Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#207) MasterDeeJay

Nekem is van otthon atomos netbookom, amolyan tartalékos.
Dell Chromebook 11 (N2840, 4Gb, 16Gb emmc) amcsi iskolai verzió.
Összességében meg vagyok elégedve vele. 8 óra valós üzemidő, szerintem teljesen jól használható csak netezésre meg talán alap dolgokra már amit a böngésző enged. Igaz hogy valószínűleg a jól megírt OS az oka hogy gyors és jól használtató. 720p-t viszi youtube-on (többet nem is kell mert nincs kimenete). Igazán nem is kell hogy többet tudjon. Árban viszonylag sokba volt (27e+12 vám/posta) és tudom nagyon jól hogy túlárazott, a reális ára valahol 20e körül lenne)
Hozzáteszem én hobbiból vettem meg mert érdekelt milyen egy igazi eredeti chromeos-es gép. Szoftveresen szerintem csak szándékosan lehetne kinyírni bár még úgy is nehéz. Anyaghasználatra átlag netbook szint, nagyon nem üzleti de nem is arra szánták.
Illetve van egy Dell 1090-es (N570 2Gb, 64gb ssd) tabletnetbook win7-el a kocsiban vésztartaléknak de az mára nem használható rendesen netezésre, a hardveres videógyorsítójára (broadcom) nincs rendes szoftveres megoldás youtube-ra így az akad rajta, külső lejátszóval megy 720p is. Linuxot nem próbáltam de szerintem azzal sem menne.

Az írásban szereplő gép teljesen jó árban van (az ssd miatt). Gyenge gépeken foglalkoztam linuxal, nekem valahogy sosem lett teljes a rendszer. Chromeos meg csak van és megy, persze nem tudom hogy telepíteni más nem arra szánt gépre hogyan lehet de szerintem ha van kedved próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.