok is és ott is van peekelés, szóval itt is lehetne ha már van autopeek amit senki sem használ :)

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.