Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) devast


devast
addikt

@kelzsoca:
build.prop-ban át lehetne írni ro.build.fingerprint -et valami olyan 800x600-as tablet fingerprint-jére, amihez... khm... több alkalmazás elérhető marketen. Ha tudunk ilyent... Nem tudom, hogy van-e ilyen felbontásban más népszerű tablet, de utánnanézek.

(#3352) atravel válasza winben (#3348) üzenetére


atravel
tag

Marketen bepötyögöd, hogy terminal, és az első tlálat, hogy Android Terminal Emulator ;)
Nem tudom, hogy a parancs, amit írtál működni fog-e, de innentől neked már semmibe nem kerül kipróbálni.
Visszajelzést kérünk ;)

Szerintem a home gomb nem zárja be, csak háttérbe teszi az alkalmazásokat.
Zenehallgatásra én a MortPlayert szoktam használni, de nem a tabon, hanem a telefonomról, ami szintén Android. Remekül szól a háttérből is.

[ Szerkesztve ]

(#3353) Zimezoom válasza padi68 (#3346) üzenetére


Zimezoom
tag

Igen láttam én is, de kissé bizalmatlan vagyok a garanciát illetően...

Pay attention, or pay the price!

(#3354) winben válasza atravel (#3352) üzenetére


winben
aktív tag

Rájöttem. Letöltöttem, bementem root módba (su), beírtam a parancsot és: command not found.... :O

Az az érdekes, hogy elinítom a winampot, elindítok egy zenét, home, zene megy. Ha viszont ha valahonnan megnyitok egy file-t (mp3) es akkor nyomok home gombot akkor zene megáll.

Nekem olyan ez az android...nem tudom eldönteni, hogy akkor milyen progi fut jelenleg...olyan, mintha hibernálná a háttérbe került alkalmazásokat. Ami egy jó dolog, mert nem bír belassulni, beakadni a cucc...de roppant idegesítő, ha csak az egyik progiból a másikba át akarnék ugrani egy pillanatra valamiért...és az előzőt, amin éppen dolgoztam meg csak önkényesen bezárja...

Ez az első androidom. Jelenleg jobban örülnék inkább egy Maemo linuxnak a tableten (pl Nokia N900), de bízom benne, hogy csak még én nem értek ehhez a zöld robothoz és tényleg jó cucc, és nem csak valami túlhájpolt linux alapú mobil oprendszer a sok közül... :(((

(#3355) tjb007 válasza winben (#3354) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak a kernelig van köze a Linuxhoz, felette már egy "teljesen más világ", szóval ne várd el tőle, hogy Linuxként működjön.

[ Szerkesztve ]

(#3356) devast válasza winben (#3354) üzenetére


devast
addikt

Az alkalmazásban van megírva ez, hogy hogyan viselkedjen. winamp nem tudom szolgáltatásként fut-e android alatt, az ilyen playerek általában úgy futnak. Különben tök egyszerű a bezárós történet. Ha van szolgáltatása, akkor az fut tovább a háttérben, ha nincs akkor normál esetben elmegy az alkalmazás sleep módba (nem fut, de bent van memóriában), vagy fut tovább a háttérben. Van olyan amiben van exit gomb valahol a menüben/képernyőn, az lehet hogy kilövi magát teljesen. De home gombbal nem lehet totál kilőni alkalmazást.
tl;dr Úgy viselkedik az alkalmazás, ahogy a programozó megírja :)

[ Szerkesztve ]

(#3357) winben válasza tjb007 (#3355) üzenetére


winben
aktív tag

Hát szóval az van, hogy a magyar kiosztású billentyuzetem angol nyelvu es jo volna, ha tudnek ekezetet is irni...nameg z-y billentyuk...

Van erre valami megoldas?
Kelzsoca-tol kerdezem, hogy megoldhato ez az ad-hoc wifi mukodesenek bekapcsolasa majd?

Varjuk nagyon az uj romot - mert most nincs ac-3 hangkodekem sem... :(

(#3358) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok.
Ezuttal nem egy problémával, hanem egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Van egyebár egy hdmi csatlakozó ezen a tabon. Ezt szeretném én használni. De kivételesen nem mint kimenet, hanem mint bemenet. Tehát nem a tab képét akarom kiküldeni monitorra, hanem a tabot szeretném használni monitorként. Elméletben lehetséges, hallottam is hogy volt akinek sikerült, de annyi emberen ment kersztül ez az infó, hogy nem tudok utánna járni, hogy hogy sikerült ez neki, és hogy 100%-osan igaz e...
Volt már e ezzel valakinek tapasztalata? Esetleg kell e (ugy gondolom kell) hozzá külön app?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3359) robotx válasza sptkyle (#3358) üzenetére


robotx
csendes tag

A HDMI kimenet arra utal, hogy a jel csak kifelé megy rajta(a specifikációban a kimenet szó szerepel). Lehet hogy van olyan kínai felhasználásra gyártott tablet, ahol van hdmi input is, mivel ott a tv tuner is majdhogynem alap. Ez a termék nem hinném, hogy tudna ilyet. Szerintem az információ kicsit torzulhatott. Nem a tabletet lehet monitorként használni, hanem a taletet lehet monitoron is használni. Végülis csak egy kis ragocska :D .

(#3360) tjb007 válasza winben (#3357) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az AC3 ROM -tól független, ha most nincs akkor az új ROM -mal sem lesz, azt magadnak kell megcsinálnod (1. hozzászólásban megtalálod a menetét).

(#3361) kelzsoca


kelzsoca
félisten

==================================
WayteQ_xTAB_70_2.3_v1
2011.11.25.
==================================

Eredeti, módosítatlan, gyári szoftver!

- A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, majd csomagold ki.
- A kicsomagolt 5 fájlt kibontás/változtatás nélkül másold be egy üres SD kártyára
- Az SD kártyát tedd be a készülékbe (kikapcsolt állapotban)
- A hangerő + gombot nyomd be és tartsd lenyomva, majd nyomd le a power gombot is ameddig a kis zöld felirat nem lesz látható. (tarthatod tovább is lenyomva, 2-3 zöld felirat lesz)

A csomagot innen tudod letölteni: >>>letöltés<<<

MD5: ef871a6b920685687e7814333b9a188d

A szoftvert a saját tárhelyemre/fórumomra töltöttem fel, mivel az ingyenes fájlmegosztó oldalak megbízhatatlanok, és a tartalom rövid idő után nem elérhető!
Letölteni egy rövid regisztráció után lehet.

======================================================
AZ ESETLEGES ADATVESZTÉS VAGY A KÉSZÜLÉKBEN KELETKEZŐ KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!
MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE VÉGEZZE EL A MÓDOSÍTÁSOKAT!
======================================================

[ Szerkesztve ]

(#3362) landroo válasza kelzsoca (#3361) üzenetére


landroo
csendes tag

wow, és mit újdonság van benne?

landroo

(#3363) tjb007 válasza landroo (#3362) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmi.
Oda van íva, hogy eredeti, gyári, módosítatlan szoftver.

(#3364) kelzsoca válasza landroo (#3362) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gyári és módosítatlan!

Mivel az xTAB-70 tablettel rendelkezőknek még a gyári szoftver sem volt meg!

[ Szerkesztve ]

(#3365) winben válasza tjb007 (#3363) üzenetére


winben
aktív tag

Jaah, hogy akkor az a liszenszelős "frissítés" jó xTab-ra is... erről nem szólt a fáma...

(#3366) atravel válasza tjb007 (#3360) üzenetére


atravel
tag

A kérdés csak az, hogy xTABon van-e használható recovery az AC3-hoz

(#3367) kelzsoca válasza atravel (#3366) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván igen.

(#3368) winben válasza kelzsoca (#3367) üzenetére


winben
aktív tag

Kelzsoca, meg lehet majd oldani a wifi ad-hoc-os problémámat valahogy? Esetleg majd benne lesz az új ROM-ban? :U

(#3369) winben válasza atravel (#3366) üzenetére


winben
aktív tag

Az AC-3 kodek működik xTAB-on is! Kipróbáltam, működik! :)

(#3370) kelzsoca válasza winben (#3368) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ránézek majd..

(#3371) winben válasza kelzsoca (#3370) üzenetére


winben
aktív tag

Ha sikerül és majd ha talán összefutunk valahol meg leszel hívva egy sörre! :DD

(#3372) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Tábla vásárlása előtt állok.
Tesztek alapján tetszik az xPad-70, de nézegetem az xTab-70-et és 100-at.
Ti melyiket ajánljátok?

(#3373) kelzsoca válasza Jabby (#3372) üzenetére


kelzsoca
félisten

Felhasználási terület?

Mennyi a keret?

(#3374) Jabby válasza kelzsoca (#3373) üzenetére


Jabby
őstag

Sokat vagyok külföldön, a notebook kiváltására szánnám (nehéz, sok tartozék, nagy helyet foglal, stb), főleg web oldalak nézegetésére, emailek olvasására, írására, valamint unaloműzőnek játékra.

Keretbe az xTab-100 még éppen beleférne.

Még annyit kérdeznék, a 4:3-as kijelzőméret nem okoz problémát az alkalmazásoknak?

[ Szerkesztve ]

(#3375) winben válasza Jabby (#3374) üzenetére


winben
aktív tag

Én a vásárlás előtt mikor szétnéztem ezen a téren azt állapítottam meg elsőre, hogy a 100-as nagyobb, nagyobb a képernyője. Namost ezt el kell dönteni, hogy nagy kijelzőjű kell-e vagy kisebb.

Nekem a felhasználási terület kicsit a netezgetés buszon, erre-arra, amikor úton vagyok...aztán hogy bevigyem előadásokra és tudjak vele jegyzetelni, meg tudjak belőle tanulni az egyetemen. Nameg, hogy tudjak rajta kellemesen könyvet olvasni. Így nekem a 70-es volt imponáló, mert kicsike, feltételezem, hogy könnyebb is és az akksija állítólag többet bír. (amúgy jelzem, nekem wifi nélkül bír simán 4-5 órát, wifivel folyamatosan kb 3 óra)

A nagy jó, ha játszani akarsz, vagy filmet néznél többedmagaddal.

(#3376) sptkyle válasza robotx (#3359) üzenetére


sptkyle
senior tag

Igen, én is ezt olvasgattam.
A hír arrol szolt, hogy rá lett kötve egy ilyen kütyü egy fényképezőre. (nálam is ez lenne a cél)
Namost. Közben az jutott eszembe, hogy láttam már valahol HDMI-miniUSB kábelt. Ezek szerint ez még egy elképzelhető ut lenne. A kérdés, hogy szerintetek van e erre ráció, hogy így tudna kommunikálni. A másik, hogy lehet e bármi baja (leginkább a fényképezőnek, mert az kicsit drágább volt mint a tab :D ) attol, hogy rádugom, és probálkozok?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3377) atravel válasza sptkyle (#3376) üzenetére


atravel
tag

nekem erre a memóriakártya átpakolása jelenti a megokdást. A kamerámban, meg a fénykéoezőgépemben is SD adapteres microSDt használok. Ha meg CF lenne, akkor az OTGvel kártyaolvasót dugnék rá.
Így a kockázat minimális, az eredmény garantált.

(#3378) sptkyle válasza atravel (#3377) üzenetére


sptkyle
senior tag

Az okés, csak nem a képek nézegetése lenne a cél igazából, hanem a fényképező aktuális képének egy nagyobb kijelzőre való aplikálása. Tehát ugyanazt a képet kellene mutatnia, mint a fényképező kis keresőkijelzője.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3379) kelzsoca válasza sptkyle (#3378) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az nem nagyon fog összejönni, fogadni nem tudja a képet, csak küldeni, meg egyébként se tudna mit csinálni a fényképezőgéppel.

(#3380) Jabby válasza winben (#3375) üzenetére


Jabby
őstag

Méret:
Holnap lesz lehetőségem kipróbálni egy 7"-os Galaxy Tabot, remélem okosabb leszek ezen a téren.

Két kérdés merült még fel bennem:
- Szivaros töltővel autóban tölthető? Navigációnál erre szükség van.
- Az 1GHz-re húzott CPU-val érezhető gyorsulás?
+1
- 4:3-as kijelzőnek vannak hátrányai?

(#3381) winben válasza Jabby (#3380) üzenetére


winben
aktív tag

Azt tedd hozzá a mérethez, hogy a képernyőtől kb 2 cm szélességben van a készülék kerete. Szal úgy számold a készülék teljes méretét!

Sztem tuti létezik hozzá szivargyújtós töltő (csatlakozó a kérdés csak, mert amúgy ha jól emlékszem 5V-ot kíván a masina 2 aperen). Én ilyen csatlakozóval még nem találkoztam, de szerintem biztos létezik hozzá, utána kell keresni vaterán, ebay-en, mobilos boltokban!

A gyorsulásról annyit, hogy azt mondják nem annyira nagyon sok az a plusz 200 MHz. Nekem most az xTAB 800 MHz-en megy, de szerintem így is atomjól használható (gyorsabb, mint a Nokia N900-asom 1GHz-en - Cortex A9 proci miatt). Nem tudom kelzsoca barátunk fog-e ügyködni az új ROM-ban ezt illetőleg.

4:3-as kijelzőről annyit, hogy majd ezt válaszolja meg egy olyan, akinek nem ez az első androidos ketyeréje. Itt-ott játékokban találkozok olyannal, hogy van fent vagy lent egy fekete sáv...de idegeskedni még nem idegeskedtem azért, hogy miért nem inkább szélesvásznú a képernyője (Need for Speed Hot Pursuit jól néz ki rajta!).

Nekem a 4:3 tetszik, mert portré módban gyakorlatilag egy egész A4-es oldalt tudok olvasni, mindenféle zoom nélkül. :K

(#3382) atravel válasza Jabby (#3380) üzenetére


atravel
tag

4:3 szerintem alapvetően jó, mivel legtöbbször netezek rajta és a honlapok szeretik ezt az arányt.
Programoknál 2.3-as ROMnal előfordul, hogy PDA méretű ablakban jelenik meg a tartalom. Én elfogadom így, de nem örülök neki, hogy a kijelző kb 50% fekete ahelyett, hogy élvezhetném a részletgazdagságot. Persze lehet, hogy ezek a programok sokkal kisebb felbontással készültek és ha nem lennének lekicsinyítve, akkor iszonyat pixelesek lennének.
Volt itt olyan versenyző, aki készített autós töltőt hozzá. Valamelyik 3 betűs elektronikai boltban talált ilyen csatlakozót, de pontos típust azóta sem osztott meg velünk. a bolt nevét egész a fórum elején megtalálod.

(#3383) robotx válasza Jabby (#3380) üzenetére


robotx
csendes tag

< 4:3-as arány >
A legtöbb androidos telefon 16:9-es aránnyal dolgozik. A tebletek között azért van olyan amelyik a 4:3-as aránnyal dolgozik és nem véletlenül.
A 16:9 a szöveges jellegű tartalomfogyasztásra nem nagyon kellemes szerintem. Egy szabványos lap oldalaránya gyök 2 az 1-hez. Ehhez jobban illeszkedik a 4:3-as oldalarány (94%) mint a 16:9-es(80%).
Ellenoldal: DVD / Bluray Filmek 21:9-es vagy 16:9-es képarányú filmek jobban néznek ki a 16:9-es képarányú képernyőkön.

Kompatibilitás:
Az android a tabletek megjelenésével fokozatosan illeszkedik a különböző felbontású/pixelsűrűségű/képarányú készülékekhez. Ehhez már csak a fejlesztőknek kell igazodni. A feladat nem mindig egyszerű, de megoldahatatlan.
A legtöbb tablet mondjuk közelebb áll a 16:9-hez, mint a 4:3-hoz, de például a 1024x600(kindle fire) és a 1280x800(motorola xoom) sem pontosan 16:9-es arány. Egy fix 16:9-es oldalarányú program ezeken sem mutat tökéletesen.

(#3384) tjb007 válasza robotx (#3383) üzenetére


tjb007
nagyúr

"A legtöbb androidos telefon 16:9-es aránnyal dolgozik."

Ez hülyeség.
A legtöbb Androidos telefon 8:5 -ös (800x480), 3:2 -es (480x320) illetve. 4:3 -as képarányú (320x240), 16:9 -es (854x480, 960x540) képarányú telefon csak a Motorolánál és a Sony Ericsson -nál van.

[ Szerkesztve ]

(#3385) devast


devast
addikt

Rövid vélemény xtab-ról, 4 nap használat után:
35-40k -t simán megér, abszolút. De 35-40k-ért tökéletes tabletet nem kapsz :)
Hardver oldalról sebességgel teljesen meg vagyok elégedve. Nem igazán lehet belekötni.
TFT betekintési szöge egy irányban (mivel tn panel) nagyon gagyi. xtabnál ez az irány állítva alulról nézve. Normál esetben az ember így fogja (gondolom én), kicsit kifele dönti. Nem szerencsés... mondjuk bármerre lehet forgatni, én spec fejjel lefele használom... így viszont a kezem eltakarja az automatikus fényerő szabályzó szenzorát... :U
Szoftveres oldalba annyit tudok belekötni, hogy számomra (zte blade után) irtózatosan gyenge a market kínálata (eris market fix-et próbálta már valaki xtab/pad -on ?). Természetesen apk-ból fel lehet rakni bármit, de én jobban szeretem, ha marketről van a cucc.
Videó lejátszás király, a több sávos audio kezelésen még faraghatnának kicsit... nekem (annál a fájlnál amit próbáltam) három audió sávot egyszerre játszott le :DDD mikor váltani próbáltam, csak az elsőt lehetett választani, nem volt ott a másik kettő. Gyári videólejátszó meglepően használható, nem kell hozzá marketről lejátszót vadászni.
Akku üzemidőről még nem igazán nyilatkoznék, 4-5 órát egyfolytában használni... nem volt még időm :D Viszont, a töltő zsinórja nagyon rövid... nagyon nagyon rövid.
Flash megy, igaz első dolog volt hogy ondemand-ra raktam...

(#3386) padi68 válasza devast (#3385) üzenetére


padi68
senior tag

:R a véleményért!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#3387) Jabby válasza devast (#3385) üzenetére


Jabby
őstag

Mi az a Eris Market Fix?
Defyre feltettem és azóta halott a telefon. Bekapcsoláskor eljut a Motorola felíratig, de mintha az Androidot már nem töltené be.

(#3388) devast válasza Jabby (#3387) üzenetére


devast
addikt

Szerintem a fingerprint-et írja át... de nem vagyok benne biztos.
ps: szerintem recovery-ből egy cache és dalvik-cache törlést megpróbálhatnál...

[ Szerkesztve ]

(#3389) Jabby válasza devast (#3388) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a választ!
Recoverybe hogyan tudok belépni?

(#3390) devast válasza Jabby (#3389) üzenetére


devast
addikt

Uhh... Szerintem inkább érdeklődj akkor a defy-os topicban. Elmondod, hogy eris market fix-et felraktad, valószínűleg a build.prop-ban megváltoztatta a fingerprint-et, és azóta nem indul a telefonod. Ők szerintem többet tudnak segíteni, mint én, aki eddig képen láttam max defy-t.

(#3391) Jabby válasza devast (#3390) üzenetére


Jabby
őstag

Igazad van, megtettem.

(#3392) kelzsoca válasza devast (#3390) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezért nem kell játszani a fingerprinttel ;)

(#3393) devast válasza kelzsoca (#3392) üzenetére


devast
addikt

galaxy spica-n működött :DDD

(#3394) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok! Hogyan tudok flash játékokat játszani Xpad-70-en.
Előre is köszönöm!

(#3395) tjb007 válasza Keraa (#3394) üzenetére


tjb007
nagyúr

Beágyazott vagy letöltött Flash játékokról van szó ?

[ Szerkesztve ]

(#3396) Keraa válasza tjb007 (#3395) üzenetére


Keraa
aktív tag

Az y8 on! Mindegy csak menjen valahogy

[ Szerkesztve ]

(#3397) tjb007 válasza Keraa (#3396) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek beágyazott játékok, szóval csak az Adobe Flash Player -kell felrakni (Market) és utána fogsz tudni játszani, persze nem mindegyikkel.

(#3398) Keraa válasza tjb007 (#3397) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm! :-)

(#3399) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, megjött a kütyü.....

létezik hogy magyar nem állítható be mint alapértelmezett nyelv....

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#3400) tjb007 válasza padi68 (#3399) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha még a 2.2 -es rendszer van rajta akkor igen, létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.