Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#432) Anonymus23 válasza Gakocsis (#419) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom, hogy sikerült-e megoldani a NAS inicializálást (firmware+HDD format), de ma egy másik Xyxel-el is végigcsináltam az inicilaizálást. A Transmission telepítést nem, mert ez az eredeti célnak megfelelően lesz használva, de elsőre én is belefutottam megint a firmware problémákba miegymás, de összeszedve a korábbi infókat és az emlékezetemet, már azonnal működött, de leírom, hátha más is szív vele:
Adott egy gép W7 x64 SP1 rendszerrel, az első lépések menete a következő volt:

1., NAS összerakása (meglátásom szerint az ajánlott winchester lista közel sem teljes, szerintem a ma kapható alap SATA-s winyók bármlyike megfelel bele, én már próbáltam 500 GB-os és 1,5 TB-os lemezzel is, mindkettő tökéletesen működik, látja és kezeli a NAS)

2., Rákötés a hálózatra, routerben fix IP cím beállítása, router újraindítása ha szükséges a fix IP címhez

3., NAS Starter Utility (továbbiakban NASSU) telepítése a mellékelt CD-ről

4., A NASSU indítófájlán egy jobb klikk, utána "Tulajdonságok", majd a "Kompatibilitás" fülön be kell klikkelni a "Kompatibilitási üzemmódnál" a kis négyzetet és kiválasztani a "Windows Xp Service pack3"-t
Többnyire itt található meg az indító fájl:
x64-es rendszernél: C:\Program Files (x86)\ZyXEL\NSU
x86-os rendszernél: C:\Program Files\ZyXEL\NSU

5., Tűzfal lekapcsolása, ez ugyebár egyedi

6., A NASSU indítófájlán jobb klikk, majd "Futtatás rendszergazdaként"

7., Innentől kezdve a használati útmutató szerint kell eljárni, és a szükséges lépéseket megcsinálni.
Még talán annyi, hogy érdemes lehet letölteni a legfrissebb firmware-t, amit az egyszerűség kedvéért az alábbi mappába kell másolni:
C:\Program Files (x86)\ZyXEL\NSU\resource\
Azért érdemes ide másolni, mivel a NAS innen akarja alapból megkeresni a CD-ről átvett firmware-t és így nem kell az inicializálás közben keresgélni a mappoknál. Természetesen az ebbe a mappába való másoláshoz is rendszergazdai jogok szükségesek.

8., Ha a NAS-hoz kapott leírás alapján be lehet állítani a felhasználókat, jelszavakat stb.

9., Vissza lehet kapcsolni a tűzfalat, a NAS )alap)használatra kész, jöhetnek a beállítások finomítása, vagy a TM telepítése.

Kb. ennyi, remélem tudtam segíteni azoknak, akik szívnak az alap telepítéssel.

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.