Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Esetleg azt tudja valaki, hogy a titkosítást (encryption) hogyan lehet feloldani? Beállításokban annyit ír, hogy device encrypted, de feloldására nincs lehetőség (továbbá a romolás, advanced wipe se oldotta meg a dolgot).

Üdv. Johnny

(#14352) sharpner


sharpner
csendes tag

Üdv!
Valaki tudna segíteni (távolról, TeamViewer... akármi) gcam telepítésében? Privátban várnám a segítséget! Gyári minden, csak én nem merek belevágni a mókolásba, viszont szép képeket szeretnék lőni.

(#14353) haris válasza sharpner (#14352) üzenetére


haris
őstag

A gcam sem váltja meg a világot. Ez a kamera ennyit tud.

szerk:
Szép képeket szeretnél?
Tartsd stabilan a telefont és fotózz jól megvilágított nem mozgó témát.

[ Szerkesztve ]

(#14354) st3v3np3t3r válasza jonnyjoker01 (#14351) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

force encryption...ez hozomány,kernel szintű...a nexus 5x tulajok panaszkodnak rá, hogy a kényszerített titkosítás lassítja az eszközt...

ha állítasz be pin/jelszó/feloldó minta közül valamit, akkor aktív lesz,addig csak passzív

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14355) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

El lehet valahogy rejteni egy alkalmazás ikonját?
Nem letiltani szeretném, csak azt, hogy ne legyen látható az ikonja az alkalmazás menüben.

[ Szerkesztve ]

(#14356) Nerazim válasza evooo (#14355) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem tudom gyari alatt lehet e ilyet, de Nova Launcher alatt el lehet rejteni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#14357) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#14354) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már megint hülyeséget írkálsz!

4.hónapja CUSTOM ROM.al használom az A1.et, és NINCS TITKOSÍTVA pedig PIN+Ujjlenyomat van beállítva mindég!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#14351 jonnyjoker01 : TWRP alatt lehet csak feloldani(minden adat el fog veszni) Wipe => Format Data opciót kell választani, pontosan úgy mint amikor legelső custom ROM ot telepítetted, csak így lehet törölni a fájlrendszer titkosítást

az OREO-s TWRPket használd: recovery-3.2.1-2-oreo.img, Twrp-recoveryInstaller-3.2.1-2-oreo.zip

[ Szerkesztve ]

(#14358) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#14357) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én meg gyárit... nekem alapból titkosított ... te customot, nem gyanús? a custom romban kernel szinten kikapcsolják a force encryption-t,szándékosan...ha nem tudná mester úr... előbb olvass utána pár aprószágnak mielött osztanád az észt,"mester"...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14359) Viktor0610 válasza DroiDMester (#14357) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abból a szempontból nem írt hülyeséget, hogy az alap rendszer valóban titkosításra kerül, ha valami védelmet teszel rá.
A custom ROM-okat nem ismerem, nagyon rég ROM-oltam. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14360) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#14358) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én a gyári ONE Nugat és OREO-t is feloldva használtam(3.hónapig), másképp nem működött a TWRP mentés/visszaállítás!

És olvass te is mielőtt belekotyogsz! a kolléga RR Rom ot használt majd AEX et, ugye ezek NEM gyári ROM-ok? Ki beszélt gyári ROMról?

[ Szerkesztve ]

(#14361) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#14360) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

custom romhoz egyedi kernel kell, ami nem titkosítja a /userdata partíciót alapból, ez tény... minden FR után új kulcsot kap a titkosított fájlrendszer, ezért nem lehet menteni, FR után visszaállítani,adatvédelmi okokból...ez is tény... ha nyitod a bootloadert a force encryption funkció teljesen kilapcsol,ez is tény... ahogy sok bootloader nyitó oldalon is figyelmeztetésként ki van írva,hogy bootloader nyitáskor a készülék védelem nem fog működni...

nekem zárt bootloaderem van, teljesen gyári rendszerrel, aktív fájlrendszer titkosítással,alapból...
neked nyitott bootloadered van custom rendszerrel,inaktív titkosítással,alapból...

még mindig nem furcsa, hogy nem hülyeség amit írtam?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14362) jonnyjoker01 válasza DroiDMester (#14357) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi, akkor el kell kezdenem backupolni a 57 gb-nyi adatomat :DDD

Az encryption biztos hogy az RR rom alatt került rá, foglamam sincs, hogy hogyan, mert én nem kértem rá, meta phoenix kernelem volt. A telepítéstől kezdve volt pin lezárás, de csak akkor lett encryptelve, amikor azt itt a fórumon megírtam. Onnan vettem észre, hogy a twrp kiírta egyik nap.

Üdv. Johnny

(#14363) st3v3np3t3r válasza jonnyjoker01 (#14362) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem kizárt... attól függ, hogy rakták össze a rendszert. ha a custom rom kernelében benne hagyták a FE-t(force encryption),akkor PIN beállításkor zárolta titkosítottra a /userdata-t partíciót, az RR romok meg nem arról híresek, Doogee X5 Max Pro-n RR-t használtam sokáig, azon külön kellett mindig aktiválni, alapból nem volt aktív.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14364) Istju válasza st3v3np3t3r (#14363) üzenetére


Istju
senior tag

Na az aex, akkor megint kilóg a sorból pozitív irányba. Gyári kernellel ujjlenyomat és pinkód mellett sem titkosított.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14365) st3v3np3t3r válasza Istju (#14364) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tegyük tisztába, 100% gyári, vagy gyári alapú? mert ez se mind1...

ha 100% gyári kernelt használt akkor nem kernel szinten aktív a F.E., hanem build.prop-ban...ami gyári rendszeren nem látható,ugyanis tiltva van a fájlrendszer gyökér megnyitása,legalábbis a total commander nem tudja megnyitni...

ha gyári alapú, akkor az már lehet minimálisan módosított...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14366) Istju válasza st3v3np3t3r (#14365) üzenetére


Istju
senior tag

Rosszul írtam. Nem gyári, hanem aex 5.4 official alapértelmezett. A kernel verziója: 3.18.102-perf-gbb996cb-44618-g2554819 ishubhamsingh@Hybridx #1

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14367) Black_Raven válasza st3v3np3t3r (#14361) üzenetére


Black_Raven
veterán

Van egy jó meg egy rossz hírem: minden úgy van ahogy leírtad..csak nem a Xiaomi telefonoknál. Itt az van amit DroidMester leírt. Sorry..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#14368) Istju


Istju
senior tag

A jelenlegi bánatom ezekkel a kernelekkel, hogy nem otthon vagyok, hanem németeknél, itt viszont csak a win7 es VPN-es céges laposom van itt, ahol nem tudok usbről bootolni. A hétvégén nekiesek a linuxos gépemen ennek a kernel témának.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14369) st3v3np3t3r válasza Black_Raven (#14367) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkor nekem miért volt alapból titkosírva mikor megvettem?

Istju akkor custom kerneles...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14370) Black_Raven válasza st3v3np3t3r (#14369) üzenetére


Black_Raven
veterán

Tök mindegy. A Xiaomin sima BL nyitással nem tűnik el semmi. Itt csak a TWRP-ben Format Data tünteti el végleg a titkositást. De nem szeretnék vitát nyitni róla, ez van és kész. Részemtől a téma OFF.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#14371) st3v3np3t3r válasza Black_Raven (#14370) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

azt olvastam itt, hogy a BL nyitás nem töröl semmit.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14372) Black_Raven válasza st3v3np3t3r (#14371) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen így van. :R

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#14373) Istju válasza st3v3np3t3r (#14369) üzenetére


Istju
senior tag

A format data, pedig nem nagy cucc. Újratelepíted a progijaidat, bejelentkezel , szinkronizálsz és kész. A DCIM mappa, a Downloads és egyebek attól még megmaradnak. Miért gáz ez?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14374) Viktor0610 válasza Istju (#14373) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha titkosítva van a tárhely, akkor annak tartalmát is törli a HR.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14375) st3v3np3t3r válasza Istju (#14373) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem nem gáz:D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14376) Istju


Istju
senior tag

Mondjuk ez a partícióváltás ez kissé megkeveri a kakit. Igazából nem vágom ezt a két partíciós rendszert. Valaki felvilágosítana? A-Z-ig? Mondjuk melyik mekkora, mit tartalmaz, melyikre mi települ, mely progik használnak a-t, ill b-t? Wipe esetén , mikor mi történik, titkosítás esetén mi a helyzet, stb.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14377) st3v3np3t3r válasza Istju (#14376) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

erre én is kíváncsi lennék... ilyennel nekem sem volt még dolgom sose...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14378) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Valaki tudna segíteni hogy miért nem használja a klészülék kameráját a Pokemon go?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#14379) szabi__memo válasza $p@rr0w (#14378) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Wikin a játék leírás alatt megtalálod a választ. Elég hasznos dolog a wiki

(#14380) $p@rr0w válasza szabi__memo (#14379) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm megvan, bocsánat. Én egyből valami dual camera inkompatibilásra gondoltam. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#14381) jonnyjoker01 válasza Istju (#14376) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

törölve, rájöttem én sem értem :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#14382) Vanir válasza Istju (#14376) üzenetére


Vanir
veterán

+1 a kérdésre, én sem értem teljesen.

(#14383) Istju válasza Vanir (#14382) üzenetére


Istju
senior tag

Azt hiszem találtam valamit . A lényeg az, hogy az OTA frissítésekhez lett kifejlesztve a két partíció. PL a rendszer az "A" partíción aktív, ha telepítesz egy frissítést , az a "B" partícióra települ. Az A, és a B partíciók számára is egyaránt elérhetőek a felhasználó adatai. Rendszerfrissítés utáni újraindításkor a B partíció kapcsol aktívvá, és erről indul a rendszer. Elméletileg az A-t ilyenkor beállítja, egy helyreállítási pontnak. Ha a telepítés után a B többször nem indul el, akkor a BL visszakapcsol A partícióra. Jelentős problémát okozhatnak az A, és B partíció használatakor a titkosítás és a magisk használata.( Mivel mindkét partíció hozzáférhetne a DATA-hoz)
Nagyjából ennyi, ha valakinek egyéb infója van légyszi egészítsen ki.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14384) szabi__memo válasza Istju (#14383) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez egy, elég régi technika. Csodálkozom hogy ez az Androidban új

(#14385) Viktor0610 válasza szabi__memo (#14384) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És nem is igazán elterjedt -mármint droidos vonalon. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14386) szabi__memo válasza Viktor0610 (#14385) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha tippelnem kellene azt mondanám hogy akik csinálták nem igazán voltak képben beágyazott rendszerekkel.
De kellett pár év mire összeszedték magukat

[ Szerkesztve ]

(#14387) Istju válasza szabi__memo (#14384) üzenetére


Istju
senior tag

Ami még lényeges lehet, az az, hogy a frissítés előtt ki kell kapcsolni a fájlrendszer titkosítását, ki kell kapcsolni az ujjlenyomatos azonosítást pin kódot stb. És amint az előbb írtam, fontos mindig az új rendszerre a Magisk telepítése is(ha fenn volt előtte), valószínűleg a két partíciót valamilyen szinten össze van hasonlítva, és ha a követelményeknek nem felel meg, nem indul el, De mindezen követelmények, le vannak írva az összes custom romos telepítés HOW TO-jában. Ami még nem világos egy custom romos telepítés esetén: Install 1/1 - ilyenkor gondolom telepíti a nem aktív partícióra az új redszert. Install 1/2 -- ilyenkor ellenőriz, és aktívvá kapcsolja az előző partíciót? Esetleg a másikra is felírja ugyanazt a rendszert? Az Install 1/2 folyamat rövidebb ideig tart.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14388) st3v3np3t3r válasza Istju (#14387) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem kell kikapcsolni semmit gyári rendszeren, nekem simán lefrissített márciusiról áprilisira úgy, hogy aktív volt a titkosítás, újjlenyomat azonosítás+jelszó, nem volt 5másodperc a frissítés.

de ez a dual partíciós dolog kicsit magas még nekem, de nagyon hasznos és biztonságos... hasonlóan működhet szerintem mint a dual bios-os alaplapoknál... ha frissíted az egyiket,a másik csak frissül, ha jó... igazából redundáns a rendszer, mert ha az egyik meghibásodik, a másikról el tud indulni és a hibás rendszert ki tudja javítani... szerintem...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14389) Istju válasza st3v3np3t3r (#14388) üzenetére


Istju
senior tag

Én se kapcsoltam ki párszor, és nem is lett gond belőle. De ez problémát okozhat!!! Ezért kell megtenni, Hogy ez igaz-e gyári rendszerre, azt nem tudom. Magisk esetében biztosan, akkor nem is enged frissíteni!

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14390) darvinya válasza szabi__memo (#14384) üzenetére


darvinya
titán

Egyáltalán nem új, csak itt BL szinten van biztonsági feloldás emiatt van ilyen macera.
Aki bekapcsolja boot védelmet annál nem írható semmi,,ekkor ha nyitja BL-t törli az adatokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14391) szabi__memo válasza darvinya (#14390) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De új. Pár éve még nem így működött

(#14392) darvinya válasza szabi__memo (#14391) üzenetére


darvinya
titán

Mindig is így működött, csak OTA frissítés után egy egységet képezett.
Ha nem így lett volna, nem lett volna OTA frissítés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14393) szabi__memo válasza darvinya (#14392) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát teljesen más volt

(#14394) darvinya válasza szabi__memo (#14393) üzenetére


darvinya
titán

Nem volt más, ott is kiírta egyikre, s ha az hibás volt maradt előző, mintha mi sem történt volna és többet OTA frissítés nem kap.
De ha elindult kiírt, akkor másikat felcsatolta (ekkor írta ki Android frissítés betöltéskor, ez nem boot).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14395) szabi__memo válasza darvinya (#14394) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem volt másik. A data vagy cache particióra töltötte le és ha jó volt kiírta. Annak amit írsz annak a működésnek semmi értelme

(#14396) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Létezik olyan widget/parancsikon amivel egyből ki tudom kapcsolni a sim kártyákat vagy egyből a sim menübe visz?

¯\_(ツ)_/¯

(#14397) Istju válasza szabi__memo (#14395) üzenetére


Istju
senior tag

igazad van . Nem volt másik. A Cashe-re töltötte le, a recovery partíció tartalmazott egy rendszermagot, ami feldolgozta az OTA frissítést, miközben a Misc monitorozta, mi történik.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14398) szabi__memo válasza Istju (#14397) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha nem tudnám hogy igazam van akkor is tudnám hogy a fentebb vázolt megoldás olyan logikátlan hogy az biztos hogy nem lehet:)

(#14399) darvinya válasza szabi__memo (#14395) üzenetére


darvinya
titán

Nem oly rég telo 5.1-es OTA frissítés jött fel telepítette, de nem frissült le, mert telepítés után rossz volt.
Amit írsz igaz, akkor telepítés után többet nem indulna el semmi, mert sérült cache -t nem tölthető be.

(#14400) Istju

Legyen, kösz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14400) Istju válasza darvinya (#14394) üzenetére


Istju
senior tag

Olvasnivaló

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.