Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) emre


emre
veterán

Vízálló kerékpáros / motoros tartót vett már valaki ehhez a készülékhez?
Milyent tudnátok ajánlani?

Illetve, ha nem találok ennél jobbat, ez a méret jó lenne hozzá?
Asszem a méret jó, de hogy nincs hely a töltőnek....... :(

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2802) tupuk


tupuk
aktív tag

Üdv mindenkinek, és is egy ilyen jószág tulajdonosa lettem, főleg pont mert dicsértétek. Nos remek telónak néz ki valóban, bár még olyan nagyon nem ismerkedtünk össze, sok időm nincs rá (még a sim-et sem tettem bele), a mézesheteket kicsit halasztom.

Ellenben állandóan nyaggat hogy ugyan frissítek már a V8.2.9.0.MCCMIDL-re. Beleolvastam itt fentebb pár hozzászólásba, látom többen frissítettétek, a kérdésem hogy érdemes? Az aksinak nem árt?

(#2803) MaxxDamage válasza tupuk (#2802) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Üdv.

Nyugodtan Updatelj, tökéletes! ;)
Én csak gyári szoftvert használok, nem fogok belenyúlni.
Jó használatot kívánok! (remek telefon ennyiért!) Best Buy a 40k-s ársávban.
Ma van a 2.-ik nap és most is még 48% az aksi töltöttség :DD :C

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2804) tupuk válasza MaxxDamage (#2803) üzenetére


tupuk
aktív tag

Oké, akkor frissítek, köszi :)

(#2805) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
én is ismerkedek és költözök egy ilyen telefonnal/ra.
Elnézést a láma kérdésért, de nem találom azt az opciót, ahol a SIM kártyáról a telefonszámokat be tudnám olvastatni a Kapcsolatok közé.
Tud valaki segíteni? :R
Üdv

gyulaszu

(#2806) trebrona válasza gyulaszu (#2805) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások=>Rendszeralkalmazások=>Kapcsolatok

Ha csak megjeleníteni szeretnéd a kontaktlistában, Megjelenítési beállítások=>SIM névjegyek be.

Ha hozzá is szeretnéd adni a kiválasztott kontaktlistához (google, belső stb), akkor ugyanitt Importálás és exportálás=>Importálás választott SIM-kártyáról.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2807) gyulaszu válasza trebrona (#2806) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm szépen :R

gyulaszu

(#2808) internetezoo válasza emre (#2801) üzenetére


internetezoo
senior tag

Bicycle Bike Mobile Phone Holder Waterproof Touch Screen Case Bag For Xiaomi Redmi 4/4a/4X,Doogee Shoot 2,Leagoo M5 Edge
http://s.aliexpress.com/NzeuMbU3
(from AliExpress Android)

(#2809) emre válasza internetezoo (#2808) üzenetére


emre
veterán

Köszi!

De kell ekkora?
Az Ipaky tokkal 145x75mm, anélkül 140x70mm. Méretek:

Itt van listázva pár tartó, igazából valami ilyesmit szeretnék:

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2810) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
A napokban üzemeltem be egy ilyen készüléket, és a következő problémával küzdök: kb 10-ből 8 alkalommal nem tudok hívást fogadni, vagy indítani 3/4 G hálózaton (voda), úgy tűnik, hogy 2G-n működik. A sim előtte egy Samsung S3 miniben volt, micro sim. Hibás lehet a készülék, esetleg beállítás, vagy próbálkozzak sim cserével? Találkozott már valaki ilyen hibával?
A választ előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2811) galuska95 válasza morfondőr (#2810) üzenetére


galuska95
aktív tag

szia,
sim cserét érdemes lenne megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2812) trialboj


trialboj
őstag

Az a helyzet hogy sikerült rájönnöm mitől merül olyan rettenetesen a telefon idle módban is. nem tudom hányan vannak hasonló problémával, de remélem ez mindenkinek megoldást jelent majd.

1 simet használok, beraktam egy sd kártyát, hátha segít valamit, nem történt változás csak merült.

A sim cards & mobile networks menüben (első menü a listából) a VoLTE enabled opció be volt kapcsolva (nem emlékszem h én kapcsoltam-e be) de a lényeg hogy miután ezt kikapcsoltam, megszűnt a merülési probléma.Most már 8-9 óra alatt 1%ot merül éjszakánként.

A gps-t még mindig kapcsolgatja valamelyik app, de lassan ez is meglesz, mert ha este kilövöm az összes futó alkalmazást akkor nincs gond.

miui, merül, gyorsan, idle, telefon, 4a, redmi, xiaomi, megoldás, segítség, tipp,

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2813) Graphics válasza trialboj (#2812) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koazi ez hasznos volt. :R

Asszony telefonján kikapcsolom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2814) morfondőr válasza galuska95 (#2811) üzenetére


morfondőr
őstag

Lehet buta kérdés, de melyik simre cseréljem: micro vagy nano? Melyikkel érdemes használni, ha csak egy kártya van benne?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2815) trebrona válasza morfondőr (#2814) üzenetére


trebrona
nagyúr

Célszerű a microSIM, mivel így bővíthető marad microSD-vel.

Egyébként, ha később mégis nanoSIM-et szeretnél, a mai SIM kártyák már direkt perforáltak, így könnyen tovább lehet csökkenteni a méretet.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2816) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a telefon, egy más telefonokat simán, gond nélkül töltő töltővel, olyat produkál, mintha ki-be dugdosnám a csatlakozót? Csak villog, lüktet. Más töltővel (a gyárin kívülivel se) nem csinál ilyet. Egyértelmüen többet erre nem fogom feltenni, de érdekelne az oka.

Másik telefonon hasznos információkkal látott el az AccuBattery alkalmazás, gondoltam, a kis Redmi 4A-n is bevetem, de a kalibrálás folyamatán hibaüzenetet dobot.

Tudtok erre megoldást, vagy olyan alkalmazást, ami működik és hasonlóinformációkat tud adni?

Még egy kérdés! Itt is és máshol is Xiaomi Redmi 4A-ról beszélünk, de a készüléket Xiaomi Redmi 4A Pro-ként rendeltm az eustock-tól. Végülis ez Pro vagy nem Pro? Van különbség?

trialboj :R
Kíváncsian várom az erdményt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2817) MaxxDamage válasza HoTaZo (#2816) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"Xiaomi Redmi 4A Pro-ként rendeltm az eustock-tól. Végülis ez Pro vagy nem Pro? Van különbség?" ---->> Hogyne lenne!
Nem Pro = 2GB/16GB
Pro = 2GB/32GB

/valaki javítson, ha tévedek/ :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2818) joci86 válasza MaxxDamage (#2817) üzenetére


joci86
senior tag

Így igaz! :K

[ Szerkesztve ]

(#2819) MaxxDamage válasza joci86 (#2818) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jahm és csak pár ezer Ft a különbség a kettő között. :K
Így egyértelmű, hogy a 4A/Pro a nyerő !

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2820) joci86 válasza MaxxDamage (#2819) üzenetére


joci86
senior tag

Nem tudom, lehet-e még kapni sima 4A-t.
Úgy tudom, annak leállították a gyártását, és helyette jött a pro.
Egy időben másról sem szólt a fórum, csak hogy nem lehet kapni (EU verziós) 4A-t, ebből kiindulva sok nem lehet belőle a magyar piacon, esetleg sokkal drágábban, mint az EUStocknál.

(#2821) HoTaZo válasza MaxxDamage (#2817) üzenetére


HoTaZo
őstag

32GB megvan, köszi! :R :C

Többi kérdésemre valaki?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2822) Graphics válasza HoTaZo (#2821) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg gagyi a másik töltő?

Aksit nem kell kalibralni már szerintem, viszont akkukínéló módban vagy, így lehet ezért nem megy

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2823) HoTaZo válasza Graphics (#2822) üzenetére


HoTaZo
őstag

Valamihez volt, a bekötött két eres, mezei töltő. Csak más készüléknél nem mutat ilyen jelenséget. Valószínűleg érzékenyebb a Redmi, mint a többi készülék.

Idézőjelbe kellett volna tennem azt a kalibrálást, mert nem akar állítani semmit ő a töltés szabályzón, csak begyűjt adatokat és arra támaszkodva figyeli a további töltési merülési ciklusokat. Én legalább is, csak megfigyelésre használom az alkalmazást. Ez a kalibráljuk meg vírusírtsuk meg mit tudom én mit csináljunk az aksinkkal dolgokon már túl vagyok. Szerintem az alkalmazásban is csak félrefogalmazták.
De ezt az akku kímélő módot meglesem, mert nem kizárt, hogy próbálkozott gyerkőc. :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2824) Graphics válasza HoTaZo (#2823) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja ez a kéteres vacak nem fogja tölteni, ilyen nekem is van FM Transmitter mellé kaptam.

Azokkal a mobilok nem nagyon szeretnek kommunikálni, legalábbis eddig egy Xiaomi sem csipázta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2825) morfondőr válasza morfondőr (#2810) üzenetére


morfondőr
őstag

Üdv újra!
Sajnos nem sikerült sim cserével megoldani a problémám: 3/4 G hálózatra állítva a készüléket nem lehet hívást indítani és fogadni, sokszor fel sem csatlakozik a hálózatra, de ha sikerül is csatlakoznia, akkor sem megy a hívás. GSM (2G) hálózaton működik a hívás és a mobilinternet is EDGE sebességgel. Ma reggel cseréltettem, teljesen új sim kártyára és a hiba nem szűnt meg. A térerő hiánya kizárt, városban vagyunk, a családban mindenkinek Vodafone kártyája van és mindenkinek tökéletesen működik. Mi fiókot létre hoztam és aktiváltam a kártyát, a beállításokat átnyálaztam, több dologgal is próbálkoztam, de nem jártam sikerrel. Találkozott már valaki hasonlóval, esetleg van tipp, hogy mi lehet a hiba?
A válaszokat előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2826) zsizsef válasza cstibi73 (#2530) üzenetére


zsizsef
senior tag

(#2827) kiskakas


kiskakas
senior tag

sziasztok!

3-4napja csinalja a 4a prom,hogy spontan ujrabootol,neha tiz perc alatt is,illetve neha nem erzekeli a toltot. tobb usb kabelt is probaltam ilyenkor. gyari legfrissebb rom,eustockos a telo,mokolva,tolto kabel megtorve,feszitve nem volt.😕szerviz?

(#2828) kiskakas


kiskakas
senior tag

amiota mrgirtam,haromszor indult ujra 😕 szerviz tapasztalata van vkinek,bevizsgalas mennyi ido?

(#2829) Graphics válasza kiskakas (#2828) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen most szerintem ne hezitálj, ha gond van vele, akkor intézkedj

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2830) tonerz válasza kiskakas (#2827) üzenetére


tonerz
aktív tag

Szerviz előtt én még megpróbálnék egy teljes visszaállítást, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#2831) kiskakas válasza tonerz (#2830) üzenetére


kiskakas
senior tag

usb csati lesz..az autos toltovel instant elo tudom idezni 😕

(#2832) namegin válasza zsizsef (#2826) üzenetére


namegin
tag

Kösz!
Kizöldült nekem is a Magisk app a SafetyNet check-nél. :C

Viszont win7-tel a kábeles MTP kapcsoölat sehogy sem akar összejönni. :F

(#2833) cstibi73 válasza zsizsef (#2826) üzenetére


cstibi73
tag

Ezt megtaláltam korábban én is, de mivel azt írták, hogy Beta/Developer Rom-hoz való, nekem meg Stabil Global van fent nem próbáltam ki. Eddig ...
És jó lett!!! Köszi. :R

(#2834) Jakuu válasza trebrona (#2815) üzenetére


Jakuu
őstag

Vagy nano es egy 3db-os sim atalakito sett, ami mindosszesen 350 ft korul beszerezheto. Igy nano to micro es nano-normal, micro-normal, atalakitod lesz.

(#2835) namegin válasza namegin (#2832) üzenetére


namegin
tag

"Viszont win7-tel a kábeles MTP kapcsoölat sehogy sem akar összejönni. :F"

De! Siker! Ezzel összejött: https://play.google.com/store/apps/details?id=co.vincze.usbsettings&hl=hu

(#2836) user112 válasza zsizsef (#2826) üzenetére


user112
senior tag

Köszi, már nekem is jó. A magisk-ot is újra kellett tenni, de most mind a 3 zöld.

Kérdés:
Most tettem bele sd-t és ezt minden újrainduláskor kijelzi az értesítő sávban.
Normális ez?

(#2837) HoTaZo válasza Graphics (#2824) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kipipálva, kéteres vacak+Xiaomi nem barát. :DDD :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2838) cstibi73 válasza user112 (#2836) üzenetére


cstibi73
tag

Nekem is jelzi minden újraindításnál, szerintem normális.

(#2839) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Egy "hatelemis" kérdést engedjetek meg mint új androidos felhasználónak.
A tárcsázónál nem tudom hogy kell használni a dupla SIM-es tárcsázást :W
Hogyan lehet kiválsztani pl hogy a névjegyzékből melyik SIM-ről tárcsázzon, de azt sem tudom, hogy a híváslistából való visszahíváskor hogyan tudok SIM-et választani?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#2840) hati válasza csurgoi (#2839) üzenetére


hati
addikt

Hosszan nyomd a névjegyzékben lévő telefonszámot és akkor előjön egy menü, hogy melyik sim-ről akarod hívni.

A híváslistában mintha nem lehetne választani, ott talán az érvényes, hogy amiről bejött a hívás, arról megy ki, de ezt nem néztem még meg.

[ Szerkesztve ]

(#2841) tupuk


tupuk
aktív tag

Üdv,

pár napja vagyok tulajdonosa én is egy ilyen jószágnak, és próbálom belakni, de egy dologra nem tudok rájönni: Szeretném az automatikus képernyőforgatás engedélyezését/tiltását ki/be kapcsoló gombot betenni a fentről lehúzható menübe a Wifi-Adatforgalom-Lámpa-stb. gombok mellé, ahol könnyen elérem. Ezt gyakran használom (használnám), de most mélyebben van a Beállítások-Megjelenítés menübe eldugva.
Lehetséges ez valahogy?

(#2842) Graphics válasza tupuk (#2841) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze.

Beállítások - Értesítések és állapotsor, - Kapcsolók pozíciói, a többi adja magát

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2843) csurgoi válasza hati (#2840) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Ha hosszan nyomom akkor előjön egy menü amelyben olyan pontok vannak, hogy:
Megtekint
Szerkesztés
Törlés
Asztalra küldés
Kedvencekhez adás

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#2844) hati válasza csurgoi (#2843) üzenetére


hati
addikt

Ne a névjegyen, hanem a névjegyen belül a telefonszámra.

(#2845) namegin válasza Graphics (#2842) üzenetére


namegin
tag

Nálam sincs a képernyőforgatás a kapcsoló opciók között. És én is használnám ezt a kapcsolót ha lehetne.
Nálad van?
Milyen rom-ot használsz?

[ Szerkesztve ]

(#2846) Graphics válasza namegin (#2845) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tájolás a neve

@tupuk: Vagy lehúzod a kapcsolókat kétszer, és ott van ,hogy rendezés

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2847) tupuk válasza Graphics (#2842) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi, de ezen a helyen csak a meglévő gombok sorrendjét, pozícióját lehet variálni, viszont ezek között nincs ott az "Automatikus képernyőforgatás" gomb.

(#2848) tupuk válasza Graphics (#2846) üzenetére


tupuk
aktív tag

Ja, hogy ott már más a neve, mint a beállításoknál, ügyes, biztos vagyunk páran akiket ez megtévesztett :)

Köszi, így meglett!

(#2849) namegin válasza tupuk (#2848) üzenetére


namegin
tag

Vagyunk. :)

(#2850) namegin válasza Graphics (#2846) üzenetére


namegin
tag

Köszi!
Ez a "Tájolás" megnevezés jól megtévesztett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.