Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) pimi50 válasza tomszli11 (#5000) üzenetére


pimi50
aktív tag

Tartok tőle, hogy minimum egy gyári visszaállítás szükséges lesz.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#5002) internetezoo


internetezoo
senior tag

Twitter MIUI 9 Global Stabil: link

[ Szerkesztve ]

(#5003) szucstom válasza internetezoo (#5002) üzenetére


szucstom
őstag

na, talán akkor a hétvégén már mi is felpakolhatjuk :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5004) internetezoo


internetezoo
senior tag

Na kinek örül a feje?

(#5005) internetezoo


internetezoo
senior tag

Vki megosztotta a linket, Google visszaadja

(#5006) internetezoo


internetezoo
senior tag

MIUI 9 Global Stabil
kép link

[ Szerkesztve ]

(#5007) joci86 válasza internetezoo (#5006) üzenetére


joci86
senior tag

A Telekom HU-nak hiányzik a fele. :D

(#5008) internetezoo válasza joci86 (#5007) üzenetére


internetezoo
senior tag

Újraindítással vagy másik téma indítással visszaáll.

MIUI 9 Global Stabil: videó, hangrögzítő hangja most már jó!

[ Szerkesztve ]

(#5009) joci86 válasza internetezoo (#5008) üzenetére


joci86
senior tag

Na, akkor csak van fejlődés. :)
A videofelvétel hangja is javult? Fényképek minősége mozdult bármilyen irányba? (Nekem teljesen megfelel ami most van, csak ne romoljon :) )

(#5010) ccs2929 válasza internetezoo (#5006) üzenetére


ccs2929
senior tag

Hogy tudom feltenni?

Köszi.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5011) enginev3.0


enginev3.0
félisten

http://bigota.d.miui.com/V9.2.6.0.NCCMIEK/miui_HM4AGlobal_V9.2.6.0.NCCMIEK_3552ea4023_7.1.zip

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5012) bb71 válasza internetezoo (#5002) üzenetére


bb71
őstag

És ezt ki csinálta, mert a hivatalos oldalon még nincs is kint?

(#5013) bb71 válasza bb71 (#5012) üzenetére


bb71
őstag

Ezt találtam vele kapcsolatban:

BTW there are little bugs but that are bearable enough. I hope they will fix it in near future.
Brightness bug mainly. MIUI 9 is dimmer than MIUI 8.

1 thing to note:- After flash it manually, I did a factory reset to clear all the cache & I want a Fresh MIUI 9. So if you're updating/updated, I'll recommend everyone to do a FACTORY RESET (take backups surely).

(#5014) internetezoo válasza bb71 (#5012) üzenetére


internetezoo
senior tag

A Xiaomi? Volt a fórumon belül egy szerb aki random kapta frissítésként, felrakta a képet. Én találtam linket amit nem lehet megosztani egyelőre. De volt aki mégis megosztotta. Aztán jöttek a többi fórumos hozzászólások, hogy ő is megkapta random frissítésként.
Én is így kaptam a MIUI 8.5-t random. MIUI 9re nem, letöltött manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#5015) aszti75 válasza Soká (#4988) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm. :)
Már be is laktam.Igazából nekem,ami fontos volt az az,hogy megbízható újjlenyomat olvasó legyen,jobb képernyő felbontás,gyorsabb legyen a rendszer és hát ugye a jó kamera..A Xiaomi már a 2Gb ramjával nekem nem volt elég.Pedig még játékra sem használtam.Appokból is ami igazából terhelte az a messenger volt.Maga a MIUI nagyon bejött,de a hardverrel voltak már igazából gondok.4X-et nem szerettem volna,mert az én véleményem szerint abban sem jobb a kamera.
A döntésemet legfőképpen a jobb kamerára alapoztam.Valóban,sokkal jobb a kamera és ez nekem fontos szempot.Munkámhoz nélkülözhetetlen egy jó kamerával rendelkező telefon.Digitális gépet nem szerettem volna venni,mert még azt is vinni magammal....
A Samsung meg arra a célra tökéletes,mind képalkotásban,mind hardveres szempontból.
Az egyetlen dolog,ami kicsit "fájó"az a dual sim hiánya. :U

(#5016) Soká válasza aszti75 (#5015) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi a véleményed!
Lényeg az, hogy elégedett légy a döntéseddel. Trebrona éppen most mutatott valami spéci fotós applikációt, amit persze csak root joggal lehet telepíteni, de nagyon ígéretes és ha jól értettem még RAW formátumot is lehet használni.
A 2Gb meg nem tudom mire elég, mert nem tudom, hogy a telefonok hová képesek eldugni a memóriát, amikor sok telefon 1Gb rammal is elboldogul valahogyan. A feleségem nem mondom meg milyen telefonjában :) sincs 2Gb-nál több, mégis vidáman elvan vele.

"mert még azt is vinni magammal...."
Erre nem nagyon mondok semmit, mert az én táskámban alapból van két váz, három objektív, vaku. Csak a pótakkuknak több a súlya mint a mobilnak :)

(#5017) internetezoo


internetezoo
senior tag

Vmi jó kis automated task app a repülőgép üzemmód időzítéshez a MIUI 9-hez?

(#5018) szucstom válasza internetezoo (#5017) üzenetére


szucstom
őstag

khm... ne zavarj funkció? asszem az kikapcsolja a SIM-et, előre beállított időre.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5019) internetezoo válasza szucstom (#5018) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nem tudja, csak hangot, rezgést beállítani.

(#5020) helixP válasza internetezoo (#5019) üzenetére


helixP
nagyúr

Tasker
Automate

(#5021) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nem tudom miért vagyok ilyen ügyetlen, de mostanában nagyon sokszor elejtem a telefont. Általában tokban, de nélküli is előfordult már. Semmi baja nincs még szerencsére. Tört már össze valakinek, és ha igen akkor mitől?

Nagyon meg vagyok lepődve mennyit bír.

(#5022) szucstom


szucstom
őstag

sziasztok!

Tud valaki egy jó konverter programot a telefonhoz? Elkezdtem újra nézni egy animét, de valamiért minden videolejátszóban kibaszottul csúszik az audio.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5023) internetezoo


internetezoo
senior tag

Mi Video tetszik nekem, eddig MX Player volt. Elvileg ez tud csúsztatni.

[ Szerkesztve ]

(#5024) szucstom válasza internetezoo (#5023) üzenetére


szucstom
őstag

köszi!

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5025) qqcqqc válasza szucstom (#5022) üzenetére


qqcqqc
őstag

Avidemux. Konvertál minden formátumba.

(#5026) szucstom


szucstom
őstag

Még egy dolog, ami foglalkoztat: ha van 2 sim a telefonban és létrehozok egy második asztalt, azt meg lehet oldani, hogy asztalváltáskor mindig csak az egyik SIM legyen aktív? Két T - s kártyáról van szó egyébként.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5027) helixP válasza szucstom (#5026) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem ez nem így működik.

(#5028) szucstom válasza helixP (#5027) üzenetére


szucstom
őstag

azért is kérdeztem, hogy van-e erre vmi jó megoldás

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5029) st6969 válasza internetezoo (#5008) üzenetére


st6969
őstag

"videó, hangrögzítő hangja most már jó!"

Micsodaaa? :Y Ezt most látom csak. Na végre! Ez a frissítés jön automatikusan? (EU stock nem mókolt 4A 2/16)

(#5030) internetezoo válasza st6969 (#5029) üzenetére


internetezoo
senior tag

Manuálisan letöltöd ha nem bírod kivárni.Linket láttam itt is, fórumon is. Vagy pénteken OTAn jön elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#5031) st6969 válasza internetezoo (#5030) üzenetére


st6969
őstag

Kivárom, köszi :R

(#5032) ccs2929 válasza internetezoo (#5030) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

A MIUI Global 8.5.7.0 MCCIED stabil verzióhoz is jön? Nincs mókolva a telefon, teljesen gyári.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5033) internetezoo válasza ccs2929 (#5032) üzenetére


internetezoo
senior tag

8.5.10.0-ra raktam rá.

(#5034) helixP válasza szucstom (#5028) üzenetére


helixP
nagyúr

Amire válaszoltam is volna ha tudom a megoldást.

(#5035) ccs2929 válasza internetezoo (#5033) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ja, bocsi, a kérdésem az OTA frissítésre vonatkozott, mert nekem sajna a 10-es verziót sem ajánlotta fel...
Pontosabban annó egyik reggel igen, de mire délután hazaértem már nem volt elérhető. Reggel meg a mobilnettel nem akartam leszedni

szerk.:
Innen a 8.2.8 (MIUI9)-es verziót, ha leszedem, akkor ez az amiről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5036) ccs2929 válasza ccs2929 (#5035) üzenetére


ccs2929
senior tag

To all:

Illetve még egy kérdés: Ha a fent említett romot letöltöm, az a beépített frissítővel telepíthető?
Érdemes mentést csinálni a jelenlegi romról?

Köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5037) trebrona válasza ccs2929 (#5035) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, az developer (béta) rom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5038) ccs2929 válasza trebrona (#5037) üzenetére


ccs2929
senior tag

Értem, tehát, akkor ez egyelőre OTA-n sem fog jönni. Stable romra.
Fel tudom tenni ezt, vagy csak nyitott bootloader után, twrp-ből? Most kértem nyitást, szóval arra még várnom kell.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5039) bb71


bb71
őstag

Tegnap egy kicsit utánaolvastam a kiszivárogtatott 7-es romnak... én még nem teszem fel, vannak, voltak vele problémák a miui fórumon.
A kínai nagy ünnep után jön a hivatalos stabil verzió.

(#5040) trebrona válasza ccs2929 (#5038) üzenetére


trebrona
nagyúr

Olvasd el az összefoglalót, ha eddig még nem tetted meg, abból kiderül, mit hogyan és mi micsoda.

Amit kérdeztél 8.2.8, az a developer rom.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5041) internetezoo válasza ccs2929 (#5035) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nekem nem ajánlotta fel. Kigoogleztam az NCCMIEK bigota linket, letöltöttem, frissítővel megadtam a zipet és frissítette a Global Stable 8.5 v8.5.10.0-t

(#5042) englishman


englishman
csendes tag

Sziasztok!
Amikor SMS-t küldök, akkor értesítési hang jelzi, hogy a másik fél készülékére megérkezett az üzenet.
Ki lehet-e kapcsolni ezt a hangjelzést, vagy csak a Némítás funkció bekapcsolása használható erre?

(#5043) joci86 válasza englishman (#5042) üzenetére


joci86
senior tag

Ki kell kapcsolni a kézbesítési hangot az SMS beállításai között.

(#5044) ccs2929 válasza trebrona (#5040) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi neked is, illetve internetezoonek is.

Már többször átfutottam az összefoglalót, de ezek szerint ezen átsiklottam:
"Global romverziók váltása oda-vissza (stable-developer):
Beépített updater (frissítés) alkalmazással lehetséges, kivéve, ha downgrade-elni szeretnénk. Minden adat elvész, előtte mentés ajánlott. Recovery romok letöltő linkjei lentebb."

Most akkor a korábban linkelt rom elvileg egy Global developer rom :F , még, ha béta is. A telefonon meg a Global stable 8.5.7 van.
Szóval, ha jól értelmezem, akkor simán a beépített updaterrel mennie kell a frissítésnek. Ilyenkor is elveszik minden adat, vagy csak downgradelésnél? Az belső tárhelyet is legyalulja(képek, videók, stb.) Bocs a sok láma kérdésért, de nem akarok szívni...viszont szeretném az új rendszert.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5045) trialboj


trialboj
őstag

Jaj, hogy lehetek ekkora balf.

Nem olvastam a fórumot egy ideje, láttam 1 videót ahol mutatták a miui9 et gondoltam megnéztem h van-e már a telómra, azt írta nincs frissítés, de fent MIUI 9 ikon volt, a 3 pöttyre kattintva volt olyan opció hogy download update, rányomtam, erre ahelyett hogy hibaüzenetet dob, elkezdte letölteni... és utána kibontani... ahogy láttam hogy tölteni kezdi rádugtam töltőre mert csak 17%on volt... Lehet túlparázom, de nem ez az a művelet amit csak 80% felett szabad elindítani? Vagy az a rootolos dolog?

... ok szerencsére megakadt, és azt írja hogy csak 30% felett engedi újraindítani. Örülök hogy hülye biztos :D

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5046) trebrona válasza ccs2929 (#5044) üzenetére


trebrona
nagyúr

Developer=béta

stable-developer váltásnál minden esetben elvesznek az adatok.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5047) bb71 válasza trebrona (#5046) üzenetére


bb71
őstag

Ha egy ilyen váltás előtt elmentem a data részt twrp-ben, majd a dev-stable áttérés után az sd-ről restore-t csinálok a data-ra, akkor minden adatom visszakerül?

(#5048) trebrona válasza bb71 (#5047) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vissza, de nem garantált a hibátlan működés.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5049) bb71 válasza trebrona (#5048) üzenetére


bb71
őstag

Akkor mi a tuti megoldás?

(#5050) trebrona válasza bb71 (#5049) üzenetére


trebrona
nagyúr

MIUI saját mentése, bár MIUI9-en már az sem hibátlan.

Lehet próbálkozni még Helium-mal pl, de nekem ilyenekre sosem volt szükségem.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.