Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) whiz válasza z0d1AK (#1) üzenetére


whiz
aktív tag

A processzortuning mondjuk kicsit talán sok, de az biztos, hogy egy órácskát rá lehetne szánni a BIOS körbejárására. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#3) PazsitZ válasza z0d1AK (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát van benne igazság. A bios resetet mondjuk én ismerem, mert régen szórakoztam én is a gép húzásával.
De pl. teljes gépet még életembe nem raktam össze. Feltételezem meg tudnám csinálni, elméletileg, aztán gyakorlatilag nem tudom :D.
De hiába, ilyesmit egyáltalán nem tanultunk, én meg nem vagyok nagy hardveres, nem igazán fejlesztgetem a gépemet sem.
Van egy rendszergazdai papírom, amibe szerintem azért minimális a hardverismeret is bele tartozna. De ami tudást kaptunk az kb. a nyomtató és monitorfajtákban kimerült.
Mondjuk rendszer telepítés és hangolást tanultunk :U
De sajnos az oktatás, amit kaptam bőven kevés ahhoz, hogy tényleg rendszergazda lehessen valaki.
De akit érdekel az úgyis foglalkozik vele önszorgalomból is, lásd magad.

- http://pazsitz.hu -

(#4) kételkedem válasza z0d1AK (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez tényleg nagy gond. Ha ez van az informatika irányultságú sulikban, mit várjunk a többitől?

A gyerekeim az általános iskolában addig jutottak a tanterv szerint, hogy van monitor meg egér és a windowsban ha az x-re kattintanak a jobb felső sarokban, akkor bezárják az ablakot.

Nem kell, hogy bios mágust vagy tuning bajnokot neveljen az általános iskola, de annyit minimum meg kellene tanítani, hogy a nyaralás képeit hogyan lehet kiírni dvd-re. Hogyan kell megírni egy levelet valamilyen szövegszerkesztőben és azt a levelet miképpen lehet elküldeni e-mailben.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) Móci


Móci
addikt

Mi a rendszergazda okj-s képzésen sem mélyedtünk ennyire bele sajnos a dolgokba. Volt azért gyakorlat, telepítés, de bios nem nagyon. Kár. Jó, páran értettünk hozzá akkor is, hiszen itthon volt nyomogatva, tuningolva rendesen a gép. Rengeteg elmélet lement, s gyakorlatból, vagy olyan ismeretekből, ami az életben kell (hálózatok, nyomtatók beállítása, szerverek), nem sok jutott.
Munka közben össze lehet szedni ezeket, de mennyivel egyszerűbb lenne a suliban...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Én, akikkel eddig beszéltem, senki nem mondta azt, h bárhol is tanulta volna a bios-t, esetleg oprendszer, vagy bármilyen általánosan használt programot.
Szerintem ez óriási baj

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) Samus


Samus
addikt

Hálózatépítő Rendszerinformatikus szak, OKJ-s képzés. Van ilyen tárgyunk, hogy projekt menedzsment. És olyan, hogy vállalati ismeretek.
Emellett a csoportunk 80%a szitnén nem tudja mi az a BIOS, önállóan nem képesek adott oprerációs rendszert telepíteni (ez nem feltétlen XP). Nemhogy gépet összerakni.
Már magamtól is azt kérdezem, miért járok ide...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) z0d1AK válasza Samus (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

megkérdeztem a tanárt is erről.
Ő azt mondta, h bios oktatás azért nincs, mert ahhoz elég jó angol tudás kellene, illetve több féle bios van, melynek vannak további módosulásai.
Az operációs rendszer telepítés megint azért nincs, mert egy órából majdnem az egészet azok a dolgok vinnének el, melyeket nem tudunk befolyásolni, azaz adatok másolása, töltés, stb...
Ezek mind a tanár gondolatai voltak.
Szerintem azért valamilyen szinten kellene lennie!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9) Depression


Depression
veterán

Ez elég gáz.
Mi sem tanultunk bios-t, de forrasztani azt igen. Mindezt informatika szakon.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) Rive


Rive
veterán

Nem hiszem, hogy egy szakmánál a vonatkozó ismeretanyagot teljes szélességben be kell tolni. Az emberek nagyrésze mire használná, elfelejti. Vagy megváltozik a dolog.

Azt viszont, hogy
- valaki mihez ért meg mihez nem
- amihez nem, annak hol és hogyan lehet utánanézni
- mikor kell szakembert hivni
nagyon is meg kéne tanitani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Felsőbb szinteken (főiskola, egyetem, felsőfokú szakképzés) NEM a felhasználói ismeretek kell tanulni. Azokat már előtte meg kellene középiskolában pl. a törtelem újratanulása helyett. (Magyarán az oktatás úgy sz@r, ahogy van. :DDD )

(#12) Thunderzolee válasza z0d1AK (#8) üzenetére

Ezért vannak a sztech órák kettesével, így már lenne idő a telepítés gyakorlására.
Biosból meg AMI ill. Awards (Phoenix) van a desktop gépek nagy részén, ez aztán nem olyan sok féle, h összekeveredjen az ember köztük.. :U
Lehet, h az osztály egyik felét nem érdekelné, és unná, (mint a sztech órák nagy részét), de a másik fele hálás lenne, amiért az alapokat megismeri.

De egyetértek, az nagyon fontos, h 16-osból 10-esbe, vagy 2-esből 8-as számrendszerbe tudjunk váltani. A rendszer telepítés az nem fontos.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Crystalheart válasza z0d1AK (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Számítástechnikai programozó OKJ-s képzésen volt "Operációs rendszerek" tárgy. Más kérdés, hogy túl elméleti volt az egész, és idő hiányában nem jutottunk el semmi lényegesig. Tudom, milyen elv szerint töredezettség-mentesíthet egy OS, juhéj, de persze gyakorlat, vagy bármi, amit a hétköznapokban is hazsnálhatnék, az egy szem nem volt.

(#14) ollie válasza Samus (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A projekt menedzsment és a vállalati ismeretek elég alapvető témák ahhoz, hogy bármilyen felsőfokú képzésen tanítsák. Operációs rendszer telepítését minek tanítani? Ha ezt a kihívást önmagától nem tudja megoldani valaki, nem való informatikusnak (BIOS reset dettó). Ugyanez igaz a BIOS beállításokra. Az előbbi józan, paraszti ész alapján egyszerű, az utóbbi kérdés meg nem probléma manapság, az internet korában.
Az informatika a problémamegoldásról szól. Ha valaki nem jó problémamegoldó, ne menjen informatikusnak. Pont.

***

(#15) cucka


cucka
addikt

Ami a legérdekesebb, az az, hogy adják lefele a sok feleslegesnek tűnő anyagot, de a 3 iskolából egyiknél sem volt még az oktatásnak olyan része, ami azt tanítaná, mi van a biosban, mit, és hogyan lehet benne beállítani, esetleg operációs rendszer telepítés, és hasonlók.
Azért, mert semmi szükség arra, hogy egy szoftverfejlesztőnek ilyesmit tanítsanak. Értem, hogy te szereted bütykölni a géped és izgalmasnak, értékesnek tartod a megszerzett tudoást (gondolom a számítástechnika az asztali pc-nél és a windowsnál véget ér nálad), de azért hidd el, ennél sokkal érdekesebb és értékesebb (anyagilag is) dolgokkal is lehet foglalkozni a számítástechnikán belül. Tudod, a windows telepítés meg a bios buherálás a szervizes arcok vagy a rendszergazdák dolga, nem a szoftverfejlesztőé.

[ Szerkesztve ]

(#16) mephi666


mephi666
nagyúr

...ezért fontos szerintem az önképzés... nem szabad senkinek elvárnia, hogy majd mindent a fejébe nyomnak a suliban, hanem önállóan is neki lehet állni... ha meg érdekli a dolog az embert, még könnyebb... :) gépösszerakáshoz ha valaki még nem csinálta, keressen egy ismerőst vagy bárkit, aki segít neki közben, elmondja, hogy mit hogy érdemes... mivel érdemes kezdeni az összerakást, stb... nem bonyolult dolog...
a bios megint egy érdekes témakör... ott az alaplap kiskönyve és érdemes belenézni, hogy mi mire jó... (néhány elterjedtebb "fajta" van csak, ha valaki megismerkedik felületesen velük, akkor onanntól minden lappal elboldogul... akár award, akár amibios-szal találkozik...) én pl sógoromat nyaggattam elég sokat és tanultam is tőle... a fentebb említett "gépiesen-gondolkodó" gyereket meg nem engedném inkább gép közelébe... :( nem vagyok jártas tuningban, de nem erről szól, hogy: "na, láttam a jóskát, hogy emelte az efesbét, a szorzót meg a feszkót az e8400 alatt, akkor én is odapörkölök ugyanúgy az e2200-nak, mert ilyen egyszerű..."

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Úgy látom ti többen is rendszergazdák vagytok. Azt szeretném kérdezni, hogy az esetleges két év alatt mit tanultatok? Matek mennyire kellett hozzá? Thx! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#18) Crystalheart válasza mexicanraven (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mármint OKJ-hez? Szinte semennyire. Én mondjuk programozónak tanultam, de együtt jártam matekra a rendszerinfósokkal. A szörnyűséges determinánsszámolás volt talán a legkomplikáltabb dolog benne, ebből le lehet vonni a következtetést... Nálunk amúgy a rendszerinfó szak volt az ultimate semmittevő szak. :) Programozóin még valami minimális - ámde ott is nevetséges - követelmény volt.

(#19) whiz válasza Crystalheart (#18) üzenetére


whiz
aktív tag

Bah, determinánsok, meg mátrixok... az semmi... én meg egyedül a kombinatorikát gyűlöltem, de nagyon :D
Azóta se kellett a matek jóformán semmihez... :U (a logika kivétel)

mexicanraven: elmondom milyen témakörök voltak: számítástechnikai alapismeretek (haha), szövegszerkesztés (haha), táblázatkezelés (haha),matematika már volt, bevezetés a magasszintű programozási nyelvekbe (vicc szinten), hálózati ismeretek, adatbázis kezelés (sql), operációs rendszerek (csupa olyan faszság, ami soha nem fog kelleni, memóriakezelés, holtpontkezelési stratégiák, fájlrendszerek - na jó ez hasznos lehet - meg ilyenek). Ezen kívül win server 2003, meg xp gyilkolás, néhány alap szoftver használata (pl. ghost, vnc, valami ftp, total commander, ilyen szarságok), és fő vicc: linux. Igen, telepítettünk egy Ubuntut, és ennyi... és a vizsgafeladat se volt sokkal több... :D
Szóval nem sok újat tanultam... :U

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Danke srácok!! :R :R

when the sun shines, we'll shine together

(#21) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Anyum mit nyaggat, hogy kérjem el valami infostól a 9.-es könyveket... Most már látom, hogy sokkal nem vagyok lemaradva. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#22) z0d1AK


z0d1AK
veterán

hát nekünk is vannak olyan tárgyak, ami helyett pl simán lehetne ilyen gyakorlati óra.
Ilyen pl az Élet és pályatervezés. Ugyan azt tanuljuk, mint tavaly pszichológiából, ugyanazzal a tanárral, mindössze annyi különbséggel, hogy a csoportunkhoz kapcsolódott egy másik csoport, aki ezt eddig nem tanulta.
Nagyjából úgy be sem kell járnunk a felére, "ezt már tanultátok" címszóval.
És ez van, ahelyett, hogy lenne egy gyakorlati óra, amivel megyünk is valamire...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) Crystalheart válasza z0d1AK (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ez is hülye szervezés dolga. A sulitokban nagyon elszúrtak valamit valakik. :D

(#24) z0d1AK válasza Crystalheart (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát, inkább nem részletezem, h milyen szinten megy az oktatás;)
engem ami a leginkább bosszantott eddig, az az volt, hogy van olyan a bizonyítványban, h Testnevelés, méghozzá mellette az, h Megfelelt.
A vicc, hogy még az órarendünkben sem volt tesi, sőt még terem sem lenne rá, mint ahogy tanár se.
És mi van akkor, ha én azt mondom, h játékvezetőként többet futok egy hét alatt, mint az egész osztály, és nekem nem elég a megfelelt?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Újabb zsákutca :C
Hangtechnikából és valami infós elméleti órából(nem órarend szerint járok be, így nem tudom, az óra nevét) is ugyan azt vesszük eddig, és még valami harmadik órán is volt 1-2 szó már belőle:))
De majd pénteken ugrik csak a majom a vízbe, mikor dogát írunk sql-ből... :Y :O

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Van olyan osztálytársam, aki 3éve tanul rendszerinformatikusnak, de nem tudja, mi az a vga, agp, pci-e, tokozás, foglalat, mi a kül. a ddr2-ddr3, 256mb ddr3 vs 2gb ddr2 között, stb.
Bilit az borította ki, hogy az előbb megkérdezte, fel akar telepíteni a gépére biost, de az mi, és hogy kell, mert olvasta valahol, hogy olyanban lehet tuningolni. Meg mi az a tuning? :F :Y

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#27) Lauda


Lauda
félisten

Egyik ismerosom elvegezte a 4 eves informatikus fosulit vagy mit es ugyanigy halvany fingja nincs az egeszrol, no comment. ;]

(#28) vammil válasza Lauda (#27) üzenetére


vammil
tag

Hát ez így van.Ez nem egyszemélyes hiba, hanem az oktatási rendszer hibája én azt mondom. Én is számítástechnikai suliba járok és az osztályom 3/4-e nem tud egy Firefoxot telepíteni nem hogy operációs rendszert sőt a BIOSba belépni. Mert hogy ezt nekem se tanították az iskolában de én ellestem az idősebb kicsit okosabb ismerőseimtől és az élettől, hogy ha túlhúzod a nem megfelelő hűtéssel a procit akkor szénné ég az egész cumó. :W :D :B Mert én nem azt mondom hogy addig tanítsák a BIOS kezelését hogy csukott szemmel betudd állítani de pár órácskát bele kukkanthatnánk mert 1-2 dolog van benne.Mert aztse mondom hogy minden eggyes ember értsen ezekhez a dolgokhoz de aki ilyen iskolába jár annak annak legaláb egy papíron ba***ák már az orra alá.

email: vammilhtc [kukac] gmail.com |||| Telefonon 7.00-22.00ig hétköznap 06/húsz/232-1472 vagy 06/hetven/515-9609

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.