Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) kiskakas


kiskakas
senior tag

hasznal/hasznalt valaki "drivelink" vagy hasonlo jellegu appot a telefonon?
(Képernyő kivetítés az autó (pl vw csoport, toyoták) gyári fejegységére)

itt konkretan samsung telefonnal csinaljak,de ahogy olvasom, mas telefonon is mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#2852) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Rendelt valaki mostanában kijelzőt 4A-hoz? Ha minden rendben volt vele és még árul az eladó, akkor egy linket nagyon megköszönnék, ha tudna valaki küldeni.
Előre is köszönöm! :R

(#2853) trialboj válasza Zsolt1 (#2852) üzenetére


trialboj
őstag

Összetört a telefon, vagy csak biztonsági lépés lenne? Ha összetört, akkor érdekelne hogy sikerült, tok nélkül esett le?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2854) Zsolt1 válasza trialboj (#2853) üzenetére


Zsolt1
tag

Szia, összetört a telefon és szerintem nem volt tokban, de részleteket sajnos nem tudok, mert nem az enyém a telefon, én csak a kijelző cseréjét intézem.

(#2855) joci86 válasza kiskakas (#2851) üzenetére


joci86
senior tag

A gyorskapcsolók között lévő kivetítés nem ugyanezt tudja?
Csak tipp.

(#2856) stark100


stark100
csendes tag

Az mitől lehet, hogy a képernyő néha (mostanában gyakrabban ) csak úgy felébred "álmából" pár másodpercre? Nem tudtam megfigyelni, de néha talán valami értesítés is megjelent rajt, de eltűnt mire feloldottam a képernyőt?

(#2857) trialboj válasza stark100 (#2856) üzenetére


trialboj
őstag

Ez nálam is megvan... 2 Hónap alatt 2x pedig magától újra is indult, szerencsére olyankor mikor idle volt, szóval annyira nem zavart.

Más:

Van rá megoldás hogy ha sms-t kapok valakitől akkor megjelenjen a neve a felvillanó, vagy sima lock screenen? Nekem sajnos csak telefon számot mutat :(
Illetve 2 részre bontja a listát is, alapból a sima szám van benne, ha viszont válaszol akkor másik sorban jelenik meg +40 előjellel, ugyan az az ember :( (romániai irányítószám)

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2858) joci86 válasza trialboj (#2857) üzenetére


joci86
senior tag

Pont az a baj, hogy kétszer is szerepel a névjegyzékben.
Én csak a Google-nél tárolok kontaktokat, a SIM-ről és telefonról mindent töröltem. Így a nevet írja ki.
Esetleges telefoncserénél szintén jól jön, ha a felhőben vannak a névjegyek.

(#2859) ollie válasza stark100 (#2856) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapból be van állítva, hogy értesítésnél feléledjen a képernyő. Ki lehet kapcsolni a Lock Screen & Password menüpontban.

***

(#2860) trialboj válasza joci86 (#2858) üzenetére


trialboj
őstag

Mindenki csak 1x szerepel a névjegyzékben, csak az sms listáknál jön elő a kettő.

Nagyon félek ettől a Sim kártyás bohóckodástól, nem találok olyan opciót hogy mentesen át mindent guglira, csak azt találtam hogy ne mutassa a simes kontaktokat, de akkor eltűnik minden. Kis segítség jól jönne, hogy ne csesszek ki magammal, és minden ismerősömmel...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2861) trebrona válasza trialboj (#2860) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyanott, ahol a megjelenítést beállítod SIM számoknak, ott az importálás is.

Napokban írtam pont: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2862) re-d-evil


re-d-evil
tag

Sziasztok!
Azt lehet-e állítani, hogy a feloldó képernyő kicsit tovább maradjon bekapcsolva? (Ne kapcsoljon ki olyan gyorsan, ha nem oldom még fel)

(#2863) joci86 válasza re-d-evil (#2862) üzenetére


joci86
senior tag

Beállítások --> Képernyőzár és jelszó --> Alvó mód
Itt kellene hosszabb időt beállítani

(#2864) re-d-evil válasza joci86 (#2863) üzenetére


re-d-evil
tag

Köszi,
Először én is ezt állítottam be... De az asszonynak a FELOLDÓ (ami először megjelenik) képernyő kell, hogy tovább maradjon, ami most 5 (+2) mp.

[ Szerkesztve ]

(#2865) joci86 válasza re-d-evil (#2864) üzenetére


joci86
senior tag

Szerintem az nem állítható.

(#2866) stark100 válasza ollie (#2859) üzenetére


stark100
csendes tag

Persze, az oké. De nekem akkor is felébred, ha nem kapok semmilyen értesítést. Csak mintha kapna egy két ujjas koppintást. :)

(#2867) kiskakas


kiskakas
senior tag

Errol a bug-rol irtam tegnap delelott, mas nem talalkozott vele? (telefon nem tölt, ill random újraindulgat)

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=630080&extra=&highlight=not%2Bcharging&page=2

elvileg ez a megoldas "need to change lockscreen to other theme", megcsinaltam, de nalam most epp most sem tolt :(

Újrahúztam, illetve azóta pár appot töröltem is.

[ Szerkesztve ]

(#2868) st6969 válasza joci86 (#2858) üzenetére


st6969
őstag

+1
Ennél jobb nincs. Még kigyomlálni is 100x egyszerűbb a google felületen. És igen, a legnagyobb benefit, hogy telefoncserénél megszűnik az állandó görcsölés, hogy akkor hogy vigyem át a névjegyeket...
Nem is kéne engedélyezni más lehetőséget ;]

(#2869) joci86 válasza trialboj (#2860) üzenetére


joci86
senior tag

Közben eszembe jutott, hogy másik telefonnal volt még régen a dupla névjegy miatti csak telefonszám megjelenítés.

Ezzel a telefonnal nekem is előfordult, hogy az sms-nél duplán szerepelt ugyanaz a szám. De kizárólag azoknál a névjegyeknél, amelyeket nem +36-tal kezdődő formátumban írtam be.
Szóval az a megoldás a problémádra, hogy mindet átírod +40-nel kezdődőre.
(Fura, hogy másik számként értelmezi, ha nincs ott az ország előhívója. Más telefonnal nem tapasztaltam ilyet.)

St6969
Bizony, kényelmes.
Mondjuk valamit valamiért... A Google így olyanok számát is megismeri, akik esetleg nem is regisztrált felhasználói...

[ Szerkesztve ]

(#2870) tupuk


tupuk
aktív tag

Sziasztok,

a következő lesz a helyzet: Nyaralni megyünk (belföldre) ezzel a Redmi 4a telóval ami most sima mobiltelóként szépen működik egy T-comos SIM-mel. Egy haver hoz egy Telenoros SIM kártyát (ami egy csupasz mobilnetes csak adatforgalomra jó SIM lesz), és úgy tervezzük hogy azt betesszük ennek a gépnek a 2. helyére (reméljük stimmel a méret), hogy ez a teló mint hot spot, szétsugározza a wifi jelet a többi telefonra (meg önmagára is).

A kérdés: A két kártya ütheti-e, zavarhatja-e egymást valamennyire? Tudnak egymás mellett párhuzamosan működni folyamatosan? Pl. ha mondjuk valaki hívja a Redmi telefont, akkor a beszélgetés közben is ugyanúgy fog menni a másik kártya, és nem zavar bele a netbe?

Lehet hülye kérdés, de még sose volt két SIM-es teló a kezemben, pláne nem így hogy az egyik netes SIM.

[ Szerkesztve ]

(#2871) scyllarus válasza tupuk (#2870) üzenetére


scyllarus
veterán

Részlet a tesztből:
"Ha egy microSIM és egy nanoSIM van a tálcán, akkor dual standby módon működik együtt a két kártya, azaz alapvetően mindkettő a hálózaton van, de csak addig, ameddig az egyikkel hívást nem intézünk, a beszélgetés időtartama alatt ugyanis a másik pihen."
Egy antenna van a telóban.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#2872) tupuk válasza scyllarus (#2871) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi!
Messze többet az internet lesz használva (korlátlan adatforgalmas kártya lesz), gyakorlatilag egész nap fog menni rajta a net. Az nem zavar ha egy mobilhívás idejére leáll a net, mert abból kevés lesz, azt a pár percet ki lehet bírni. De ugye a folyamatos nethasználat nem jelenti azt, hogy közben "süket" a mobilkártya, azaz élő nethasználat mellett nincs blokkolva a másik SIM elérhetősége? Magyarul ha hívnak, akkor ugye kicsöng a teló (miközben leáll a net)?

(#2873) joci86 válasza tupuk (#2870) üzenetére


joci86
senior tag

A tesztből idézett részt annyival kiegészíteném, hogy amikor adatforgalom bonyolódik a mobilneten keresztül, akkor sem elérhető a másik kártya.
Többször volt, hogy haveromnak foglaltat jelzett az ugyanígy dual stnadby-os telefonja, amikor hívtam őt. Kiderült, hogy netezett a másik kártyáról....

(#2874) tupuk válasza joci86 (#2873) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi.
Ez bizony rossz hír :(

(#2875) Graphics válasza joci86 (#2873) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát akkor ott valami más van.

Netezés mellett simán mennie kell a másik kártyán a hívásfogadásnak, mivel rengetegszer használtam már így :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2876) p.t.r válasza Graphics (#2875) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Sőt, ha voip-on beszélek, a bejövő gsm hívás simán becsörög

(#2877) joci86 válasza Graphics (#2875) üzenetére


joci86
senior tag

Valami régebbi Alcatel volt, de dual standby-os.
Akkor vagy fejlődött azóta a technika, vagy gáz volt a telefonjával. :)

Ezek fényében sztornó az előző hozzászólásom.

(#2878) kiskakas


kiskakas
senior tag

Asszony A4-e egy horvat nyaralas utan erdekes tunetekez produkal. Van benne egy voda hang es egy voda adat sim.. Amiota hazajottunk, mindketton van terero rendesen, tobbnyire 4g, a net megis 10bol 9x nem megy. Beallitasokat vegigzongoraztam egy rakatszor, nem lett elallitva semmi, ma ujrahuzom delutan,de eleg erdekes :(

(#2879) Graphics válasza kiskakas (#2878) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem akkor szokott ilyet, ha elfogy a neten

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2880) kiskakas válasza Graphics (#2879) üzenetére


kiskakas
senior tag

ertelemszeruen ezzel kezdtuk,de boven van rajta.

(#2881) y300fire


y300fire
tag

Szervusztok

van kettő darbab 4a a családban...Kettő napja mindkét telefon viber,allo whatsapp programmal elérthetetlen lezár képernyőnél...

Mintha bealudna a telefon....

Ha rámegyek valamelyik üzenetküldőre akkor meg egyből dobálja be az üzeneteket....

A miui fórumon ajánlott (akkumlátor kímélés,képernyőzáron megjelenítés,háttérből nem lövi le) beállítva...

más nem tapasztalt ilyet mostanság? Eddig tökéletesen működött....

[ Szerkesztve ]

(#2882) Graphics válasza y300fire (#2881) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha a képernyőfedvényt kikapcsolod, akkor nem fogja feldobni, csak ha rámész.

Turpis a MIUI

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2883) y300fire válasza Graphics (#2882) üzenetére


y300fire
tag

Lehet hogy rosszul fogalmaztam....

Tehát ha küldenek üzenetet nem jelez a telefon....

Amikor kinyitom a képernyőzárat még mindig semmi.....megnyitom a vibert,vagy allot és bedobja az üzeneteket és jelez...

(#2884) Graphics válasza y300fire (#2883) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jól fogalmaztál, a képernyőfedvényt kell visszakapcsolnod, mert lehet ki lett kapcsolva valamiért.

Ilyenkor nem fogja tudni feldobni az értesítéseket, és emiatt nem is jelez.

Pár napja volt ugyanez nálam is.

Appoknál nézd meg a felugró értesítést is , hogy engedélyezve van-e.

Beállítások - Telepített alk. - Messenger/Viber

Beállítások - Értesítések és állapotsor - Alk. értesítések - itt is nézd át.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2885) joci86


joci86
senior tag

Mostanában gyakran késik, vagy nem is jelez a Gmail bejövő emailekről.
Van olyan is, hogy egyszerre dob fel 2-3-at, pedig jelentős időbeli eltéréssel érkeztek.

Másnál nem fordult elő hasonló?

Frissítés (MIUI) előtt rendben volt.

(#2886) y300fire válasza Graphics (#2884) üzenetére


y300fire
tag

Bocsi...lehet hogy láma vagyok...Képernyőfedvény?????

-képernyő felébresztés értesítéskor?

(#2887) Graphics válasza y300fire (#2886) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

KEresem hol találod pontosan, mert én is csak telepítéskor találom meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2888) y300fire válasza Graphics (#2887) üzenetére


y300fire
tag

Amit lehetett mindent leellenőriztem....

Viszont találtam egy menüpontot....Na itt még nem jártam....

lehet hogy itt volt a hiba?

beállítások....akkumlátor és teljesítmény....akkumulátorhasználat....egyebek....akkumulátor optimalizálás....felül "az összes alkalmazás".... Allo: ne legyen optimalizálva... gmail: ne legyen optimalizálva... Viber. ne legyen optimalizálva... Whatsapp: ne legyen optimalizálva...

Remélem így rendbe jön....

Esetleg a Telekom APN-re még gyanakszom....

(#2889) namegin válasza Graphics (#2887) üzenetére


namegin
tag

Esetleg erre gondolsz:
Beállítások/Rendszer/Fejlesztői lehetőségek*/HW fedvények letiltás legyen kikapcsolva ?

* A Fejlesztői lehetőségek menüpont a "A telefonról/MIUI verzió"-menüre való 7. érintést követően jelenik meg a fenti listában.

[ Szerkesztve ]

(#2890) sunavlys


sunavlys
senior tag

KAPCSOLJATOK KI A VOLTE-T.

Drasztikusan megnő az üzemidő.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2891) p.t.r


p.t.r
aktív tag

Jött egy újabb Miui frissítés: v8.5.1.0

(#2892) joci86 válasza p.t.r (#2891) üzenetére


joci86
senior tag

Tudnál írni pár szót / lőni képernyőképet a változásokról?
Köszi! :)

(#2893) re-d-evil válasza p.t.r (#2891) üzenetére


re-d-evil
tag

8.2.9.0 után rögtön 8.5.... ? Ez érdekes. Én az előbb néztem, nekem nem jelzett semmit. És milyen? Felraktad?

(#2894) MaxxDamage válasza re-d-evil (#2893) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Néztem és elérhető valóban, de egyenlőre nem Updatelem még. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2895) re-d-evil válasza MaxxDamage (#2894) üzenetére


re-d-evil
tag

Nálam az előző frissités is jóval később lett elérhető.
Legalább addigra már lesznek itt tapasztalatok is. :))

(#2896) feriapu


feriapu
csendes tag

Sziasztok!
Most kezdek barátkozni a MIUI-val. :) Van még mit tanulni, de nagyon szimpatikus rendszer.
Viszont kérdezni szeretném, hogy a kezdőképernyőn megjeleníthető-e az időjárás a gyári app-al?
Néztem a MIUI egyetememből beállítási tippeket és a bemutató videón látszik a képernyő jobb oldalán a város és a hőmérséklet.

(#2897) joci86 válasza feriapu (#2896) üzenetére


joci86
senior tag

Két ujjad összecsippented a kezdőképernyőn, majd + Widgetek, és itt kikeresed az időjárást.

[ Szerkesztve ]

(#2898) p.t.r válasza re-d-evil (#2893) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Contacts

Optimization - Importing contacts from SIM cards (06-22)
Optimization - Importing contacts from other devices (06-22)
Fix - Couldn't save contacts in some cases (06-22)
Fix - Couldn't save contacts in some cases (06-22)
Fix - Couldn't set contact photos in Gallery in some cases (06-22)
Fix - Errors when adding contacts to a group (06-22)
Messaging

Fix - Issues with SMS notifications in the DND mode in Second space (06-22)
Lockscreen, Status Bar, Notification Bar

Fix - Issues with locking the screen automatically (06-22)
Fix - Notification shade issues (06-22)
Home screen

Fix - Switching spaces in Lite mode (06-22)
Themes

New - Added fonts to themes (06-22)
Camera

Optimization - Front camera Beautify (06-22)
Fix - Photos couldn't be synced in some cases (06-22)
Fix - Font issues in video editor (06-22)
Fix - UI text wasn't fully displayed in some cases (06-22)
Fix - Issues with permissions when sharing photos (06-22)
Gallery

New - Selecting images in the Recent album (06-22)
Optimization - Scaling issues with profile pics in People (06-22)
Fix - Couldn't find Google account in some cases (06-22)
Clock / Calculator

Fix - Issues with scientific calculator (06-22)
Mi Cloud

New - Instant backups in Mi Cloud (06-22)
Other

Optimization - Issues with floating windows in Screen recorder (06-22)
Optimization - Fixed battery issues, extended battery life (06-22)
Optimization - Search issues in Explorer for RTL languages (06-22)
Fix - Issues with Mi Mover (06-22)
Fix - Recording fingerprints was too slow (06-22)
Fix - Mi Drop's issues caused by Android incompatibility (06-22)

(#2899) feriapu válasza joci86 (#2897) üzenetére


feriapu
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#2900) re-d-evil válasza p.t.r (#2898) üzenetére


re-d-evil
tag

Köszi. Ez nem semmi! Szép kis lista! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.