Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) freddyreal válasza lolchief70 (#2582) üzenetére


freddyreal
csendes tag

szerintem a 10 inches is pont ugyanilyen kijelzővel van szerelve. A színek számával nincs baj, max az élénkségükkel, meg a fekete sem fekete....de könyörgöm, 40 ezres tabletrol beszélünk. Lehet venni 130 ezerért HTC Flyert, és akkor nem lesznek ilyen gondok. Ez vastag, sok benne a bug, éppen csak vállalható a kijelző, a képarányát sok progran nem támogatja, kevés a beépített memória, nincs gps, nincs 3G, de cserébe a mindennapokra megfelelő, meglepően gyors, és olcsó. Valamit valamiért....és mivel a kijelzőn lehet a legnagyobbat spórolni, ebből is még éppen használható került bele.

(#2602) atravel válasza cracked (#2600) üzenetére


atravel
tag

hangerő fel + powerrel nem lép recoverybe sem?
én feltenném kibontás nélkül az update.zip-et, meg persze a teljes csomagot és megindítanám újra a bill. kombinációval

(#2603) atravel válasza cracked (#2600) üzenetére


atravel
tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#2604) kelzsoca válasza cracked (#2600) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fogod és újra kezded a frissítést! :)

[ Szerkesztve ]

(#2605) Bibby válasza freddyreal (#2601) üzenetére


Bibby
addikt

Ez azért elég szubjektív. Én nem vagyok drága, csúcstechnológiás cuccokhoz szokva, ezért szerintem a kijelzője szép, nulla problémám van vele.
A másik a memória. Kevés? Mihez? Mikor kellett volna neked több? Mert én nem futottam bele még semmi gondba.

Ελευθερια η θανατος

(#2606) NightLord válasza Bibby (#2605) üzenetére


NightLord
tag

Szerintem inkább a háttértárra gondolt (4 GB vs. a drágább tabletekben megszokott 16-32GB)

(#2607) kelzsoca válasza NightLord (#2606) üzenetére


kelzsoca
félisten

Főleg mert a többség nem is használja a belső tárolót, hanem SD kártyára pakol mindent :)

(#2608) lolchief70 válasza Bibby (#2605) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Lehet hogy az én szememmel van a gond. :DD
Van egy Milestone egyesem, aminek nagyon jó a kijelzője, a felbontása 854x480 pixel 3,7 colon. Színek szerintem nagyon jók, a kép kontrasztos.
Ehhez illetve a többi kiállított tabhoz képest mondtam, hogy sajnos a képernyő nem az igazi.
Úgy tűnt, mint már másnak is a fórumon, hogy a színmélység kevés, a színek fakók stb stb.
A látószög nem érdekelne annyira, ha legalább szemből szép telt képet kapnánk :N
Még megnézek egy 10 colosat hátha annak jobb a kijelzője :DD

Valaki azt írta, hogy csak a főképernyőn tapasztalható a fakó kép, az alkalmazásokban már nem. Ez mennyire igaz? Jobb lenne a színhűség és a kép pld egy játékprogramnál?

Rusi írta: "A képminőségen ez elsőre nem látszik, mert az Android ezen változata a jelek szerint nagyítással hidalja át a neki nem szabványos felbontást. Ez azt jelenti, hogy az parancsikonok, a menü ikonjai és sajnos a háttérkép is ilyen. Viszont alkalmazások futtatásánál már látszik, hogy van egy kis többlet pixelünk."
Lehet, hogy emiatt nem látom olyan szépnek a főképernyőt?

[ Szerkesztve ]

(#2609) anti77 válasza Bibby (#2605) üzenetére


anti77
tag

Úgy làtom csak mi ketten vagyunk akinek megfelel ez a kijelzõ. :)

Telefon vagy e-mail nélkül vicces hirdetést feladni.

(#2610) Brutális eb válasza anti77 (#2609) üzenetére


Brutális eb
addikt

Amire ez a tablet való arra tökéletes.
Nyilván nem ezen a kijelzőn fogok fullhd filmeket nézni mert minek.720p-s sorozatok gyönyörűek így is.
Szintén nem várok crysis 2-es grafikát arra ott az asztali.
Úgyhogy +1 arra,hogy semmi gond a kijelzővel.
Megaztán tényleg akinek kell vegyen samut,htc-t stb.
Csak ugye ott vagyunk,hogy egy komolyabb árából 2.5 ilyen kapható.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2611) freddyreal válasza Bibby (#2605) üzenetére


freddyreal
csendes tag

nekem csak azért tűnik fel nagyon, mert a mobilomnak 3,7 inchen kb ugyanekkora a felbontása, ráadásul az amoled, és ég és fold a különbség. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem használható, de ha valaki hozzászokik egy minőséghez, sőt, párhuzamosan használja vele, azért annak erősen szemet szúr. Amikor megvettem, egy csalódásnak éltem meg, hogy nulla a fényereje, kb csak szemből látható jól, és a színek is fakók, de hozzá lehet szokni, ráadásul ennyi pénzért nem is várható el jobb. És persze az is igaz, hogy amikor vettem a telefont, akkor egész pontosan 3,5x ennyibe került, szóval nem egy kategória, és ezért nem is várom el azt a minőséget.

a memoriánál a belső tárhelyre gondoltam, mert az a 2,8 giga kb semmire sem elég...egy film felfér sima divx-ben, és vége. Persze a ott a memoriakártya, de ha lenne benne 16, vagy 32 giga, akkor a belsőt használnám, nem a kártyát

(#2612) kelzsoca válasza freddyreal (#2611) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ne a telefon 3.7"-os amoled kijelzőjével hasonlíts össze, egy 7"-os sima TFT-s kijelzőt :)

(#2613) freddyreal válasza kelzsoca (#2612) üzenetére


freddyreal
csendes tag

ez teljesen egyértelmű, ezért is mondtam, hogy ennyi pénzért ez teljesen rendben van, nem is várok el többet. Mondjuk talán egy kicsit lehetne erősebb a háttérvilágítása, de a többivel megbékéltem a vásárlás utáni harmadik órában :-)

[ Szerkesztve ]

(#2614) kelzsoca válasza freddyreal (#2613) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, olvastam is :)

(#2615) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Az automata fényerőszabályozóval volt valakinek gondja az új ROMban? Nálam megbolondult, és mivel pont a frissítés után, ezért gyanús.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#2616) Bibby válasza TheSaurus62 (#2615) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem előtte sem tetszett a működése, kicsit más szögben tartottam, már váltogatta. Inkább manuálisan állítom ha kell.

Ελευθερια η θανατος

(#2617) sptkyle válasza TheSaurus62 (#2615) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én is kikapcsoltam már a gyári romnál.. idegesítő volt. :(

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#2618) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Ma vettem egy xPAD 70-est, és azt szeretném kérdezni, hogy mik azok a hibák, amiket a 3 napos cseregaranciás időn belül keresnem kellene.

Amit eddig csináltam:
- beállítottam az ac3 licence-t,
- felraktam a hivatalos wayteq-es 2.3.4-et
- telepítettem néhány dolgot (szép új market is van), eddig csak a youtube halt meg néhányszor (bár ahogy látom ez normális)

Wifi megy, kijelző szép, minden királyságos, eddig csak a billentyűzet kiosztását nem sikerült megváltoztatnom (hiába állítom át a beviteli nyelvet magyarra)

(#2619) Arcanis válasza anti77 (#2609) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Csatlakoznék harmadiknak :)

Szerintem is kiváló a kijelző (főleg ennyi pénzért)

(#2620) levee82


levee82
csendes tag

Üdv!

Van valami megoldás a wifi-re? Nekem állandóan ledobja..... :((
Elég zavaró és használhatatlan!

Amúgy más hibát eddig nem találtam a 2.3.4-ben.
Vagyis 1 hiba csak van, böngészõbõl nem tudok letölteni.. Erre megoldás?

Köszi!

(#2621) kelzsoca válasza levee82 (#2620) üzenetére


kelzsoca
félisten

A wifi alvás irányelvét állítsd be soha-ra, ha ez után is dobálja, írd le milyen routered van....

(#2622) levee82 válasza kelzsoca (#2621) üzenetére


levee82
csendes tag

Sohára van állítva, csak a frissítés ota csinálja... amúgy tp-link rooter.
És nem képernyõ kikapcsolás után megy el a wifi,hanem használat közben!

(#2623) levee82 válasza levee82 (#2622) üzenetére


levee82
csendes tag

Esetleg húzzam újra a Romot? Hátha jó lesz??

(#2624) kelzsoca válasza levee82 (#2622) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg nézd meg másik routerrel, a tipli féle routerek nem a legjobb minőségűek :)

(#2625) Brutális eb válasza kelzsoca (#2624) üzenetére


Brutális eb
addikt

Semmi gond nincs a tp routerekel.Annyi mint a többivel.
Ha dobálja a wifit ajánlatos megnézni nincs e firmware frissítés a routerhoz.
Sokan csak kicsomagolják aztán használják.
Viszont a szorgos kis kínaiakra nem lehet panasz rendesen van náluk support tehát dobálják kifelé a frissítéseket. :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2626) levee82 válasza Brutális eb (#2625) üzenetére


levee82
csendes tag

Azért ennyire nem kell hülyének nézni mindenkit, aki feltesz 1 kérdést!
A tp-link rooter nem csak ki lett csomagolva és használva...
Amugy meg 2 xpad van a háztartásba, a másikon még 2.2 van és hibátlan a wifi, ezen frissitve lett 2.3.4re és ismételten mondom, csak azóta van wifi baja! A rooter meg tuti jó, mert 2 androidos telefon, laptop, media center tökéletesen csatlakozik rá...
A napokban más is írta,hogy van ilyen problémája de megoldást nem láttam ezért érdeklõdök, hogy mi a helyzet ez ügyben.

Köszi

(#2627) atravel válasza Arcanis (#2618) üzenetére


atravel
tag

billentyűhöz érdemes felrakni mondjuk az Anysoft keyboardot, plusz magyar nyelvi csomagot.
Miután a menüben engedélyezed, egy tetszőoeges beviteli mezőn hosszan böksz, imput method és kiválasztod.
Persze ez az utolsó lépés lehet, hogy ér valamit a gyári billentyűzettel is. Én Anysofttal szeretek írni

(#2628) freddyreal válasza Arcanis (#2618) üzenetére


freddyreal
csendes tag

tedd fel a MultiLing nevű billentyűzetet. A legjobb, amit eddig találtam, és tud magyar betűket is...sőt, magyar szótárt is lehet letölteni hozzá, bár ezt még nem próbáltam, mert nem szeretem, amikor belekotorásznak abba amit írok.

http://www.youtube.com/watch?v=j9UxeSWXgkY&feature=player_embedded

[ Szerkesztve ]

(#2629) codric válasza levee82 (#2626) üzenetére


codric
csendes tag

Próbáld meg újra rakni a romot. Nálam bejött, bár mondjuk nem ez volt a problémám.

(#2630) szabzol


szabzol
csendes tag

Youtube-ra egy félmegoldás: ne a külön alkalmazást használjátok, hanem a gyári böngészö mobilos youtube oldalát. Nálam mindent enged megnézni fagyás és kidobálás nélkül.

(#2631) Bibby


Bibby
addikt

Olyan program létezik ami azt méri, hogy mennyit használom a gépet? Tehát csak akkor számol, ha megy a háttérvilágítás. Mondjuk azt nem tudom ez mennyire enné pluszban az akksit, de érdekelne a dolog.

Ελευθερια η θανατος

(#2632) kelzsoca válasza levee82 (#2626) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbáld meg esetleg azt hogy átállítod a csatornát egy másikra.

(#2631) Bibby

Beállítások-Alkalmazások-Akkumulátorhasználat-Megjelenítés

[ Szerkesztve ]

(#2633) sptkyle válasza Bibby (#2631) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát a Battery Monitor Widget szerintem elég jol használható. Ugyan nem csak akkor megy, ha be van kapcsolva a képernyő, de elég jo statisztikákat vezet az akksihasználatról, esetlegesen ez grafikonban is megnézheted. Szerintem vess rá egy pillantást.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#2634) lcdtv


lcdtv
aktív tag

kelzsoca-tól kérdezem hogy a wayteq hagyta ki az új szoftverből a "USE GPS satellites" menüpontot vagy eleve nincs ilyen a 2.3.4-ben. Mert sajna nekem sem akar menni a külső GPS vevő ( régivel minden ment a bluegps4droid nevü kis alkalmazással)
"forras pdaplus: Navigáció WayteQ xPAD70 tablettel!"

...esetleg lehet engedélyezni?

(#2635) kelzsoca válasza lcdtv (#2634) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván azért nincs benne, mert nincs a készülékben GPS, melyikben volt benne ez a menüpont?

(#2636) tjb007 válasza kelzsoca (#2635) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 2.2 -ben, ha nem is a v.054 .ben de a v.039 -ben biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#2637) kelzsoca válasza tjb007 (#2636) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszi, rá fogok nézni.

(#2639) Peltár válasza kelzsoca (#2638) üzenetére


Peltár
aktív tag

Kelzsoca a gondolatolvasó! :)) Ismét jár a piros pont.

Várok még egy hónapot és addigra lesz egy stabil felturbózott ROM. :))
Köszönjük!

(#2640) Bibby válasza kelzsoca (#2632) üzenetére


Bibby
addikt

Köszi, közben találtam egy olyat is hogy "uptime widget", meg a batery monitor is mutatja. Most így teljesen egyszerű netezgetéssel, fél fényerőn bírta kicsivel 4 óra felett. Lehetne acélosabb de ez van. Mondjuk most nagyon gyenge wifi volt és folyton kereste, kapcsolódott, lehet ez jobban meríti.

Ελευθερια η θανατος

(#2641) vw1960


vw1960
csendes tag

Végre valaki más is rákérdezett erre a GPS dologra, ezzel küzdök én is, ez mintha kimaradt volna ebből az új frissítésből, ez nagyon elkeserítő, de reménykedek, hogy van rá megoldás

(#2642) kelzsoca válasza Bibby (#2640) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nemsokára adom ki az első custom romot, majd esetleg nézd meg azzal :)

(#2641) vw1960

Meg fogom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2643) vw1960


vw1960
csendes tag

Köszi, remélem sikerül !

(#2644) kelzsoca


kelzsoca
félisten

==================================
WayteQ_xPAD_70_2.3_kelzsoca
2011.10.30.
==================================

A szoftvert pontosan úgy kell telepíteni mint a hivatalos frissítést de azért pár pontban én is leírom most:
- A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, majd csomagold ki.
- A kicsomagolt 4 fájlt kibontás/változtatás nélkül másold be egy üres SD kártyára
- Az SD kártyát tedd be a készülékbe (kikapcsolt állapotban)
- A hangerő + gombot nyomd be és tartsd lenyomva, majd nyomd le a power gombot is ameddig a kis zöld felirat nem lesz látható.
Ezután recoveryben menj végig a következő formázásokon:

- wipe data/factory reset
- wipe cache partition
- wipe media partition

A recoveryben a hangerő fel és hangerő le gombokkal lehet lépkedni.
Az ENTER/OK gomb pedig a vissza gomb lesz.

A csomagot innen tudod letölteni: >>>letöltés<<<

MD5: c192bd2c4aa86f5d7732d24d4356ffad

A szoftvert a saját tárhelyemre/fórumomra töltöttem fel, mivel az ingyenes fájlmegosztó oldalak megbízhatatlanok, és a tartalom rövid idő után nem elérhető!
Letölteni egy rövid regisztráció után lehet.

=====================================

KIEGÉSZÍTŐ CSOMAGOK:

A szoftverhez készült kiegészítő csomagokat, pedig itt tudjátok letölteni: letöltés

A csomagban 3 különböző recoveryből telepíthető update.zip csomag található!

1. root jog megszerzése
2. cella készenlét kiiktatása (akksikímélő)
3. állapotsorban látható dátum eltüntetése

Tipp: ajánlatos az SD kártya gyökerébe felmásolni mindhárom mappát, és közvetlenül a rom telepítés után célszerű lefuttatni (amint végzett a rom telepítéssel, lehet felrakni a kiegészítő csomagokat) amelyikre szükség van.

A csomagokat teszteltem, és hibátlanul működnek!

======================================================
AZ ESETLEGES ADATVESZTÉS VAGY A KÉSZÜLÉKBEN KELETKEZŐ KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!
MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE VÉGEZZE EL A MÓDOSÍTÁSOKAT!
======================================================

[ Szerkesztve ]

(#2645) Szipi válasza kelzsoca (#2644) üzenetére


Szipi
aktív tag

Köszi szépen az új ROM-ot. :)
Szerintem lecserélem az eredeti gyári romot rá, amint lessz időm.
Nem látom a "changelogot" a hsz.-ben, mi jót módosítottál rajta?

(#2646) kelzsoca válasza Szipi (#2645) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, az tényleg kimaradt:

Dióhéjban:

- Nyelvi javítások/alkalmazás honosítások
- Alkalmazások eltávolítása
- Alkalmazások hozzáadása
- Magyar nyelvi és területi beállítások

- kiegészítő update.zip csomagok készítése

(#2647) vw1960


vw1960
csendes tag

Máris törölve, vagy miért nem tudom letölteni?

(#2648) kelzsoca válasza vw1960 (#2647) üzenetére


kelzsoca
félisten

Elnézést urak, rossz a linkelés: LETÖLTÉS

(#2649) vw1960


vw1960
csendes tag

Ahhhhhh, ez már igen!

(#2650) prisz válasza kelzsoca (#2646) üzenetére


prisz
aktív tag

Bazz! Ez aztán a support :C
Csak lesek ki a fejemből...
Ezer köszi!!!! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.