Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Chaser válasza kelzsoca (#2250) üzenetére


Chaser
titán

A végleges 2.3 mikor várható? Ha már vártam ennyit azt még megvárnám ha nem túl sok idő.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2252) kelzsoca válasza Chaser (#2251) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez jelenleg egy olyan kérdés amire nem tudok válaszolni, lehet a jövő héten, lehet a jövő hónapban.

(#2253) Chaser válasza kelzsoca (#2252) üzenetére


Chaser
titán

Értem :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2254) kelzsoca válasza Chaser (#2253) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha lesz biztos infó, az lesz az első hogy ide bevésem :)

(#2255) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok adni egy linket ahol be tudom szerezni a qqlauncher legfrissebb apk fálj_t, mert ami fen van a gépen nem tudom frissíteni. A market meg nem akarja telepíteni mert nem kompatibilis. :(
Előre is köszönöm!

(#2256) tjb007 válasza Keraa (#2255) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#2257) Keraa válasza tjb007 (#2256) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm! :R

(#2258) ClaydovE válasza atravel (#2182) üzenetére


ClaydovE
tag

Köszönöm, meglesem!

Üdvözlettel: ClaydovE

(#2259) freddyreal válasza tjb007 (#2228) üzenetére


freddyreal
csendes tag

márpedig én akkor is állítom, hogy működik.

ezt nem rég vettem fel:
http://www.youtube.com/watch?v=e4r23ObnrlU&feature=feedu

kicsit igaz, hogy kék árnyalatú a képe, de működik.

Android 2.2.1
kernel: 2.6.34
build: v0.39-wt.froyo.eng.weizaiyue.20110607.170028

skype verzó: 2.1.0.46

(#2260) freddyreal


freddyreal
csendes tag

Ezen kívül a múltkor kérdeztem, hogy be lehet-e állítani, hogy a wifi ne kapcsoljon ki, amikor a kijelző kikapcsol, és erre azt a választ kaptam, hogy a 2.2-ben nem, max egyéb programmal, és majd a 2.3-ban.
Viszont azóta megtaláltam a megoldást, kiderült, hogy a 2.2 is tudja gyárilag. :C
Akinek hozzám hasonlóan nem tetszik, hogy nem jönnek meg a mailek kikapcsolt kijelzőnél, az menjen be a wifi beállításaihoz, ahol a közelben lévő routereket látja, ott nyomjon egy menü gombot, akkor megjelenik az advanced menüpont, abba belép, és ott ki lehet választani a wifi sleep policy-t.

Egész konkrétan a választék:
-Kijelzővel együtt kapcsoljon ki
-Ne kapcsoljon ki a kijelzővel, ha be van dugva a töltő
-Soha ne kapcsoljon ki

(#2261) tjb007 válasza freddyreal (#2259) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rendben, így el is hiszem, legalább kiderült, hogy egy embernél biztosan megy (hogy hogyan az viszont még rejtély).
Nálam már a bejelentkezésnél megfagy, amikor az ötödik force stop & clear data után sikerrel járok és bejelentkezik és próbálnám aktiválni a videohívást akkor szintén fagyás legyen szó a 2.1.0.46 -es vagy a 2.5.0.108 -as verzióról de biztosan én nyomok rosszul a Skype ikonjára ;]

(#2262) freddyreal válasza tjb007 (#2261) üzenetére


freddyreal
csendes tag

nálam is játssza a force close-t indításnál, de ha egyszer elindul, akkor onnan minden működik. Bár kicsit fura, mert erősen kék az alapszín :-) Viszont megnéztem, a skypeban back kamerának látja a front kamerát... :U

(#2263) atravel válasza freddyreal (#2260) üzenetére


atravel
tag

a WiFi altatás / ébrentartás tényleg benne van, de nekem a sokat olvasott hiba jön elő, hogy leszakad a hálóról és nem megy vissza. Ha viszont altatom a wifit a kijelzővel, úgy eddig bekapcsolva mindig volt netem. Ez gyári frissítetlen ROMmal a tapasztalatom.

(#2264) Lokarson válasza freddyreal (#2259) üzenetére


Lokarson
tag

Gyári vagy valamilyen módosított Skype verziót használsz?
Ha módosítottat, akkor leírnád a letöltési címet?

Egyébként nekem fut a 9 m m Chainfire3d segítségével ...

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#2265) csfeher válasza atravel (#2263) üzenetére


csfeher
csendes tag

Nekem pontosan ugyanígy működik, gyári frissített rommal:
altatva visszajön 1-2 mp alatt és van net, folyamatosra téve viszont jelzi h van kapcsolat, de valójában nincs, a reconnect sem sikerül.
Jó ez nekem így...

(#2266) csfeher


csfeher
csendes tag

Juteszembe, fólia:
Gyorsboltból van, másfél ezer Ft.
A méretezése sajnos nem 100%, oldalt körben minden irányban kb 1 mm-rel kisebb mint a kijelző.
A kamera helyén ki van lyukasztva a fólia, ez a lyuk azonban nem pontosan a kamera helyén van, illetve csak úgy lehet felhelyezni, hogy a kamera közepe és a lyuk közepe nem pontosan fedik egymást. Természetesen a kamerát egyáltalán nem takarja el, csak az egész kicsit úgy néz ki, mintha rosszul tette volna fel az ember... Negatívumnak ennyi.
Maga a fólia simán felrakható, a szokásos módon: portalanítás, szemüvegtörlő/ablaktisztító, majd egyik fólia lehúz ("peel this mask BEFORE application"), felrak, megigazít, levegő plasztik lappal (pl. bankkártya) óvatosan kinyom, majd másik fólia lehúz ("peel...AFTER"), áttöröl, örül.
A használhatóságot egyáltalán nem befolyásolja, a hasznossága idővel kiderül, szerintem ennyit megér.

(#2267) thunderbyte


thunderbyte
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja én is egy ilyen tablet tulajdonosa vagyok és teljes megelégedettséggel használnám, ha nem lenne 1 gondom: Van egy 8GB-os Sandisk micro SD kártyám amit alig-alig ismer fel.
Ami állandó jelenség: kikapcs-bekapcs után sose ismeri fel, utánna akár kb 10x is be kell tenni a kártyát hogy felismerje.
Így elég nehezen jutottam el, hogy feltegyem kelzsoca image-ét, abban bíztam hogy az majd megjavítja.
Ma reggel úgy sikerült feltenni, hogy a recovery menüben kiválasztottam a 2. menüpontot és újból beraktam az SD kártyát.
Ezt kb 5x ismételve sikerült is feltenni az image-et, de ez se segített... :(

Nem tudom eldönteni hogy HW vagy SW hiba folytán csinálja, merthogy restart közben nem történik semmi se a kártyával.. meg se mozdítom a tabletet.
Pls help! :O

Próbáltam már többféle fájlrendszerrel, 1GB FAT particiót is csináltam a kelzsoca által említett partition menedzserrel... nem segített semmi sem.
USB adapterben sose volt gondom vele, a tablet is felismeri az OTG-n keresztül..

BTW Holnap megpróbálom másik SD kártyával is, de hátha találkozott valaki ezzel már.

(#2268) thunderbyte


thunderbyte
csendes tag

Még egy dolog amit ide akartam jegyezni az érdeklődőknek:
Ha valaki nem tudja elképzelni a tablet valós méretét a videók alapján, akkor vegyen a kezébe egy DVD tokot, merthogy kb ugyanolyan méretekkel rendelkezik, csak nehezebb.

(#2269) kelzsoca válasza thunderbyte (#2267) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nézd meg másik SD kártyával, lehetőleg 1-2gb-os modellel.

(#2270) atravel


atravel
tag

reggel még kiszaszeroltam, hogyan lehet navigálni, ha HDMIn TVre kötjük és nincs egerünk kéznél.
a kijelző a tapipad és miközben azt nyomva tartod, a hangerő plusszal tudsz kattintani.
ha nem nyomod a kijelzőt, akkor szimpla hangosítás lesz

(#2271) ravebp válasza atravel (#2270) üzenetére


ravebp
senior tag

duplaképernyőbökéssel is megy a dolog hangerőgomb nélkül :)

Rave

(#2272) kelzsoca válasza ravebp (#2271) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan :)

(#2273) xr4cg3 válasza ravebp (#2271) üzenetére


xr4cg3
csendes tag

Üdvözlet!
Nekem is megy a hdmi TV-vel összekötve, csupán az volna a kérdésem, hogy amikor a képernyő elsötétül és touchpadként funkcionál a kicsike, hogyan lehet pl. az ikonok között, vagy a menüben fel-le görgetni? Egeret nem akarok használni.

[ Szerkesztve ]

(#2274) xr4cg3 válasza xr4cg3 (#2273) üzenetére


xr4cg3
csendes tag

Időközben megoldottam a problémát! :W :C

(#2275) nzolo


nzolo
csendes tag

Én közben tovább használgatom a gépet, fagyás azota sincs, viszont a wifi rakoncátlankodni kezdett. Ha bekapcsolva hagyom és altatásba megy a tab, ébredés után nem megy a wifi. Nem keres, nem látja a hálozatot. Csak a ki-be kapcsolás oldja meg a problémát, vagy ha mindig kikapcsolom a wifit mielött elaludna a tab. Probáltam beállitani azt is, hogy ne kapcsoljon ki a wifi alvo modban, de akkor is ugyan ez a helyzet. Szerintetek mi lehet a gond?

(#2276) kelzsoca válasza nzolo (#2275) üzenetére


kelzsoca
félisten

Használsz titkosítást? ha igen, milyet?

(#2277) atravel válasza nzolo (#2275) üzenetére


atravel
tag

nekem akkor szórakozik, ha nem hagyom kikapcsolni a wifit, mikor kikapcsol a kijelző.
Viszont mióta hagyom, már napok óta gond nélkül visza tud lépni. Persze így akkor szinkronizál csak, amikor épp bekapcsolom, de ez engem nem zavar.
Nálam WPA PSK2-es titkosítás van

(#2278) szponzor


szponzor
senior tag

Tudtok javasolni időjárás-widgetet?
Meg használ valaki esetleg valami csillagnézős, horoszkópos programot?

(ne nézzetek hülyének, húgomat érdekli az ilyesmi)

(#2279) kelzsoca válasza szponzor (#2278) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fancy widget, Beautiful widget

(#2280) szponzor válasza kelzsoca (#2279) üzenetére


szponzor
senior tag

Köszi, fel is raktam.

A következő problémám akadt, ami nem is gépfüggő, mert sajnos ugyanez a helyzet a Nexus S-emen. Arra a telefonra és erre a táblára is felraktam a Facebook-ot, amit követően a fiókok importálásánál már lehet Facebook fiókot is importálni. Itt viszont ha rányomok a Facebook-ra, akkor visszaugrik eggyel előbbi oldalra. Ez mi miatt lehet?

(#2281) levi.hungary


levi.hungary
tag

Kelzsoca: Vajon android 4.0 ice cream sandwich lesz rá valamikor? Ahogy látom pl. a ZTE Bladre is lesz talán hamarosan.

(#2282) kelzsoca válasza levi.hungary (#2281) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem hinném :)

(#2280) szponzor

Elpasszolom.

[ Szerkesztve ]

(#2283) tjb007 válasza levi.hungary (#2281) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amint a forráskód elérhető lesz elképzelhető.

(#2282) kelzsoca

Mi az, hogy nem ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2284) consono válasza tjb007 (#2283) üzenetére


consono
nagyúr

Az sem biztos, hogy egyátalán elérhető lesz...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2285) Rainee


Rainee
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy xpad 70-t, és a mobilinternet beállítással lenne problémám.

Van egy ZTE MF 190-es stickem, Digi a szolgáltató.

Megpróbáltam végigcsinálni azt, ami a WayteQ oldalán le van írva, de nem sikerült.

Egy kicsit részletesebben:

a Pin-kód kérést kikapcsoltam, miután a tablet felállítja a hálózatot megjelenik a 3G ikon, bemegyek a hozzáférési pontok menübe, és ott megjelenik a tablet által kiolvasott szolgáltató, a Telenor. Abban a pillanatban, ahogy beírom a Digi által megadott adatokat, a tablet bontja a 3G-s kapcsolatot, és eltűnik a jel is.

Próbáltunk más fajta beállítást, ami a neten terjed (mert hivatalos Digis nincs).

Felhívtuk a WayteQ supportot, de sehogy sem sikerült összehozni a netet.

A Digi ügyfélszolgálata azt mondta, hogy csak Windows alól fut a net, így cseréljünk oprendszert.

Tudtok-e valamit tanácsolni? Illetve elképzelhető-e az, hogy a kelzsoca féle frissítéssel működhet, mert most a gyári frissítés van rajta.

(#2286) tjb007 válasza consono (#2284) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, biztos, persze csak miután a Galaxy Nexus piacra került.
Lényeg, hogy az AOSP része lesz, nem úgy mint a HC.

(#2287) consono válasza tjb007 (#2286) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, majd ha már itt lesz a vinyón, akkor hiszem el :) A gingerbread is ma lett újra elérhető két hónap után...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2288) kelzsoca válasza Rainee (#2285) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Digi ügyfélszolgálata azt mondta, hogy csak Windows alól fut a net, így cseréljünk oprendszert.

Vicces gyerekek, látszik azt sem tudják miről beszélnek...

Ha a modem nem kompatibilis, akkor nem fog menni sajnos.

(#2289) jefferson83


jefferson83
csendes tag

Sziasztok!

Én is gyarapítanám az Xpad tábort, 2 napja nyüstölöm és egyre inkább körvonalazódik, hogy a céljaimnak tökéletesen meg fog felelni a kis kütyü. Végigolvastam a fórumot és hála nektek rengeteget tanultam belőle, köszönöm.

Természetesen kérdésem is lenne :) Van egy A-GPS vevővel felszerelt telefonom (ami nem androidos), ezt össze lehetne hozni a tablettel valamely úton-módon, valamely navigációs szoftverrel? Gondolom külön bluetoothos vevővel simán, csak épp nem szeretnék olyat vásárolni :) No meg nem is életbevágóan fontos, leginkább kíváncsiság. Külön túrázóknak készült androidos navigációs szoftver létezik (magyarország)? Vagy ugye ott a maps.

(#2290) Rainee válasza kelzsoca (#2288) üzenetére


Rainee
csendes tag

Hivatalosan nem támogatott, de az első hsz-ben ott van, hogy el lehet indítani vele.

Végig olvastam az összes hsz-t, és ezzel a modemmel 2 embernek is ment. Ezért gondoltam, hogy az általad készített frissítéssel elindul.

Ami érdekes, hogy miután felépült a 3G-s kapcsolat felfelé még küld adatot, sőt még a szinkronizáció is elindul, csak lefelé nem jön adat.

Az ügyfélszolgálatosok finoman fogalmazva is tök hülyék voltak...

Esetleg a stickből nem tudod, hogy hogyan kell kiolvasni a telefonszámot? Mert a Diginek a Telenor szolgált, és a Telenorosok a telefonszámmal tudnának segíteni.

(#2291) tjb007 válasza jefferson83 (#2289) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Van egy A-GPS vevővel felszerelt telefonom (ami nem androidos), ezt össze lehetne hozni a tablettel valamely úton-módon, valamely navigációs szoftverrel?"

Csak egy Androidos telefonnal oldható meg (TetherGPS).

"Külön túrázóknak készült androidos navigációs szoftver létezik (magyarország)?"

Létezik.

(#2292) jefferson83 válasza tjb007 (#2291) üzenetére


jefferson83
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ. A progit megjegyzem, ha egyszer telefoncsere lesz, akkor odafigyelek erre is.

(#2293) Jules__Verne


Jules__Verne
csendes tag

Teljes feltöltéssel az akku minden lehetséges dolog kilövése mellett 0 használattal, másfél nap után lemerül. Ez nem 80 óra.

Valakinek ötlete?

(#2294) Luissimo válasza Jules__Verne (#2293) üzenetére


Luissimo
veterán

és milyen időközönként lövöldözted ki az összes progit ujra meg ujra ?

(#2295) Jules__Verne válasza Luissimo (#2294) üzenetére


Jules__Verne
csendes tag

Norton Utilites/Battery Usage/Profile/"Power Saver"-re állítva,itt van egy +opció,ami kilövi a háttérben futó felesleges folyamatokat és alkalmazásokat.

A logokat figyelve a Norton 0% akku használatot generál...

[ Szerkesztve ]

(#2296) kelzsoca válasza Jules__Verne (#2295) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kérlek, ezt olvasd el: link

[ Szerkesztve ]

(#2297) kelzsoca válasza Rainee (#2290) üzenetére


kelzsoca
félisten

Dobd fel a friss szoftvert, és nézd meg azzal mi a helyzet :)

(#2298) nzolo válasza kelzsoca (#2276) üzenetére


nzolo
csendes tag

wep titkositást használok, de pár hétig müködött rendesen a wifi, csak most kezdett el szorakozni. Ezt is befolyásolhatja valamilyen progi?

[ Szerkesztve ]

(#2299) kelzsoca válasza nzolo (#2298) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, ez is elképzelhető.

(#2300) atravel válasza jefferson83 (#2289) üzenetére


atravel
tag

Én nem zárnám ki túra szoftvernek a Locus nevű programot sem. Lehet eoőre cache-selni a térkép darabokat és van Geocaching addonja is. Tabról nem láttam Marketen az addont, de a progi ott van. Ha tetszik, megoldható az addon is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.