Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) hcl válasza nyisziati (#349) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Többen is írtak már hasonlót eddig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#352) CPT.Pirk válasza vadkörte (#348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem mondtam, hogy jó. ;) Csak mint alacsony erőforrás igényű rendszer, úgy gondoltam rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#353) vadkörte válasza CPT.Pirk (#352) üzenetére


vadkörte
addikt

Én ezt értem. Erre írtam, hogy egy abakuszon is elfut, viszont változatlanul nem fogom, hogy - leszámítva az extrém alacsony erőforrásigényét - miért ajánlható?
Nem kekeckedni akarok, csupán kiváncsi vagyok. Mi lehet az a hw, amire már tényleg csak ilyen szintű oprerációs rendszert érdemes telepíteni, hogy ne vágja fel az ereit a felhasználható?
Az öreg dual core AMD laptopom a 2GB RAM-mal ha nem is fickósan, de teljesen használható módon működik a XFCE felületű linux-szal (az LXDE VB-ban jól működik, a laposon hááát. nem mondhatnám, az egész ablakkezelő szétesett, nincsenek ikonok) és hát az is már 9 éves és nem épp egy erőművész.

Üdv. V. Körte

(#354) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Átfutottam a cikket, de nem igazán lettem okosabb a gépet illetően.
Miért kellene ezt választani 60-80 ezerért, amikor nagyjából 10-20 ezret kell csak hozzá dobni, és vehet az ember normális 2-4 magos cerkával szerelt gépet, amiben van 4GB ram, meg 500GB HDD? De találtam olyat is, amiben 128-as SSD pihen.

A Linux részét nem vitatom. Én is azzal használom a 200 ezres HP notit is, mert érezhetően fürgébb, mint a Win.
Viszont a gép célközönségét nem tudom beazonosítani.
Oké, van olyan, aki nem siet, ráér megkávézni, amíg betölt egy weboldal, de a sokkal jobb alternatíva sem drágább kb. semmivel...

(#355) kenwood válasza <Lacy85> (#354) üzenetére


kenwood
veterán

azok a gepek nehezek,es max 1-2 orat birnak teleprol
teljesen mas kategoriat kepviselnek.

egy 200ks hp noti ssdvel hogy tud gyorsabb lenni linux alatt?
azon win alatt is minden instant megtortenik.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#356) Dexar007 válasza <Lacy85> (#354) üzenetére


Dexar007
veterán

Jo,a tesztben szereplo gep tenyleg kuka..
De itt van pl ez: [link]

4 magvas proci,full hd ips kjelzo. Ilyet hol veszel nalunk?

Rakerestem notebook.hu-n. Elso gep ami mar jobb is ennel valamivel : [link] De ez is majdnem dupla annyiba kerül. Zarojel: ha van kuponod gearbesthez,akkor tobb mint dupla. ;]

Give me your cum,bull!

(#357) Hieronymus válasza <Lacy85> (#354) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mérete tér el a (sub)notebook kategóriától.
Notebooknak kicsi, táblagépnek nagy. Ha valaki pont ezt a méretet favorizálja, akkor valóban kiváló választás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#358) <Lacy85> válasza kenwood (#355) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"egy 200ks hp noti ssdvel hogy tud gyorsabb lenni linux alatt?"

Úgy, hogy HDD van benne. :D

"azok a gepek nehezek,es max 1-2 orat birnak teleprol"

Így esetleg okés. nagyon rég volt már ennyire olcsó laptop nálam (10+ éve), és azt hittem, hogy az újabb technológiákkal összehoztak azért némi plusz üzemidőt a belépő kategóriában. Tévedtem. :D

(#356) Dexar007:

Igazad van, ezek a JUMPER, Chuwi, Teclast és társai nagyon bizalomgerjesztő nevek. :D
Tuti ezeket venném pl. egy VivoBook helyett...
Ha értelmes gyártót nézel, akkor meg kb. ott is vagy árban, mint amit fent írtam.

(#357) Hieronymus:

Nem a mérettel van baj, hanem a felszereltséggel. Lehet kapni ekkora méretben olyat is, amit nem szenvedés használni.

[ Szerkesztve ]

(#359) Dexar007 válasza <Lacy85> (#358) üzenetére


Dexar007
veterán

Manapsag mar teljesen mindegy melyiket veszed. Az elitbuk is elromlik..es igyisugyis mindegyik kinaban osszerakott fos. ;]
Akkor mar legalabb olcso legyen..es egy teclast,chuwi akcijosan neha kijon 40 ezerbol is vadiujan. Ennyit a 14"os full hd ips monitor is meger. :DDD

Give me your cum,bull!

(#360) Dave™ válasza kenwood (#355) üzenetére


Dave™
nagyúr

azon win alatt is minden instant megtortenik

Ja, például a frissítések telepítése, ne kapcsolja ki a számítógépét...

(#361) CPT.Pirk válasza vadkörte (#353) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy időben nagyszüleim 384MB ramos gépen neteztek, mikor még Gnome2-es volt az Ubuntu és egész faszán ment. Később persze upgradeltem... Viszont egy elég gyönge gépe volt az egyik szomszédomnak, azon sokáig Crunchbag Linux ment, ami boot után fogyasztott mindössze 70..90MB ramot.

Valamelyik nagyon minimalista felület volt rajta, de minden lényegest ki tudtam drótozni az egér jobb gombos menüjére, így faján lehetett használni. Persze ma már ez a gép is le lett cserélve normálisra, azóta Debian fut rajta LXDE-vel. Így még mindig elég szerény igényei vannak, de kicsit többet nyújt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#362) <Lacy85> válasza Dexar007 (#359) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Manapsag mar teljesen mindegy melyiket veszed. Az elitbuk is elromlik(I)"(/I)

Persze, csak nem mindegy, hogyan tudod gariztatni. Chuwi-éknál van egy olyan sejtésem, hogy sehogy.

"es igyisugyis mindegyik kinaban osszerakott fos."

Ez még mindig nem kopott ki a köztudatból? Nem mindegy, hogy kínai, vagy csak kínában gyártják le...

"akcijosan neha kijon 40 ezerbol is vadiujan. Ennyit a 14"os full hd ips monitor is meger."

Nem igazán. Ennyiért már 24-es FHD IPS-t kapsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#363) kovbandi82 válasza <Lacy85> (#362) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ha másik topicban nem is de itt teljesen egyetértek Veled. Manapság mindent kínában raknak össze, de attól nem kínai. Más a minőségbiztosítás, és magas a minőségi szórás. Egy GB-s vagy Bangoodos gariztatás meg sokszor problémás lehet.

(#364) Dexar007 válasza <Lacy85> (#362) üzenetére


Dexar007
veterán

Persze, csak nem mindegy, hogyan tudod gariztatni. Chuwi-éknál van egy olyan sejtésem, hogy sehogy."

Nem is kell, szetszeded magadnak,es aliexpressrol rendelsz hozza alkatreszt,mar ha egyaltalan megeri javitani. Egyebkent nagyon egyszeru a felepitese: [link]

Ez még mindig nem kopott ki a köztudatból? Nem mindegy, hogy kínai, vagy csak kínában gyártják le..."

De. Csalnak a kinaiak mikor masnak a szemetet kell legyartani..direkt elrontjak.Lasd note robbanos akuja. ;]
Amikor sajat termeket gyartanak arra legalabb odafigyelnek (xiaomi,huawei). Persze akad jopar hulladekgyarto is,de azokrol villamgyorsan kiderul,hogy nem erdemes foglalkozni.

24" nagy lenne laptopnak. :P

Give me your cum,bull!

(#365) <Lacy85> válasza kovbandi82 (#363) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát igen. Az olcsó sokszor csak addig olcsóbb, amíg meg nem hal benne valami.
Én inkább veszem a kicsivel drágábbat, mert ha gebasz van, akkor van hivatalos szerviz / gari.
De ettől függetlenül mindenkinek szíve joga, mit vesz.
Én nem szeretek lottózni. :N

(#364) Dexar007:

Rendben, igazad van. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#366) Dexar007 válasza <Lacy85> (#365) üzenetére


Dexar007
veterán

Kösz. ;]

Give me your cum,bull!

(#367) Raymond válasza CPT.Pirk (#361) üzenetére


Raymond
félisten

A 10.04-es Ubuntu sokaig az egyik kedvencem volt. Na meg a legendas Crunchbang :) Az volt az igazi, csak wm volt rajta es a Bunsenlabs-on is csak az van (Openbox) ami a Crunchbang-bol lett miutan az eredeti fejlesztese leallt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#368) kenwood válasza Dave™ (#360) üzenetére


kenwood
veterán

rengeteg erv van a linux mellett. az, hogy win 10-re olyan frissites jon le evente 1 vagy 2, aminel izombol ujraindit,el se lehet napolni.
na ez pont nem tartozik kozejuk :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#369) ubyegon2 válasza kenwood (#368) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Milyen fájlrendszeren lubickol az SSD? Milyen fájlrendszert használ a Winx és milyeneket a Linux? - ha már az SSD-n futtatást hoztad fel példának. ;)

[ Szerkesztve ]

(#370) Hieronymus válasza <Lacy85> (#358) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Abban egyetértünk, hogy ennek a notebooknak a felszereltsége nem optimális. Finoman fogalmazva.
A kétéves táblagépem izmosabb processzorban, felbontásban színhűségben, kezelhetőségben és kiépítettségben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#371) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hosszú távon sztem a Linux-ba érdemes energiát feccölni.
A Windows egyre lassul, nehézkesebb lesz, egyre jobban ki akarják zárni vagy nagyon megnehezíteni a felhasználók dolgát a jogosultságokkal, engedélyekkel. (mondjuk ez Linuxon sem egyszerű, de ott átgondoltan működik).
Kezelésben ugyanez, Startmenü témában is nagyon nehéz volt megváltoztatni az MS agresszív terjeszkedési politikáját és ez is kérdés mennyire lesz tartós.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#372) Raymond


Raymond
félisten

Arra jo volt a topic hogy rendeltem egy Dell latitude E7240-et 200EUR-ert :) i5- 4310U, 4GB RAM, 128GB SSD, 1.34kg, sajnos csak az 1366x768 display van benne, de 200-ert elmegy. Van meg itthon egy 4GB RAM modul, az meg belemegy.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#373) Gabbbb válasza zoltanz (#371) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nagyjából egyetértek veled. Viszont a legfelhasználóbarátabbnak tartott Ubuntu Linux alatt is sok olyan probléma előjön, ami terminál woodoo-t igényel. Nem érzem olyannak, amit egy tech analfabétának szupport nélkül oda lehetne adni. Debian alapú disztrókon kívül, már egy Chrome feltelepítése is probléma lehet egy gyárilag előtelepített Linuxnál. Olyan disztrót még nem láttam, amit terminál használata nélkül be tudtam volna lakni tisztán médiafogyasztási/web felhasználásra.

Másik gond, hogy Windowsra a driverek sokkal jobban meg vannak írva, ebből kifolyólag egy friss Win telepítés akár 20-30% extra akkumátor időt is jelenthet felhasználástól függően.

(#374) hcl válasza <Lacy85> (#365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Én inkább veszem a kicsivel drágábbat, mert ha gebasz van, akkor van hivatalos szerviz / gari."
Vehetsz garis, számlás használt lapost is. Ugyanakkor, a hivatalos szerviz is sok márkánál kuka.
Illetve, az új ókonzumer géped, ha pár év múlva behal, vagy lesz hozzá alkatrész, vagy nem.Üzletihez lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#375) zoltanz válasza Gabbbb (#373) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez mindenkinek a saját ingerküszöbére van bízva mikor vált, vagy nem vált.
Sztem egy-két játékot töréséhez több tudomány kell, mint egy Linux telepítéshez, ezzel még is tömegek boldogulnak. :DDD
Linux telepítéskor nem kell lemondani a Winről sem, létezik dualboot, ismerkedni lehet vele virtuális gépként is Windows alól, Live módban telepítés nélkül is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#376) ubyegon2 válasza Gabbbb (#373) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olyan disztrót még nem láttam, amit terminál használata nélkül be tudtam volna lakni tisztán médiafogyasztási/web felhasználásra.

Az, hogy nem láttál még ilyet.... :D

Ez például nem Ubuntu alapú: Linux a mindennapokban: Manjaro KDE, amúgy is érdemes elolvasni ezt a remek bemutatót! :R

Gyakorlatilag az összes mai desktop Linux telepített állapotában alkalmas teljeskörű médiafogyasztási/web felhasználásra.

(#377) Dave™ válasza kenwood (#368) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én csak VM-ben használom, de feleségem élesben, és sokkal többször látom ezt, mint évi egyszer. Tudnék mondani sok másik példát is, de ez az egyik kedvencem, és a Microsoft is büszke rá :D

ubyegon2: már nem aktuális, a Manjaro Gnome sokkal jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#378) ubyegon2 válasza Dave™ (#377) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom, de arról még nem tudtam linket berakni. ☺️
Az okot múltkor megbeszéltük. (lassan csinálhatsz is valami spéci bölcsis Linuxos gépet a gyerkőcnek) 🤡

(#379) CPT.Pirk válasza Gabbbb (#373) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Chrome telepítése, (ha nem lenne jó a Chromeium ami elérhető a csomagtelepítőből) pont úgy megy, mint Windows alatt. Letölt, két katt és a gdebi felrakja a .deb fájlt. Abszolút nem igényli terminál nyitást. Ez után ráadásul magától frissül a rendszerrel együtt, mert beállítja a saját sw csatornáját. - Ubuntu / Mint alatt.

Ennél már nem lehet egyszerűbben. Firefox meg ugye általában alapból is ott van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#380) Gabbbb válasza zoltanz (#375) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nekem ezek nem okoznak gondot. A telepítés pedig senkinek sem, félreértesz nem erre gondoltam, hanem arra, hogy már egészen alap dolgokat sem lehet terminál nélkül megoldani. Pl. ha laptopot akkuról szeretnél használni és Powertop autotune-t automatikusan el szeretnéd indítani minden indításnál, elég alap dolog ez is, vagy Samba Windows-al való kommunikációja. Kubuntu csomagmenedzsere is mostanában állandóan lehal, azt is egy terminál paranccsal lehet feléleszteni.

Lentebb fórumtárs Mandjaro KDE-t említette. Chrome telepítését ott is terminálból a legegyszerűbb megoldani, annyira nem is triviális, mert Yaourt-ot is neked kell felrakni. (Lehet más megoldás is van, de terminál nélkül nem nagyon megy) Legfrissebb Mandaro KDE alatt VLC-t működésre bírni sem piskóta, pont a héten szenvedtem vele egy gépen, ha terminál nélkül rakod fel az Octopi csomagkezelővel, akkor el sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#381) Gabbbb válasza CPT.Pirk (#379) üzenetére


Gabbbb
senior tag

"Debian alapú disztrókon kívül" Ezt írtam, Debian a kivétel. (ubuntu is debian)

Vanilla Chormium felrakásának nincs sok értelme(vaapi támogatáson kívül), mert Chrome könyvjelző sync a lényeg a legtöbb felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#382) Apollyon válasza Gabbbb (#381) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Chromium sokszor gyorsabb mint a firefox, bár utóbbi is összeszedte már magát.
Egyébként akinek nem kell a chrome-os sync, annak ajálott az ungoogled-chromium ami egyébként cross-platform.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#383) Dave™ válasza Gabbbb (#380) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amikor még én használtam a yaourt is alapból fent volt, meg a VLC-vel sem volt semmi. De tény, hogy Manjaro KDE alatt több a bug, mint M. Gnome alatt. Az alap (legkiforrottabb) meg az XFCE, az volt a hivatalos sokáig. Octopi alól nem tudtad feltenni a yaourtot? A Chrome mihez kell? Chromium alatt is megy a Sync, nem? Átlag felhasználónak amúgy szerintem nem kell az AUR (és így a yaourt sem), úgysem fogják érteni miért van kétféle metódus, miért kell mindent leokézni stb. Gnome alatt ez mondjuk sokkal jobban van megoldva: nem kell külön telepíteni semmit, csak engedélyezni az AUR-t (rögtön fel is hívja a figyelmet a biztonsági kockázatra), aztán mehet minden ugyanúgy, mint Octopiban (csak ez Pamac), viszont ez tudja egyszerre használni a belső tárolókat meg az AUR-t meg nem kérdezget folyamatosan, alapból enged mindent - sokkal olajozottabb. Azért hiányzik pár dolog a KDE-ből, de sok más meg nem.

(#384) CPT.Pirk válasza Gabbbb (#381) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, átsiklottam felette. Viszont a Chrome-ból .rpm csomagokat is kínálnak, a kettő együtt meg már igen sok disztrót lefed, gy.k. mindent, amivel az egyszeri user találkozik. Az egyéb disztrókra meg át lehet konvertálni ezeketet a csomagokat, de aki nem akar terminálozni, az úgy se azokat a disztrókat fogja felrakni.

Szóval a problémát továbbra sem látom. Felmegy, letölti, települ. N+1 dolgot kell kézzel telepíteni Windows alatt is, ez semmivel sem bonyolultabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#385) Gabbbb válasza CPT.Pirk (#384) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Windows alatt letöltöd, futtatsz egy setup.exe-t "next. ... finish" és kész, cmd, vagy powershell átlagfelhasználónak sosem kell.

Lehet az én tudásommal van a baj, de .rpm csomagot is csak terminálból tudok telepíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#386) Bici válasza Gabbbb (#385) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem tök egyszerű: ha valakinek nagyon nem fexik a terminálosdi, még kis mértékben sem, akkor neki nem való a linux.

Egyébként windows-ban hol tudom gui-ról elvégezni ezt a műveletet:: powercfg.exe /hibernate off?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#387) CPT.Pirk válasza Gabbbb (#385) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most rákerestem (mert régen volt utoljára rpm-es disztróm), a fedora doksijai szerint a Nautilus fájlkezelőből dupla klikkre elindul az rpm telepítésre. Írja még, hogy több grafikus megoldás is van erre, nem csak terminálos. https://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora_Draft_Documentation/0.1/html/RPM_Guide/ch07s02.html

A powershell meg létfontosságú, nélküle nem tudod eltávolítani a Candy Crush Saga-t és társait W10 alatt. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#388) Pete55555 válasza Syl (#85) üzenetére


Pete55555
addikt

Bírom a stílust, meg a szarkazmust is, de! :D

Akkor arra válaszolj, hogy:
Iskolázott vagyok, (diplomás mérnök)
Tán butább sem vagyok mint az átlag (sőt)
Munkám sem szar...
... és meg is engedhetném magamnak.

Mégsincs Macbook Pro-m.

Na, most mivan? :D

:P :R

(Amúgy régen nagyon vonzottak a MAC-ek, de egyszerűen egy ideje nem érzem azt, hogy valami pluszt nyújtanának, vagy legalább is annyit, amennyivel többe kerülnek. Talán mióta Jobs nincs...azóta le is van sz*rva a laptop/desktop vonal)

*** Előre szólok, kérlek ne vegyétek általánosításnak a "hülye" szót a lenti kis írásomban. Elfogadom, hogy vannak olyan élethelyzetek, szituációk, felhasználási módok, ahova egy ilyen olcsó gép pont megfelelő, és akár ésszerű választás is lehet. De úgy gondolom, hogy az esetek többségében sajnos nem erről van szó - köszönöm.***

(#81) söncö
Ne is haragudj, de laza 3 éve notikat árulok kisebb-nagyobb idelyű osztálycserékkel egy megnem nevezett boltban aminek a reklámai az agyadra mennek.

Gratulálok.

Meglepődnél mégegyeszer kiemelve "meglepődnél" rajta hányan vesznek ilyen kis gépet akár a most divatban álló EndlessOS linuxal előtelepítetten.

Nem, nem lepődnék meg, tudom, hogy sok a hülye.

Aki informatikában jártas az persze bizniszt vesz használtba jó pénzért és élvezkedve nézi a teljesítmény panelt ,hogy jee micsoda csilivili gigahertzek (mondom úgy hogy biznisz asztalim van)

Persze, mert nem hülye, és nem akar magával kib*szni.

De aki nem ezekkel szarakodik napi szinten azt pont nem érdekli hogy milyen hp meg thinkpad meg xps.
Neki egy új gép kell ami kielégíti a használati feltételeket. Ezek az emberek nem mennek használt vackot venni, nem kísérleteznek mikor döglik meg a gép. Onnan veszik ahol nincs gond ha baj van.
Sokan nem láttok a falakon túl. Igen mindenkinek meg van a konfort zónája. Itt a lényeg nem' mindenki ugyanolyan.

Meg is veszi a szart, és viszi egy pár sorral fentebb leírt hozzáértőhöz, hogy "gyorsítsa már fel" a kis szutykát, mert nem tölt be a fészbukk.
Nincs gond, ha baj van? Persze, van garancia. Küldd el, 1-2 hónap múlva visszakapod ugyanazt a fost, de legalábbmár működni is fog. Tiszta haszon.
Persze, hogy nem mindenki ugyanolyan. Van akinek az új kell, mer' az új. Annak nem lehet bemagyarázni, hogy a használtüzleti 60-ért fél év garival jobb üzlet, mint az új 60-ért, 1 év garival.
Aki nem akar használtat, annak megmondom, hogy új gépet 150k+felett érdemes venni. Aztán vagy néz rám mint a birka, vagy elfogadja, esetleg kérdez, érdeklődik tovább.
Ha meg megveszi a 60k-s gépet, és hozza, hogy kéne ez, meg az, akkor elhajtom a f*szba. Hülye voltál, szenvedj.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#389) Rimuru válasza Pete55555 (#388) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszeru: meg nincs. :P

Vigyázat, csalok!

(#390) Pete55555 válasza Rimuru (#389) üzenetére


Pete55555
addikt

:DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#391) Frawly válasza _Atesz (#280) üzenetére


Frawly
veterán

Az első felével nem értek egyet. Akinek csak 80-100k-ja van, és laptopot akar, mindenképp a használttal jár jobban. És itt most használtan nem azt értjük, hogy szarrá kopott 10 éves gép Pista bácsitól véve, hanem felújított/refurb üzleti laptop ezzel foglalkozó boltból, 5-6 éves, jó állapotban, értelmes Core i5-i7 proci, 8 GB RAM. Általában ezek a refurb gépen olyan jó állapotban szoktak lenni, hogy leteszik eléd, és egy karc nincs rajta (vagy ha van, akkor is minimális, és akkor ezt az árban is kifejezik), és meg legális Win10 is szokott ezekhez járni (rendes hologramos COA matricával, sorozatszámmal), de persze ezekre is jó Linuxot tenni. Ezeket ilyen cégektől selejtezik le, és ami kopott rajta, azt kicserélik.

Az viszont igaz, hogy a Linux a gyengébb gépeknek szárnyakat ad, nem csak Win7-10-hez képest, de még az XP-hez képest is. Közben meg ha valaki nem CAD, PS, Lightroom, videóvágásra, stb. használja a gépet, nem hardcore gamer, akkor nyújtja mindazokat, amit a Windows.

(#392) Frawly válasza Bici (#386) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, vannak ilyen példák. Windowson is néha kell pl. Registryt szerkeszteni, az sem felhasználóbarátabb semmivel, mint a linuxos terminál. Vagy mikor szutyok hardverhez drivert kell túrni (mert az Update nem talál, és a gyártó honlapján sincs fent), meg mindenféle csökkentett módban felszenvedni.

De a termináltól valóban nem szabad visszariadni. A Linux nincs ingyen, csak itt nem Mátyás király valutákat fizet ki érte az ember, hanem tanulópénzzel fizet, meg kell tanulni telepíteni, beállítani, használni, bele kell tenni némi időt, kell hozzá némi nyitottság, rugalmasság.

(#393) hcl válasza Gabbbb (#380) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Samba GUI
https://www.youtube.com/watch?v=X3aCJnsBjxI

Autostart applications
https://askubuntu.com/questions/48321/how-do-i-start-applications-automatically-on-login

RPM és .deb telepítés, melóhelyi épen a RPM kattintásra felmászik (Redhat), itthon meg Ubuntun a .deb ugyanígy.
Amúgy ja. Letölt egy exe-t, és katt katt katt. Egy új Win telepítésnél ezt sokszor.
Terminálból meg sudo apt-get -y install és felsorolod a programneveket, nem kell külön leszedni, kikeresni, nyomogatni a yes-t. Tök rossz.

Csomagkezelő azért magától ritkán hal le. ÉS azért komolyan, ahhoz egy ctrl-c, ctrl-shift-v a megoldás. Ha nem tudja valaki bemásolni a terminálba, az winfos gui.n sem tud általában semmit megoldani...

"cmd, vagy powershell átlagfelhasználónak sosem kell."
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Tapasztalat, hogy de (pl. a kínai csoda hardverhez nincs aláírt driver - hogyan engedélyezed az aláíratlan driverek telepítését?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#394) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Új win telepítésnél elindítod az edge böngészőt, ninite.com, beikszeled mi kell, letöltöd a telepítőt, futtatod, ennyi. A telepítőt kiteszed asztalra, 2 hetente lefuttatod, akkor a frissítéseket rakja fel a programokhoz, teljesen automatikusan. Baromi hasznos, ha olyan gépre rakod, amit más használ. (szülő, nagyszülő vagy más, aki nem ért hozzá.)
Driverekhez meg slimdrivers kell. Ott már többet kell kattintani, de 95%-ban működik.
Szóval a windows sem bonyolultabb.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#395) ubyegon2 válasza icemad (#394) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gratula! :R
Külön weboldal kell, hogy megfelelő driverek legyenek meg slimdrivers és 2 hetente le kell futtatni az asztalon lévő ikont! :D Ezzel szemben egy Mint Cinnamon (egy példa) felrakja magának telepítéskor a drivereket és ha olyan gépre rakod, amit más használ, nagymama modjuk, akkor beállítod a Frissítéskezelőben x időre automatikus frissítésre.

Szóval a windows sem bonyolultabb.

De már az is érdekes, hogy már ott tartunk, hogy Windowson sem bunyolultabb, mint desktop Linuxon! Eddig mindig azt olvastam, hogy Linuxon mennyivel bonyolultabb minden. ;]

Nem ismerem a WInx-et, de korán reggel majdnem elsírtam magam, amikor olvastam hogyan oldod meg egyszerűn a dolgokat! :N Tegyük hozzá, hogy ezeket a módszereket is ismerni kell, hogy alkalmazhasd, ezt meg Linuxnál mindig a bonyolultság számlájára írják.

Egyébként meg akinek bejön a Win, mert annyira szuper, használja egészséggel, én totál IT laikusként elvagyok az asztali Linux-szal is. Mint azok is, akiknek a gépére ezt telepítettem az utóbbi 5 évben, bár volt ezekhez a gépekhez is jogtiszta licens, azóta sem igényelték rá a Wint.

[ Szerkesztve ]

(#396) -Skylake- válasza ubyegon2 (#395) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ezzel szemben egy Mint Cinnamon (egy példa) felrakja magának telepítéskor a drivereket"

Mert gondolod a W10 nem ? Az elso W10 DP ota nem telepitettem drivert, soha, semmilyen cfg-re. Pedig par installon tul vagyok mar.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#397) Cyrin válasza icemad (#394) üzenetére


Cyrin
addikt

"Új win telepítésnél elindítod az edge böngészőt..."

Ennyi ijesztő dolgot egy mondatban.... :N

[ Szerkesztve ]

(#398) Dave™ válasza -Skylake- (#396) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na akkor próbálj meg te is használni egy Samsung nyomtatót, hátha sikerül :D

De pl. a legtöbb DAC-hoz (külső hangkártya) is kell driver, míg Linux alatt nem.

(#399) Apollyon válasza -Skylake- (#396) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amikor pár éve vettem egy desktop gépet, akkor ez nem így volt.
Intel skylake volt a platform, akkor már 1 éves volt az architektúra, a winx is. Az alaplap sem egy felső kategóriás exotic cucc, hanem standard. A winx viszont köpni nyelni nem tudott a chipsetre, cd-ről kellett volna felraknom még a lan drivert is. Ja köszi, csak épp nincs már optikai lemez meghajtó a gépben, szal ez off, net meg ugye nincs driver hiányában ;]

Szal rakhattam fel külső eszközről, usb-n át...
Ezzel szemben érdekes, hogy a debian flawless felment, pedig az még régebbi csomagokkal is dolgozik. Ott mégis minden elsőre működőképes volt.

Szal azért a winx sem éppen mindenható ha driverekről van szó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#400) icemad válasza ubyegon2 (#395) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mint cinnamon szart se tud kezdeni a driverekkel. Pont azt próbáltam laptopon. (HP g6 2240sh) Ethernet, Bluetooth meg sem nyikkant. Hang vagy volt, vagy nem. Nvidia kártyát nem ismerte fel. A weboldal meg a programokhoz kell, nem a driverekhez. De biztos korán van még...
Meg sajnos sok Linux cikknél előjön az, hogy mennyire egyszerű a Linux. Én 3 havonta kipróbálok egy Linuxot egy régi asztali gépen, de mindig van valami, amit saját kútfőből nem tudok megoldani...
Most hétvégén megint teszek egy próbát. Melyik disztribúciót ajánlod? Core 2 quad proci, 4 giga ram, meg valamilyen régi 512 MB-s videokártya van benne. Csak 720p videóhoz, meg nethez kell. Nem játszunk PC-n, nem szerkesztek szöveget, nem vágok videót. Csak net és videó, néha skype...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.