Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) atravel


atravel
tag

Ha valaki feltette az AC3 licence-et egyszer 2.2-es ROM alatt, akkor annak aktívnak kell lennie ROM frissítés után is igaz?
Vagy lehet, hogy emiatt szaggat az egyik videóm.
Korábban úgy értettem, hogy a licence aktiválása végleges dolog. Eloszlatná valaki a kételyt?

(#2802) kelzsoca válasza atravel (#2801) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, az AC3 patchet elég egyszer feltenni, tehát aki már felrakta korábban, nem kell újra azt lefuttatnia, ezért lehet az is, hogy van akinél nem is fut le újra.

(#2797) Peltár

AC3 patch-re lásd a hozzászólás első felét, a másik részére pedig azt mondom, ha mindent a leírás szerint csináltál, fel kellett mennie a romnak, de ezt akár olyanokból is láthatod, hogy a gyári Talk helyett, Google csevegő szerepel a programok közt, vagy ott van a Hírek és időjárás alkalmazás :)

[ Szerkesztve ]

(#2803) tjb007 válasza atravel (#2801) üzenetére


tjb007
nagyúr

Végleges, ha egyszer megcsináltad akkor az úgy is marad.
Szerintem túl magas az adott film bitrátája, azért szaggat.

(#2804) diofes


diofes
csendes tag

Hát sajnos nekem nem oldotta meg az újabb ROM sem a problémát! Wifi egy az egyben nem lát semmit és az egész pillanatokra befagy és visszadob a lezárt home-ra. Ha nem nyúlok hozzá (most épp töltöm) akkor is folyamatosan mintha újraindulgatna vagy nem tudom! Azt hiszem visszamegy garba...

[ Szerkesztve ]

(#2805) kelzsoca válasza diofes (#2804) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg arra nem gondoltál, hogy nem is a szoftverrel van a probléma, hanem a hálózattal amire csatlakozni szeretnél? :)

Továbbá ha kérhetem, ezt a szoftvert rakd fel a készülékre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2806) diofes válasza kelzsoca (#2805) üzenetére


diofes
csendes tag

Ez a harmadik hálózat ahol próbálom, de igazból a többit is látnia kellene a környezetemben! Mindjárt kipróbálom a linket, amit adtál!

(#2807) kelzsoca válasza diofes (#2806) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha nem a linkelt szoftvert használod, akkor kérlek tedd fel, mert ez tartalmazza azt a javítást, amiben a wifi nem fixen a 13-as csatornára van kényszerítve, hanem auto módban megy, mint más szoftvereknél is.

(#2808) diofes válasza kelzsoca (#2807) üzenetére


diofes
csendes tag

Kipróbáltam... Ugyanaz! Force Close, home képre visszadob stb. Nem értem mi lehet a gond, de már kezdem azt hinni, hogy tényleg a hardverrel van valami gebasz...

(#2809) kelzsoca válasza diofes (#2808) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen titkosítással rendelkező eszközre próbálsz rámenni?

(#2810) diofes válasza kelzsoca (#2809) üzenetére


diofes
csendes tag

Megpróbálom részletesen leírni mi a gond, mert úgy érzem félreértesz.
Megcsinálom korrektül az updatet, minden rendeben megtörténik.
Elindul a masina, ekkor két féle dolgot próbáltam eddig:
1. WLAN bekapcsolom és próbálnék tallózni a hálozatok között, de egyetlen wlan sem lát a közelben. Itt ahol most vagyok kettőnek kellene lennie, otthon vagy tíz darabot szoktam látni a sajátomon kívül. Néha az is előfordul, hogy a wlan-on belül a menü hírtelen force close szöveggel elszáll vagy pillanatra befagy (nem reagál semmire) és kidob a homera.
2. Nem csinálok semmit csak lerakom és figyelem. Ekkor már lezárt kijelzőnél is előfordul hogy felvillan újratölti a háttérképet és home. Majd ez megy addig míg ki nem kapcsolom!

Remélem így már érthetőbb mi a problémám!

És köszönöm szépen, hogy próbálsz segíteni!

(#2811) kelzsoca válasza diofes (#2810) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, így már érthetőbb volt, ezt már a 2.2-es szoftvernél is tapasztaltad?

(#2812) diofes válasza kelzsoca (#2811) üzenetére


diofes
csendes tag

2.2-nél nem volt ennyire gáz a helyzet, de voltak ott is gondok a WLAN-al, újraindulás viszont nem volt sosem.

(#2813) SATIKA31


SATIKA31
tag

Köszönet az új romért első használatra az akku mintha többet bírna de még a mobil internet és a gps nem volt használatban.Viszont nincs egyáltalán hang a tabin csak jack dugón keresztül mindenhol megnéztem full hangerőn van de semmi ill egy gps progi sem megy mind leáll valami hibával ezek előtte mentek.viszont a sebesség az gyorsabb lett mindenhol.

(#2814) kelzsoca válasza diofes (#2812) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hmm... eddig ilyen probléma még nem volt tudtommal, lehetséges hogy valóban hardveres a gond.

(#2815) diofes válasza kelzsoca (#2814) üzenetére


diofes
csendes tag

Tiszta ideg vagyok miatta....

(#2816) kelzsoca válasza diofes (#2815) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem hívd fel a WayteQ-et, és meséld el mi a problémád.

(#2817) diofes válasza kelzsoca (#2816) üzenetére


diofes
csendes tag

Ne vigyem inkább vissza oda ahol vettem?

(#2818) kelzsoca válasza diofes (#2817) üzenetére


kelzsoca
félisten

Remélem boltban vásároltad :)

(#2819) diofes válasza kelzsoca (#2818) üzenetére


diofes
csendes tag

Hát persze, megy vissza a nagykerbe! :-)

(#2820) Benyo0210


Benyo0210
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Felraktam a v2-es kelzsoca romot ezúton is köszönöm neki tökéletesen fut.
Egyetlen egy problémám akadt mégpedig az hogy az eddig tökéletesen működő ES file explorer most akadozva húzza át lanról a filmeket amiket 2.2 alatt simán lejátszott. Esetleg a 2.3-ban kevesebb buffer helyet hagytak? Ha bárki tud erre valami megoldást előre is köszi!

(#2821) Peltár


Peltár
aktív tag

Kelzsoca! HELP Nem indul a kicsike :((

Először is köszi a hétvégi sok munkádat az új ROM-mal kapcsolatban. Gondoltam hogy így lesz ezért is vártam a frissítésekkel.

Mindig mindent a leírásod szerint csinálok, ha valami nem világos kérdezek. Viszont új helyzet állt elő. utolsó frissítés AC3 , ami nem sikerült. Utána újraindít, majd miután felállt a rendszer egy idő után kikapcsoltam, vártam a válaszod amit meg is kaptam. Most viszont nem indul el a masina. Rátettem töltőre úgy sem indul, reset sem segít, hangerő fel + bekapcsoló sem. Mit lehet még nyomogatni?
Valami másik kombináció? Esetleg. Nem hiszem hogy bármi köze lenne a frissítéseidnek hozzá mert utánna mindig felállt a gép. Volt már másnak is ilyen hogy kikapcsolás után nem akar bekapcsolni. Aztán gondoltam esetleg figyeli hogy egy adott idő alatt hányszor próbálkozol frissítéssel aztán letilt. Töltőre dugva nem jött fel a szokásos töltést jelző ikon sem. Ötlet, tanács? Nálam nem szoktak csak úgy elromlani a kütyüim. :((

Köszi

Peltár

Többiek?

(#2822) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Kelzsoca!
Szeretnék érdeklődni,hogy a következő rom kiadásban(ha lesz)lehetséges e a külső hangszoró hangerejének növelése?
Desire HD-m is elég halk volt aztán megbűvőlték a szakácsok most egész tűrhető.
Köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2823) kelzsoca válasza Peltár (#2821) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hagyd rajta töltőn picit, vedd ki belőle az SD kártyát, közben nyomd be a reset gombot, majd így próbáld meg.

Nem hinném, hogy az AC3-as patchnek köze lehet hozzá, de jobb a békesség, akkor inkább ne használjátok.

(#2822) Brutális eb

Majd erre is ránézek, bár szerintem a kis csipogók ennyit tudnak csak.

[ Szerkesztve ]

(#2824) vw1960


vw1960
csendes tag

Nem tudom segít-e, de elsőnek nekem nem jól jött le, de miután másodszor letöltöttem, már minden oké volt, és sikerült is telepíteni az AC3-t

[ Szerkesztve ]

(#2825) FіkuszKukіsz válasza Peltár (#2821) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Velem is majdnem ugyanez történt. Csak nekem frissítés közben halt meg. Töltőn volt még sem tudtam bekapcsolni. Semmilyen gombra, gombkombinációra nem reagált. Elvittem szervizbe, majd öt nap múlva adtak egy újat. Le a kalappal a Wayteq előtt. :R

Romanes eunt domus

(#2826) ravebp


ravebp
senior tag

tudja vki, hogy a gtalk-ban hogy kéne a video callt aktiválni?

Rave

(#2827) Peltár


Peltár
aktív tag

Köszi a válaszokat, megpróbálom

(#2828) jjani72


jjani72
tag

Hi!
Kaptam kölcsön egy dominós sticket.Nincs a támogatott eszközök között, de ennek ellenére
hasít a net.A stick tipusa: ZTE MF626.
Már csak egy forgalom számláló vagy valami olyasmi kéne. Tud valaki olyat ?

(#2829) FіkuszKukіsz válasza jjani72 (#2828) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

[link]

Romanes eunt domus

(#2830) jjani72 válasza FіkuszKukіsz (#2829) üzenetére


jjani72
tag

Kösz a linket. A hozzászólásokban nem dicsérik túl, sokat téveszt, de kiindulási
alapnak jó lesz.

(#2831) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumozók!
Múlt héten pénteken megvettem a cuccost! Sajnos sok időm nem volt vele foglalkozni, így semmit nem változtattam meg rajta, csak került rá egy-két program (Opera, Angry Bird, fiamnak beszélő macska amit ki lehet ütni... nagy siker volt, Pdf reader, Ebook reader de nem több mint 6-7 program.) Van benne egy 8GB-os Class 2-es SDHC kártya, hát kb. ennyi.
Eddig ment olyan 7-8 órát semmi fagyás semmi gond. 1-2 alkalommal belassult de aztán ment minden megint. 1-szer volt eddig tökig feltöltve és legutoljára olyan 60%-os állapotban lett kikapcsolva. Na most akarta a párom használni, bekapcsolta, elindította a macskás játékot majd se kép se hang. Azóta semmi nem lehet vele csinálni... Sajnos nem vagyok otthon nem tudom megnézni mi lehet a gond, most felrakattam töltetni a gépet. Aztán majd kivetetem az SD kártyát meg reseteltetem az asszonnyal hátha elindul, de kicsit elkeserítő a helyzet... :(
4 nap után megfekszik a gép azért az kicsit "gáz".... Szép meglepetés lesz ha viheti vissza az asszony a vasat a boltba... :((( Esetleg van tipp mit lehetne majd kipróbálni?
Előre is köszi! :R

Javítás: reset megoldotta a dolgot, elindul a gép de még teszteljük mi fektethette meg ennyire...

[ Szerkesztve ]

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#2832) freddyreal válasza Benyo0210 (#2820) üzenetére


freddyreal
csendes tag

mármint streamelésre gondolsz? Mert ha igen, akkor inkább ezt használd: Gmote (persze előtte telepíts egy mobo playert is)
Kell egy szerverprogram a gépre, azt is ingyen le lehet tölteni, és ezzel a programmal távvezérelni is lehet a pc-t, meg a telefonon/tableten megnyitni a gépen lévő médiatartalmakat

(#2833) vodika


vodika
tag

Lehet hogy az SD kártyára érzékeny a vas? Jobb ha veszek egy kisebb (4Gb) de gyorsabb kártyát? A gyerek úgy kacag amikor kiüti a macsekot hogy öröm hallgatni...
Bocs a vakriasztásért!! :B Asszony eléggé kiakadt, kicsit bepánikoltam! :U
:R

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#2834) kelzsoca válasza vodika (#2833) üzenetére


kelzsoca
félisten

Semmi gond, a lényeg hogy megy, majd figyeljétek a masinát, lehet szoftverfrissítés lesz a vége.

(#2835) Peltár


Peltár
aktív tag

Resetelni pontosan hogyan reseteltél? Lehet hülye kérdés de az enyém sem indul.
Este szabályosan kikapcsoltam most meg se kép se hang. Nem kapcsol be. Kártya kivéve,
reset gomb benyom. Hangerő fel + power gomb, semmi. AC adaptert ha rádugom semmi.
A töltést sem jelzi ki. Pedig még lemerülve sincs. Szomorú vagyok. :O

(#2836) icon válasza jjani72 (#2830) üzenetére


icon
senior tag

Én meg ezt használom

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2837) vodika válasza kelzsoca (#2834) üzenetére


vodika
tag

Ha bármi van úgyis rohanok ide és elsírom a bánatom! Köszi a segítséget előre is! :R
És hogy valami "hasznosat" is írjak: Linksys WRT54GH router nem nagyon akart elindulni (WPA2 a titkosítás, DHCP-vel osztva az IP cím rejtett SSID, MAC szűrés nélkül). Egy rakat WLAN hálózatot látott de nem az enyémet... Levettem a rejtett SSID-t, és beállítottam a MAC címet szűrésre, maradt a WPA2). Ekkor megjelent a listában a hálózatom megadtam a jelszót de nem sikerült az azonosítás sőt eltünt az összes addigi látható hálózat is. Párszor megpróbáltm újra felvenni a hálózatot de minta "letiltotta" volna, valami olyat írt hogy anonosítás nem lehetséges. Majd a végén csináltam egy újraindítást és láss csodát elindult a net! Azóta folyamatosan van kapcsolat: megy a browser a merket és folymatosan frissül az időjárásos óra is. NIncs net eldobálás. Gyári Android van még rajta.

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#2838) vodika válasza Peltár (#2835) üzenetére


vodika
tag

Ha nekem szólt a kérdés akkor asszony annyit csinált hogy kivette a kártyát, majd a reset felirat mellett van egy lyuk (benne egy nyomógomb gondolom...) amit egy gemkapoccsal egyszer kicsit hosszabban megnyomott. Feljött a Wayteq felirat és bebootolt a rendszer. Amikor stabilan állt a gép, akkor visszarakta a SD kártyát majd elindította a játékot! Ez alkalommal nem fagyott le a progi és most is fut nekik a játék.
Üdv!

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#2839) Peltár válasza vodika (#2838) üzenetére


Peltár
aktív tag

Igen Vodika, hozzád szólt a levél! Köszi.

Kelzsoca!

Egy érdekesség azon kivűl hogy nem indul a kicsike. Az a kártya amiről eddig is minden frissítés készült most a droidos könyvtárszerkezetben tele van szeméttel .android_secure, illetve .LOST.DIR is simán nem is lehet törölni. Nem indul resetre sem, vissza gomb + bekapcsolóra sem, hang fel + bekapcsolóra sem. Se wayteq logó, se rom telepítő semmi.
Ismétlem kikapcsolás elött semmi gebaszt nem tapasztaltam látszatra legalább is.

(#2840) Peltár


Peltár
aktív tag

Raktam bele másik kártyát, rajta a gyári ROM, reset , utána hangerő fel + bekapcsoló gomb
Így se történik semmi. Se logó se zöld felirat.

Marad a szerviz.. :O

[ Szerkesztve ]

(#2841) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Hali!

Miért lehet az, hogyha flash alkalmazásban egy "gombra" vagy objektumra viszem az ujjam felvillan a hivatkozás aztán azonnal el is tűnik.
0.1 másodperc alatt nem tudok még olvasni :DD
Próbáltam a gyári böngészőn kívül Dolphin Hd-vel is, de ott se jó.
Beállításokon múlik vagy ez ilyen android sajátosság?
Windowsban ha ilyen objektum fölé viszem a kurzort, addig jelenik meg a hivatkozás amíg fölötte van a mutató.
Fontos lenne valami megoldás, mert ha ezt nem lehet elhárítani, számomra használhatatlan az eszköz :(

(#2842) tjb007 válasza lolchief70 (#2841) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld ki a Puffint -t, hátha azzal olyan lesz ahogyan szeretnéd.
A Flash Android alatt amúgy is sz@r, ha ennyire fontos akkor vagy Windows 7 -es tabletet kellett volna venned vagy notebookot.

(#2843) lolchief70 válasza tjb007 (#2842) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi! Meglesem majd!
Hát ez az még nem vettem Tabot csak próbáltam párszor, többek között xpad70-et és asus transformert is. Ha a flash nem megy rendesen (kompromisszumokkal se) tényleg inkább notebook lesz :DD

(#2844) kopy1275


kopy1275
csendes tag

Volt már valakinek gondja az automatikus fényerővel az új romnal? Nálam folyamatosan ugrál meg általában a legsötétebb beállítása ugrik... :-S :O

(#2845) tjb007 válasza kopy1275 (#2844) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nálam 2.2 alatt sem volt tökéletes, ennél már meg sem próbáltam.

(#2846) apa123


apa123
csendes tag

Ilyet vásárolt már valaki? Gigapack Szivargyújtó töltő/autós töltő (5V, 2000 mA) Wayteq Xpad 70, GP-24820, utángyártott Azt olvastam, hogy egyhamar nem adnak ki ilyet, bár nem értettem, hogy miért nem.

(#2847) robotx


robotx
csendes tag

Bocsi, hogy megint negatívkodok, de a következö problémáim lennének a 2.3-as rommal:
- Ha elmegy aludni a gép nem akar visszajönni. Van amikor ha örült módon nyomkodom az összes gombot még sikerül visszahozni, de van amikor ez sem segít, csak a reset.
- Kattingatás közben úgy elhal a rendszer, hogy semmire nem reagál. Ez a rom öregedésével egyre súlyosbodik.
- Legvégsö stádiumban a gép bekapcsolásakor rengeteg program FC-vel indul. Néhány program ilyenkor is indítható, de az alaprendszer programjai pl. a wifi sem megy.

Tegnap történt meg 2-ik alkalommal ez a 3-ik fázis.
Ujraraktam és gondoltam, hogy biztos a Titánium-os renszervisszarakás csesz el valamit ezért most nem használtam és nagyon minimál mennyiségü programot raktam fel. Az elsö két fázis már így is megvolt. Lehet megy vissza a kelzsoca 2.2-es mert az ilyet nem csinált.

Ezek a dolgok tényleg csak nálam jelentkeznek?

[ Szerkesztve ]

(#2848) kelzsoca válasza robotx (#2847) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tudtommal másnak ilyen súlyos gondjai nincsenek, a titanium bacup és egyéb visszaállító programokat pedig el kell felejteni, csak azonos rendszer mentés és visszaállítása esetén használható probléma nélkül, és nem úgy, hogy rendszer ugrások is vannak közben :)

(#2849) Keraa válasza Peltár (#2840) üzenetére


Keraa
aktív tag

Hálózati töltő bedug (nagyon fontos), sötét szoba, Rom -ot tartalmazó kártyát dugd be(és csak az legyen rajta) és ha a reset után egy gyenge szürkés bevillanást látsz akkor bekapcsoló gomb és hangerő fel. Ha nincs szürke felvillanás akkor az aksi purcanhatott ki (vagy valami más)

(#2850) ClaydovE válasza kelzsoca (#2848) üzenetére


ClaydovE
tag

Igen, a visszaállítással nekem is voltak gondok (My backup pro). Egy csomó program fc-zet indításkor. A következőt csináltam, marketről leszedtem a legújabb verziót (pl. az opera miniből) és ezután my backup proval visszaállítottam csak az adatokat, az apk-kat kihagytam és működött a dolog. Gondoltam leírom, hátha segít valakinek.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: ClaydovE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.