Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Degeczi válasza RolEnD_ (#3149) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Be tudnád scannelni a saját adatokat kihúzva? Ez tényleg durva így

(#3152) Alex91 válasza RolEnD_ (#3149) üzenetére


Alex91
félisten

Kerdezd meg Gulyast a kormanyinfon! Vagy kuld be a szamlat valami ertelmes online lapba, majd ok elmagyarazzak! De az mwm ugyfelszolgalatat is biztos meg lehet kerdezni… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3153) RolEnD_ válasza asdf_ (#3150) üzenetére


RolEnD_
tag

Én nem tudom...

Itt van: [kép]

(#3154) RolEnD_ válasza Alex91 (#3152) üzenetére


RolEnD_
tag

Meg fogom kérdezni az MVM ügyfélszolgálatot, amint tudom...

(#3155) asdf_ válasza RolEnD_ (#3153) üzenetére


asdf_
veterán

Egy helyen még benne maradt a számlaszám.

(#3156) asdf_ válasza RolEnD_ (#3153) üzenetére


asdf_
veterán

Fent 466 MJ a fogyasztás összesen, és kiszámláztak rá 586 MJ-t. Ügyes :D Mehet a sajtónak :D
Felül plusz előjeles a nagycsaládos kedvezményhez tartozó tétel, alul mínuszos. Egyre tovább nézem, annál jobb...

[ Szerkesztve ]

(#3157) RolEnD_ válasza asdf_ (#3155) üzenetére


RolEnD_
tag

Már nem tudom szerkeszteni. De szerintem túl nagy jelentősége nincs. Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3158) asdf_ válasza RolEnD_ (#3157) üzenetére


asdf_
veterán

A képet tudod törölni a képtáradból és akkor itt nem látszik, majd másik hsz-ben még egyszer feltöltöd a jót. De akkor már az óraszámokat is feketézd :)

[ Szerkesztve ]

(#3159) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Érdekes, eddig nem lehetett az MVM -nél a gáznál havi diktálásról általányra állni csak éves leolvasásnál. Most viszont engedi, csak szólok akit esetleg érdekel.

(#3160) Batib


Batib
őstag

Hello!
Szigetelném a padlást. Vett itt mostanában valaki ásványgyapot szigetelést? (tekercses)
Keresem itt a boltokban, de kifogyott, nem lehet rendelni, csak mennyiségi korláttal stb.
Tudtok beszerzési helyet? Kb 2x100m2 10cm-es kellene.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3161) RolEnD_ válasza asdf_ (#3158) üzenetére


RolEnD_
tag

Megvan, köszi!

Itt a kép a számláról: [kép]

(#3162) 313313 válasza Pharaoh (#3159) üzenetére


313313
addikt

He-he és tébyleg.... DE a napokban majd 300m3-el lett kevesebb az éves fogyasztásom szerintük. Gondolom az új értéket osztják 12-vel, aztán az utolsó hónapra kiszámláz majd 500-600m3 gázt, ügyes... :Y

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3163) Degeczi válasza RolEnD_ (#3153) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, ez tényleg teljesen fals!
Az augusztusban kiszámlázott fél hónapban 6 m3-t fogyasztottál, amit a tételsorokban elszámoltak normál, kedvezményes fogyasztásként (214 MJ / 35,44 = 6 m3) is és piaci áron is (6,4 m3)...

Pl. nálam most jött meg az áram, az korrekt. Szintén fél havi számlában arányosították a kedvezményt, de nem számolták hibásan (csak azért tűnik nagynak a különbség, mert azonos 23,4 Ft elosztói díj megy mindkettőre, így bruttó 36,37 vs 70,1 / kWh a végeredmény)

(#3164) Pharaoh válasza 313313 (#3162) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Már csak azt nem tudom miért nem lehet a részszámla értéket módosítani, pedig kéne tudni.

(#3165) 313313 válasza Degeczi (#3163) üzenetére


313313
addikt

Nekem még a júliusi villany számlám se jött meg, pedig lassan már az augusztusinak is itt kéne lennie...

Kivi vagyok mit számolnak eddig, sok jóra nem számítok..... MVM számlázás+Smart óra általánnyal amire rádiktáltam még lehetett+tarifa kedvezmény. Remélem idén még küldenek számlát a decemberi elszámolás előtt....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3166) Calogero válasza Pharaoh (#3164) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam se lehet módosítani.
De annál a sem ahol eddig is általányt fizettünk.

(#3167) leslieke válasza hodostamas (#3148) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem maradt a 2677 m3.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3168) Frankie50 válasza leslieke (#3167) üzenetére


Frankie50
tag

Nekem 2818 m3/év lecsökkent hirtelen 1882 m3/év re :Y Legalább nem 86 ezres számla jön a napokban :C hacsak holnap nem ugrik a másik végletbe, mert itt úgy néz ki, hogy bármi megtörténhet :C

(#3169) Alex91 válasza Frankie50 (#3168) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg rendkivuli diktalasod volt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3170) VIPowER válasza leslieke (#3167) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én még 8-adik hó 10-én módosítottam 1724 köbméterre, még mindig annyit ír, de már nem módosítható.

(#3171) bigdady


bigdady
nagyúr

Nekem is megjött az átalány gázszámla (07.03-08.02) a szokásos 144m3-ről. (Diktàltam 07.31-én de számlán nyoma sincs)
Ugyanannyi mint eddig.
A főoldalon rendbe rakták az éves fogyasztasom is mert az két évnyi volt azt írták…

[ Szerkesztve ]

(#3172) asdf_


asdf_
veterán

Elmennek ezek a k. anyjukba.

2000 alattira módosították, 2400 m3-t fogyasztunk. Még jó, hogy ezt a következő hónapban azonnal felülírja az általam július 31-én beállított érték.
Módosítani engem sem enged, de ezt szerintem azért, mert egy módosítás már a feldolgozási sorban van, amíg az le nem futott, addig nem lehet hozzányúlni (azaz 2 havonta lehet csak módosítani valószínűleg, vagy elcsesztek valamit és most nem engedik senkinek, hogy belenyúljon).

[ Szerkesztve ]

(#3173) Alex91 válasza asdf_ (#3172) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem Palkovics kovetkezo menesztetje is megvan… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3174) e.vid


e.vid
senior tag

A főoldalon feltüntetett előző éves fogyasztás értéke nem befolyásol semmit, nálam is rosszul volt megadva kb. 2 évnyi érték volt. Módosítani nem tudtam arra való hivatkozással, hogy csak számlafizető vagyok és nem a tulajdonos. Telefonos ügyfélszolgálat folyamatosan elérhetetlen volt ezért írtam nekik emailt, hogy korrigálják ezen hibákat. Ezt meg is tették és többek között ez volt a levélben:

Továbbá tájékoztatjuk, hogy néhány ügyfelünknél tévesen került megadásra az éves
fogyasztás, azonban a megadott mennyiség nem képezi elszámolás alapját.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#3175) Alex91 válasza e.vid (#3174) üzenetére


Alex91
félisten

Csak esetleg radhozza a szivbajt… :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3176) dobolan válasza RolEnD_ (#3161) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez a számla egy katyvasz. Meg kell reklamálni. Csak ha a két mennyiséget összeveted az alján és a tetején (466<>586), már az sem egyezik, innentől kezdve nincs értelme tovább vizsgálgatni.

(#3177) Lauda válasza RolEnD_ (#3149) üzenetére


Lauda
félisten

"Versenypiaci költségeket tükröző ár". WTF?

Nálam a számlán egyáltalán nincs is ilyen tétel. 2022.07.03.-2022.08.02. időszak. Csak az energiadíjat és az alapdíjat tartalmazza.

--------------------------------------

Nálunk nemhogy drágán van fa, egyáltalán nincs is. Novemberig le van kötve minden fuvarja a kereskedőnek (pedig nem egy sufni cégről van szó, brutál nagy fatelep). Szeptember közepe felé lehet érdeklődni, hogy egyáltalán mikor lesz majd fája. :D

[ Szerkesztve ]

(#3178) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
A táblás üvegyapot ugyanúgy összesik idővel mint a nem táblás? (Kasírozottat nem lehet kapni, sőt simát se nagyon már, mivel érdemes leteríteni, páraáteresztő fólia?)
Közet/ásványgyapot jobban megéri ilyen szempontból mert nem esik össze? :R

[ Szerkesztve ]

(#3179) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Láttam a neten, 102.000ftèrt komplett mini napelem rendszert. 40wattos napelem 12,5v
jával+12v42amperes aksival,töltèsvezèrlővel ès adnak hozzá egy 1500wattos 230v invertert. A kèrdèsem a következő volna, ez a megoldás teljes napütèsnèl mire elèg?? Mit bír el, 1 akkuval 1 napelemmel 1500wal. na meg meddig menne?! Van valakinek infója erről?! Vagy gagyi kategória?! Köszi a választ előre is. Mobilról írtam. :)) :)

(#3180) Attila2011 válasza Marcsello31 (#3179) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Telefont tölteni? De csak tippelek, nagyon pici az a napelem, 40 Watt, gondolj bele mennyit fogyaszt egy lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#3181) Janusz001 válasza Marcsello31 (#3179) üzenetére


Janusz001
őstag

Háztartás szintjén semmire.

(#3182) Marcsello31


Marcsello31
őstag

èrtettem, köszönöm a gyors választ! Akkor gyerek játèkra való. "ezèrt volt ennyi az ára" :R

(#3183) Satus válasza Lauda (#3177) üzenetére


Satus
tag

Tájékoztatásképp .
Dél-Heves : akác 9k/mázsa friss vágás , fenyő méteres 5.8k/mázsa. Van lignit ez nem fogy annyira , árat nem tudok. Azt hallottam a tüzépes is mázsára veszi a fát.
Múlt heti árak.

[ Szerkesztve ]

(#3184) amargo válasza bigdady (#3178) üzenetére


amargo
addikt

Az üveggyapot kimondottan jól bírja a párát és a rágcsálók se szeretik én betonozás után használtam, hogy nedvesen tartsam a felületet.

Viszont, ha járkálnak rajta, akkor az nem bírja.

A kőzetgyapot (sima ásványt nem ismerem) felveszi a vizet, "szeretik" a rágcsálók viszont a nagyobb sűrűségűek jobban bírják a "terhelést", de azok sem járhatóak!

Csak úgy nem fognak összeesni, ahhoz sajnos valamit nem megfelelően kell alkalmazni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3185) Janusz001 válasza Satus (#3183) üzenetére


Janusz001
őstag

Életem egyik legjobb befektetése volt, amikor kb. 8 éve ültettem 300 árboc akácot a telekre, kb. 10e ft -ba voltak a csemeték +a kezdeti munka, éves tavaszi metszés, illetve saját részre a kitermelés télen. Most kivágok 1 termetesebb darabot, már pénzemnél vagyok.
A kivágott fa tönk mellől iszonyat gyorsan nyomja az új sarjat, van amit idén harmadjára fogok kitermelni.

(#3186) bohoc71 válasza Janusz001 (#3185) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Csak vigyázz,a saját portádon sem vághatsz ki fát engedély nélkül...[link]

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#3187) himpike


himpike
aktív tag

Ebben az országban minden be van tiltva ami napelem és nincs köze hozzá a szolgáltatónak valamilyen módon. A minap felmerült egy erkélyre kirakható verzió a híradóban ami bárhol használható az unión belül csak itt nem.

[ Szerkesztve ]

(#3188) Top cat válasza bohoc71 (#3186) üzenetére


Top cat
őstag

(#3189) Janusz001 válasza bohoc71 (#3186) üzenetére


Janusz001
őstag

Eljött a "feketeFAvágás" kora.

(#3190) carl18 válasza 313313 (#3162) üzenetére


carl18
addikt

"utolsó hónapra kiszámláz majd 500-600m3 gázt, ügyes..."

A kérdés kit menyire vág ez földhöz, aki kispénzből éll kétlem ki tudja majd fizetni. De sok embernél igen is földhöz verheti a házi költégvetést.
500 köbméter extra áron 387.500 ft

Azért hirtelen kiadni 400E forintot nem kevés pénz, sok embert el is adósíthat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#3191) Lauda válasza bohoc71 (#3186) üzenetére


Lauda
félisten

A kommented ellentmond a linkeden szereplő cikkel.

(#3192) Marcsello31 válasza Janusz001 (#3181) üzenetére


Marcsello31
őstag

Azèrt lett volna èrdekes, mert adnak hozzá egy 12/230v imvertert ami 1500w. meddig működhetne egy monitor vagy tv rajta?! milyen gyors lehet az akku le merülèse úgy hogy napelem van rákötve közben. pl inverteren keresztül meddig menne egy max 100w fogyasztós konzol. csak elmèlkedem. tudom hogy gyenge. :)) :)

(#3193) Gézengúz válasza Marcsello31 (#3192) üzenetére


Gézengúz
addikt

Linkeld már be.

(#3194) Barret001 válasza bohoc71 (#3186) üzenetére


Barret001
addikt

Aztán hányszor lehet kivágni egy fát? Évente háromszor? :D És az ültetés is tilos akkor? Az még nagyobb bűn,mert kivágásra ösztönöz? Neki legalább lesz mivel fűteni.

(#3195) Marcsello31 válasza Gézengúz (#3193) üzenetére


Marcsello31
őstag

ok amint rá èrek linkelek. nem.vagyok pc közelben.

(#3196) Marcsello31


Marcsello31
őstag

[link] pl Erre. :R

(#3197) bohoc71 válasza Barret001 (#3194) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Fűteni az idén kivágott fával? Jövőre csak... Nedves fa nem ad annyi fűtőértéket,csak a száraz. A kivágásra csak annyit,hogy mindenkinek akad "kedves,jóakaró" szomszédja,aki rohan feljelenteni.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#3198) Barret001 válasza bohoc71 (#3197) üzenetére


Barret001
addikt

Tévedsz! Az akác máshogy viselkedik! Vizesen is remekül ég :) De ha össze van vágva méretre,gyorsan kiszárad. (van még 4 hónap) A méterfának kell a 3 év száradás.

(#3199) #73959936 válasza Barret001 (#3198) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

amit télen hóban és hidegben ellopnak majd akácot az már délután a kéményen keresztül elfüstöl majd delikvensnél....és igen, akác esetén tökéletesen ég :K

(#3200) Janusz001


Janusz001
őstag

Én csak a horgászkulipintyót fűtöm vele hétvégenként, amikor kint vagyok, de van nekem ott szépen betárazva 1-2-3 éves konyhakész száraz cucc is, friss vágással nem fűtök.
Itthon pedig 3 klíma megoldja a téli fűtést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.