Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Dan-szan válasza beef (#24593) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszi,ez valóban a legegyszerűbb volt. :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#24602) siddis válasza bodnar10261 (#24599) üzenetére


siddis
őstag

8.1 >> arm64 >> Pico kell minimum, aztán "felfelé" egyre több minden van benne..
Asszem flash-elés után -a reboot előtt/alatt- ki kell venni a SIM-tálcát hogy elinduljon.?!.?!
Amin még agyalhatsz az a full mentés, ha valami balul ütne ki vagy titkosítja a /data -partíciót aztán mégis visszamennél egy másik ROM-ra..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#24603) bodnar10261 válasza siddis (#24602) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

érdemes az új buildot feltenni?

Bodnár Dávid

(#24604) siddis válasza bodnar10261 (#24603) üzenetére


siddis
őstag

Mi a célod, miért akarod feltenni, mit vársz tőle, stb.?.?

-- Aux armes, citoyens --

(#24605) DJGABI válasza bodnar10261 (#24599) üzenetére


DJGABI
addikt

nano az ajánlott általában. aztán mindenki a szája íze szerint letölti ami neki kell. de mindegyiknek ott a leírása ha egyről beszélünk [link]

- [link] nekem nem jött át lineage, nem tudom a frisebbek jobbak-e
- dotos egynek elment (nálam érintő nem volt az igazi, lehet utángyártott kijelző miatt)
- [link] aicp megint ehh... (ez is hivatalos, de amúgy nem értem, dirty flash-el szerintem felejtős lesz főverziót váltani, akkor meg kb tök mindegy h mit használsz)

aztán meg is untam a játékot. lásd előző 2 posztom... neked több sikert

(#24598) aelod 4.x időkben imádtam. kb a cyanogenmod csúcsa volt az az időszak. lineage-ben most nem látom hogy lenne bármi pótolhatatlan/húzó funkció is. Tényleg az van h barátnőm Csamcsung J3-asában is több funkció van, meg kezesebb mint egy alap droid, és nem is fogja annyira vissza rendszert mint egy táccsviz /vagy csak most már tudnak alá vasat tenni/

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#24606) Dr.NX válasza bodnar10261 (#24599) üzenetére


Dr.NX
addikt

Itt van táblázatban, hogy melyik csomagban mik vannak:
https://github.com/opengapps/opengapps/wiki/Package-Comparison

Elfogadom a sütiket.

(#24607) bodnar10261 válasza DJGABI (#24605) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Azt nem értem s többször hangoztattam, hogy minek ennyi custom rom, a másik a miui alatt "szép" képeket csinál a telefon de lineage os stb alatt kicsit már zajos. Bár az is lehet hogy a camera2api nincs támogatva a los alatt.

Bodnár Dávid

(#24608) bodnar10261 válasza Dr.NX (#24606) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

a táblázatot külön köszönöm :)

Bodnár Dávid

(#24609) DJGABI válasza bodnar10261 (#24607) üzenetére


DJGABI
addikt

lelkes indiai fejlesztgető nekiáll, aztán dobja. elhiszem h van benn kihívás, de ezt én se értem h legalább egy valaki nincs aki komolyabban venné a témát. ez az izsákcsen is -aki elvileg a lineage-t viszi- épp csak mindenbe bele nem kezdett [link]

[link] ez a MoKee nem tudom milyen lehet, anno ZTE Blade-n érdekességnek jó volt, tök más mint az aosp szerk: azóta látom ez is már csak egy alap droid. gyakran frissülget, de ahogy nézem csak buildserver.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#24610) bodnar10261 válasza DJGABI (#24609) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Tudomásom szerint mivel hivatalosan is van LineageOs a telefonra aminek én örülök, ezért gondolom Tingyi Chen frissíti azt. Illetve az AEX romot is ha úgyvan,

Ott van Vimal is aki pl a Pixel Experiencet frissíti ha egyáltalán frissíti. A Telegramon rengeteg vállalkozó szellemű ember van fenn akik "Összelopkodják" a sajátjukhoz az anyagok és kiadják sajátnak.

Felsorolhatatlan rom van 4xre van ami felesleges. A PixysOs a Havoc DotOs DirtyUnicorn( Régi motorosok ismerhetik anno ez volt az AOKP) Teljesen eltünt viszont a Paranoid Android csapat is.

Bodnár Dávid

(#24611) neight


neight
csendes tag

Sziasztok!

Párom redmi 4x-e kicsit rakoncátlankodik, és hiába keresgéltem, nem igazán találtam megoldást a problémára, remélem itt majd tud valaki segíteni.

A probléma a következő:
Egyik pillanatról a másikra megadta magát a ki/be kapcsoló gomb, a hangerő le gomb, és a fülhallgatót sem érzékeli. Hiába nyomkodtam hosszan, röviden egyáltalán nem érzékelt semmit.
A telefonon gyári rendszer van, nem volt mókolva semmi. Reggel mikor felébredt még működött minden gomb, fél órával később pedig már nem reagált semmire. Csak a hangerő fel gombot érzékeli. Sajnos a garancia kb 3 hete járt le, így ha itthon nem sikerül megoldani akkor marad a szervíz :/

Akinek van ötlete, hogy mi lehet a hiba az ne tartsa magába :)
Előre is köszönöm a segítséget

(#24612) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok!

Kicsit elvesztem az infók közt. Már kérdeztem, hogy melyik rom tud aptx-et, de senki sem válaszolt. Azóta megtaláltam a LOS 15.1-es fórumban, hogy arra fel lehet tenni: link
Mondjuk az érdekelne, hogy azt a logrészletet honnan nyerte ki, amiben látszik, hogy a BT hanghoz az aptx codec töltődött be?
A mostani 8.2.16-os MIUI-mra megpróbálnám feltenni az aptx.zip-et, vajon működne? Vagy nagyon elcseszhetem vele a rendszeremet?

Ha jól értem ez a 15.1-es LOS elég stabil, használható, és amúgy nem treble.
Szóval ha fel szeretném tenni, jól értem a teendőimet?
- Most 8.2.16-es EU-s somom van (nyitott bootloader, régebbi TWRP), érdemes mentést csinálnom TWRP-ben
- A miui-mat frissítenem kéne valami most aktuálisra, hogy a legújabb firmware-em legyen (???)
- Treble romhoz más custom recovery kéne, ehhez a LOS 15.1-hez csak a legfrissebb TWRP-t kéne feltegyem
- TWRP-ből full wipe, mehet fel a rom, reboot nélkül gapps pico, magisk, aptx zipek
- Reboot után feláll a rendszer, ha minden jól megy

Köszi a válaszokat előre is.

(#24613) siddis válasza bodnar10261 (#24610) üzenetére


siddis
őstag

Most ezt pörgetik nagyon..

Mai changelog :

-Merge November security patch(9.0.0_r16)
-QS row/col customizations
-QS hide label
-Add new icons for default apps
-Allow hiding power menu on lockscreen
-QS panel opacity
-QS panel brightness slider position
-QS tiles haptic feedback toggle
-QS footer warnings toggle
-Toast icon with toggle
-Notification led customizations
-Statusbar date and clock customizations
-Add VoLTE icon with toggle
-Statusbar icon blacklist fixes
-Add manual sim provisioning
-Various theme fixes
-QS one finger pull down
-QS smart pull down
-Show bluetooth battery level when available
-Statusbar battery % and powersave mode icon fixes
-Suspend actions based on screen state
-Keyguard security customizations(Pattern grid size, pattern visibility,toggle swipe-up to unlock)
-Per app restrict data/wifi usage
-Pixel like lockscreen weather
-DT2S and full navbar gesture on swipe-up navbar
-Add back selinux state in settings>about
-Launcher3 customizations(icon pack, gestures, grid etc)
-Deskclock UI overhaul(google clock like)
-Deskclock flip and shake actions
-Add recorder app (for screen and audio recording)
-Add various features to dialer(call recording,in-call vibrations,Call stats etc)
-Fix crashes in Jelly browser and Files app
-Various other fixes

-- Aux armes, citoyens --

(#24614) bodnar10261 válasza siddis (#24613) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Kipróbálom majd a lineageOSt kiváncsi vagyok rá

Bodnár Dávid

(#24615) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Tudtok ajánlani free camera appot a gyári helyett? Nagyon zavar az idióta működése (random váltogatja a mentés helyét, üres képeket generál, instabil panoráma funkció stb). Ami elvárás tőle, hogy tudjon HDR és panoráma funkciót is, amiket eddig néztem a panorámát nem ismerte. Gondoltam mielőtt felrakok 50 appot, rákérdezek, hátha van valakinek bevált :)

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#24616) gyulaszu válasza neight (#24611) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Helló,
biztos, hogy abban a fél órában nem esett vízbe?
Üdv

gyulaszu

(#24617) siddis válasza bodnar10261 (#24614) üzenetére


siddis
őstag

..tedd fel hozzá ezt a kernel-t, sokkal jobb akksiban.
És a LOS-féle addon-SU-64 is elég volt nekem legutóbb a root-hoz, nem kellett a Magisk..
I kak Lényin szkazal : menteni, menteni, menteni..

-- Aux armes, citoyens --

(#24618) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv! Redmi !X-em leesett és kijelző megrepedt.
Hol tudnámleggyorsabban cseréltetni és kb. mennyibe fájna.
.
Esetleg vennék használtat is jó áron (3/32GB) ha drága a javíttatás.
9% telózás + 10% App használat, a jó aksi előfeltétel, a mostanit 3 naponta töltöttem.

Illetve tudok ajánlani a Redmi 4x-hez hasonlóü telót? Viszonylag kicsi kijelző + nagy aksi + 32GB tárhely.

(#24619) Cyrin válasza szazbolha (#24618) üzenetére


Cyrin
addikt

Rendelhető Kínából kb 5 ezerért. És vagy kicserélteted vagy te kicseréled.
Nincs más ilyen teló...
A legkisebb a redmi6.

[ Szerkesztve ]

(#24620) bb71 válasza siddis (#24613) üzenetére


bb71
őstag

Feldobtam - eddig funkcionálisan hibátlan, az akkuidő is jónak tűnik.
Nincs ez a marha SIM aktiváció minden reboot után.
Maradt az Android rendszeben belső hiba kiírás reboot után, de ez nem számít.

Moddolt gcam hibátlan, nem úgy, mint a Sberia project alatt.

Köszi a javaslatot!

(#24621) csakb


csakb
őstag

(Dobpergés, drámai kürtök, ég harsonái stb.)

Kitottyant az EU stable rom, 10.1.1.0 verziószámmal. Április 27. óta az első. Nem merek frissíteni rá. :]

(#24622) siddis válasza bb71 (#24620) üzenetére


siddis
őstag

.:" Android rendszerben belső hiba" -- nálam ilyen nem volt, milyen firmware-en nyomod.?

-- Aux armes, citoyens --

(#24623) bb71 válasza siddis (#24622) üzenetére


bb71
őstag

42

(#24624) siddis válasza bb71 (#24623) üzenetére


siddis
őstag

45 volt fenn akkor, más tippem nincs..

-- Aux armes, citoyens --

(#24625) bb71 válasza siddis (#24624) üzenetére


bb71
őstag

Milyen 45? [link]
Bukta: céges wifire fel sem csatlakozik...

[ Szerkesztve ]

(#24626) siddis válasza bb71 (#24625) üzenetére


siddis
őstag

Errefelé nézelődjél.. Nem tapasztaltam wifi problémát eddig sosem, ment a WPA2-EAP, WPA2, meg minden..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#24627) szazbolha válasza Cyrin (#24619) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a választ. Esetleg Bp-i szervízre van tipp?
Yt videót megnéztem a cseréről. A 200 fokos melegítést nem vállalom be. Meg azonnal kéne....

(#24628) -ZeeZee- válasza szazbolha (#24627) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Keretest rendelj, akkor "csak" panelokat kell kicserélni, nem kell melegíteni. Keress vissza, de emlékeim szerint valaki linkelt hazai helyet, ahol volt raktáron nekik kijelző, kb. 10k körüli áron. Kintről 5k körül van, csak hát meg kell várni...

(#24629) wanted5 válasza -ZeeZee- (#24628) üzenetére


wanted5
őstag

Én még várom az enyémet, ha megjön akkor megírom a tapasztalataimat és hogy hogyan sikerült az operáció.
Addig pedig gobdolkozok azon hogy hogyan készüljek fel arra a lehetőségre hogy nem éled fel a telefon (miket mentsek, hogyan, hova stb)

(#24630) aelod válasza szazbolha (#24627) üzenetére


aelod
veterán

Pár perc keresgélés. Egy telefont megér szerintem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24631) bb71 válasza siddis (#24626) üzenetére


bb71
őstag

Így sem kapcsolódik a wifi (ami proxy-s). Megint visszatértem Havoc-ra...

(#24632) mdraco válasza csakb (#24621) üzenetére


mdraco
őstag

Gondolkozom, frissített már valaki eu stabilra?

(#24633) siddis válasza bb71 (#24631) üzenetére


siddis
őstag

..passz, látni kéne, kevés az infó.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#24634) cerka


cerka
csendes tag

(#24632) mdraco
miui 10.2 xiaomi.eu rom nálam tökéletes, valószínű a global stabillal sem lesz gond

[ Szerkesztve ]

(#24635) Bogyó bá' válasza cerka (#24634) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kicsit fogalmatlan vagyok: a MIUI 10.2 xiaomi.eu rom-ot fel tudom tenni bootloader nyitás, rootolás, egyéb mókolások nélkül? :F
Nem bírom kivárni a global verziót.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24636) trebrona válasza Bogyó bá' (#24635) üzenetére


trebrona
nagyúr

Összefoglalóban mindent megtalálsz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24637) mdraco válasza Bogyó bá' (#24635) üzenetére


mdraco
őstag

Sajnos bootloader nyitás és twrp nélkül nem lehet. Én is várok a globálra.

(#24638) szazbolha válasza aelod (#24630) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm a szervizes válaszokat.
Úgy tűnik kifutó széria lett a 4x. Kevés helyen kapni, LCD sem mindenhol volt.
A linkelt helyen 15K-ért cserélik. Pár nap, de sürgössbe 3 óra, végül egy másik helyet gugliztam ki a 14. kerületben. Közel volt, 1 óra alatt megvárható, igaz 20K a költség.
Már átvettem a javított telót LCD csere megtörtént, de még 2 óráig gumi szorítja a panelt. (??)
.
Nem tudom mit vegyek 4x helyett.... jövőre már biztos nem lesz ilyen kicsi kezes telefon.

(#24639) Bogyó bá' válasza mdraco (#24637) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm a választ mindkettőtöknek - akkor így jártam. :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24640) siddis


siddis
őstag

Colt OS V3 .. sosem lesz vége..

-- Aux armes, citoyens --

(#24641) szazbolha válasza siddis (#24640) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt a cuccot már próbáltad vagy használtad?
Érdemes feltenni vagy van jobb ajánlat olyan usernek aki leginkább csak telefonál.
.
A régi telómhoz volt egy takarékos oS, minden fekete és kb zero app. 4x-hez még nem piszkáltam hozzá.
De kijelző csere után már úgy érzem, mehetne rá valami érdekes OS. Nem sajnálom, nem féltem.
A MUI nem nyerte el a tetszésem....

(#24642) siddis válasza szazbolha (#24641) üzenetére


siddis
őstag

Á, még nagyon új, nem volt időm ránézni.. (inkább azért linkeltem be, mert hetente jön ki ugyanaz más néven)

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#24643) szimi57 válasza szazbolha (#24638) üzenetére


szimi57
őstag

4x helyett Redmi 6. Jobban kézre áll, szemre is ütősebb.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#24644) Dhampir válasza szimi57 (#24643) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincs benne infra. :(((

(#24645) szimi57 válasza Dhampir (#24644) üzenetére


szimi57
őstag

Nálam ez plusz pont 😃

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#24646) lócitrom


lócitrom
őstag

véletlenül nincs petíció arra, hogy felejtse már el a Xiaomi az Apple utánzását? még barátnőm sem viseli el a rózsaszínt a kijelzőn. komolyan okádék ez az egész GUI. mindennek b@szott nagy kerete meg pereme van, az ikonok meg egyre kisebbek.

felpakoltam az aktuális EU stable kiadást. van-e arra valami orvoslat, hogy legalább az előző ikonméret legyen témaváltás nélkül? nem tudom hova kicsinyítik még ezeket, de egyre irritálóbb ez az irány.

úgy látom egyre kevésbé informatívabb az egész. a szolgáltató nevét és hálózat típusát bizonyos esetekben írja ki. ezt valahol lehet szabályozni csak én nem találtam meg hozzá a beállítást vagy ezzel együtt kellene élnem?

ja és az mi, hogy csak az értesítéseket némítja, az alkalmazásokat nem? először feldobott erről valami értesítést, de pont nem foglalkoztam vele. azóta meg nem győzöm megtalálni az erre vonatkozó globális beállítást. hol van ez elrejtve?

értesítési sávon nem lehet fixen beállítani, hogy lehúzás esetén is maradjon meg az ötös elrendezés?

(#24644) Dhampir
a Xiaomi-nál ez meg az NFC, amitől a telefon rolls royce lesz... nem szólt még nekik senki, hogy filléres tételek miatt kárnak bohóckodnak.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#24647) aelod válasza lócitrom (#24646) üzenetére


aelod
veterán

még barátnőm sem viseli el a rózsaszínt a kijelzőn. komolyan okádék ez az egész

Egymillió téma van használjon mást. :U

úgy látom egyre kevésbé informatívabb az egész. a szolgáltató nevét és hálózat típusát bizonyos esetekben írja ki.

Én pont, hogy rühellem ha kiírja teljesen. Helyet foglal az értesítési sávon feleslegesen. Nem kell mindennap ránézzek, hogy tudjam melyik szolgáltatónál vagyok. MIUI 8-on még át is lehet nevezni pl. és azt írja ki amit beállítottál.

ja és az mi, hogy csak az értesítéseket némítja, az alkalmazásokat nem?

Alkalmazás értesítésekben be tudod állítani melyik mit jelenítsen meg ha hepöning van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24648) lócitrom válasza aelod (#24647) üzenetére


lócitrom
őstag

a színvilág a legfájdalmasabb. tök jó lenne, ha nem az iOS-t másolnák folyamatosan. azzal indítani, hogy témát keresgéljek meg töltögessek... hát nagyon felhasználóbarát. ráadásul ez semmit sem változtat a batár GUI elemeken.

ez a felfogás rossz. eddig lehetőség volt szabályozni. most ahogy látom nincs vagy vak vagyok és nem találom. világ legnagyobb baromsága, amikor valamit lefejlesztenek és jól működik, majd úgy döntenek, hogy minek az a parasztnak és kiollózzák. lehet, hogy a többség örül, hogy meg tud érinteni ikonokat egy kijelzőn és utána ámulatba ejti, ha történik valami, de ne létminimumra törekedjünk már...

rosszul fogalmaztam. a némítás a rendszer értesítési hangokat némítja el, alkalmazásokra nem vonatkozik, mint korábban. erre elméletben van valami beállítás, de nem tudom konkrétan melyik az. nem is találom eleve.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#24649) szimi57 válasza lócitrom (#24646) üzenetére


szimi57
őstag

A gyári launchert hagyni kell a picsába, helyette Nova. Ikonméret 150 százalékra. Plusz funkciókat is nyujt. Vire launcherrel vizuálisan úgy át lehet szabni, hogy nem a Miui, hanem még az Android is kussolva van.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#24650) Cyrin válasza szimi57 (#24649) üzenetére


Cyrin
addikt

+1.

Amikor megjött a telefon első dolgom volt, hogy ment rá a MiuiHU+Nova. MIUI launcher kuka. Nemrég vettem a gyereknek redmi 6-ot, és már ő is azt nézi, hogy olyat szeretne mint ami nálam van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.