Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) zozyk válasza kelzsoca (#3050) üzenetére


zozyk
addikt

Van értelme várni a 2.3.4-es ac3 file-ra,vagy inkább szánjak rá fél órát a telepítgetésre?

(#3052) kelzsoca válasza zozyk (#3051) üzenetére


kelzsoca
félisten

Dobd fel nyugodtan.

(#3053) Bibby


Bibby
addikt

Nekem a töltés még mindig valahogy nem az igazi, ha kikapcsolva kezdem tölteni, alig halad... most is rajta volt vagy másfél órája, utána bekapcsoltam és 18%-on állt még csak. Ha bekapcsolva töltöm akkor "normális" a tempó, kb 3 óra alatt végez.

Ελευθερια η θανατος

(#3054) densoft válasza Bibby (#3053) üzenetére


densoft
tag

Nem tudom,hogy ez hiba-e, de az enyém is dettó ezt csinálja.

(#3055) densoft


densoft
tag

Ha repülő üzemódra kapcsolom akkor is fogyaszt a cella készenlét?

(#3056) kelzsoca válasza densoft (#3055) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor nem.

(#3057) densoft válasza kelzsoca (#3056) üzenetére


densoft
tag

Akkor nem is szükséges ezügyben felrakni az általad készített progit?

(#3058) kelzsoca válasza densoft (#3057) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fel lehet dobni, akkor nem kell airplane módba tenni.

(#3059) R. V. Orden válasza kelzsoca (#3040) üzenetére


R. V. Orden
csendes tag

Az xTAB-100-as gép pedig külön topicba fog kerülni, ez várhatóan az xTAB-100-as Mobilarena-s teszt topicja lesz.

És akkor szerény személyem most teljesen offtopic itt? :) Addig, míg nem nyílik meg a saját topic, hadd maradjaaaak.... naaa :))

Egy-két közlés, illetve kérdés. (Mert azt gondolom, annyira azonos a két eszköz, hogy érdemes, és még úgy is, hogy a 100-ason már a 2.3-as Android van. Ha tévednék, rúgjatok seggbe)

Jól működik egérrel, ezért ha van rá mód és szükség, érdemes rá egeret kötni. Ez nyilván korlátozza a mobilitását, igen, de pl. ha nehézkes az ujjheggyel való célzás, nagyon jó szolgálatot tesz az egér. Tegnap asztalon így neteztem, nem kellett kínlódnom a menükkel...

Vettem ma egy egyszerű kártyaolvasót, és rákötöttem. Gond nélkül kezeli a slot-okat és olvassa a CF kártyámat. Mennyivel hatékonyabb és elegánsabb ezen mutogatni a frissen készült fotókat adott helyzetben...ez is tehát egy felhasználás.

Amivel most gondom van, az egy fura, képernyő-elsötétedési jelenség. Már kicsit belehülyültem, de még nem jöttem rá a "logikájára" és így a kicselezésére sem.
Bekapcsolás (ez alatt a bootolást értem, vagy Androidéknál hogyan is mondják, tehát a gép felélesztését teljesen kikapcsolt állapotból) után pár másodperccel (ez változó ám, 2-5 mp.) elsötétedik a képernyő. Ez után jön a káosz :) , amit próbálok az alábbiakban leírni:

- nem mindig sötétedik el, de nem tudom kikövetkeztetni, mikor, mitől.
- ha elsötétedik, a "home" vagy "menu" gombok megérintése után kivilágosodik, bekapcsolódik.
- van, hogy ezután már többet nem sötétedik el
- ám van, hogy utána pár másodperccel ismét :)
- meg olyan is van, hogy egyik gomb sem segít, ilyenkor a bekapcsológomb rövid megnyomása a megoldás.
- továbbá olyan is volt már, hogy hosszabban kellett a bekapcsológombot megnyomni és ezért újraindult az egész kütyü.
- egyébként az automatikus elsötétítés ideje a beállításokban már 10, utána 30 percre lett állítva.

Keresem az összefüggéseket, hogy mindez a nem egészen következetes jelenség mitől lehetséges...(wifi, éppen futó alkalmazások, stb.) És hogyan lehetne megszüntetni.

Visszakapcsolás (tehát standby vagy hogyan is nevezitek) állapot után még nem sötétedett el, csak egyszer, de annak a körülményeit sajna nem jegyeztem meg...de ilyen is volt egyszer, hogy a káosz még nagyobb legyen. :)

Ha van tapasztalatotok, tippetek, örömmel veszem.
:R RVO

xTab-100

(#3060) szponzor válasza kelzsoca (#3039) üzenetére


szponzor
senior tag

Az addig rendben is van, de sima DivX filmet le tudnak játszani ezek a telefonok is. Elvileg ugyanaz a proci van az SGS-ben, Galaxy Tab-ban is, mint a Nexus S-ben. Ennyit számítana, hogy nem SD-kártyáról, hanem hálózatról akarok lejátszani?

(#3061) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok!
Frissítettem fater gépét a legújabb gyári ROM-ra és azóta nem játszik le a gépezet youtube videókat. Nem beépített youtube klienst használok, hanem a böngészőben a youtube mobil oldalát. Videó betöltése ....ennyi történik hosszú percekig.
Mit lehetne ezzel tenni?

(#3062) Bibby válasza hdanesz (#3061) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem is volt, de csak annyi hogy a flash felrakása után újra kellett indítanom, aztán mûködött.

Ελευθερια η θανατος

(#3063) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Vajon egy USB-s mikroszkópot tudna kezelni? Annak a világítása (LED-koszorú) ugyan elég komoly áramot vesz fel, tehát vagy külső fényforrás kellene, vagy egy táppal megtámogatott hub, de érdemes-e egyáltalán gondolkodni rajta?

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#3064) kelzsoca válasza R. V. Orden (#3059) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még nincsenek tapasztalatok a géppel :)

(#3060) szponzor

Lehetséges.

(#3063) TheSaurus62

Fogalmam nincs, ez biztos csak próba után derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#3065) TheSaurus62 válasza kelzsoca (#3064) üzenetére


TheSaurus62
tag

Akkor kipróbálom, aztán megosztom az eredményt. Mert ugye ha mikroszkóppal megy, akkor webkamerával is (talán).
Ja igen, kamera. Felraktam a legfrissebb Skype-ot, gyönyörűen lehet vele videotelefonálni, csak éppen a túlsó fél látszik bélyegképen a sarokban, és a helyi erő nagytotálban.
(Mondjuk anyósomat hívtuk fel, de akkor is...). Nem találtam erre beállítási lehetőséget.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#3066) User64476 válasza Peltár (#2915) üzenetére


User64476
őstag

igen, en is most futottam lyukra ezzel kapcsolatban.

(#3067) tjb007


tjb007
nagyúr

Tegnap gondoltam kipróbálom a Cloud & Sheep nevű (a Mraket -ről amúgy ingyenesen letölthető, elég jó grafikával rendelkező) játékot ha már így ajánlják azonban van egy kis gond vele.
Ott ahol sziklának, farakásnak, sátornak stb. kéne lennie ott csak fehér kockák és téglalapok vannak sStcok 2.3 -at használok).
Arra szeretnék megkérni egy, a készüléket gyári ROM -mal és egy, a készüléket kelzsoca főzött ROM -jával (updatekkel együtt) használó tulajt, hogy nézzen rá ő is, hogy nála is ilyen e játék.
Ha csak a stock 2.3 -on ilyen akkor nem akkora nagy a probléma, viszont ha a főzött ROM -on is ilyen akkor a MALI driiverrel nem okés valami.

(#3068) szponzor válasza tjb007 (#3067) üzenetére


szponzor
senior tag

Én is pont ma próbáltam az alap 2.3-as Wayteq-féle Android-dal és ugyanúgy fehér négyzetek vannak.

(#3069) kelzsoca válasza tjb007 (#3067) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nah, mindjárt lekapom ezt a játékot, és ránézek...

(#3070) f_david válasza szponzor (#3068) üzenetére


f_david
tag

2.2 stock rommal is ugyanez a helyzet

(#3071) kelzsoca válasza f_david (#3070) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, ez nem a friss MALI driver hibája, vannak ilyen játékok, amik nem kompatibilisek a hardverrel.

(#3072) zozyk válasza tjb007 (#3067) üzenetére


zozyk
addikt

Chainfire3D vel megoldható a dolog,a "Default openGL settings" alatt be kell pipálni a Reduce texture quality-t...Legalábbis kelzsoca romján...így a grafika is jó marad,és a fák is látszanak...

[ Szerkesztve ]

(#3073) zizou


zizou
tag

Heeeelp!

Megkaptam az új xTab-100-ast!! :)
De van egy fehér függőleges csík a képernyőn... :O
Lásd fotók... Küldöm vissza...:(


Mitől lehet ez?!?!

-Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#3074) kelzsoca válasza zizou (#3073) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát ez valami hiba, az biztos, küldd vissza, és kérj másikat.

(#3072) zozyk

Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#3075) Oldman2 válasza zizou (#3073) üzenetére


Oldman2
veterán

Hát ez elég ciki. Honnan rendelted?

Küldd simán vissza...

(#3076) zizou válasza Oldman2 (#3075) üzenetére


zizou
tag

Hát az...
A (volt) munkahelyem sztechboltot is üzemeltet, tőlük van. Csak ők Bp-n vannak én meg Kecskeméten, ez szokott lassítani a dolgon.
Mind1, megy vissza, csere, oszt jónapot.

1 haverom rendelt HongKongból még egy pár hónapja egy olcsó tablettát. Hát ugye eleve xar volt a rezisztív érzékelő miatt, de az egész meg is volt vetemedve a szállítás miatt. Szóval ilyesmit nem rendelnék ekkora távolságból, macera a gari érvényesítés...

-Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#3077) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali!
Youtube Fc-re van már valami megoldás?

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3078) kelzsoca válasza Brutális eb (#3077) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mert mi is azzal a probléma pontosan?

ui: bocs, lehet volt már téma, de nem egy készülék supportját csinálom, és néha nem mindenre emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

(#3079) Brutális eb válasza kelzsoca (#3078) üzenetére


Brutális eb
addikt

Volt.
A beépített kliens folyamatosan FC-t dob.(Ez főleg akkor igaz ha saját magam keresek valamit és próbálom lejátszani)Gyári 2.3.4

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3080) kelzsoca válasza Brutális eb (#3079) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor mindjárt csinálok hozzá egy update-et, majd nézd már meg kérlek, hogy az után mi a helyzet vele.

(#3081) kelzsoca válasza kelzsoca (#3080) üzenetére


kelzsoca
félisten

youtube_patch

Recoveryből a szokásos módon telepíthető.

(#3082) Brutális eb válasza kelzsoca (#3081) üzenetére


Brutális eb
addikt

Sajna semmi változás FC.
A legérdekesebb tényleg az,hogy csak azokra a vidiknél csinálja amit keresés után indítanék.(Ott sem mindnél de túl soknál)
Most néztem az indítás utáni első oldalról mindent visz. :F

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3083) kelzsoca válasza Brutális eb (#3082) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor ez ennyi....

(#3084) f_david válasza kelzsoca (#3083) üzenetére


f_david
tag

A Sprinkle-t sikerült megnézned? már élezném a 2.3-as romot a padra ha jól futna rajta :)

(#3085) kelzsoca válasza f_david (#3084) üzenetére


kelzsoca
félisten

A nem tegrás verziót néztem, az nem indul, szerintem chainfire-el a tegrás verzió gond nélkül menne.

(#3086) Bibby válasza f_david (#3084) üzenetére


Bibby
addikt

Én írtam erre. :U

Ελευθερια η θανατος

(#3087) Bibby


Bibby
addikt

Az első hozzászólásban miért nem kelzsoca v2-es rom verziója szerepel?

Ελευθερια η θανατος

(#3088) tjb007 válasza Bibby (#3087) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért mert amikor frissítve lett még nem volt v2, hamarosan frissítve lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3089) attrax


attrax
aktív tag

V 0.39-es a rom és kitűnően ketyeg.Minden faja eddig.

Unterschreiben

(#3090) atravel válasza attrax (#3089) üzenetére


atravel
tag

én is arról váltottam Zsoca 2.3-as ROMjára és azt kell mondanom, megérte.
Talán reszponzívabb, de a készenléti ideje mindenképp megnőtt. stanbyban néha semmit nem fogyaszt egész nap :C
Talán hálózatról néháby film döcög, ami korábban ment gond nélkül, de sorozatok nem okoznak gondot úgy se.
Nem próbálzam annyi játékkal, viszont az anysoft billentyűzete szépen megnőtt, ami által sokkal pontosabban és gyorsabban tudok írni rajta.

(#3091) tjb007 válasza Bibby (#3087) üzenetére


tjb007
nagyúr

Frissítve.

(#3092) noad


noad
csendes tag

Hello!

Büszke tulajdonosa vagyok egy xPad-70-nek immár 1 hete.
Már egy ideje használok androidot (jún-júl. óta egy motorola defy-t), de eddig nem látott dolgokba ütköztem. Gyári 2.3.4 van a készüléken rootolva.

1. és talán a fontosabb: van itthon egy hdmi kábelem, így gondoltam rákötöm a kicsikét egy fullHD tv-re, rendeltem is hát eBay-ről egy átalakítót, a tv és a tab is érzékeli, hogy össze vannak kötve. Mikor kiválasztanám, a felbontást (hdmi switch-el), akkor elsötétedik a képernyő, nem reagál semmire, majd egy idő után visszajön és ismét a kezdhetem elölről. A tv-n nem látok semmi képet. Mi lehet a probléma? Szoftveres, vagy esetleg az átalakító miatt?

2. Próbáltam volna használni egy Vodafonos stick-et, de nem sikerül beállítanom, ott akadok el, hogy beállítom az APN-t, majd rámegyek a mentésre, de valamiért nem menti el. Itt mi lehet a problémám?

Lehet ezeket a kérdéseket feltette más is, végig futottam a fórumot, de nem találtam a kérdéseimre választ.

(#3093) Peltár válasza noad (#3092) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! Nálam hasonló esetben a monitorral volt gond. Nem ismerte fel a felbontást amit az eszköz küldött a készülék felé. Próbáld 720p felbontásra állítani a TAB-ot. Leírás 19-oldal.
Ha a jel küldő eszközt (ami nem csak a TAB lehet)16:9 re és 1920x1080 ra állítottam azt már felismerte a monitor.
Másik kijelzőn (monitoron) nem volt gondom, az minden felbontást felismert.

(#3094) noad válasza Peltár (#3093) üzenetére


noad
csendes tag

próbáltam már 480p/720p/1080p-vel is, de egyikkel sem akar működni. a használati útmutató szerint is, de sehogy sem jó...

(#3095) Peltár válasza noad (#3094) üzenetére


Peltár
aktív tag

:(( Sajna más ötletem nincs. Nekem ez volt ami segített.

(#3096) sptkyle


sptkyle
senior tag

Apró probléma ütötte fel nálam is a fejét.
(kelzsoca v2-es rom alatt)
Rom tökéletesen felment. Az alap gyári rommal eddig (és egyébként minden eszközzel) stabil routerre nem tudott kapcsolódni. Megkapta a tablet a wifi fixet.
Viszont azóta elég bizonytalan a wifi. Kicsit talán lassabb is, meg néha el is dobja a hálózatot... aztán persze ujracsatlakozik automatikusan idővel, csak fura.
(minden más amugy szuper)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3097) kelzsoca válasza sptkyle (#3096) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen router tplink egypálcikás? :)

(#3098) sptkyle válasza kelzsoca (#3097) üzenetére


sptkyle
senior tag

Egy MSI RG54SE II .
Még rá is mondanám, hogy szar a router, ha az elmult évek alatt nem szolgálta volna ki tökéletesen a 3 gépet, a notimat, a telefonomat (szintén droid) , meg a teljesen stock romos XPAD70 -et.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3099) kelzsoca válasza sptkyle (#3098) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nálam az segített, hogy a routerben a csatornakiosztást auto-ra tettem, és nem fix csatorna volt beállítva.

(#3100) sptkyle válasza kelzsoca (#3099) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nálam max a csatornák száma állítható sajna, auto nincs.
De köszi.
Akkor így marad. (ahogy lesz lehetőségem, megnézem majd más hálózatokon is)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.