Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Upo válasza sunavlys (#1799) üzenetére


Upo
addikt

Ez engem is rohadtul idegesít. Ráadásul csendes üzemmódban is üvölt, pedig olyankor elvileg csendben kéne maradnia, ez szerintem egyértelműen bug.
Valami modban láttam olyant, hogy a swipe up keresésre és a töltési hangra is volt a beállításokban kapcsoló, de nem tudom milyen készülékhez és melyik miui mod romban volt.
De ha előtte lenémítod a kikapcsoló menüben és úgy húzod le, akkor nincs hang (gyakran el szoktam felejteni).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1802) Graphics válasza Upo (#1801) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ti most arra gondoltok, amikor lehúzom ,és pittyen egyet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1803) joci86 válasza Upo (#1801) üzenetére


joci86
senior tag

Néma üzemmódban meg sem mukkan... Nincs itt semmilyen bug.
Direkt kipróbáltam az előbb.
(Global 8.2.6.0)

(#1804) ollie válasza trialboj (#1790) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem létezik 9H-s fólia, ez mind kamu, még az olyan márkák mint a Nillkin is hazudnak a keménységet illetően. Az összes, beleértve a legdrágábbat is, max. 6H-s. 9H akkor lenne, ha zafírüvegből készülne, de akkor meg annyiba kerülne, mint ez a telefon.

És gondolj bele, a 9H keménységet csak a zafír, meg a gyémánt karcolja, más nem. Ha ilyen olcsón lehetne ilyen keménységet előállítani, akkor miért nem eleve ilyen már a mobil kijelzője?

Ehhez hozzátenném, hogy a normál üveg keménysége 5-6H között van, az edzett üvegé van 6H körül. A sima homok lehet akár 8H-s is, és ezért karcolódik az edzett üveg is. A zafírüveg viszont nem, mert az 9H-s, de ez tényleg annyira drága, hogy csak luxuskarórákon, meg pár kivételes, méregdrága mobilon található.

[ Szerkesztve ]

***

(#1805) sunavlys válasza joci86 (#1803) üzenetére


sunavlys
senior tag

De mért tegyem előtte néma üzemmódba??? :W

Amúgy tényleg, elfelejtettem megírni, DND üzemmódban húztam le, mégis üvöltött.

Ez amúgy az öcsém tegnap jött telefonja, az enyémen EU-rom van, az nem csinál ilyet.

Marad még esetleg, hogy a töltéshangot törlöm/lecserélem. :C

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#1806) trialboj


trialboj
őstag

Felraktam a telefonra, a power toggle appot, hogy 1 kattintással tudjam kapcsolgatni a fontosabb beállításokat, de az a helyzet hogy mindenhez engedélyt kér, vagy pontosabban megnyitja pl a gps menüt de nem kapcsolja be, ugyanez a 4gvel, wifivel. Egyedül a fényerőt állítja gond nélkül.

Van ötlet hol lehet ezt orvosolni?

Illetve van rá mód, hogy az utolsó oldalhoz lapozva, ha tovább mennék akkor a másik oldal első képernyőjére ugorjon, ne csak mocorogjon az aktuális oldalon?

(#1804) ollie Köszönöm, nem tudtam mit jelent pontosan a 9H, Akkor lehet maradok a telefonhoz kapott üveggel, már ha az üveg és nem műanyag.

Viszont annyi még érdekelne, hogy amit a linkelt Nillkon cuccról írnak, hogy kevésbé ragad meg rajta a por vagy zsír az ujjakról, Kevésbé tükrőzódik, stb ezek igazak? vagy tényleg teljesen felesleges arra költeni és a legolcsóbb üvegfólia is pontosan ugyan úgy működik?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1807) Graphics válasza trialboj (#1806) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyárilag van kapcsolók, mindenre, akkor szerintem nem kell felesleges alkalmazást leszedni ezért :)

Kezdőképernyőn összehúzod két ujjad, feljön a menü - Widgetek - és lehet szemezgetni :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1808) sunavlys válasza trialboj (#1806) üzenetére


sunavlys
senior tag

de az a helyzet hogy mindenhez engedélyt kér, vagy pontosabban megnyitja pl a gps menüt de nem kapcsolja be

Szerintem ez a biztonsági beállításokkal függ össze, ami a 6-os androidban jött el. (nekem sem működik a repülő üzemmód kapcsolgatása :(( )

Viszont annyi még érdekelne, hogy amit a linkelt Nillkon cuccról írnak, hogy kevésbé ragad meg rajta a por vagy zsír az ujjakról, Kevésbé tükrőzódik, stb ezek igazak? vagy tényleg teljesen felesleges arra költeni és a legolcsóbb üvegfólia is pontosan ugyan úgy működik?

Én egy közönséges üvegfóliát hozattam, és tényleg, kevésbé ragad meg rajta a por vagy zsír az ujjakról.

Tökrözödni tükröződik: de a matt ezt is megoldja, csak akkor fakók a színek.

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#1809) ollie válasza trialboj (#1806) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ha víztaszító réteggel van bevonva, akkor a zsír is kevésbé marad meg rajta. E miatt lehet drágább. Persze ez a réteg lekopik pár hónap alatt a fóliáról, mint ahogy a drágább (jellemzően felső kategóriás) mobilok kijelzőjéről is, melyeket alapból bevonnak víztaszító réteggel.

[ Szerkesztve ]

***

(#1810) Domestos válasza ollie (#1804) üzenetére


Domestos
tag

https://www.youtube.com/watch?v=yvlYOOLmxgw

Ezen úgy tűnik, hogy egy valós terméknél már a 8-es is karcolja a zafír üveget. A szuper keménynek hírdetett drága fólia meg egy 2-essel is karcolható éghető műanyag volt.

(#1811) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Anyum is megkapta a telefont tegnap és el is kezdte belakni. Eddig nagyon tetszik neki.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#1812) trialboj válasza Domestos (#1810) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, akkor a szuper H+ fólia ugrik. Marad a gyári műanyag, és egy jóféle Nillkin bumper :D Reméljük sosem lesznek "tesztelve".

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1813) kohai


kohai
tag

üdv

olyan problémám van a telefonnal hogy a saját wifimre nem kapcsolódik ,hitelesités-azonositási probléma-cimszavak pörögnek egyfolytában,
ellenben a szomszéd wifikre gond nélkül kapcsolódik ott nincs azonositási problémája

(#1814) Graphics válasza kohai (#1813) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelszó biztosan rendben van?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1815) kohai válasza Graphics (#1814) üzenetére


kohai
tag

persze

(#1816) trialboj válasza kohai (#1813) üzenetére


trialboj
őstag

És laptopról vagy más eszközről tudsz csatlakozni a sajátodra? Ilyen nekem is előfordul és egy wifi reset megoldja. (kihúzod 30 mp bedugod.)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1817) Viktor0610 válasza kohai (#1815) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én azért megpróbálnám újra hozzáadni, esetleg a routert kihúzni-bedugni, esetleg resetelni, ha nem javul. :)

Samsung Galaxy A54

(#1818) mokalade


mokalade
tag

Sziasztok!

Két gmail fiók (magán, céges) kezelésére milyen lehetőségek vannak ezen a telón? Pl. emaileket mindkettőt szeretném megkapni, de google naptár elég lenne a céges. Címlista szétválasztható-e? stb.

Erről valahol van leírás, ismertető?

(Létezik erre spec, Xiaomi megoldás vagy az Android-ra kell támaszkodni?)

Köszönöm!

(#1819) scyllarus válasza kohai (#1813) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha a szomszéd wifikre kapcsolódik, akkor nem a telónál lesz a gond forrása.
Nálad nincs beállítva MAC szűrés?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1820) kohai válasza Viktor0610 (#1817) üzenetére


kohai
tag

tegnap kezdtem én is belakni a telefont ,de nem is értem miért kell nekem telepitgetni vibert meg egyebeket
pár hónapja vettem egy tabletet beléptem a google fiókba még a háttér képemet is felrakta nem beszélve az appokról jelszavakról mindent tudott magától.

(#1821) joci86 válasza mokalade (#1818) üzenetére


joci86
senior tag

Mindkét Gmail fiókot szinkronizálod, a Gmail alkalmazás külön fogja kezelni.
Balról jobbra húzás a képernyő széléről, és tudsz váltani a fiókok között.
Sőt, fiókonként eltérő értesítési hangot is be tudsz állítani, így azonnal tudod, melyikre jött levél.

(#1822) galuska95 válasza mokalade (#1818) üzenetére


galuska95
aktív tag

google naptárba be tudod pipálni, hogy melyik fiókot jelenítse meg. pofonegyszerű:)

(#1823) namegin


namegin
tag

Megérkezett nekem is a Redmi 4A telóm. A meglepi füles is benne van a dobozban!
Köszi és hajrá EUSTOCK!!
:K

(#1824) Druss


Druss
aktív tag

Ki milyen fülest kapott hozzá?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#1825) Graphics válasza Druss (#1824) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolom amit ígértek. Piston-t. / Basic kivitel szerintem /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1826) vince válasza Graphics (#1825) üzenetére


vince
őstag

Volt Piston Basic a kezemben, annak lapos volt a kábele, az ajándék fülesnek meg vékony hengeres, Mi In-Ear Headphones Basic a becsületes neve.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1827) namegin válasza vince (#1826) üzenetére


namegin
tag

+1

(#1828) role_of_72 válasza vince (#1826) üzenetére


role_of_72
tag

Igen, a linkelt füles volt nekem is mellette, ma hozta GLS futár. Nem próbáltam még ki, a telóra települnek még a dolgok: so far so good. :)

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#1829) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Ide is megérkezett, most hozta a futár. Asszonyé, lesz nagy öröm este :D

(#1830) Balayas válasza kelzsoca (#1798) üzenetére


Balayas
újonc

Délidőben megkaptam. :K

(#1831) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Kipróbáltam a gps-t, szintén lenovo a6000hez képest (ami soha az életben nem működött nekem normálisan, 20 m pontosság már nagyon fasza volt, de sose tartott 1-2 percnél tovább az öröm)
Ugyanabban az ablakban ugyanazzal az appal tesztelve redmi 4a kb 5 mp alatt 4- 6 m-es pontosság, lenovo kb 3 perc alatt is csak 25m. Használhatatlan.
Kell egy xiaomi 😀

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#1832) y300fire


y300fire
tag

Ha eltávolítottam a gyári homályos fóliát, az alatt van fólia?

(#1833) vince válasza y300fire (#1832) üzenetére


vince
őstag

nincs

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1834) Faterkam válasza y300fire (#1832) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálunk már üvegfólia van ott! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1835) Frod


Frod
addikt

Ma megjött a telefon hozzám is :R
Tokot tudna valaki javasolni? Már lassan a hajam tépem tőle, hogyha beírom ebayre, vagy alira hogy "redmi 4a pro case" akkor is csak olyan tokokat hoz fel ahol középen van a kamera kivágás. Ti honnan szereztetek rá?
Sima egyszerű feketét keresek, nagyon végső esetben átlátszó szilikont.

Do you see the white shadow?

(#1836) ollie válasza Frod (#1835) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A pro-t ne írd utána: [link]

***

(#1837) rsay válasza Frod (#1835) üzenetére


rsay
csendes tag

Ezt rendeltem 3 hét alatt jött meg. 800 Ft.. Tok + üvegfolia ...

http://m.ebay.com/itm/Slim-Soft-Pudding-Silicone-Gel-TPU-Matte-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-4A-/262729684593?varId=561668372519&txnId=1999951834016

(#1838) galuska95 válasza Frod (#1835) üzenetére


galuska95
aktív tag

redmi 4a-ra keress rá, de ne nézd a találatoknál lévő kis képeket mert legtöbbször nem a 4a van rajta, ha valamelyikre rákattintasz utána ki lehet választani a pontos típust.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Frod


Frod
addikt

Köszi mindenkinek, este akkor válogatok és majd valamit rendelek hozzá!
(Amúgy fentebb olvastam az okfejtést az üveg "erősségéről" és, hogy a 9H mekkora kamu.... de nem is találni mást, hiába írod be hogy 6H, csak 9-es van :DDD )

Do you see the white shadow?

(#1840) Saccco válasza Frod (#1839) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nincs abban semmi kamu, bármelyik kínai eladót megkérdezheted. :K ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1841) mokalade válasza atala (#1800) üzenetére


mokalade
tag

Erre az üvegfóliára pont azt írja, hogy nem a teljes kijelzőt takarja le. Nálad mi a tapasztalat, mennyi marad ki a széleken?

(#1842) mokalade válasza galuska95 (#1795) üzenetére


mokalade
tag

Mindkét linkelt helyen, a visszajelzések között, vannak fotók is és egyik sem fed jól, ugyanúgy marad ki a széleken hely az üvegfólia mellett. (pont mint az előző hozzászólásomban a fotón)

(#1843) Upo válasza joci86 (#1803) üzenetére


Upo
addikt

Nem a néma üzemmód, hanem a ne zavarjanak mód. Ez időzíthető, és nekem éjszakára be van kapcsolva. Minden értesítési hang tiltva van, nem csörög ki csak akiket felvettem a kivételek közé. Gyakorlatilag olyan mint a néma mód, csak a fontos kontaktok hívhatnak. És persze működik is minden, kivéve az a Qv töltési hang. Valóban úy kellene működnie mint néma módban, de ez a bug benne van.
Kapcsold be a holdacska kapcsolót és úgy húzogasd! :B Bizony nem marad néma!
Beállítások - Ne zavarjanak alatt lehet beállítani. Nekem 23:00 és 6:00 között van időzítve, nem kell semmit nyomogatni, ilyenkor néma minden, az idegesítő töltés hang kivételével.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1844) Graphics válasza mokalade (#1841) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont annyira, hogy a szilikon tok ne nyomja még véletlen se fel.

Fél mm kb szerintem

Redmi 3S fólia is passzol rá valamelyest. De simán lehet kapni olyat ami kier a szélére

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1845) JayZ


JayZ
tag

Nagyon tetszik a telefon! Adtam neki egy rootot, egy-két preinstalled dolgot letöröltem és voila. :C
Akku brutális, 6-8 óra simán ki tud jönni belőle egy töltéssel. Pörgős a rendszer, elképesztő, régebben mennyire gyenge telefonok voltak 50k alatt, ez pedig egy nagyon szerethető kis telefon :)
Ha bárkinek idő után lassulna, előző telefonomon tapasztalat, sdmaid nevű app a legjobb tisztítani a szemetet. Sallangmentes, hatékony, de root kell hozzá és donation package. Viszont a legjobb. :)

(#1846) joci86 válasza Upo (#1843) üzenetére


joci86
senior tag

Hirtelen nem ugrott be, hogy a kettő nem ugyanaz. :)
Ha csak az időzítés hiányzik, akkor a Biztonság alkalmazáson belül van az Eszközök között (alul) az Automatikus feladatok.
Lehet mindenfélét automatizálni, többek között a néma üzemmódot is, illetve valaki mint ha a repülő móddal kapcsolatban írt volna hasonlót, hogy hiányolja. Szóval azt is lehet. :)

Ne zavarj módban tényleg nem illene hangoskodnia, ez bug. :)

(#1847) sunavlys válasza joci86 (#1846) üzenetére


sunavlys
senior tag

Lehet mindenfélét automatizálni, többek között a néma üzemmódot is, illetve valaki mint ha a repülő móddal kapcsolatban írt volna hasonlót, hogy hiányolja. Szóval azt is lehet. :)

Igen, csak a feladatautomatizáló nem tud olyan feltételeket, amiket pl. a Myprofiles tud :F

Mondjuk az meglepő, hogy a feladatautomatizáló root nélkül is simán kapcsolgatja a repülőüzemmódot, a többi pl. Myprofiles meg root-tal sem, nem értem az összefüggést, de sajnos ilyen szinten nem értek az Androidhoz.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#1848) kiskakas


kiskakas
senior tag

hasznalja valaki a Onedrive-ot ezen a telón? szenvedek vele tegnap óta, néha feltölti a képeket,de többnyire csak elkezdi, látom,h elindul a feltöltés, majd az első kép után kiírja,h a "onedrive átmenetileg nem elérhető" és megáll. :( maga a szolgaltatas tuti mukodik, mas telefonrol folyamatosan toltok fel friss fotokat ide.

(#1849) lakac11


lakac11
csendes tag

Sziasztok!
Valószínűleg a mai napon nekem is megérkezik a 4A, ez lesz az első okostelefonom, és a beüzemeléssel kapcsolatban érdeklődnék, hogy szükséges-e a MI-fiók létrehozása? Azt már tudom, hogy az érdemi használat miatt Google-fiókot mindenképpen létre kell hoznom, de erről a MI-fiókról nem nagyon találok anyagot a neten, és az ismerőseim között sincs olyan akinek MIUI van a mobilján.
Előre is köszönöm a segítségetek!
Üdv, lakac.

(#1850) Ganzer válasza lakac11 (#1849) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szia! Nem kötelező a MI fiók, azt átugorhatod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.