Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) #73959936 válasza pjen (#3300) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem, hétfőn sem mentem el, pedig kellett volna ;)

(#3302) zoli03 válasza pjen (#3293) üzenetére


zoli03
őstag

Ringman, Lauda és pjen: ez nem más, mint a nyersanyagok pazarlása, hogy inkább túlfűtitek a lakást/házat, minthogy felvennétek egy pulóvert. Persze ha van rá pénz, a ti dolgotok, de ez remélem előbb utóbb változni fog.

(#3303) IG55 válasza Jadro (#3223) üzenetére


IG55
senior tag

...hogy ha mondjuk belövöm egyenletes fizetésre (144 m3-nek megfelelően) akkor az hogy működik? A nyári hónapokban kiszámlázzák versenypiaci áron a 144m3-t mert ott nem fűtök?

Milyen jó lenne, ha erre tudnám a választ, azt hiszem a mai az utolsó napom, amikor válthatok átalányra.
Régebbi számlákat nézegetve, minden hónapra van valamennyi II. kategóriás számlázás is, legyen az tél vagy nyár. Az éves fogyasztásom amúgy jóval a kereten belül van.

(#3304) Ringman válasza zoli03 (#3302) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem nincs bajom a 19 fokkal sem amúgy :)
eddig sem fűtöttem túl a lakást, csak tudom, hogy van aki másképp csinálja.

(#3305) pjen válasza IG55 (#3303) üzenetére


pjen
félisten

Én felhívtam őket és mondtam, hogy havi 20000Ft ot fizetnék. Mondták, hogy jó, és arról fogok számlát kapni minden hónapban.

(#3306) pjen válasza zoli03 (#3302) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen igazad van, pazarlás. Ha felveszel még egy pulóvert elég lehet a 15 is. Most nézegettem van egy csomó pulcsim, lehet ki is köttetem a gázt. De ha igazán spórólni akarsz 50Kg szénnel egész évben lehet fűteni.Ha fázol a válladra veszed, futsz egy kört. egy óráig meleged van.

(#3307) Lauda válasza zoli03 (#3302) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is egy vélemény. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3308) bohoc71 válasza pjen (#3306) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Dehogy fizetek a szénért,asszonyt a hátamrakapom és uzsgyi... :)

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#3309) Dorian válasza pjen (#3293) üzenetére


Dorian
félisten

Mi a baj télen a pulóverrel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3310) pjen válasza Dorian (#3309) üzenetére


pjen
félisten

Semmi, ha kimegyek. Viszont a lakásban pont azért van fűtés, hogy ne kelljen vastag pulóverben ücsörögni. Esetleg veszek sapkát, kesztyűt, meleg zoknit és tényleg elég a 15 fok is.

[ Szerkesztve ]

(#3311) IG55 válasza IG55 (#3303) üzenetére


IG55
senior tag

Ezt találtam az MVM oldalán a témában:

https://www.mvmnext.hu/foldgaz/contents/Documents/Ugyintezes/Arkategoriak-szerinti-megosztas-modja/Arkategoriak-szerinti-megosztas-reszszamlak-eseten.pdf

Ez alapján kb 101 m3 került minden hónapban az I. árkategóriás elszámolásba, a maradék pedig a II.-esbe. Vagyis 144 m3 havi számlázásnál 43 m3 II. árkategória szerint lesz számlázva, azaz ennyi m3 lesz piaci árom számlázva?

(#3312) Dorian válasza pjen (#3310) üzenetére


Dorian
félisten

Ha téged zavar a pulcsi és ki tudod fizetni a magasabb hőmérsékletet, senki nem kötelez rá, h felvedd. Ha vki nem tudja kifizetni, vagy nem zavarja, akkor meg felveszi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3313) pjen válasza Dorian (#3312) üzenetére


pjen
félisten

Így van.

(#3314) #73959936 válasza IG55 (#3311) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen, lehet h. igazad van. A kedvezményes ártarifa maximuma került meghatározásra a havi 144 m3-ig, de ezt senki sem vesézte ki, mindenki azt gondolta 144-ig jár a kedvezményes ár, addig nem fog 747 Ft-ot fizetni minden egyes m3 gázért. Ha az 1-es kategória kevesebb, nem tudod igénybe venni, mert múlt évi fogyasztás számít. Ám ez alapján érdemes számolni, mert már hamarabb leírtam: ha a téli hónapban nem fogyasztom el a kedvezményes mennyiséget, akkor az borzasztóan fog fájni...mert nyáron meg (3 hónapig tuti a piaci ár) szóval télen százegynéhány forint m3-enkénti áron bizony fogok ám fűteni rendesen, hogy kihasználjam a kedvezményt. :K

megkockáztatnám: nem a gázfogyasztók 25 %-át érinti a változás, sokkal inkább 25 %-ot talán nem érint. De nem én találtam fel a spa....szt, mint ahogy mást sem

[ Szerkesztve ]

(#3315) boti19871125


boti19871125
kezdő

Mai próbálkozásaim az MVM telefonos ügyfélszolgálatával:
6 hívás, egy hiíváson belül 15 perc zenehallgatás után bontja a vonalat.
Ez így összesen 90 perc és nem sikerült beszélni senkivel sem.

(#3316) Jadro válasza IG55 (#3303) üzenetére


Jadro
veterán

Volt még egy köröm az ügyfélszolgálattal és elmondásuk szerint egyenletes fizetésnél nincs profilozás. Ami még jobb, most át tudtam állíttatni én is erre az egyenletes fizetésre a számlázást, úgyhogy 140 m3-re beállíttattam és várom az elszámoló, majd az első átalány számlát. A fogyasztásom a tavalyi átlag alapján havi 110-115 között van kb, úgyhogy van egy kis tartalék is a hidegebb időkre.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3317) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ezt a profil dolgot hol lehet megnézni? Olyan jó hogy ilyen is van :W nyilván aki tudta volna előre ezt úgy állítja be, már ha lehetett ilyesmit.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#3318) Jadro válasza norbertoth (#3317) üzenetére


Jadro
veterán

Ügyfélszolgálatot felhívod és megkérdezed. Hideg élelemmel készülj.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3319) szkorhetz válasza #73959936 (#3314) üzenetére


szkorhetz
őstag

Pedig nagyjából igaz az a 25%.

[ Szerkesztve ]

(#3320) cskamacska válasza #73959936 (#3314) üzenetére


cskamacska
addikt

Szvsz meg fognak azok a lámpavasak telni, ha tényleg csak 1200m3-ig megy a rezsicsöki a megajulisokból kiolvasható 1800 helyett. :U
Opus Tigáznál minden kérdés nélkül havi 100m3 környéke az I. kategória határa, nem is lehet variálni.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3321) bigdady válasza IG55 (#3311) üzenetére


bigdady
nagyúr

Max diktálósnak, mert nekem átalányosnak 144m3 jött és ugyanannyi mint eddig a számla. Mvm (volt tigáz)

[ Szerkesztve ]

(#3322) OPiiPO válasza zoli03 (#3302) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugi, megkapják a a decemberi számlát, januárban simán előkerül majd a mackónadrág és felső :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3323) Lauda válasza szkorhetz (#3319) üzenetére


Lauda
félisten

Hol látod ezt az adatot?

(#3325) IG55 válasza bigdady (#3321) üzenetére


IG55
senior tag

Nézd meg kérlek, hogy csak I. -es vagy II. -es árkategóriát is számoltak a számládon?

(#3326) bigdady válasza IG55 (#3325) üzenetére


bigdady
nagyúr

Júliusi részre mindkettőt, augusztusi részre csak I-est

[ Szerkesztve ]

(#3327) cappa72 válasza Ringman (#3324) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az oké, hogy a 444 meg a lakosság nem érti. De hogy a szolgáltató sem... Na a 'gáz' ;]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3328) LuckyL


LuckyL
őstag

én átírtam az átalányt a rezsicsökkentett mennyiségre az mvm fiókban még aznap mikor bejelntették, mert inkább alacsonyabbra veszem majd a termosztátot és klímával rásegítek
nem vették figyelmbe a számlázásnál úgy számláztak mintha az eredeti 2500köbméter/év maradt volna (1700 ra vettem vissza)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3329) IG55 válasza bigdady (#3326) üzenetére


IG55
senior tag

Hány napot számoltak augusztusra?

(#3330) pjen válasza OPiiPO (#3322) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos, ha soknak találom beindítom az 5 fűtő klímát. Van hozzá H tarifám. :DD Egyébként nem is értem mért turkálunk a másik pénztárcájában. Tőlem mindenki annyi pulcsit vesz amennyit akar.

[ Szerkesztve ]

(#3331) bigdady válasza IG55 (#3329) üzenetére


bigdady
nagyúr

2 nap és 9m3

[ Szerkesztve ]

(#3332) Alex91 válasza IG55 (#3325) üzenetére


Alex91
félisten

Elviekben ez a mult. Csak peldakent hoztak fel, hogy ehhez hasonloan fogjak elszamolni. Magyaran I-es kategoria a csokkentett ar havi 144 m3-ig, a II-kategoria meg most mar a piaci ar. Azt is mondhatnank, hogy az I-kategoria mennyisegi hatarat feljebb vitte, de a II-kategorianal meg megnovelte az arat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3333) Floyd80


Floyd80
addikt

2021-es diktálós gázszámláim. A kettes árkategória elég érdekesen van elosztva, itt még kb. 1172 m3 volt az éves limit.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3334) Alex91 válasza Floyd80 (#3333) üzenetére


Alex91
félisten

Imho ra van huzva erre is a jelleggorbe...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3335) Alex91


Alex91
félisten

[link] , kesz olcsosag :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3336) Zozzant


Zozzant
addikt

Megjött a gázszámla, MVM. Nem értem :)
Versenypiacit is beletettek augusztusra, az éves fogyim 1064 m3 volt. Sok volt az augusztusi 13 m3??? Októbertől átalány! Akkor majd kivérzik a szemük, hogy melyikben mit számoljanak el, felháborító.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3337) Lauda válasza Zozzant (#3336) üzenetére


Lauda
félisten

A diktálósdi kavar be valamit. Nekem az átalány számlán nem változott semmi, csak a rezsicsökkentéses rész.

(#3338) szabonagyur válasza zoli03 (#3302) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én pl. kevesebből fűtőm "túl" a házat, mint sokan mások tartják a 19 fokukat, szóval itt pazarlás semmi sincs.

473 m3 egy évre 80nm-en nem hinném, hogy pazarlás lenne és 22 fok van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#3339) pjen válasza szabonagyur (#3338) üzenetére


pjen
félisten

Pazarlás szerintem akkor lenne, ha feltekernéd a fűtést és kinyitnád az ablakot.

(#3340) Barret001 válasza pjen (#3339) üzenetére


Barret001
addikt

Sok helyen letekerni nem tudják,inkább kinyitják az ablakot.

(#3341) pjen válasza Barret001 (#3340) üzenetére


pjen
félisten

Na az a pazarlás és a lakók nem is tehetnek róla.

(#3342) norbertoth válasza Lauda (#3337) üzenetére


norbertoth
senior tag

Majd az elszámolóban lesznek meglepetések szerintem.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#3343) e.vid válasza IG55 (#3329) üzenetére


e.vid
senior tag

Nálam így néz ki a 144m3

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#3344) norbertoth válasza e.vid (#3343) üzenetére


norbertoth
senior tag

Ez hány m3, 144?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#3345) IG55 válasza e.vid (#3343) üzenetére


IG55
senior tag

Köszi az infót! Na most ez alapján továbbra is bizonytalan vagyok.

(#3346) Ringman válasza cappa72 (#3327) üzenetére


Ringman
nagyúr

Frissítés: Pár olvasónknak sikerült elérni az MVM ügyfélszolgálatot, és nagyon érdekes magarázatot kaptak arra, hogy miért kellett kis fogyasztásra is piaci árat fizetniük.
Úgy tűnik, hogy a trükk a súlyozási kulcsban rejlik. Egy szorzó szerint számolják ki a gázárat, attól függően, hogy a szolgáltatóval évekkel ezelőtt kötött szerződésekben mit jelöltek meg, mire használják a gázt: fűtésre, vízmelegítésre, főzésre, vagy vegyesen. Így ha valaki augusztusban csak a fürdővíz melegítésére használt pár köbméter gázt, de a szerződése szerint csak fűtésre van nála beállítva a szerződése, akkor a melegvízért többek kell fizetni.

Olvasónknak az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy a súlyozási kulcs fontosságáról, megfelelő idő hiányában sajnos nem tudták tájékoztatni a sajtót és a lakosságot.“

:U

(#3347) norbertoth


norbertoth
senior tag

Elfelejtettek szólni ilyet szól, hát köszi! Agyonverném mindet komolyan, hogy lehet ezt elfelejteni?! További kérdés, hogy akkor minden hónapban ez lesz? :D Mert akkor az októberben elhasznált gáz lesz vagy 28k kezdetnek, úgy hogy szinte alig ment, illetve az is kérdés, hogy a fenébe jön így ki az évi 1729m3? Azt se tudom mi melyikben vagyunk, nincs kedvem órákig telefonálgatni, főleg ha ezen nem lehet módosítani sem már.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#3348) Agostino válasza norbertoth (#3344) üzenetére


Agostino
addikt

nálunk ilyen a 144 köbi átalánya, de ne kelljen értelmeznem mit látok. a tört hónap talán a leolvasás miatt lehet, ha nem, akkor passzolom.

edit: a túlfizetés amiatt van, hogy hiába mondtam nem fogunk ennyi fogyasztani, ráadásul azóta lett kondezációs kazán is, nem hatotta meg őket és nem vették lentebb. egy hónapja online leraktam az évest 1813 köbire, kevesebbre nem tudtam, most ahogy néztem 1728-on áll a beállított érték, bár nem nyúltam hozzá, szóval magától ment lentebb.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3349) Lauda válasza norbertoth (#3342) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen meglepetések lesznek szerinted?

(#3350) norbertoth válasza Lauda (#3349) üzenetére


norbertoth
senior tag

Olyanok mint most a diktálósoknak ;] Ha figyelembe veszem hogy most mekkora sz*póroller a diktálósoknak, el tudom képzelni mi lesz egy végelszámolónál, na azt bogozza ki valaki.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.