Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Akkor úgy látszik én vagyok az egyedüli UFO aki tud izgő mozgó hiperaktív gyereket fotózni, mert éppenségel van belőle 2 is otthon.
Nagy kihívás, de sikerül.
Napnyugtakor már nem játszóterezünk, itthon meg mindenhol van legalább annyi lámpafény ami melett lehet értelmes képeket lőni.
Igaz 50-50 arányban használom a Gcam-et is ,mert hibátlan ,nem FC-zik, és jó móka ez a google féle mozgó-fotó cucc.
Szóval marad az A1 addig amíg szét nem esik. Ha meg művészkedni akar az ember akkor ott egy seregni olcsó MILC, vagy nagy kedvencem,ami már potom pénz használtan, egy Pentax K-5.( hülyevoltamhogyeladtamanno :) )

(#14502) judas13 válasza Anonymus23 (#14434) üzenetére


judas13
addikt

Jól is néz ki az a pro:)👍

Többszőr volt már itt szó erről rémlik is.Keresőbe a kulcsszót beírod ad majd ki jó pár találatot, h mik lehetnek a gondok, beállítási problémák. Itt nálam szerencsére nincs ilyen gond.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#14503) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Gyári rom a rádiós kernellel, intenzív nyúzással. Lesz ez még jobb is.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#14504) P3000


P3000
újonc

Sziasztok!

Kicsit öregecske Redmi 2 2/16-om azt hiszem a végét járja és ezt néztem ki utódnak. A kameráján és az OTA frissítések megszűnésén kívül (amit csak a MiuiHu telepítése hozott vissza, de pár hónapja már erre nem frissítik a rendszert és nem is olyan gördülékeny, mint a gyári) nem volt vele nagy gondom. Úgy látom nagyrészt jók a vélemények róla. MIUI tetszett, de igazából tökre nem fontos, hogy az, vagy stock Android a rendszer, ROM-okat csak szükség esetén cserélek. Viszont most látom, hogy egy-két napon belül jön a Mi A2. Ez hozhat jelentősebb árcsökkenést úgy egy hónapon belül vagy az a pár ezres nem oszt nem szoroz?

(#14505) x1port válasza Ricardo (#14500) üzenetére


x1port
addikt

Az a fura, hogy a fényképek még úgy ahogy elmennek szobában.
De ahogy átváltom videóra akkor hirtelen sokkal sötétebb lesz a kép.
Én elvagyok ezzel a telefonnal de sokat szoktam fotózni. Így nagyon érik egy csere.

(#14506) Ricardo válasza hgabor19 (#14501) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért nekem is sikerül mozgó gyerekekről jó képet csinálni,de valóban nem könnyű. Ezért is írtam, hogy örülnék ha gyorsulna a.képkészítés.

(#14507) Viktor0610 válasza P3000 (#14504) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem a Mi A2 jön, hanem a Mi 6X.
Abban kérdéses, hogy lesz-e B20 és MIUI-rendszerű.

Samsung Galaxy A54

(#14508) evooo válasza hgabor19 (#14460) üzenetére


evooo
aktív tag

Ezt a fájlt hol kell keresni?
Illetve, mit kell menteni es mivel lehet szerkeszteni?

Most LOS- on vagyok, wifi ok.

(#14509) MATEO6600


MATEO6600
őstag

A 3 GB-os modellt mennyire (nem) ajánljátok? Nagyrészt mindenki 4GB RAM-os változatot használ?

(#14510) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#14509) üzenetére


MATEO6600
őstag

Felejtsétek el amit írtam, és bocsánat a dupláért :P
Melyik tokot és kijelzővédő üveget ajánljátok Geekbuying-ról? A webshopokban rengeteg van, és a bőség zavarába estem. :R

(#14511) dime27


dime27
őstag

Vki esetleg a piros színű tulajdonosok közül tudna küldeni nekem privibe nagyfelbontású képeket a telóról többféle fényviszony mellett?!
Előre is megköszönöm! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14512) mifilippo válasza DroiDMester (#14310) üzenetére


mifilippo
újonc

Menj már! 🙂 Ugyanezzel a telóval kezdtem én is, majd ugyanúgy 5110-et vettem. Kb ugyanabban az időben. 😉
Igaz én össze-vissza 2x tettem fel custom romot, az is kb 5 éve volt x8-ra. Nem sok tapasztalat. 😒

Xiaomi Redmi 3s Prime Miui 9 - Xiaomi Mi A1 AndrioOne Oreo 8.0

(#14513) darvinya válasza MATEO6600 (#14509) üzenetére


darvinya
titán

Létezik 3GB RAM-os változat ebből készülékből?

Ytaland eredeti ajánlott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14514) Aurig@


Aurig@
őstag

Hol tudom megnézni, hogy melyik alkalmazásnak, mennyi az akkuhasználata?

Ha van olyan, ami nem kellene, hogy fusson azt esetleg ki lehet kapcsolni valahol?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#14515) yusukee


yusukee
aktív tag

Az miért van, hogy ha adb-n akarom elérni az eszközt, akkor azt írja, hogy offline? USB hibakeresés engedélyezve, PC engedélyezve a telón. Zárt BL, eredeti rom.

[ Szerkesztve ]

(#14516) Janusz001


Janusz001
őstag

Csatlakozom én is a táborhoz. Előző redmi note 4 leesett és a kijelzőn lévő üveg pókhálósra tört, ezt mindenképpen ki fogom cserélni, mert amúgy teljesen működőképes.
Viszont nem találom az A1 ben a volte opciót, Telekom szolgáltató.

(#14517) feketedini válasza Janusz001 (#14516) üzenetére


feketedini
tag

Volte egy pár hete nekem sem működik Telekomnál másik telefonban sem, aminél előtte működött, szerintem lehet, hogy a szolgáltatónál van gond, mert amikor eltűnt, akkor kb egy órát telefonálni sem tudtam. Azóta nem voltén megy ki a hívás, automatikusan kikapcsolódott, arra tippelek, hogy a telekom kapcsolta ki.

Bocsánat, ha hülye kérdés: Samsung EP-TA20EBEC (gyorstöltésre is alkalmas) töltőfejjel kompatibilis a telefon? Ha ezzel töltöm a telefont akkor nem lesz semmi baja, ugye?

(#14518) darvinya válasza Aurig@ (#14514) üzenetére


darvinya
titán

Alkalmazás adataiban tudod leggyorsabban megnézni Akkuhasználatot, és kényszer leállítani.

(#14517) feketedini

Minden 5V-os töltő kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14519) st3v3np3t3r válasza feketedini (#14517) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem sem megy, bár kezdetektől fogva, elvileg aktív a volte szolgáltatás

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14520) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kamera, fényképezés!

Mostanában nagyon nagy divat lett, relatív, korrekt árú telefonoktól, iszonyat minőségű képeket elvárni. A probléma és a kérdés részemről az, hogy, azok, akik ilyeneket elvárnak, hova és kiknek publikálják a képeiket?!?

Tényleg érdekelne, hogy a fikázós korosztálynak van-e gyereke, vagy még a mindig a kocsmában ülök, fiatal arcok közé tartozik? Nem mintha zavarna de akinek van gyereke, az tudja, hogy kevés jó képet lehet csinálni telefonnal, még teljes napfényben ISO50-el is ha csak minimál mozgás is van. A kocsmában ülő haverok, meg pár másodpercre megtudnak merevedni, amíg félrészegen arcon vakuzod őket. Szerintem.

Az életben, ez kicsit egyszerűbb és azokra a pillanatokra, amik tényleg életszerűek és egyszer képeket is nyomtatsz belőle a szülőknek, nagyszülőknek, arra ez a telefon és sokkal olcsóbb társai is bőven elegek!

Két példát mutatnék az egyik egy alap, semmi kép, ami arra kell, hogy fontos helyeken, fotóra kinyomtatva, érdemi részt mutasson be (tehát nem a havernak az instára), a második kép, tényleg kevés fényben, automatán kattintott kép, nagyiknak lesz kinyomtatva:

PAD
KISLÁNY KÉPE NAGYINAK

Az első kép 2, értsd KETTŐ megapixeles!!!

Akiknek ez nem elég, azok ne vegyenek ilyen árban telefont, semmilyet!!! Komolyan! :N

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14521) drdr válasza TaylorPro (#14503) üzenetére


drdr
senior tag

Bocs a kérdésért, melyik ez a rádiós kernel? (Kerestem visszább is de nem találtam, másodszor kérdezem, nem jött válasz... nagy titok övezi.) Honnét tölthető le?

[ Szerkesztve ]

(#14522) Ogard


Ogard
tag

Korábban írtam a fülhallgató/fejhallgató sistergésről. Beszereztem egy xiaomi MI Pro HD fülest, jelentem halkan de folyamatosan és idegesítően sistereg ez is (a telefon felkínálta fülhallgató profilt aktiválva is) nem olyan hangosan mint a sennheiser ie80 de azért bizony észrevehetően.

(A füles amúgy szépen szól, rockboxolt sanasamon természetesen nem is sistereg, de azért kb harmadannyira részletes a hangképe mint a sennheisernek - az árát viszont mindenképpen megéri.)

[ Szerkesztve ]

(#14523) darvinya válasza F.B.I. (#14520) üzenetére


darvinya
titán

Anno fiatal szülőként én is fényképeztem, mint a hülyegyerek, azóta már beláttam, hogy azokat senki sem fogja látni.
Miért mondom ezt?
1. Idősen már magunk sem fogjuk látni
2. Nagyszülök szintúgy sem látják rendesen
3. Gyerek felnőve sem fogjanézni napi fényképeit gyerekkoráról, mert lesz más dolgai
4. Gyereknek gyerekei meg másként értékelik apu gyerek képeit, vagy egyáltalán nem érdekli

Tehát marad világba kiabálni, ahol vagy megnézik, vagy nem.
Vagy gyerekem perel be, mert megsértettem rá vonatkozó adat kiadási törvényt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14524) hgabor19 válasza evooo (#14508) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Szia,
Kicsit visszaolvasol pár hsz-t és megtalálod.
Itt és itt írtam róla :)

(#14525) Zsoleszhun válasza feketedini (#14517) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nálam működik a VoLTE, de AEX-en vagyok.

¯\_(ツ)_/¯

(#14526) bepken válasza darvinya (#14523) üzenetére


bepken
veterán

nálunk a családban rendszeresen előkerülnek digitalizált, gyerekkori fényképek :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#14527) st3v3np3t3r válasza Zsoleszhun (#14525) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

lehet valami gyári rendszer bug...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14528) darvinya


darvinya
titán

Gyári Oreo -ban tiltva van VoLTE.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14529) Aurig@ válasza darvinya (#14528) üzenetére


Aurig@
őstag

Lehet engedélyezni valahol?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#14530) darvinya válasza Aurig@ (#14529) üzenetére


darvinya
titán

Próbáltam, de nem.sikerült.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14531) rzoli válasza drdr (#14521) üzenetére


rzoli
senior tag

Ez elvileg pont ezt tudja: XDA - [KERNEL-MOD][tissot] Enable FM radio on Stock Rom V9.5.9.0.ODHMIFA

Hogy erre gondolt e vagy másikra nem tudom, de az XDA fórumait érdemes böngészni :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#14532) janes1976


janes1976
őstag

Infó A2

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#14533) szabi__memo válasza janes1976 (#14532) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azóta kép és videó is van

(#14534) P3000 válasza Viktor0610 (#14507) üzenetére


P3000
újonc

Igen, tényleg. Akkor még bőven van idő, szóval meghúzom a ravaszt az A1-re.

(#14535) Strangers válasza Ogard (#14522) üzenetére


Strangers
tag

Semmilyen fülhallgatóval sem sistereghetne, a leggagyibbal sem, az ohmikus érték változása nyilván befolyásolja de ez hiba. Érdekes az aréna tesztbe nem írnak erről pedig használták a fülest is, igaz ott a fotózás képességet sem tartják annyira problémásnak,pl a drágább HW P smart fotó része rosszabbnak tűnik, legalábbis a tesztelők szerint.

(#14536) DroiDMester válasza Strangers (#14535) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

NEM MINDEGYIK A1 sistereg, az enyém és sok másé itt a fórumon HIBÁTLAN 16.OHMOS fülessel is tökéletes 0 alapzaj/sistergés valószínű az ott járt példány is ilyen volt!

(#14537) TaylorPro válasza rzoli (#14531) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez az, már linkeltem is.

Fülhallgató: Nálam nem sistereg. Pro HD fülessel használom. A hangprofilokat sose használom, max EQ.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#14538) 8nemesis8 válasza janes1976 (#14532) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintetek mi a reális a hazai vagy itthon közeli források mikor jutnak majd készlethez?

(#14539) darvinya válasza Ogard (#14522) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan eredetit vettél?
Nem eredeti biztosan sistereg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14540) Strangers válasza darvinya (#14539) üzenetére


Strangers
tag

Mert van ebből nem eredeti is? Ezt most olvasom először! De ha tényleg van, az miből derül ki?

(#14541) Istju válasza Strangers (#14540) üzenetére


Istju
senior tag

Itt ellenőrizd.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14542) Jabby válasza Istju (#14541) üzenetére


Jabby
őstag

Én nem találom a dobozán a hitelesítési matricát.

(#14543) Strangers válasza Jabby (#14542) üzenetére


Strangers
tag

*#06# a tárcsázóba és megkapod az IMEI számot

(#14544) Istju válasza Jabby (#14542) üzenetére


Istju
senior tag

Tárcsázóba üsd be: *#06# ekkor kiírja a kettő imei számod. Az elsőt ellenőrizd. Csinálj képernyő képet, és tedd közzé itt okulásul.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#14545) drdr válasza Istju (#14541) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem IMEI-vel működik a Product Authentication és sistereg is.

(#14546) drdr válasza rzoli (#14531) üzenetére


drdr
senior tag

Köszi. Én is ezt találtam, majd megnézem (valamikor)...

(#14547) darvinya válasza Strangers (#14540) üzenetére


darvinya
titán

Fülesekből, hogyne lenne nem eredeti.

(#14548) drdr

No comment, mert már 1000x le lett írva miért.
Ráadásul áprilisi fw-ben ezt is visszább vették.

Amúgy nem eredeti egy rakás k… ahogy szól, de akinek az is jó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14548) drdr válasza darvinya (#14547) üzenetére


drdr
senior tag

Más telefonnal nem sisteger a nem eredeti sem.... tökmindegy milyen -ahogy fentebb írták is- egyikkel sem kellene sisteregni-e. (Próbáltam én is nagy fejhallgatóval, azzal nem volt zaj....)

(#14549) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ez szerint az enyém is fake: [link]

Pedig nem szól rosszul, be kell szereznem mos már egy eredetit.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#14550) drdr válasza darvinya (#14547) üzenetére


drdr
senior tag

Ráadásul áprilisi fw-ben ezt is visszább vették.

A biztonsági update-ben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.