Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#502) #71562240 válasza futo001 (#473) üzenetére


#71562240
törölt tag

No igen, érdemes volt kiegészíteni a leírást, mert láthatólag viszonylag sokaknál előforduló probléma - csodálkoztam is, hogy alig találtam nagy nehezen egy olyan topikot a fórumokon, ahol a valós megoldást adják meg a puffertúlcsordulási problémára. Mert itt a probléma az volt, hogy a száguldó, nagy csomagokban nagy sebességgel dolgozó MiFlash vagy a telefonon vagy a számítógépen memória-puffertúlcsordulást okoz, mert az adott készülék (szoftvere) nem tud akkora memóriaterületet megcímkézni egy adott fájlcsomagnak, amekkorát az megkövetelne, azaz túl szűk az átviteli csatorna a címkézési korlát miatt az adott nagyméretű fájlcsomagnak. A XiaoMiFlas(Beta) ellenben láthatóan aprócska fájlcsomagokra bontva kezeli azt, ami a MiFlash-nél egy-egy bazi nagy fájlcsomagkonglomerátum. Így aztán, bár "enyhe" eufemizmus a szövegedben, hogy a XiaoMiFlash(Beta) "lassabb" - mit lassabb, az egy lajhár, sőt egy csigát nem érne utol :D -, de éppen ezzel a lassításos-szétaprózós módszerrel kerüli el a a MiFlash gyorshajtása okozta puffertúlcsordulást. Mindenhol olvastam a hibajelenségre mindenféle őrült "megoldásokat", pedig a valós, logikus megoldás a XiaMiFlas(Beta) módszere - amely szoftvert láthatólag éppen ezért készített a MIUI, és ha majd már nem béta lesz, hanem stable, nyilván jobban meg is reklámozzák, hogy akinél a MiFlash gyorshajtása miatt megakad a flashelés, az használja a kb. a dél-amerikai vándorló fák évi néhány méteres "sebességével" cammogó, de a problémát valóban megoldó XiaMiFlash-t.

-.-.-.-.-.-.-.-

Na szóval, nekem tetszik ez a MIUI8-as ROM (a global developmentet tettem fel),még többet tud mint a MIUI7 tudott, még szebb is, és egészen jó a magyarítása is, végre a Xiaomi telefonok is rendesen, hivatalosan adaptáltak erre a régióra, ami nagyon jó hír, a MIUI8 határkő a magyaroknak (is) - most a B20-hiányról ne beszéljünk, hehe.
És ami a legfontosabb (nekem), a MIUI8-cal jobban is szól a Mi Max! A MIUI7-tel a Mi Max igen nagy hangerőt tud produkálni a fej-/fülhallgatón, most ebből visszavettek, láthatóan kevesebb energiát enged kibocsájtani, nem engedi forszírozottan működni a fejhallgatóerősítőt a ROM, ami ezáltal persze halkabb is lett, de most még egy kicsit szebben szól ezáltal a műfajában eddig is nagyon jó hangminőségű készülék.

Én nem teszek külső launchert a telefonra, teljesen elégedett vagyok a MIUI-éval, egyúttal, aki nagyon sok kis ikont akar egyetlen kezdőképernyőn elhelyezni, javaslom, próbálja ki az Elixír2-t, annak is például a 9x7-es funkcióját. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.