Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tikakukac válasza aleister (#98) üzenetére


Tikakukac
titán

2 fal és 2 ajtó nomeg kb. 10 méter a távolság én kb. a mosógépet hallom meg néha de bőven elviselhető :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102) giigz


giigz
veterán

Erre vártam,kb nekem is hasonló fogyasztásom lehet Athlon II x2 240... :R

(#103) zozo1414 válasza atike (#4) üzenetére


zozo1414
csendes tag

valaki de tele van

(#104) nyunyu válasza Tikakukac (#95) üzenetére


nyunyu
félisten

Mosó és mosogató ha napközben nem sok a mocskos cucc akkor nálunk is csak este mennek :DDD

Es nem rugott meg seggbe erte egyik szomszed sem?

Nalunk eppen most keszult el a tarsashaz hazirendje, feketen-feheren beleirtak, hogy nagy zajjal jaro haztartasi berendezes H-P: 8-19, SZ: 8-14, vasarnap nuku mosogep.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#105) lapa válasza nyunyu (#104) üzenetére


lapa
veterán

az még csak OK, de van folyamatosan annyi ideig szakaszos áram, hogy kimosson a gép? anya meg viharlámpával tereget vagy büdösödik reggelig a ruha?

(#106) nyunyu válasza lapa (#105) üzenetére


nyunyu
félisten

Vezerelt (regi neven ejszakai) aramot minimum 2 ora hosszu etapokban kell adnia a szolgaltatonak (napi osszesen 8 orat), ennyi ido allat siman lemegy a legtobb mosoprogram elomosastol centrifugaig bezarolag.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#107) Tikakukac válasza nyunyu (#104) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy egy 7-8 ezer fős kisvárosban élek 2-300m-es körben csak a kertek vannak így gyakorlatilag bármit csinálhatok, házibulitól megkezdve a pipás estékig senki sem szól bele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108) lapa válasza Tikakukac (#107) üzenetére


lapa
veterán

akkor te valóban optimistán tekinthetsz a jövőre.

#106: köszi, ez hasznos infó.

[ Szerkesztve ]

(#109) Tikakukac válasza lapa (#108) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak most esett le :DDD , hát nem panaszkodom ezen részével nincs bajom de azért néha nekem is hiányzik a nagyvárosi élet, és nem kell rosszra gondolni csak és kizárólag a legális drogokkal kerülök kapcsolatba :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110) salaud


salaud
aktív tag

Nálam Athlon II 3.6 GHz-re húzva, + 9800 GT, 3 sata merevlemez + LG 19"-os LCD + aktív hangszórópár + egysmás fogyaszt maximumrara terhelve 160 watt/h-t. Átlagos(böngészés/zene/szövegszerkesztés) használat esetén ugyanez 85-87 watt/h. A kikapcsolt gépet még nem néztem, nálam athlon xp-s idők óta túláramvédős kapcsolós elosztón van a gép, ha nem megy, kikapcsolom az elosztót.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#111) szki


szki
őstag

Köszi a cikket! Szép munka, de sok mindent pontosítani szűkséges, mert nagyon félrevezető!
Néhány észrevétel:
Az áram díjszabása sokkal drágább.
Alaplapon be volt-e kapcsolva a C1E? (nálam -10W-ot jelent max frekin, de terheletlen állapotban)
Az én T42 laptopon netezés közben 22W-ot fogyaszt. 70W nagyon-nagyon sok egy laptopnál!
PC táp standbyban 22,6W? Na ne! Max 2W, és monitor is max 2W kikapcsolva!

Ha nem kerül javításra a cikk, akkor javasolom visszavonni, mert félrevezető!

(#112) #27483136 válasza szki (#111) üzenetére


#27483136
törölt tag

nah, rossz helyre írtam

[ Szerkesztve ]

(#113) bajuszati


bajuszati
tag

kell csinálni egy szélkereket..aztán az majd generál áramot:))

(#114) Fecogame


Fecogame
veterán

Jelenleg 1 kW áram ára óránként 23,27 forint. Ez éjszaka némileg olcsóbb 21,89 forint.

Nálunk 48 Ft :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#115) atom360


atom360
tag

Hello.nem értem ezt a fillérezést.éves szinten 1000ft,de még havi szinten is.akit ilyen összeg a földhöz vág miért nem faházban él és fáklyával világit.engem sem vett fal a pénz.néha egész nap megy a gépem a mi lcd tv-re van kötve,és pár ezer ft val több a számla.ellenben a fütés számlával ami 50k.sztem a sok butitó reklám miatt van,kapcsold le a villanyt élj sötétben.de azért a mekibe sokan eljárnak dohányoznak piálnak.otthon meg lekapcsolják a villanyt 1000k-ért.nevetséges.

(#116) bajuszati válasza atom360 (#115) üzenetére


bajuszati
tag

ennyi a lényeg...olyanok beszélnek gyakran költségcsökkentésről akik egy este egy Deákot elbuliznak....

(#117) harry válasza atom360 (#115) üzenetére


harry
veterán

Tudok gratulálni, mégis minek megy fölöslegesen a gép meg a tv? Kényelem? Már a távirányító piros gombját is nehéz megnyomni? De ha így vagy vele, hogy pár ezer forint mit számít, akkor jól van. De ennyi erővel azt a pár ezrest adhatnád nekem is, ha ennyire nem érdekel.

Valószínűleg legtöbbünket nem "vág földhöz" de normális ember általában úgy gondolkodik, hogy ha nem muszáj, akkor miért is költsön többet a kelleténél? De most komolyan, teljesen függetlenül attól, hogy a megtakarítást hol költi el, miért fizessen azért, amiért cserébe semmit sem kap?

Szóval egyrészt saját zsebed kímélésére, másrészt meg környezetvédelmi okokból. Sok kicsi bizony sokra megy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#118) student


student
őstag

te hol lax ember én is szeretnék odaköltözni?
nálunk 47 ft/kw :W

update: johogy beirták már 10en elöttem ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#119) ruti


ruti
Közösségépítő

mégegyszer nekifutok, hátha valakinek ehhez is van hozzászólása, nemcsak
"minek spóroljam meg havi 2 longer szendvics árát"-típusúakhoz

előrebocsátom: én is lekapcsolok mindent, pedig nem szorulok rá (szerencsére)
még a telefon- és egyéb fontosabb (pl. kamera) töltőket is külön kapcsolós elosztóval használom
(a töltők élettartamára is jótékony hatású, nemcsak a fogyasztásra)

Inkább ehhez szóljon hozzá vki:
konkrét tapasztalat, hogy a folyamatosan kihúzogatott dugalj ÁRT, DE LEGALÁBBIS NEM HASZNÁL a rendszernek: miért?
PC a hálózatra csatlakoztatás után közvetlenül történő boot során váltakozó helyeken megakad, elfagy, nem áll föl a win, stb...
csatlakoztatás után 5 perc múlva indítás esetén minden OK a boot-tal!
mi ez, ha nem a folyamatos áramellátás megszakadásának következménye?
a kondenzátorok éllettartama, kapacitása rovására megy a lekapcsolgatás???
??? (kérdem én valaki hozzáértőtől...)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#120) dabadab válasza ruti (#119) üzenetére


dabadab
titán

Ezt inkabb a tapos topikban kerdezd meg, ott vannak hozzaertok.

DRM is theft

(#121) Rive válasza ruti (#119) üzenetére


Rive
veterán

Igen, ez kondihiba. Tápon vagy lapon. A döglődő kondik kapacitása hidegen kisebb, melegen nagyobb. Hidegen nem megy jól, bemelegedés után pöpec.

Táp-hiba topik ajánlott.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#122) aleister válasza salaud (#110) üzenetére


aleister
veterán

Kicsit kevésnek tűnnek nekem ezek az adatok. Nem lehet, hogy csak a pc fogyasztása ennyi?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#123) aleister válasza szki (#111) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen! :)
Természetesen ki volt kapcsolva a C'nC és a C1E is. Úgy gondoltam, hogy ezek csak bezavarnának. Valahol meg is említem, hogy C'nC-vel még több megtakarítás lehetséges (igaz a C1E-re nem tértem ki).
Az áram ára és a táp téma már eléggé ki lett vesézve.
A laptopos részt hol olvastad, mert azt az első nap kivettem a cikkből. Bent maradt volna valahol? :F

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#124) Findzs válasza atom360 (#115) üzenetére


Findzs
addikt

nem akarlak megsérteni ne vedd magadra
de az ilyen emberek miatt kerül több káros anyag a levegőbe

az is lehet, hogy nincsen saját házad, lakásod, 1-2-3 gyerekkel
vagy lehet hogy Csányinak hívnak :) (OTP első embere ha valaki nem tudná)

kb 10 millióan vagyunk Magyarországon a családok átlag 4 személyesek
tehát 2.500.000.- háztartást feltételezhetünk
ha mindenki 1000.- Ft megspórol évente az 2.500.000.000.- forintot jelent évente
az ezért az összegért (levéve a megfelelő hasznot róla) megvásárolandó energiát feleslegesen lenne előállítani

és ez csak kis hazánkra vonatkozik

India, Kína, USA, ilyen típusú megtakarítását nem tudná kiírni a számológép :)

takarékoskodni kell az energiával, hogy gyermekeink unokáink ne egy szemétdombot kapjanak tőlünk ajándékba :))

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#125) aleister válasza Findzs (#124) üzenetére


aleister
veterán

Szívemből szóltál!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#126) nTom


nTom
aktív tag

mivel a notim bedöglött, ezért pár napja én is megnéztem az asztali gépem fogyasztását, mert azért napi 10 órát megy, hétvégén meg folyamatosan :

E5200+HD4830 visszavéve a feszeket minimálisra, 70W
játékhoz felhúzva fullra 180W

(#127) salaud válasza aleister (#122) üzenetére


salaud
aktív tag

Nem, az egész gépé ennyi. Amúgy beszereztem egy második, letöltőgépnek szánt konfigot, aminek a fogyasztása gyakorlati tapasztalatok szerint intel atomos géphez mérhető, ellenben a teljesítménye némileg ;) több:

Gigabyte GA-G31M-S2L alaplap, Intel Celeron Dual Core E3200, 2x1 Gb >Samsung DDR2 memória, ideiglenesen 80 Gb Samsung IDE HDD, dvd-író.

Fogyasztás: idle 41 Watt terhelve ~69 Watt.

Ez csak a gép, monitor, egyéb nincs benne.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#128) DasH_001


DasH_001
tag

Többen elsiklottatok affölött, hogy az az 1000 Ft-nyi éves gépenkénti megtakarítás sok PC-vel rendelkező cégek vagy iskolák esetén már koránt sem az a 'picsafüst' összeg.

(#129) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ma kaptam kölcsönbe egy fogyasztásmérőt, így gyors lemértem én is pár adatot:
Konfigom procituninggal:
Idle mód: 120W (tuning nélkül 103W)
8x-os DVD írás közben 128-130W
Everest FPU bench: 168W (tuning nélkül 130W)
CoD MW 2 alatt általában 190-205W-ig vesz fel.

A4Tech kicsi 2.1-es hangrendszerem, hangerősségtől függetlenül 3-4W között eszik
17"-os CRT monitorom fekete háttérrel 49W fehér háttérrel 60W. Általános háttérrel 54W. Prohardver címlap 57-58W. A PH valszeg nem kap Eco díjjat :D

A gép kikapcsolt állapotban 1-2W-ot a monitor "narancsárga ledes állapotban" 1W-ot és a Brother DCP 130 nyomtatóm készenléti módban 1-2W-ot eszik.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#130) lapa


lapa
veterán

pár adat:

a konfigom (780g 4450e procival meg noti vinyó zen táp):

idle skystar 2 dvb-s és 4 portos video-in pci kártyával 41w
idle a kártyák nélkül 39w
hd 720 lejátszás vinyóról: 57-59w
samsung syncmaster 710n monitor 25w
idle a tápra kötött d-link nem wifi routerrel, letölés közben 44,5w
műhódos tévézés skystar 2 pci kártyával 48w
idle routerrel és paradyne adsl modem saját táppal nincs letöltés 50w
mint előző, de letöltéssel 51w
82cm albacomp lcd tévé standby / menet közben 0,4 ill. 144w
thinkpad t61 második vinyóval ubuntu idle dimmelt / teljes fényerőn 21,4 ill 25,4w

szóval thinkpadból lesz a szerver. pláne, hogy a pc szünetmentes további 5w, a notiban meg benne van, ugye.

majd lesznek komolyabb notis mérések is csak még nem tartok ott.

érdemes egyébként kicsit belemélyedni a megújuló energiaforrások áraiba, mert ott van az igazság, nem a 40 forint / kwh-ban. egy ilyen kis gép folyamatos kihajtása (20-30w-ról van szó) is több százezer forint. ugyebár nem örökké, mert az akksik élettartama véges.

[ Szerkesztve ]

(#131) exx


exx
tag

Köszi. :R

(#132) GerykO


GerykO
aktív tag

Hmm! :))
Úgy érzem kicsit lemaradtam a hétvégi munkám miatt az eredeti cikkről, amit most olvastam szerintem elég faja. :C Ha valaki rengeteg kivetnivalót talál, lehet jobbat írni!
Egy-két dolog amin ha elgondolkoztál volna mielőtt sírsz, hogy ez szar, az szar... :
(Egyik fizika mérés gyakorlatra fősuli alatt buliból érkeztünk haverral /szombat hajnali 7 órára/, ahol is 6 méréssorozatot kellett elvégeznünk, 2-nél sikerült a műszer által kijelzett adatokat mindenféle átváltás nélkül lejegyeznünk, de mivel azokkal számoltunk végig a végeredmény eggyezett a megoldókulcsban lévőével!!! /Mellesleg mi végeztünk először mert aludni akartunk ;], és igen 5-ös lett :P /) Vagyis összehasonlításra tökéletesen megfelőek voltak a mért adatok, még ha több is lett mérve, mint a valódi fogyasztás!
Tegyük fel hogy a táp 25W helyett reálisan 5W-ot eszik, akkor 20W-al mért többet a "műszer", tehát minden fogyasztási adatból "hatalmas matematikai tudásodat használva levonsz 20W-ot és hoppá /ha nem megy adok tuningolt procijú számológépet :P /, ott a pontosabb adat! Aztán 50W reálisabb notifogyasztás mondjuk töltés közben? Mellesleg mondok mégvalamit, az ac/dc táp ha alul van méretezve elég forró tud lenni (MM-ban dolgoztam, és sok /~3%, toshiba, asus, acer, dell, viszont 3 év alatt egy fuji sem :Y / noti jött vissza hozzánk leégett AC/DC adapterrel!!!), és a laptopban van még egy dc-dc adapter is!!!/vagyis ac-dc adapter ~80%, dc-dc adapter ~80% (0,8*0,8=0,64--> 64%, mielőtt bármit mondasz nem tudom milyen hatásfokúak, csak szemléltetni akarom, hogy adódik össze a hatásfok, a dupla konvertálással, és a pc-d tápjánál nincs ilyen), illetve az akksit fogtad már töltés közben? /meleg tud lenni az is :Y / Vagyis ha akksiról megy, akkor ezeknek a hatásfokából adodó többletfogyasztás kiesik ugyebár. És egy kérdés, miért adnak a netbook mellé 65W-os, az integrált vga-s notihoz 65W-os, a vörös/zöld filmnézős diszkrét-vga-sok mellé 95W-os, a "gamer" noti mellé pedig 120W-os AC-DC adaptert? /ez költői kérdés/
Hajszárítóval kapcsolatban autós példa: a suzuki is autó /izlés kérdése, de a révai nagylexikon definíciója szerint az! :K /, és a ferrari is. Ugyanannyit iszik mindkettő? /ez is költői kérdés ;] /

Akkor ha ezeken jól elgondolkodtatok, akkor remélem ezentúl csak építő jellegű kritikákat lehet majd olvasni, és nem fikázást. :((( Főleg ha feleígy sem tudtad volna megcsinálni! /én nem hordok használt inget, ezért javaslom, akinek nem inge, ő se vegye másét magára ;) :P /
Mellesleg szerintem a cikk mondanivalója így is átjött mindenkinek, csak van aki a szörszálhasogató /még ha néha jeti-szőrszálról is van szó ;] /
Lehet az eredeti cikk nem ilyen volt, de amit én olvastam az nagyon korrekt volt. :C :R Elsimerésem!/és igen, a tápról csak a kommentekből tudok ;) /

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#133) #27483136 válasza GerykO (#132) üzenetére


#27483136
törölt tag

Helló,
nem olvastad el figyelmesen, ill a cikk javítva lett közben (nyilván csak elnézés volt):
Eredetileg szerepelt benne egy ilyen szöveg:
"Kiemelném a tápegység 25 wattos mindenkori fogyasztását, mely akkor is jelen van, ha lekapcsoljuk a kis billenő kapcsolóval. Ez ugyanis csak a táp és az mbo közötti kört szakítja meg, nem pedig a hálózat és a táp közöttit."
A táp billenőkapcsolója a 230V-os oldalon bont, egyenértékű azzal, mintha kihúznád a konnektorból. Ezt asszem nem kell tovább magyarázni.

Meg gondolom azt sem kell megmagyarázni, hogy mérésnél nem úgy van, hogy akkor innentől mindenből levonunk 20W-ot, és jó lesz - ahogy írtad. Mert mi van az alábbi méréssel?
"LG 204 WT monitor standby: 9W" ....visszatermel a hálózatba 11W-ot?

És ez sem igaz:
"és a laptopban van még egy dc-dc adapter is!!!/vagyis ac-dc adapter ~80%, dc-dc adapter ~80% (0,8*0,8=0,64--> 64%, mielőtt bármit mondasz nem tudom milyen hatásfokúak, csak szemléltetni akarom, hogy adódik össze a hatásfok, a dupla konvertálással, és a pc-d tápjánál nincs ilyen"
Dehogy nincs...pont a legnagyobb fogyasztók áramellátása megy további dc/dc átalakítókról:
CPU, GPU, továbbá a RAM-ok, de még az alaplapra menő 3,3V is így van előállítva az 5V-ból (csak ezt még a táp csinálja.)

(#134) GerykO válasza #27483136 (#133) üzenetére


GerykO
aktív tag

Ha jól "sejtem", van egy 12V-s ág, egy 5V-s ág, illetve minuszos megfelelőik nagyságrendel kisebb teljesítménnyel, és a 3,3 volt ami egyedül az alaplap által transzformált feszültség. Amúgy igen, csak a javított verziót olvastam. :K

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#135) Silent77


Silent77
veterán

Nálam a fogyasztás így alakul, konfig az adatlapon:
Idle: 126W
Játék alatt: 160-210W
Monitor benq 2420hdbl: 13W

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#136) aleister válasza GerykO (#132) üzenetére


aleister
veterán

Hali!

Akkor neked tényleg hosszúhétvégéd volt, mert a cikk már több mint 1 éves. :)
Ettől függetlenül köszi a dicsérő szavakat!
Speciel a 25 wattos standby fogyasztásban igaza volt az akkori reklamálónak. Bár akárhányszor lemértem ugyanezt mutatta a készülék, de csak ebben az esetben jött elő az anomália. A mérés többi/lényegi részében nem.
Így aztán ki is vettem, mert teljesen feleslegesen szerepelt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#137) #27483136 válasza GerykO (#134) üzenetére


#27483136
törölt tag

Rosszul tudod: [link]

(#138) GerykO válasza #27483136 (#137) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem kötekedni akarok, de te kevered a szezont a fazonnal!
Az összehasonlításban egy ATX1.0 és egy ATX2.0 van összehasonlítva! Ebben az esetben ez okozza az eltérést, és nem a 20 vagy a 20+4 csatikiosztás! Ha mégse így lenne, mivel magyarázod azt a jelenséget, hogy ha az alaplapra rákötöm a leválasztható +4 pin nélkül, akkor az alaplap nem száll el, illetve ebben az esetben a te általad vázolt dolgok alapján ugyanazon a vezetéken más feszültség van, ha nincs +4 pin.
Következő pácienst kérném. ;)

Ui: Remélem nincs harag ;)

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.