Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) janakbacsi válasza ollie (#1950) üzenetére


janakbacsi
őstag

Hogy nem sikerült az unlock. Vagy valami ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1952) Faterkam válasza trebrona (#1949) üzenetére


Faterkam
addikt

Ja hogy hiába állít méretet, avval a típus nem módosul, ok!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1953) ollie válasza janakbacsi (#1951) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megjött az unlock engedélyed a Xiaomitől? Beléptél a Mi accountodba a mobilodon? A telefonon a fejlesztői beállításokban engedélyezted az unlock-ot?

Egyébként az unlock toolból lehet telepíteni a szükséges drivereket.

[ Szerkesztve ]

***

(#1954) galuska95 válasza LeBigMac89 (#1947) üzenetére


galuska95
aktív tag

hardverapró és jófogás

(#1955) sunavlys válasza janakbacsi (#1946) üzenetére


sunavlys
senior tag

driver hiány lesz az

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#1956) LeBigMac89 válasza galuska95 (#1954) üzenetére


LeBigMac89
csendes tag

Ezeket már próbáltam, de jelenleg készlethiány van. :(

(#1957) janakbacsi válasza ollie (#1953) üzenetére


janakbacsi
őstag

Igen. Ezeket megcsináltam. A telefon fastboot módban van, nincs bekapcsolva. Így is van értelme a mi fiókba való belépés nek?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1958) joci86 válasza LeBigMac89 (#1947) üzenetére


joci86
senior tag

Régebben rendeltem franciáktól eBay-en, pénteki rendeléssel kedd este a kezemben volt. Az eladót nem találom, de elvileg van rá esély, hogy gyorsan megérkezzen.
Persze ne a kínai árakat vedd alapul, valamit valamiért... :)

(#1959) st6969 válasza joci86 (#1958) üzenetére


st6969
őstag

Pont emiatt rendelten én is anno spanyolból 4x-es áron... később ért ide, mint az egyidőben rendelt tok Kínából, nem is volt jó a méret, viszont legalább ripityára törve ért ide...
Szóval "nemkínából" rendelve is érhetnek meglepetések.

(#1960) joci86 válasza p.t.r (#1905) üzenetére


joci86
senior tag

Van rá jónéhány alkalmazás, az ASUS megoldása egész pofásnak néz ki.
Playen "call screen"-re keress rá, ha ez nem tetszik.

(#1961) janakbacsi


janakbacsi
őstag

na, ez hogyan lehet? kinyitottam a bootloadert, rom-ot cseréltem, és emiatt lecsökkent a készülék belső tárhelye? :W

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1962) janakbacsi válasza janakbacsi (#1961) üzenetére


janakbacsi
őstag

valami szar lehet a palacsintában, mert az eu rom sem megy fel twrp alól. install előtt formáztam a systemet, a data-t, és a cache-eket. hogyan lehetne visszavarázsolni rá a 32 Gb-os belső tárhelyet? gondolom ez lehet a probléma.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1963) janakbacsi válasza janakbacsi (#1962) üzenetére


janakbacsi
őstag

megoldódott. global rom-ot feltettem, így már 24 gb elérhető tárhely van.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1964) trialboj


trialboj
őstag

Tegnap este 51%on raktam le a telefont, ma reggel 9 órával később 37%on találtam, minden ki volt ütve, se wifi se gps stb, nem volt háttérben futó JELZETT app.[link]

A kép vége a ma este, az eleje 75%-60% ig pedig a tegnap este illetve délelőtt, ekkor standby-ban volt, nem piszkáltam egyáltalán.

Rettenetesen merül ilyenkor, mit csináljak? Próbáltam megspórolni a gyári resetet, de ezek szerint érdemes lenne megejteni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1965) ollie válasza trialboj (#1964) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elsőnek próbálkozz egy sima újraindítással, asszonynál is elkezdte a gyors merülést kb 1 hete, aztán az újraindítás nála megoldotta.

***

(#1966) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Swiftkey-nél mindig feldobál szó javaslatokat, ezt hogy lehetne inaktiválni? Elvileg swiftkey beállításoknál már kikapcsoltam, de még mindig csinálja :/

(#1967) qqcqqc válasza ollie (#1965) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én minden este kikapcsolom, reggel automatikusan bekapcsol és ébreszt. Mondjuk nálam is merül ha netes rádiót hallgatok úgy óránként 10 % a merülés. Az előző telefonom, egy redmi2-es volt kisebb akkuval és ott arányosan kevesebb volt a töltöttség esése még 2 év után is.

Szerk: bocs nem neked szólt, hanem trialboynak.

[ Szerkesztve ]

(#1968) trialboj


trialboj
őstag

Az újraindítás megvolt, este még 1x megejtem, remélem helyrejön.

Nekem Zte v9180 volt ezelőtt, az 3-4%ot esett éjszakánként 2200as aksival. Azelőtt meg valami hamisítvány, 3000 aksival, de az sem esett többet 4%nál éjszakánként (7-9 óra).

Be van kapcsolva hogy a telefon kilője azokat az appokat amelyeket huzamosabb ideig nem használok, szóval elég fura hogy mégis így zuhan a töltöttség. Hátha megoldja az ujraindítás.

Ha nincs netkapcsolat akkor a skype, hangouts, és hasonló appok, sem kellene fogyasszanak mert nincs mit frissítsenek, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1969) bally4 válasza trialboj (#1968) üzenetére


bally4
tag

Nekem 22.30 és 05.30 között akkukímélő módra van állítva, így nem nagyon merül. Előtte 20-at nekem is leesett egy éjszaka.

De én is kérdezek mint új MIUI felhasználó.
Lezárt képernyőnél hangerő le kétszer, erre elindul a beépített kamera app. Nálam az alapértelmezett kamera app viszont az Open Camera. Szeretném, ha a nyomkodásra ez indulna el, nem pedig az alap kamera. Ez megoldható?

(#1970) evilskati válasza bally4 (#1969) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Most nincs előttem a telefon, de azt hiszem a beállítások - zárképernyő vagy gombok almenüpontjában paraméterezhető melyik alkalmazás induljon el.

(#1971) JayZ válasza trialboj (#1968) üzenetére


JayZ
tag

Nézd, ezek a messenger appok rengeteg szemetet termelnek. Pár napos a telefonom, és máris 500mb szemét volt rajta, pedig csak chrome meg FB messenger amit használok.. :DDD
Alkalmazás frissítésekor is könnyen el tud cs.sződni a dolog.. beragadnak appok, hetente minden telefont legalább egyszer restartolni kell. Takarítani pedig amikor érzed hogy lassul. SDMaid a kedvencem, de az rootot kér, és eleve van valami takarító miuiban.

Én régi messengert (v89, apkmirror) használok, mert tapasztaltam hasonló dolgokat az állandóan frissülő messenger mellett. Ez a snapchat wannabe dolog amúgy is borzalom szerintem. Előfordulhat, hogy folyamatosan próbál adatot lehúzni, ha nincs net, akkor is. Minél kevesebb ilyen szutykot érdemes használni. De ez a telefon probléma nélkül tud 4 óra körüli kijelzőidőt egy nap, és akkor még alá is becsültem bőven. :R

(#1972) Upo válasza trialboj (#1968) üzenetére


Upo
addikt

Próbáld meg hogy ezt a háttérben kilövést kikapcsolod. Nem kell. A rendszer alapból is tudja ezt, ha kell hiid el csinál helyet a ramban. Kilövi, visszatölt, megint kilövi, újra visszatölt ... nem tud pihennia rendszer, ez simán elzabálja az akkut.
Ez a xiaomi-sított clean master szerintem az egyik legnagyobb hibája a miui rendszernek, bár szorgos munkával egész használhatóra ki lehet kapcsolgatni a dolgait.

(#1969) bally4:
Beállítások .- telepített alkalmazások - alul alapértelmezések, és a kameránál beállítod.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1973) bally4 válasza Upo (#1972) üzenetére


bally4
tag

Köszi, de így van beállítva. Open Camera az alapértelmezett, mégis a gyárit indítja.

(#1974) kiskakas


kiskakas
senior tag

arra van tippetek,a Onedrive app miért csak akkor tölti fel a képeket, ha elindítom az alkalmazást? beállítottam,h bármikor futhat, ne lőjje ki semmi, stb.. de semmi :(

(#1975) humphries válasza Graphics (#1917) üzenetére


humphries
csendes tag

Duliee, qqcqqc köszi a válaszokat! Végül is megvettem a telefont, nemrég érkezett meg. A kijelző mennyire érzékeny a karcokra védőfólia nélkül? Illetve körülnézve itthon mindenhol csak Redmi 3/3S-re látok kijelzővédőt. Kompatibilis ez a 4A-val? Ha nem teljesen, feljön, porosodik alatta? Köszi!

(#1976) Graphics válasza humphries (#1975) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sarkok íve más, de feltehető elvileg rá, ha passzentosan teszed.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1977) zodo


zodo
nagyúr

Elnézést ha értetlenkedem de első android készülék vásárlás előtt állok.
4 vagy a 4 pro/prime tetszik külsőre (nekem fontos) a középre (süllyesztett) kamera végett.
Újlenyomat olvasó talán nem is lenne fontos, B20 megléte egyáltalán nem érint.

Akármelyik kiszerelést 2Gb vs 3 vagy 16Gb vs 32 is választom, rá tudok tenni Magyar nyelvű rendszert ha alapból nincs rajta?
Napi használatban (játék nélkül) és jövőbe nézve a korábbi model mennyire használható azaz a RAM mennyisége valamint az eltérő Snapdragon 430 vs 625 nézve?
Aksi merülés (korábbról: este alatt 20% merülés) ez tipikus vagy csak egyedi probléma?

Anno 2013.08.10-én vettem az első okos telót a Lumia 520-at és akkoriban azért választottam mert tudtam hogy nem kell félnem a rendszer lassulástól ami mint kiderült, nem ért utol.
Gondoltam mostanra Android vonalon is mérséklődött vagy nagy részben megszűnt a lassulás amit tisztítással lehet orvosolni.

Mit jelent pontosan vagy miben mutatkozik ez a lassulás?

[ Szerkesztve ]

(#1978) JayZ válasza zodo (#1977) üzenetére


JayZ
tag

Szia, a redmi 4 prime egy másik ligában játszik, fullHD kijelző 5 colon + Snapdragon 625. Én mindenképpen azt venném, ha nem fáj a felár. A 720p picit kevés őszintén szólva már 5 colon is.
2GB ram már most határeset, 3 az arany középút, így 1-2 évig még hű társad lesz a telefon kb bármire. :K
Akksimerülés minden androidos telefont érinthet, általában reboot megoldja, ha nem, akkor is könnyen ki lehet silabizálni wakelock detector programokkal.

Lassulás ugyanaz kb, mint egy windowsnál. Felhalmozódik a különböző appokból származó szemét, tisztító programokkal (esetleg cache/dalvik wipe-pal) könnyen kezelhető. Ezek miatt sem kell aggódni. Óriásti fejlődtek a telefonok minden téren az utóbbi 2-3 évben. :C

(#1979) zodo válasza JayZ (#1978) üzenetére


zodo
nagyúr

Videókat néztem már az összes 4-es szériáról kivéve Note-ok.
Mint laikusnak egyik sem tűnt a másikhoz képest hűha de nagy eltérésnek se pozitív se negatív értelembe véve. max. a technikai adatok és talán a prime jobb kamerája
Sima 4 kijelzője és tempója is tetszett.
Prime tudom hogy más liga. Egy bemutató videó alatti linken lévő + 10% kuponkóddal ez kb 45k lenne.

Ha jól értem akkor ha találnék 4-ből 3/32Gb és megfelel a kisebb IPS kijelző felbontás akkor azt is megvehetem?

(#1980) Máté94 válasza zodo (#1977) üzenetére


Máté94
addikt

A Redmi 4-ek közül, csak a 4 Prime-ra adott ki a XIAOMI eddig Global Stable ROM-ot, amiben van természetesen magyar nyelv.
:)

Őszintén szólva leszűkíteném neked a vásárlást EUstock és/vagy spemall.com-ra, valamint a 4A/4X Global verziók közül való választásra. :) :))

(#1981) trebrona:

Szigorúan Redmi 4/Prime elnevezésűekre gondoltam. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#1981) trebrona válasza Máté94 (#1980) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link] :F

Szerk:
Értem, tehát helyesen Redmi 4-re nincs global, 4Prime-ra és 4A-ra van.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1982) zodo válasza Máté94 (#1980) üzenetére


zodo
nagyúr

Érdekes amit mondasz mert szinte minden típusnál láttam Magyar nyelv választási lehetőséget a külföldi webshopok leírásai alatt.
Szerk: Mondjuk nem tudom mi a különbség a Global vs International kiadások közt.

Na pont ez a két készülék 4A és X amit elsőre kizártam a külső végett plusz az A sárdás kijelző, kisebb aksi míg az X már a száraz adatok alapján tetszene és kb két hét múlva jön eustock-hoz B20-al Magyar nyelvel 50k-t. Ha más nem akkor utóbbi marad de szerettem volna a másik két teló kinézetét és ha lehet olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1983) lakac11


lakac11
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy mi módon tudom a SIM kártyán lévő telefonszámokat felvenni a névjegyzékbe? Már órák óta próbálkozom, de nem találom a megoldást - az interneten sem akadtam nyomára...
Üdv. lakac.

(#1984) Máté94 válasza zodo (#1982) üzenetére


Máté94
addikt

A webshopoknak meg van a saját módosított, felnyelvezett ROM-jaik. Elküldhetik neked a kínai webshop módosított ROM-al, amibe lehet hogy van egy 90%-os fordítás, de a telefon nem fog frissülni újabb verziókra, stb. :)

A en.miui.com-on le tudod ellenőrizni, mihez van és mihez nincs Global ROM, nem érdemes a webshopokra hagyatkozni. :)

Ezáltal, akkor kizárásos alapon marad a Redmi 4 Prime+kuponkód. :)

(#1985) Lui04 válasza kiskakas (#1974) üzenetére


Lui04
aktív tag

Appon belül bepipáltad a kamera mappát? Nekem ennyi volt, mást nem csináltam vele és megy.

(#1986) zodo válasza Máté94 (#1984) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm szépen! :R
Elnézést de akkor a "Multilanguage" -t kell majd választanom?

(#1987) Máté94 válasza zodo (#1986) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, de biztosra menve érdemes a rendelésnél a megjegyzés rovatba angolul egy rövid mondatban Global Stable ROM-al kérni. :)

(#1988) trebrona


trebrona
nagyúr

Sziasztok,
hétfőn érkezik nekünk is egy pro, mivel nincs még összefoglaló, így elkészítettem: [link]

Nézzétek át kérlek és ha úgy gondoljátok, beállíttatom. :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1989) kiskakas válasza Lui04 (#1985) üzenetére


kiskakas
senior tag

Lui04, be persze, nem is az a baj,h nem tolti fel! Ha belepek a Onedrive app-ba,egybol elkezdodik a feltoltes, de magatol, a hatterben nem. :(

(#1990) joci86 válasza kiskakas (#1989) üzenetére


joci86
senior tag

Engedélyezted az alkalmazás automatikus indulását?

(#1991) Ganzer válasza lakac11 (#1983) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szia! Ha addig nem kapsz választ, este megnézem neked asszony mobilján, neki is ilyen fajta van. :)

(#1992) trebrona válasza lakac11 (#1983) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások=>Rendszeralkalmazások=>Kapcsolatok=>Importálás és exportálás=>Importálás az 1. v, 2. SIM-kártyáról

Vagy ugyanitt: Beállítások=>Rendszeralkalmazások=>Kapcsolatok=>Megjelenítési beállítások=> Sim névjegyek megjelenítése

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1993) lakac11 válasza trebrona (#1992) üzenetére


lakac11
csendes tag

Köszönöm szépen !

(#1994) hati


hati
addikt

Erre a telefonra kell/lehet felrakni a sound_fix_redmi_3s_v6.zip javítást, vagy nem kell/nem lehet?

(#1995) evilskati válasza bally4 (#1973) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Erre gondoltam:
Beállítások - Képernyőzár és ujjlenyomat - Képernyőzár parancsikonok - Bal/Jobb és ki lehet választani melyik alkalmazás induljon el.

(#1996) zodo válasza Máté94 (#1987) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi ismét!

(#1997) tonerz válasza trebrona (#1988) üzenetére


tonerz
aktív tag

Szerintem jó lett :K

(#1998) bally4 válasza evilskati (#1995) üzenetére


bally4
tag

Szia! Igen, ott működne, de alatta szeretném beüzemelni, a - kamera indítása, hangerő le gomb megnyomása kétszer a kamerához - nál. Ott nem jó

(#1999) sunavlys válasza hati (#1994) üzenetére


sunavlys
senior tag

Fel, de nem tapasztaltam javulást.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2000) cstibi73


cstibi73
tag

Digital clock widget xperia és Google óra widget is olyan ébresztést jelez, ami nincs is beállítva (szombat, 17:46). Ez mitől lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.