Ezekben sorra tévedsz. A legtöbb embernek eleve az ideje sem ér semmit, mert úgyis elb@xszák FB-on meg hasonló helyeken, meg magyar kertévét néznek, stb..
A Windows licenc ára is gondot szokott okozni. Eleve használnak a legtöbben még ilyen 10-15 éves gépeket, mert nincs pénz lecserélni, nem hogy még hivatalos Windows licencre költsenek, meg a gép fogyasztását méricskéljék az értékéhez képest. Pedig az EU-s újrahasznosított OEM Windows licenc nem is drága, de ezt a lehetőséget kevesen ismerik. Így meg max. warez megy. Amihez megint idő kell. Meg sokan azt felejtik el, hogy a Windowst is meg kellett tanulni annak idején használni, abba is bele kellett tenni az időt az évek folyamán. Azzal is lehet gond, amikor drivereket kell cserélgetni, meg csökkentett módban felszuszakolni, Registryt hegeszteni, ami az átlag embernek ugyanolyan reménytelen, mint a Linux meg a terminálozás. Csak a Windowsnak illik elnézni, mert azt már megszokták meg ismerik.
A licencet egyébként fel sem hoztam, elcsépelt frázis. A Linux nem azért ingyenes, hogy a szegényeknek is jusson valami ingyen sör jeligéjű hippy OS, ha nincs pénzük Windowsra vagy Mac-re. Azért ingyenes, nyílt forráskódú, hogy a technológiát jogi védelmi bonyodalmak nélkül zökkenőmentesen tudják fejleszteni, anélkül, hogy pereket kockáztatnának meg. Meg a zárt forráskód a fejlesztést is lelassítaná, őrizgetni kéne a vele való visszafelé kompatibilitást, ami meg a fejlődés gátja lenne. Plusz a tesztelést, adoptálást is megnehezítenék a szabadalmi, szerzői jogi védelmek, meg a fizetős licenc. Az iparágnak meg kellenek ilyen nyílt forráskódú alternatívák, amiket mindenki tud használni, bárki bele tud fejleszteni, bármilyen architektúrára fel tudja tenni (nem csak x86-os PC-re), lásd az ARM-es gépektől kezdve egészen a friss kínai procikig, amikből a szuperszámítógépeiket építgetik, vagy ilyen spéci beágyazott eszközökre, ezekre Windowst, meg MacOS-t eleve fel sem lehetne tenni.
Nem csak a dzsunka gépekre védőbástya a Linux. Azt azért írtam, mert az ilyen gépeken jön ki, hogy a rendszer mennyivel olajozottabban fut. Erősebb gépen, SSD-vel már kisebb a különbség, de még ott is előfordul, hogy a Windows lomhábbnak tűnik, főleg hogy a vírusirtó meg a Windows Update fogja az egész a gépet, ami pl. Linuxnál alapból kiesik.
De egyébként el sem hinnéd, hogy a linuxos topikokba beeső újoncok többsége milyen gyenge gépekre keres Linuxot. Elég sok ilyen ember van, szinte 3 ilyen hozzászólásból 2. Athlon XP, P4, P4 Celeron, Atom + 1 giga RAM-os gépekre keresnek disztrót. Tehát tömegesen van az ilyenre igény. Ugyanez motiválta ezt a cikket is, ami alá írogatunk, meg ha olvasod a hozzászólásokat, itt is vannak régi gépre milyen linuxot kérdések.
Sok cégnél is a sz4rrágás megy, mai napig ilyen P4 dzsunkák futnak XP-vel. De vannak olyan helyek, ahol ilyen P1-P3-as gépek is túlélnek Win9x-szel, ha speciális feladatról van szó. Nem költenek rá, mert nem látják hol térülne meg, meg új hardverre már csak új OS menne fel, azon meg nem mennének a 20 éve összegányoltatott régi szoftverek (vagy csak emulátor alatt, amiben megint nem bíznak).
„Az Audacity egy kereszt-emelvény többsávos hangszerkesztő”