Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) kiskakas válasza joci86 (#1990) üzenetére


kiskakas
senior tag

azt hol kell,tudnal segiteni?

(#2002) trialboj


trialboj
őstag

(#1964) trialboj:
Hiába restartolgattam továbbra is 12%ot merült alig 8 óra alatt. Gondoltam ledobálom róla az előre telepített appokat, de nem engedi (hogy rohadna meg).
Kb mind google app, és csak annyit ír hogy delete updates, de nincs rá mód hogy letöröljem őket teljesen. Felső 3 sor amit nem tudok törölni.

Ha gyári resetet próbálok vajon eltűnnek? Van olyan app amivel le lehet lőni őket anélkül hogy rootolni és hasonló kockázatos beállítási procedúrát kellene átizzadjak?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2003) humphries válasza trialboj (#2002) üzenetére


humphries
csendes tag

Trebrona készített pont tegnap egy lehetséges összefoglalót a telefonhoz, amiben pont erről is van szó:

"Global romokban gyárilag telepített Google alkalmazások letiltása root nélkül: [link]
by mrszitya"

Amúgy az összefoglaló szerintem tökéletes, én sem tudtam erről a fícsörről.

Edit: amúgy az engem is érdekelne, hogy van-e arra lehetőség, hogy root-olom a telefont, leszedem, ami nem kell, majd unroot-olom, hogy a mobilbankos alkalmazások működjenek?

[ Szerkesztve ]

(#2004) cstibi73 válasza cstibi73 (#2000) üzenetére


cstibi73
tag

Rájöttem, a naptárban beállított riasztást jelzi (mondjuk 1 perccel későbbi időpontra) ! Előző telóimnál nem volt ilyen, ezért nem értettem.

(#2005) RVR400


RVR400
veterán

Üdv!

Adott egy nullperces Eustock-os Xiaomi Redmi 4A Pro. A "szokásos" (már azt hittem, hogy rég megoldották a problémát) hibaüzenet a kamera alkalmazásnál: A kamera indítása nem sikerült, indítsa újra az alkalmazást

Nos, nem a helyadatok mentése, és nem a dátumozás a probléma. Visszaállítás nem segít, a dátumformátumon nem lehet állítani, a telón stabil verzió fut. Más kamera alkalmazással megy, tehát nem hardverhiba.

Ötletek?

(#2006) janakbacsi


janakbacsi
őstag

galéria nem műküdik. ezt írja ki: "galéria bezárva. nem rendelkezik a szükséges engedélyekkel". hol lehet ezt állítani?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2007) #57527808


#57527808
törölt tag

adott 2 ilyen telefon, egy miband 1 és miband 2.
win-ről váltottunk, amivel "párosodtak" a karkötők, leválasztottuk a karpereceket, majd 4a pro-val szerettük volna párosítani, amit 2-3 óra küzdelem után feladtam.
más is futott bele ilyenbe?
az is fura, hogy a bluetooth eszközök között látom, de párosítani nem tudom. csak rábökni tudok az eszközre, amire azt írja, hogy leválasztva (illetve mac cím látszik, meg a mifit elérés). nincs lehetőség párosítani, vagy bármilyen almenüt elővarázsolni. mindegyik eszköz xiaomi, és az agyam eldobom, hogy winfossal működik a dolog.

(#2008) trebrona
szerinted a leírt 2-3 órát mivel töltöttem? :)
legalább 50x próbáltam alkalmazáson belül. mivel 2 karperec is volt adott pillanatban a környéken, ezért elsétáltam a telek végébe, hogy ne zavarják egymást. de most csak 1 ilyen telefon és 1 karperec van, és most sem csinál semmit. winnél amúgy először kell párosítani bluetooth-on keresztül, és csak utána működik a programmal (bind miband). de volt azelőtt is droidos telefonom, szóval láttam már ilyet, és működött is.

[ Szerkesztve ]

(#2008) trebrona válasza #57527808 (#2007) üzenetére


trebrona
nagyúr

MiFit alkalmazásban kell párosítani, nem bluetooth beállításokban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2009) malz


malz
csendes tag

Sziasztok!
A telefon a 8.2.6.0-ás stabil global rommal érkezett az eustocktól. A hivatalos oldalon a global rom pedig 8.1.4.0.MCCMIDI most akkor ami fent van az frissülni fog mindig vagy tegyem fel a hivatalos oldalon szereplő régebbi verzót?

Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem :D

[ Szerkesztve ]

(#2010) #57527808 válasza #57527808 (#2007) üzenetére


#57527808
törölt tag

megoldva. be kell kapcsolni a gps-t :F .
gyorskeresővel találtam mást is, aki szenvedett ezzel.
gyorskereső miatt: mifit, mi fit, miband, mi band, gps.

[ Szerkesztve ]

(#2011) QuadRacer


QuadRacer
csendes tag

Sziasztok!

A telefon véletlenszerűen néha küld egy értesítést, hogy "Eszközkeresés bekapcsolása". Én nem akarom bekapcsolni, ezért is kapcsoltam ki. :)

Mit kellene beállítanom, hogy nem küldje ezt az értesítést?

(#2012) galuska95 válasza malz (#2009) üzenetére


galuska95
aktív tag

az eustock elvileg így kapta a készülékeket a xiaomitól, szerintem jó az így

(#2013) kelzsoca válasza janakbacsi (#2006) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az engegedélykezelőben add meg az engedélyeket a névjegyeknek.

(#2005) RVR400

Próbálj egy gyári beállítások visszaállítását.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2014) Aske válasza QuadRacer (#2011) üzenetére


Aske
aktív tag

Ez engem is érdekelne.

A Note 2-n meg most 4A-n is folyton pittyeg ezzel a hülyeséggel.

(#2015) enginev3.0 válasza malz (#2009) üzenetére


enginev3.0
félisten

miui angol fórumon megtalálod a 8.2.6-ot, szóval nincs vele semmi gond
[link]

Nem is értem miért a régebbi van kiemelve

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2016) qnadam válasza kelzsoca (#1745) üzenetére


qnadam
veterán

nem kaptam :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2017) RVR400 válasza kelzsoca (#2013) üzenetére


RVR400
veterán

Sajnos nem oldja meg. Egy MiFlash-es megoldás segíthet?

(#2018) eustock válasza RVR400 (#2017) üzenetére


eustock
tag

Megpróbálható, nem jár garanciavesztéssel.

qnadam

Pontosan mit nem kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#2019) joci86 válasza kiskakas (#2001) üzenetére


joci86
senior tag

Alkalmazások automatikus indulásának engedélyezése:
Biztonság alkalmazás --> Engedélyek --> Indítópult

(#2020) RVR400 válasza eustock (#2018) üzenetére


RVR400
veterán

Köszönöm a választ, hétfőn megpróbáljuk, mert kollégámé a teló, tegnap vette át, inkább nem próbálom vele megcsináltatni a flashelést, nem biztos, hogy jó vége lenne. :)

(#2021) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok!

Feleségemnek keresek telefont, mert a régi kezdi megadni magát. Ez a telefon szerintem megfelelő lenne Neki, csak pár dolgot nem értek. Rákeresve a készülékre találtam Redmi 4A-t, és Redmi 4A Pro-t. Az itthon forgalmazott készülékek többsége Pro-ként van feltüntetve, de specifikáció alapján ezek sima 4A-k. Külföldi oldalakon is találtam Pro-t, de azokba 3 Gb ram, és 32 Gb rom van. Ezek alapján akkor az itthoni Pro-k, csak Pro-ként árult 4A-k? Bocsánat ha zavaros, remélem érthető, amit írtam. :) Válaszokat előre is köszönöm!

szerintem

(#2022) Máté94 válasza littlebuddha (#2021) üzenetére


Máté94
addikt

(#2023) scyllarus válasza littlebuddha (#2021) üzenetére


scyllarus
veterán

A 3/32-esek Redmi 4 Pro-k lehetnek, A nélkül.
Redmi 4A: már nem gyártják, de készlet még lehet boltokban:2/16
Redmi 4A Pro: ezt gyártják, 2/32

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#2024) tharok32


tharok32
csendes tag

Sziasztok!

Valakinél volt már olyan, hogy amikor bedugja a jack-et van, hogy nem is érzékeli a fülest, vagy éppen másodpercenkénti váltakozással egyszer fülesen szól a zene aztán meg a telefon hangszóróján? Aztán kihúzom-bedugom 3x és utána marad a fülesen csak.

(#2025) qnadam válasza eustock (#2018) üzenetére


qnadam
veterán

fülhallgatót.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2026) eustock válasza qnadam (#2025) üzenetére


eustock
tag

A felhasználói profilnál a viszonteladói rész aktiválva van, a viszonteladók nem kaptak fülhallgatót, privát üzenetben kérlek küldd el a számlád végösszegét.
Köszönöm!

(#2027) littlebuddha válasza Máté94 (#2022) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

@scyllarus Neked is köszönöm! :)

szerintem

(#2028) #57527808 válasza #57527808 (#2010) üzenetére


#57527808
törölt tag

közben megérkezett a másik telefon gazdája a miband 2-vel, és ott a gps bekapcsolása sem segít.
délelőtt a miband 1-et sikerült nehézkesen összekapcsolni a telefonnal.
használ valaki miband 2-t ezzel a telefonnal?
raktam fel régebbi mi fit apk-t, esőtáncot is jártam, elmormoltam két miatyánkot 3 káromkodás között, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2029) Graphics válasza #57527808 (#2028) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MiBand 2 előtte volt vmihez csatlakozva?

Ha igen ott előbb el kell távolítani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2030) #57527808 válasza Graphics (#2029) üzenetére


#57527808
törölt tag

itt írtam, hogy win-ről váltottunk, és mindkettőt leválasztottam.
fel van töltve a karperec, telefon restart, bluetooth ki-be, régi apk, stb megvolt.
valamilyen szinten érzékeli a dolgot, mert 10-ből 2x már megrezzen a karperec. ha sikerül elkapnom azt a fél vagy negyed másodpercet, amikor meg kell nyomni, akkor pipa megjelenik a miband-en, de a telefon a párosítás végén azt írja, hogy sikertelen.
azért is ebbe a témába írtam, mert szerintem az a szűk keresztmetszet. ahogy elnéztem, nem csak nálam volt gond.
akkor megint elsétálok a telek végébe, hátha a másik zavar be. illetve kipróbálok egy sokadik verziójú mi fit-et. firmware frissítés miatt pár hónapja volt droidhoz kapcsolva, így ősrégit nem akartam felrakni...
gyakorlatilag mindennel működik/csatlakozik, csak ehhez a telefonhoz nem.

[ Szerkesztve ]

(#2031) ollie válasza trialboj (#2002) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

8 óra alatt 12% nem olyan rossz azért.

***

(#2032) Graphics válasza trialboj (#2002) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ActivityLauncher, valahol már linkeltem.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2033) trebrona válasza Graphics (#2032) üzenetére


trebrona
nagyúr

Már az összefoglalóban is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2034) Graphics válasza trebrona (#2033) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Profi vagy :R

RN4-hez kéne valami hasonlót osszehoznom :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2035) qqcqqc válasza trebrona (#2033) üzenetére


qqcqqc
őstag

Néztem a logout-on amikor ki lett téve, jól sikerült :)

(#2036) trebrona válasza Graphics (#2034) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ahogy néztem, megvan ott már az alap elég szépen. :)

(#2035) qqcqqc:
:R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2037) Graphics válasza trebrona (#2036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Karcsú az még, de majd kalapalom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2038) trialboj válasza ollie (#2031) üzenetére


trialboj
őstag

Azért éjszaka mikor semmit nem kell frissítsen, és készenlétben van már az 5% is sok! Eddig jóval gagyibb telefonjaim 3-4%ot merültek. wifi gps 4g kikapcsolva

Most néztem ma nagyon keveset használtam és 11 óra alatt merült 16%ot. már a lenti beállítás után

(#2032) Duliee : már megejtettem, habár azt látom hogy továbbra sem törölte őket, mert pl a chromeot visszatelepítettem, de csak azt írta h Enable, nem pedig Install.

Kíváncsi vagyok változik-e valami holnap reggelre.

A dupla koppos bekapcsot még ki sem mertem próbálni pedig nagyon tetszik az ötlet:(

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2039) Ganzer válasza QuadRacer (#2011) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ez engem is érdekelne mert asszony mobilja is véletlenszerűen felvillan ez miatt. Sikerült már rájönnöd a megoldásra?

(#2040) RVR400 válasza RVR400 (#2020) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, tegnap tettünk egy próbát.

Ahogy egy korábbi Redmi 4A, úgy ez sem megy zárt BL mellett Download módba, így az EDL flashelés kizárva. Fastboot módban elindul, viszont így sem szimplán a flash_all.bat indításával nem megy a flashelés, sem a MiFlash-es, mivel a Beta verziók egész egyszerűen kirohadnak a Flashra kattintáskor, a nem beta verzió pedig hibaüzenettel fogad, hogy nem tudja flashelni a partíciót.

A BL nyitás megoldás lehetne a flashelésre, de tekintve, hogy a gyári visszaállítás után angolra állítva sem megy a kamera, sőt gyakorlatilag más alkalmazással is csak egy alkalommal működött, így élek a gyanúperrel, hogy a kamera hibás.

Elvileg e-mailben már felvette kollégám veletek a kapcsolatot tegnap.

(#2041) trebrona válasza RVR400 (#2040) üzenetére


trebrona
nagyúr

Esetleg fastboot oem edl, hátha. Persze csak ha nem volt még.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2042) Lui04


Lui04
aktív tag

Felraktam egy óra widgetet ami egy idő után elfelejti, hogy mennyi az idő, gondolom valami valahol kilövi a háttérből. A biztonság appban az akkumulátor kímélő rész ki van kapcsolva. Ugyanitt az alkalmazás listában átállítottam, hogy ne vonatkozzon rá semmilyen kímélő mód, mégis megpurcan egy idő után. Van másik beállítás is valahol?

Ja még valami: van a beállítások menüben az akkumulátor és teljesítményen belül olyan, hogy alkalmazások akkumulátorhasználatának.... valami, az be van kapcsolva. Viszont van ugyanilyen beállítás a biztonság appban is, ott meg ki van mint fent is írtam. Most ez a kettő nem ugyanazt állítja?

[ Szerkesztve ]

(#2043) galuska95 válasza Lui04 (#2042) üzenetére


galuska95
aktív tag

fejlesztői beállításokban is van egy iylen akkumulátorkímélps beállítás, erdemes azt is kilőni. még én nem próbáltam de nagy gondot nem okozhat.

(#2044) trebrona válasza Lui04 (#2042) üzenetére


trebrona
nagyúr

van a beállítások menüben az akkumulátor és teljesítményen belül olyan, hogy alkalmazások akkumulátorhasználatának....

Ott válaszd ki az alkalmazást, engedélyezd a háttérben futást. Valamint egedélyezd Biztonság alkalmazásban az autostartot az alkalmazásnak, illetve, ha biztosra szeretnél menni, lakatold az alkalmazásváltóban!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2045) gdevil válasza eustock (#2026) üzenetére


gdevil
aktív tag

Kedves Eustock!
Olvasom ezt a fülhallgatós üzit, és megragadom az alkalmat, sajnos én sem kaptam fülest a telóhoz..... :( A kislányomnak vettük ballagásra, reméltem hogy még beleférünk az első 500 rendelésbe....
Egyébként kedden jött meg a teleFon és amúgy nagyon meg vagyunk vele elégedve.
Rendeltem hozzá gyorstöltő is, és milyen jól tettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#2046) Lui04 válasza trebrona (#2044) üzenetére


Lui04
aktív tag

De widgetet hogy rögzítek az alkalmazásváltóban? Autostart: engedélyezve volt, háttérben futás: az is. Most a sima beállításokban kilőttem ezt a alkalmazások akksihasználat nevűt, egyelőre megy rendesen.

(#2047) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Vennék egy ilyen telefont az EUSTOCK-tól (vagyis a Pro-t).
Sajnos nem követtem a topick-ot eddig. Ajánlott ez a telefon? Milyen esetleges hibái vannak, vagy mire kell figyelni?
Gondolom erre is van 1 év magyar gari, mint a Redmi 2-re.

(#2048) Graphics válasza RVR400 (#2040) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha átbillented EDL módba?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2049) RVR400 válasza Graphics (#2048) üzenetére


RVR400
veterán

Nem megy EDL módba, mert zárt a BL, Sem menüből, sem ADB-vel, mint a Note3 Pronál, sem fastboot paranccsal.

(#2050) Graphics válasza RVR400 (#2049) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem is zárt a BL az RN3-ason, és mégis megy.

Ettől függetlenül amit hallottam ,az alapján az RN4-es már nehezebb falat. Deep flash kell hozzá, ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.