Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rimuru válasza ubyegon2 (#800) üzenetére


Rimuru
veterán

Az egy use flag (opcionalisan kapcsolhato feature) forditasnal (telepitesnel), kernel eseten link.

Gentoo eseten, ami a tablazatban zold az a stabil, tehat alapbol azt kapod meg amig nem lepsz at unstable agra (ha annyit mondok hogy half-rolling akkor szerintem mar erteni fogod, a mechanizmus lenyege ugyan az). A tablazat meg lenyegeben azt tartalmazza milyen verziokat tudsz telepiteni a hivatalos csomagkezelo "tarolokbol".

Vigyázat, csalok!

(#802) Dave™ válasza ubyegon2 (#800) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem:

(#803) ubyegon2 válasza Rimuru (#801) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& Dave™

Értem, köszi nektek az infókat! ;)

ha annyit mondok hogy half-rolling akkor szerintem mar erteni fogod, a mechanizmus lenyege ugyan az

Ezt is értem, amúgy sejtitek, hogy én sem a Debian stable ágán láttam a 4.19-es RC-t.

Annyira egyszerűnek tűnik a link alapján a dolog, hogy nem is értem, miért nem keztem még Gentoozni! :P
(amúgy nincs különösebb szükségem új kernelekre, az én eszközeimben az a jó, hogy korukból adódóan mindenevők - kivéve persze a W-vel kezdődő valamiket)

[ Szerkesztve ]

(#804) Rimuru válasza ubyegon2 (#803) üzenetére


Rimuru
veterán

Kitalalod hogy en melyiket hasznalom a korabbi tablazatbol? ;]

Vigyázat, csalok!

(#805) ubyegon2 válasza Rimuru (#804) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A BFQ-sat! 😁
Amúgy meg a legrégebbit. (a táblázatból legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#806) Rimuru válasza ubyegon2 (#805) üzenetére


Rimuru
veterán

Telitalalat meg ugy is hogy a kerdes becsapos volt, mert nem abbol a tablazatbol kell valasztani. ;]
Amugy ck kernelt hasznalok, abbol a legreggebit, tehat 4.9-es ag (alverziora nem lovunk), es van benne BFQ is. :D (ck-sources)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#807) ubyegon2 válasza Rimuru (#806) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudtam, hogy valami beugratós rész is van, de logikusnak tűnt a kérdés alapján. A BFQ-ra meg régebbi infók alapján esküdni mertem volna! ( mondjuk elég rég beszéltünk róla) 😉

(#808) Frawly válasza Rimuru (#806) üzenetére


Frawly
veterán

Kék luficetnek minek ilyen 1000 éves kernel alternatív schedulerrel? Sajnos így lőn oda a világ dicsősége, Arch - Gentoo - régi kerneles gányolás - Mac vonalon tetszett visszafejlődni.

(#809) Bici válasza Rimuru (#799) üzenetére


Bici
félisten

Haha, egyébként pár ével ezelött Gentoo-ztam egy rövid ideig.
Majd, ha nyugdíjas leszek, akkor lehet, hogy az lesz a kiválasztott.
Nagyon érdekes próbálkozás volt, de nem volt időm készre csiszolni, mert akkoriban tértem át munka terén is linuxra. Inkább azzal foglalkozgam Fedora és debian disztrókon.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#810) Rimuru válasza Frawly (#808) üzenetére


Rimuru
veterán

Rovid valasz: lustasag.

Nincs az uj kernelekben semmi olyan feature ami hu de vonzo lenne, igy eleg csak az aktualisat frissitgetni ezert ~nulla a maintenance effort (kb egyedul a meltdown/spectre frissitesnel valtozott a kernel config). scheduler kerdes is egyszeru, ez hozta szamomra a megfelelo (desktop) felhasznaloi elmenyt.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#811) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most pakolom össze az egyik lapost kölcsönadásra egy havernak, akinek behalt a gépe.
Win10 kell rá, persze.
Dél óta drivert vadászok az X1100-as Radeon Express-hez.
A korábban fent levő Lubuntuval pöcc-röff ment.
Köszi MS :Y :C :W

Azt már nem is mondom, hogy a telepítés után átállított nyelv, mintha mi sem történt volna, maradt amilyen volt előtte :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#812) vadkörte válasza hcl (#811) üzenetére


vadkörte
addikt

ATI Radeon Express X1270 van a laptopomban (MSI PR210X) és már ahhoz sincs Win10 driver. A WinVista driver Win7(8/8.1)-hez jó volt, de Win10-hez már nem.
Szóval én maradnék a haverod helyében - pláne ha kölcsön lesz - a Lubuntu-n.

Üdv. V. Körte

(#813) hcl válasza vadkörte (#812) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, neki csakawindóz :D (Mondjuk aktiválva nem lesz, majd elszórakozik az Office-al, ha akar.)
Elvileg most települ Win7 kompatibilitási módban... De éred, amúgy hajlamos az összes régebbi drivert megenni a Pista óta minden, ez meg szívat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#814) Somatom válasza hcl (#811) üzenetére


Somatom
veterán

A Puppy -ban láttam olyan opciót, hogy próbáljon Windows drivert használni. A Win10 -ben nincs olyan opció, hogy használjon Linux drivert?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#815) hunluki válasza Somatom (#814) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerintem az az ndiswrapper és emlékeim szerint csak wifi/hálózati driverekkel működik (üzemeltem is be vele laptopwifit anno pont puppy alatt :D), de fixme ha hülyeséget beszélek.

(#816) Hieronymus válasza hcl (#811) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Köszi MS"

Miért nem a kártya gyártójának köszönöd meg.
A Microsoft önállóan nem készít más gyártók hardvereihez meghajtókat.
Amennyiben kap a gyártótól egyszerűsített változatot és elér egy minimum limitet a felhasználók száma, bekerül a telepítőkészletbe. Ha nem került bele, akkor letölthető a Microsofttól.

Az AMD nem készített Windows 10 kompatibilis drivert, neki kell megköszönnöd.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#817) hcl válasza Somatom (#814) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOLz, nincs. Nem is volt.
Már az a frankó, hogy az Office-ban hajlandóak odf-et kezelni, azaz elismerik, hogy vannak más formátumok a doc-on kívül.

Amúgy végül az egyik CC hajlandó volt felmenni Win7 kompatibilitási módban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#818) Bici válasza Hieronymus (#816) üzenetére


Bici
félisten

Kérdés, hogy tényleg muszáj minden win verziónál annyit változtatni a drivereken, hogy a régi inkompatibilissá válik? Netán megoldható lenne-e a régebbi drivert használni automatikusan.
Gyanítom, hogy csak akarni kéne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#819) hcl válasza Bici (#818) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csomó mindenből szó nélkül megeszi még az XP-set is (WDM-et meg helyből kéne neki - próbáltam WHQL EDM-eset is, nem ette). Csomó mindenhez van MS-féle, ami a gyártótól van átvéve. Ehhez nincs, szívjál.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#820) vadkörte válasza hcl (#819) üzenetére


vadkörte
addikt

A régi ATI termékek - chipset, mobil Radeon IGP-k eléggé sírva nevetősek Win10-zel. Sok régi hw-hez valóban van viszonylag friss driver - pl. a HP1100 LaserJet printeremhez friss MS driver-t találtam - de ezek a régi ATI-s cuccok szivatósak. Régi - Vista/XP - driver 50/50, hogy bejön. Vagy jó, vagy nem...
Érdekes, hogy Linux alatt a kernelben elférnek.

Üdv. V. Körte

(#821) quailstorm válasza vadkörte (#820) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs benne semmi érdekes, open source drivert könnyebb karban tartani, persze nem is tud annyit.
MS azért nyomja, amit tud, pl. régi IntelHD, de a DX10-es Radeonok meg a DX9, az nemigazán. Gyári régi már nem, beépített meg nem jó...

(#822) Hieronymus válasza Bici (#818) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Kérdés, hogy tényleg muszáj minden win verziónál annyit változtatni a drivereken, hogy a régi inkompatibilissá válik? Netán megoldható lenne-e a régebbi drivert használni automatikusan."

Nem minden verziónál.
Az első generáció az XP-vel fejeződött be.
A harmadik, a Windows 10-el kezdődött. De a Windows 10 még használni tudja az XP után készült drivereket.
Ha nem VGA-ról van szó, akkor a még régebbi driverek is ráerőltethetőek - általában - Windowsra.

Azt gondolom, a muzeális értékű eszközök esetében már nincs értelme a legújabb op.rendszerekben megvalósított támogatásnak. Ha a hardver már az XP-t sem tudta tökéletesen kiszolgálni, akkor a Windows 10 többlet tudása sem lesz kihasználható. Korhű géphez, korhű operációs rendszer jár.

A Linuxok kezdik kidobni az x86 támogatást. Gyanítom, logikus érvek támasztják alá a döntést.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#823) hcl válasza vadkörte (#820) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Előbb elhangzott, hogy "a gyártó nem írt hozzá drivert".
Nem, 10-hez nem, de csomó más mindenhez sem írt. Csomó ilyen dologhoz csinál a MS.
És Linuxra is pont ugyanolyan régen írtak ATi-ék drivert, mert ugyanott találod a legacy cuccok között.
Csak a Linux disztrókhoz oda van pakolva, és működik is, meg a nyílt drivereket ugye még mindig fejlesztik.
Ennyike a történet.
Az OS-ek és az IT infrastruktúra nagyjából már közmű, csak nincs szabályozva, hogy hogyan kell működtetni. És most ami nem opensource, az mindenféle kérészéletű cégeken múlik, hogy működik-e.
Nem jó ez így.
Az opensource dolgok sokkal időtállóbbak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#824) CPT.Pirk válasza hcl (#823) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linux alatt nem zajlott le olyan váltás, mint MS oldalon. Ott ugye XP idején WDM driverek voltak, aztán kivált Win7 alatt a WDDM a grafikához, majd abból jöttek újabb verziók, amikkel rákényszerítettek újabb Windows használatára, ha kellett az új DirectX...

Linux alatt meg kb. állandó felületet jelentett a Xorg - Mesa páros és jelent ma is, így totál adja magát, hogy a régebbi cuccok támogatása is megmarad, köszönhetően a Mesa-nak így ezek a dolgok a modernebb Wayland - Mesa páros alatt is mennek, menni fognak.

Hieronymus: az "asztali" disztróknál jellemzően igen, egy részük már dobta az x86-ot. (a speciálisabb disztróknál mint pl. Debian még jó sok évig tuti nem történik meg ez, ha egyáltalán) Win10-től is ezt vártuk, hogy végre meglépik az X86 dobását de sajnos nem tették meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#825) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Tetszett az iras! Epp tonkrement a letoltos/projektort kiszolgalo laptopom. Viszont maradt egy ssd-m es egy regi core 2 duos noteszgep kemeny 1 GB rammal. A forum alapjan a Mint 19 XFCE-t tettem ra fol, es zsenialis sebesseggel teszi a dolgat (es alig fogyaszt aramot). Koszi a tippet!

(#826) DarkByte


DarkByte
addikt

Egyébként low end CPU-k között is vannak jobbak, csak kicsit nézelődni kell.
Szüleimnek épp a napokban raktam össze egy Intel Celeron J4105-ös barebone gépet 8GB RAM-al és egy 120GB-os SSD-vel. Attól tartottam gyenge lesz, de általános internetezős gépnek teljesen rendben van. Egy A10-5800k APU-s gépet váltott ami elhalálozott.
A legtöbb embernek otthonra a laptop sem tudom minek van, mert ugyanúgy össze van szerelve egy asztalra és sosem mozdítja onnan. Mármint de, ezt lehet levenni készen az áruház polcáról és nem kell hozzá szakértelem hogy összerakja az ember. Valószínűleg ez az oka.

(#827) MasterDeeJay válasza vadkörte (#812) üzenetére

32bites Win10-en kellene mennie a vistás drivernek, én az X200M-et is úgy használtam. Annyi hogy nem lesz catalyst control center de a hardveres gyorsításnak mennie kellene és a játékokat is kell vinnie.
Itt érdemes letölteni: [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#828) Frawly válasza Somatom (#814) üzenetére


Frawly
veterán

De van, ilyen opció, csak el van rejtve annyira, hogy senki ne találja meg. Pedig a Win10 titkon támogatja nem csak a linuxos, de a BSD-s, mac-es, és DOS-os drivereket is. Vagy van olyan lehetőség még hogy c64wrapperrel használod a hardvereszközöket Commodore 64-es driverekkel, csak ezt sem szoktál reklámozni, mert az NSA látókörébe kerülsz.

(#829) hcl válasza MasterDeeJay (#827) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a Catalyst is összejött, de mondjuk felesleges :)

@Frawly : OS/360? :D:D:D:D:D:D:D:D

@DarkByte : Azért van, mert divat. Meg mert kicsi.
Amúgy kész asztalit is lehet venni.
Nekem is asztali a lapos, van dokk, monitor, viszont ha megyünk hétvégére anyóshoz, anyámhoz... na, akkor frankó!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#830) cappa72 válasza DarkByte (#826) üzenetére


cappa72
nagyúr

A legtöbb embernek otthonra a laptop sem tudom minek van,
Mer' menő! ;]

Nem ám. Nekem azért van, mert az asztali mellett valahogy oda kell férnem nekem is egy géphez. Az asztalit bütykölik a gyerekek, nekem nem maradt más választásom (telefonok flesselése, recovery-k portolása).
Na meg akkor sem jön rosszul, amikor szülőkhöz megyünk pár száz km-re, és "rendszergazdai" tevékenységet csinálok az ő öreg laptopjukon.

Nem mellesleg jóval halkabb, áthelyezhető (kis lakásban egész praktikus ám ez. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#831) Donki Hóte válasza cappa72 (#830) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Asztali géphez kell egy halom kábel, egy csomó kiegészítő, stb.

Arról nem is beszélve, hogy egy laptop fajlagosan olcsóbb, mint egy asztali gép.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#832) Chaser válasza Donki Hóte (#831) üzenetére


Chaser
titán

Uo. tudasu notebook 2-3x dragabb mint egy desktop, persze desktophoz kell monitor, de lehet kapni 20e ft-ert is, es az is veri a notebookokban levo panelek 90%-at
Garancia teren is jobb egy desktop, kb mindenben, kiveve a terfogataban es abban h nem mobil
A 80e-s bontoszokevenyek hw-et desktopban nem lehet kivitelezni, annyira hitvany, persze sokan ezt nem tudjak, igy egy belepo pc dragabb mint egy belepo notebook, de koroket is ver ra teljesitmenyben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#833) Donki Hóte válasza Chaser (#832) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vezesd már le légy szíves, hogy egy notebookban lévő hardver (alaplap, processzor, videokártyák, memória, touchpad, billentyűzet, monitor, hangszóró, kamera, mikrofon, DVD kombó, memóriakártya olvasó) árának harmadáért hol tudsz venni hasonló hardver elemekből összerakott asztali számítógépet?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#834) DarkByte válasza Donki Hóte (#833) üzenetére


DarkByte
addikt

Anyuméknak egy GIGABYTE Brix mini PC-t raktam össze az emíltett kiegészítőkkel ~80 ezerért. Picinek ez is olyan pici, hogy konkrétan az LTE WiFi router mellett elveszik náluk a polcon, és még egy 2,5"-os HDD-nek lenne benne hely :) Nem próbáltam ki, de szerintem egy CD tok majdnem nagyobb nála. Halk, fogyaszt vagy 10W-ot, lehet rá két 4K kijelzőt is dugni ha nagyon akar az ember, van benne WiFi, Bluetooth, gigabit-es LAN, 4 magos proci, 3 USB 3.0 port, egy Type-C az előlapon. Igazán pozitív meglepetés volt, gondolkodom hogy magamnak is veszek egyet home server gyanánt, vagy Hackintosh-ost összepakolni rá. Ha magam vadászom össze az ITX-es komponensekből is alig jövök ki olcsóbban.
Eredetileg én is notit akartam nekik, de tudom hogy nem használnák, sokkal jobban szeretik a nagy kijelzőt rendes billentyűzettel és egérrel. Notival hosszabb munkához én is igénylem ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#835) Chaser válasza Donki Hóte (#833) üzenetére


Chaser
titán

Barmelyik pc boltban:)
De tessek, keress egy gtx1060-as notebookot 4 magos i5-tel, 15,6" fhd ips kijelzovel, ram mind1, legyen annyi mint az asztaliban - olyan gep nem jatszik amelyiknek elegtelen a hutese es nem lehet kihasznalni a benne levo hw-eket -, kb 2*-es szorzo fog kijonni a notebook aranak asztalihoz kepest, most felment a 8100 ara, de kb az osszes 4 magos notebook i5-ot veri, es minel fentebb megyunk hw-ben, annal nagyobb kulonbseg jon ki
Mikrofon, dvd, kamera egy notebookban apro penz kategoria, alaplap a legdragabb, de legyartani az se draga, ellenben ha te venni akarsz kulon akkor lesel mikor vga nelkulire is 50e+afat mondanak, kijelzo bekerulesi ktsg-e notebookban megint filleres, akkor dragul meg, ha te kulon akarsz venni:) asztalihoz 40e-ert kapsz mar 22-23" fhd ips-t/va-t, notebookba a 15,6" tn hd listara tipustol fugggoen 15-20e ft, gyartasi ktsg-e valahol 3-5e ft kozott lehet - de sztem sokat is mondtam -
Miota a desktop vga arak es intelnel cpu arak felmentek kisebb lett a kulonbseg asztalihoz kepest, bar gyanitom intel cpu-s notebookok ara is felment, miota letezik notebook azonos hw-rel mindig dragabb volt egy asztalihoz kepest, van elonye, van hatranya, utobbibol sokkal tobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#836) Donki Hóte válasza DarkByte (#834) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Anyuméknak egy GIGABYTE Brix mini PC-t raktam össze

Gondoltam, hogy valaki bedobja ezt, de ez nem alternatíva. Ha te rakod össze, akkor hozzá kell adni az árhoz a felhasznált idődet (a beszerzésre és az összerakásra biztosan legalább 10-20 órát ráfordítottál), illetve szintén hozzá kell adni a garanciahiányból adódó árkülönbséget. Ha ezeket rászámoljuk, akkor a te 80 ezer forintos PC-d máris 100-120 eFt-ban van :K

Egy laptopot nem te raksz össze, hanem leveszed a polcról és van rá komplett garancia, nem kell a részegységeket kiszedni és külön javíttatni/garanciáztatni őket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#837) Donki Hóte válasza Chaser (#835) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, nézzük.

Notebook Lenovo GTX1060 videokártyával, Core i7 procival 319 eFt.

Mint írtad, a notebookok árának a feléből, harmadából kapsz asztali hasonló kategóriás PC-t, szóval mutass ennek az árnak a harmadáért (jó, a feléért) kész, összerakott asztali PC-t ilyen videokártyával és procival, minitorral, billentyűzettel :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#838) DarkByte válasza Donki Hóte (#836) üzenetére


DarkByte
addikt

iPon úgy látom 1800Ft-ért szereli össze és teszteli le neked szállítás előtt. Onnan válogattam össze hozzá mindent. Az azért nem 40 ezer forint. :) De számoljuk rá az összekeresgélést (durván 1 óra, Gigabyte oldalán ott van a RAM és SSD kompatibilitási lista, más nem kellett) plusz a Windows 10-es USB telepítő pendrive elkészítését, és a feltelepítési időt, ami mondjuk felülről kerekítve megint csak volt egy óra. És ezt jó eséllyel a lapossal is megcsinálod vásárlás előtt és után.
Félre értés ne essék, tőlem aztán mindenki azt vesz amit csak akar. Gondoltam leírom a tapasztalatomat.

[ Szerkesztve ]

(#839) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Egyszer egy vicces munkatársam feldobott (már nem tudom milyen verziójú) Android OS-t egy Macbook-ra :DDD , nincs kedvem megkeresni a képet, pedig bedobnám nektek ide szívesen. :DDD Sírva röhögtem, mikor megláttam. :D

Volt már, hogy a cikkben szereplő hardver ipari hulladék? :DDD Csak 5 éves kor alatt és 500 éves kor felett ajánlanám. :D
Egyszer egy kisgyereknek vittem ajándékba egy A...comp Classmate notit, úgy voltam vele, majd max- tologatja a parkettán :D[

Egyébkét meg PowerPC + UNIX -ot tudnám Youtube-ra ajánlani ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#840) _cHAos_ válasza _cHAos_ (#839) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Facebook-ozni pedig minimum egy AIX cluster-t, azalatt nincs élet, mindenkimáshülye! :DDD

(#841) UnA válasza _cHAos_ (#840) üzenetére


UnA
Korrektor

Én még szerver oldalra sem ajánlanám, de ez már nagyon off :D

(#842) bambano válasza _cHAos_ (#839) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

raptor talos2 rulez :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#843) Chaser válasza Donki Hóte (#837) üzenetére


Chaser
titán

az említett boltból nem vásárolunk, lenovot sem mert a leghitványabbak közt van a garanciája évek óta
iponból, h ne kelljen időt fordítani a beszerzésre, futár mindent kivisz 2e ft-ért

alaplap gb H310M S2H 20e
cpu i5 8400 85e
vga gb wf2 gtx1060 6gb 92,5e
ram kingston 8gb ddr4 2666mhz 22e
hdd 1tb wd blue 7k2 12e
minőségi táp 6e ft
házikó legyen 4e
billzet, egér, kamera, hangkeltők 10e
monitor 22" philips va 25e

ez 276e, futár+összeszerelés 4e, 280e, az i5 8400 pár hete még 50e ft volt, ha azt leszámoljuk 250e lenne, de lehet amd-s alternatíva is, 1600x 49e - 6 mag/12 szál -, lazán megeszi ezt a notebook i7-et -, lap szintén van alá 20e-ért
2x-es szorzó itt nincs, de jelentősen drágább a notebook, cserébe az asztaliban levő cpu mindkét esetben sokkal erősebb, a hdd 7200-as, a monitor 22"-os, mindenre legalább 3 év gar van - a mobil 1060 pedig gyengébb mint az asztali, kb 10-20%-kal -
gyerünk fentebb 1070 és 1080 szintre, ott már meglesznek a szorzók is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#844) hcl válasza Donki Hóte (#836) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"akkor hozzá kell adni az árhoz a felhasznált idődet (a beszerzésre és az összerakásra biztosan legalább 10-20 órát ráfordítottál), "
Persze, mindjárt kiszámolom, hogy a budin töltött időm mennyibe kerül!
Ez csak akkor érdekes, ha abban az időben amúgy pénztermelő tevékenységet folytatott volna, de nem biztos, hogy így van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#845) Chaser válasza hcl (#844) üzenetére


Chaser
titán

Persze ra lehet ennyit forditani, elobbi konfiggal max 10 percet toltottem, vga es hdd a legutanajarosabb, neweggen szoktam ezeket megnezni, nem cenzuraznak, ha valamivel gond van egybol latszik
Legtobb embernek pedig elmeny osszeszedni egy konfigot, ennyi erovel szamoljuk bele, az ido amit jatekkal tolt az ember pcn/desktopon, mennyibe kerul ( : nyilvan azt is azert csinalja mert szereti, annak ellenere h hasznot nem termel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#846) Donki Hóte válasza Chaser (#845) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Legtobb embernek pedig elmeny osszeszedni egy konfigot

Mi van :Y

Az itt fórumozók 50 %-ának talán tényleg élmény összerakni egy konfigot, de ha az összes PC és laptop vásárló a teljes minta, akkor a legjobb esetben 5 % az, aki össze tud szedni egy ilyen konfigot, de nekik se mindnek élmény ez (ha olvasod a logout blogban a gépösszeszerelős posztokat, akkor olvashatod, hogy profik is igen sokat tudnak szívni a kisebb-nagyobb inkompatibilitások miatt).

#844 hcl: Nemcsak akkor kerül pénzbe az ember ideje, ha pénzkereső tevékenységet folytathatna abban az időben, hanem akkor is, ha az alkatrész vadászatra fordított idő mondjuk a pihenéséből visz el időt. Itt mindenki magából indul ki, mert itt általában szeretnek az emberek géppel bütykölni, tehát azt hiszik, hogy az erre fordított idő "ingyen" van.

De ez nem általános. Pl. lecserélnéd nekem a nyárigumijaimat ingyen az általam vitt téligumikra, merthogy éppen nem végzel kereső tevékenységet és egyébként is szeretsz kondizni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#847) Chaser válasza Donki Hóte (#846) üzenetére


Chaser
titán

Akinek nem el eny, az bebattyog az elso boltba ahol osszerakjak neki, de sok boltnak vannak sajat konfigjaik celfelhaaznalasra - pont annyira jo konfigok altalaban mint egy notebook:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#848) hcl válasza Donki Hóte (#846) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" hanem akkor is, ha az alkatrész vadászatra fordított idő mondjuk a pihenéséből visz el időt. "
Ehm, viszont a szabadidős tevékenységből sem minden pihenés (takarítás, főzés... volt cég, ahol tréningen kihozták, hogy olcsóbb rendelni :D ). S általában akkor raksz össze valamit otthonra, ha szereted csinálni. (Ha nem szereted, akkor veszel készet.) POnt az ilyen DIY írásokat hiányolom a Logoutról is, mert az "ilyet vettem" csak egy n+1-edik teszt, a saját munkánál értékesebb meg nincs.
Nem biztos, hogy jobban jössz ki amúgy anyagilag, ha kifizeted másnak.

"tt általában szeretnek az emberek géppel bütykölni, tehát azt hiszik, hogy az erre fordított idő "ingyen" van."
Nem hiszik. Ha valamit kedvtelésből csinálsz, az tényleg nem kerül semmibe.

" Pl. lecserélnéd nekem a nyárigumijaimat ingyen az általam vitt téligumikra, merthogy éppen nem végzel kereső tevékenységet és egyébként" ezt hívják szívességnek. És egy bizonyos határig jó dolog is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#849) Cyrin válasza Donki Hóte (#846) üzenetére


Cyrin
addikt

utána ne számolj, hogy az alvás mennyibe kerül...

(#850) Donki Hóte válasza Cyrin (#849) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jézusom :W

Ezt írtam:

Nemcsak akkor kerül pénzbe az ember ideje, ha pénzkereső tevékenységet folytathatna abban az időben, hanem akkor is, ha az alkatrész vadászatra fordított idő mondjuk a pihenéséből visz el időt.

Ebből neked hogyan jön az le, hogy az alvásra szánt időt én kiszámítanám órabérben :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.