Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Rémálmok, furcsa álmok

Hozzászólások

(#101) GombócArtúr válasza attilam (#48) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

találtam ilyet, a témáról szól:

[link]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#102) iguana


iguana
őstag

én hosszú hónapok óta nem emlékszem egyetlen álmomra sem :U

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#103) Niquis válasza iguana (#102) üzenetére


Niquis
aktív tag

Nekem néha megmarad egy-egy, jellemzően annyira elbűvöl az álom, hogy felébredek félálomig, eldöntöm, hogy emlékezni fogok rá, aztán álmodom tovább - félálomban pedig előfordul, hogy elkezdem nyújtani az álom szőttesét, így veszít a spontaneitásából, de mókás irányítani.:)
Kedvenceim:
- voltam már nő álmomban, és szerelmes lettem. Úgy ébredtem fel, hogy ''úristen, buzi vagyok?'':), de aztán rájöttem, hogy az álom a nőket segít megérteni. Más kérdés, hogy ezzel az információval sem jutottam azóta sem előbbre.
- elmentem egy hely mellett, hóeséses időben (és a máv megszopatott azon a helyen), ami mellett aztán később, a valóságban, naponta eljárok. Először majdnem lehidaltam, mikor leesett, hogy ez egy az egyben ugyanaz a hely.
- múlt éjjel: szerelembeesés egy csodálatos lánnyal, aki pincérnő valahol. Az álomban az este egy egész átlagos buliként folyt, többször is találkoztam vele, elmentem előtte/mellette/mögötte ;) amíg a munkáját végezte. Én szokásosan zárkózott és frusztrált, amíg be nem fejezte a műszakot, és valahogy ''véletlenül'' pont oda dőlt a falnak, ahol én álltam.:) Innentől úgy folyt az este :B , hogy nem igazán volt kedvem felkelni.:)
- talán a kedvencem, a ''tündér-álom'': összetett épület a helyszín, és a részei (sőt, emeletei) között elég laza az összefüggés, jó szürreális álomhoz méltóan.:) Lényeg, hogy nem probléma, hogy az épület nagy része kollégiumba oltott kórház, és vegyesbolt.:) Ez az épület egy egész kis világot szimbolizál, ami 3-4 évente átalakul, és elérhetővé válik egy rejtett, ''tündér-szint'', ahol nagy meglepetésre tündérek laknak. Innen kerül ki a párom, de a tündérszinten nem lehet csak úgy bennmaradni. Sajnos míg a bennmaradást intézi nekem, lejár az idő, és a tündérszint eltűnik, én pedig melankóliába esem. Aztán eljut hozzám az információ, hogy be lehet jutni az új ciklus előtt is. Minden eőrfeszítésem erre irányul innentől - ez felkelti valami ügynökszerű szervezet figyelmét, és innentől állandó üldöztetés lesz osztályrészem. Ehhez döbbenetesen hasonló szituációba kerültem a valóságban is, pár héttel később (letelt a 3-4 év), de ott elkúrtam. Hát ezek lennének az elmúlt pár hónap érdekesebb, szebb álmai.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#104) iguana


iguana
őstag

jól nyomod, dream addict :)

eddig nem is hiányzott/fel sem tűnt, h nem emlékszek semmilyen álomra. most akarok egyet...megyek is rágyúrok. :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#105) cskamacska válasza cskamacska (#79) üzenetére


cskamacska
addikt

utóirat: Az nap este(mm hajnalban), miután a topikba utóbb befirkáltam, husszú szünet után újra álmodtam(mármint olyat amire reggel -sőt részlegesen még most is - vissza tudtam emlékezni). Felkavaró nyugtalanító álom volt(mondjuk maga az álom amolyan absztrakt b kategóriás scifi volt), melynek végén elvágtam egy álombéli figura nyakát. Reggel kifejezetten rosszul éreztem magam emiatt.

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#106) TOM!K@


TOM!K@
tag

Én egyszer aztálmodtam hogy elkezdtem hányni...
rendesen éreztem a torkomon a cuccot visszafelé jönni...
még fulladtam is tőle... kajak roszul voltam... felébredtem és tapogattam a párnám hogy hol sikerult összepiszkitanom...
nagyon szar érzés volt... és tényleg majdnem megfulladtam... pszihésen :( érdekes

(#107) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nagyon sok érdekes álmom volt eddig, leírom az egyik legrondábbat.
Egy szép, nyugodt tavon csónakázott egy férfi és egy nô, a tó közepén lévô szigetre akartak eljutni. A pár évôdött, boldog volt, de csak nem jutottak közelebb a szigethez. A tó neve Kétségek volt, a szigeté Gyönyörök kertje.
A páron eluralkodtak a negatív érzések, mivel kapcsolatuk nem volt elég erôs. Ahogy elhatalmasodott rajtuk a kétség, a tó megváltozott, mélyébôl hajóroncsok és hullák sokasága emelkedett ki. A hullák lomhán mozogtak, némán motyogták rég elrothadt vágyaikat... A férfi bedobta a nôt a tóba, hogy így nyerjen idôt. A tó révésze látta a bnt, amit egykoron ô is elkövetett. Segített eljutni a férfinak a szigetre, de közölte vele, soha léphet be a Kertbe, és ha életben akar maradni, ki kell állnia egy próbát, hogy ô lehessen az új révész. Bukás esetén mehet a tóba a nô után.
Itt felébredtem.

Ui.: Gyakran álmodok lomhán mozgó hullákkal, akik úgy tesznek, mintha még élô emberek lennének. Egyszer tengerparton találtam magamat, ahol a hullák strandoltak, és a cápák nem gyôzték felfalni a sok döglött húst, a lassan lubickoló holttesteket. Ez az álom annyira tömény volt, hogy nappal visszaemlékezve rá, hányingerem lett.
Oké, most is undorrohamom van...

Ui2.: Eh, álomban elkövetett gyilkosság nem nagy kunszt, én is öltem már.
Sôt, én a saját torkomat vágtam át, illetve egyszer jobb halántékomon át golyót röpítettem a fejembe, és éreztem, miközben elôre zuhantam és elvágódtam a padlón, hogy a meleg vér lecsorog a bal vállamra, keser szagot éreztem, a fülem zúgott és egyre hallkultak a külvilág hangjai. Ez igen emlékezetes álom volt.
Ui3.: Idônként csinos szárnyaim nônek és röpképes leszek.
Mindig színesben álmodok. Ezt onnan tudom, hogy amikor akváriumokat látok álmomban, a halak színei akár a valóságban. Múltkor pulykahalakat is láttam egy tengeri akváriumban.
És vannak egész történetet elmesélô álmaim.
Profi álmodó vagyok. Álmaimban élek. A való élet nekem egysíkú, egy véget tartogató, közönséges rémálom. Unalmas.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#108) Niquis válasza Algieba (#107) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hű-ha. Profi, tényleg.:) Én is az álmaimban élek gyakran, a valóságban csak ténfergek olyankor. De igyekszem fenntartani az egyensúlyt az álomvilág és a valóság közt, mert az előbbi fantasztikus, de az utóbbinak is nagyon sok szépsége van (nem beszélve arról, hogy abban kell élni; és nem árt egy interfészt találni a többi emberhez:) )

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#109) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Az én legdurvább álmomban egy matrózruhás csávó fojtogatott és arra keltem, hogy nem kaptam levegőt. Persze voltak rémálmaim, de azok fizikailag nem manifesztálódtak szerencsére.

Resistencia eterna

(#110) Koban


Koban
tag

Nekem föbb visszatérő álmaim:máci tiszt vagyok az orosz fronton(nemértem),monumentális földalatti épületekben kolbászolok :F

(#111) Agostino válasza Koban (#110) üzenetére


Agostino
addikt

Szerintem sürgősen beszélgess el a nagyapáddal. : )))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#112) Koban válasza Agostino (#111) üzenetére


Koban
tag

Sajna már nemtudok,majdha eljönaz én idöm odaát dumálunk :O

(#113) #51736960


#51736960
törölt tag

Az előbb riadtam fel egy nagyon durva rémálomból, és most nem merek visszafeküdni. Nem a szokásos ''rossz álom''-ról van szó, annál sokkal valóságosabb volt (tényleg igazinak tűnt), és iszonyatosan nehéz volt felébredni belőle.
A legfélelmetesebb az volt, hogy már ébren voltam, érzékeltem az ágyat amiben fekszem, és a számítógép zúgását is, de képtelen voltam kinyitni a szemem, és nem tudtam megmozdulni vagy megszólalni sem egy darabig. Aztán egyszer csak jött valami ''suhanás'', és teljes egészében visszatértem ebbe a világba, de abba bele sem merek gondolni hogy merre jártam, brrrrr......

ps.: köszi twollah, hogy megnyitottad anno ezt a topikot, így nekem már nem kellett remegő kézzel ilyesmivel szórakozni :)

(#114) nyávogi válasza #51736960 (#113) üzenetére


nyávogi
tag

Elég rosszul hangzik :U Azóta sikerült kialudni magad?

Én már többedik napja álmodom, különféle matekvizsgákkal Vagy azt, hogy kettes számrendszerbe kellene számokat átírni és nem jut eszembe, hogyan kell, vagy matekból vizsgázom, őrült nehéz példákkal. A legrosszabb az, hogy mivel álom, fogalmam sincs, végül is jó lett-e a megoldás.. Fogalmam sincs miért álmodhatok ilyeneket, mert ha jól számolom, az utolsó matekvizsgám '98-ban volt.

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#115) Symbi


Symbi
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.
Van egy furcsa álmom...
Elalszom... Nehéz elmondani
Kinyitom a szemem, de tudom, hogy álmodok, mert minden tiszta homály.
Viszont láttok ugyanúgy mident, a szobát az ablak előtt elhalado autokat.
De béna vagyok, nagoyn béna.
Alíg kapok levegőt.
És most jönn az érdekes ami miatt már lefeküdni sincs kedvem.
Egyszer annyir anme tudtam felkellni, felébredni, hogy amikor felriadtam majdnem megfuladtam, úgyanmis az álomban a tüdöm is lebénul, egyre nehezebben kapom a levegőt, és amikor felriadok alíg kapok levegőt. :F :F :F
Valakinek hasonló élmény? vagy jótanács?

(#116) Symbi válasza #51736960 (#113) üzenetére


Symbi
tag

Bocsi Loveless, csak most olvastam el, hogy neked is ilyen álmaid vannak.
Nekem időközönként jönnke elő és nemtom mi okozza
Iszonyú, félelmetes :O

(#117) Whaskes válasza Symbi (#115) üzenetére


Whaskes
senior tag

hála istennek, én nem szoktam álmodni. ha álmodok is (ami nagyon ritka kb évente 2-3 alkalom) akkor is csak egy sötét szobában vagyok egy zseblámpával és keresek valamit :DDD

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#118) Symbi


Symbi
tag

(#52) Yaye válasza attilam (#48) üzenetére ezt én is elolvastam.
SZÖRNYŰ
Deh ez az álom kiknél forduhat elő, és milyen helyzetekben.
És mindig föl kellsz belőle, akkor is ha nem küzfesz? vagy ha nem akkor kanyec... X(

(#119) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Nálam gyakran előfordul a ''felébredek, de valami nem stimmel'' álom. Jellemzője, hogy nincs fény, nem lehet felkapcsolni a lámpákat, és még a zseblámpának is tompa, vörös fénye van. Persze a zseblámpa se bírja sokáig, és ismét sötétben keresi az ember a nyomasztó érzés okát.
Nálam fura lények vannak, méretük a macskától, emberig terjed és mindig nagyon különösek és határozottan nem élőlények, hanem valami hideg izék.
Gyerekkoromban a frász kitört, mikor álmomban felébredtem, és láttam, hogy a szekrényajtó ki van nyílva, és tudom, hogy valami kijött onnan, és a valami már az ágyam mellett van...
Rosszabb volt, mint az összes japán horror egybegyúrva.
Brrr.
Sajnos, mind a mai napig előfordul. Nem tudom, hogy mi okozza. Felnőtt koromra már csak kellemetlen, nem rémíszt meg.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#120) Symbi


Symbi
tag

Üdvözlet!

Nagyon furcsa dolog történt velem.
Képes voltam magamhoz térni ebben az állapotban, olyan gyorsan, hogy ami rajtam volt hihetetlen nagyot csapodot a parketán, olyan nagyot, hogy nem nekem volt rossz élmény, hanem érezhetően neki. Nemtom, hogy képzeéődtem-e, hogy csak állom volt-e, de ezek után szinte transzba estem.
Visszaestem az ágyba, ls álmomba üldözöbe vettem ezt a menekülő izét, míg a kamrába utol nem értem.
És ki nem törtem a nyakát! ;] :Y :DD
nemtom mire vélni, de azóta nem történt velem semmi esténlént, olyan nyugodtan alszom.
Különös...

(#121) The DJ


The DJ
addikt

Volt egy elég hosszú időszaka az életemnek, amikor nem emlékeztem egyetlen álmomra sem, sőt el is könyveltem, hogy álmodni is képtelen vagyok. Aztán vége lett a párkapcsolatomnak és azóta könyörtelenül gyötörnek a rémálmok. Néha csodálatosak, hogy újra együtt vagyunk, mint régen, sőt...boldogabbak vagyunk mint valaha. Szinte érzem az érintéseket és a csókokat, ilyen intenzív álmaim sosem voltak. Máskor azt, hogy ő már más valakivel van, összebújnak, ölelik egymást, mint egy igazi szerelmespár, én pedig nézem őket, de nem tudok közelebb menni. A közös ezekben az, hogy reggel oltárian rossz felébredni. A legapróbb részletekre is emlékszem és mintha valóban megtörtént volna úgy tudom visszaidézni a pillanatot. Fura dolgok ezek... Ha ébren vagyok, akkor már nem gondolok rá, nem jár folyamatosam a fejemben, de éjszaka újra és újra visszatér. Úgy néz ki tudatalatt még mindig nagyon vágyom rá, pedig már rég elfogadtam, hogy nem lehet folytatás...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#122) Kistoji válasza Ptech (#2) üzenetére


Kistoji
újonc

Sziasztok!+tudja nekem vki mondani,h mit jelent ha pókokkal álmodok???már 3napja folyamatosan és mindig úgy kelek fel h sírok??!!!most is azért nem alszok,mert pókokkal álmodtam és ez már kezd idegesíteni,h mindig bőgök mikor felkelek :((

(#123) <>jana<> válasza Nimda (#12) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ha még nő lennél megérteném ezt az álmot :Y :C :DD :D
régen nekem is volt eggy visszatérő.tekertem bicajjal és állandóan felszálltam majd nagy csattanással becsapódtam az aszfaltba :) de mára elmúlt.

[Szerkesztve]

(#124) <>jana<> válasza Kistoji (#122) üzenetére


<>jana<>
senior tag

PÓK-Állítólag szerencse. Megfigyeléseim szerint inkább érzelmi zűr. Nők álmában különös, néha ijesztő szexuális gondolatok, férfiálomban: sorozatosan olyan dolgokat teszel, amihez nincs igazán kedved. Keresztespók: erkölcsösnek tartott, hibás nézetek. [link]

(#125) Szimmyke


Szimmyke
újonc

Én ha álmodok vmit és felkelek mindig lecsukom a szememet gyorsan és +probálom +fejteni h mi lehet a vége!de szokott rémálmom is lenni!volt már olyan sokszor h próbáltam elfutni álmoba futottam,futottam de nagyon lassan pedig nagyon gyorsan akartam futni de hiába és elkapott vki és felébrettem!ezt nemértem mert gyorsan akartam futni és ez nemsikerült ehelyett lassan futottam!:S

(#126) Szimmyke


Szimmyke
újonc

Ezt lehet nemhiszitek el!de segitsetek nekem kérlek!!!!nagyon félek mert engem 1 kislány mindig üldöz álmomba de van olyan amikor elmabbulok és ottvan mikor odanézek pedig sehol semmi!ez h lehet h enegm üldöz?van vkinek ilyen gondja?kérlek segitsetek mert parálok!!!

(#127) Jenő


Jenő
aktív tag

Álmokról, rémálmokról annyit, hogy minden álomban a tudatalatti valamilyen kívánsága jelenik meg a tudatos én által módosított formában. Mindig a legérthetetlenebb részek a legfontosabbak, ugyanos a tudatos én, a ''cenzúra'' ezt próbálja a legjobban elfedni. Az előélet részletesebb átgondolásával meg lehet fejteni az álmokat. De legtöbbször csak később sikerül megfejteni, amikor már a tudat nem akarja a cenzúrázni az álmot. Ilyenkor gyakran eszébe juthatnak az embernek olyan részletek is, amik addig fedve voltak.

Egy példa (Csáth Géza: Az álmodás lélektana c. könyvben elemezve).
Egy lány azt álmodja, hogy meghal egy rokona. Látszólag az lenne a kívánság, hogy valóban meghaljon a rokon, az előéletének elemzéséből azonban kiderül, hogy egy férfira vágyik, akivel egy rokonának a temetésén találkozott, és szerelmes lett belé, azonban tiltották tőle. Tehát azt kívánja, hogy újra találkozhasson azzal a férfival (a tudatalatti azt gondolja, hogy egy újabb temetés alkalmával találkozhat vele).

Remélem, tudtam segíteni.

Ui.: érdemes felírni az álmokat részletesen, hogy később elemezni lehessen őket.

[Szerkesztve]

(#128) Janoska26


Janoska26
addikt

úúú, gyerekkoromban édesanyámék, hogy jó kisfijú legyek állandóan azzal ijesztegettek, hogy eljön értem a pujaszedő(puja=gyerek szabolcsban:)), és rengeteget álmodtam, egy nagy szakállas emberrel, sokat felriadtam, kb úgy nézhetett ki mint egy nagyon kedves fórumtársunk :U :DDD

(#129) djtoomi válasza Janoska26 (#128) üzenetére


djtoomi
addikt

Csak nem a télapóra gondolsz? :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#130) RÉMÁLMOK


RÉMÁLMOK
újonc

[M][M](C)[IMG:http://][/IMG](/C)[/M][/M]Én megörülök egy álomtol,és lehet ,hogy másoknak ez nem olyan rettenetes de nekem IGEN !!! Álmomban egy vidámparkban vagyok egy fiuval de nem tudom ki az!!!Megláttunk egy olyan házat ott a parkba,hogy ilyen MŰ szörnyek voltak benne(DE NEM AZOK)és mikor odaértünk a fiu kiakarta nyitni az ajtot én mondtam ,hogy ne de kicsitotta.Az ajtoban egy olyan szörny jelent nem ami egy lány ikinézetü volt fejéböl kis rész hiányzott,és a nyakába benne volt egy nagy vágás hátán nem volt bör melle ki volt vágva,és a lábán lógott a bőr!!!Ha az a fiu nem vágja be gyorsan az ajtot az a SZÖRNY megtámad!!!De ő bevágta az ajtot én elájultam!!!!És felkeltem!!!! Orán át sirtam és nem mertem megmozdulni a sötét szobában!!!!Azthittem ,ordítva kirohanok a szobából,de kibirtam mozdulatlanul,de mégis rettegve!!! :O

(#131) RÉMÁLMOK


RÉMÁLMOK
újonc

Én ha álmodok valamit,csak akkor tudok felkelni ha MEGHALOK!És ebben az a rossz,hogy ha jót álmodok akkor is csak ah meghalok ugy kelhetek fel,igy a jo álmokbolis rossz LESZ! :W

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Rémálmok, furcsa álmok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.