Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) frescho válasza kraftxld (#17) üzenetére


frescho
addikt

Ertem, hogy tobb ev MS tapasztalattal a hatad mogott a Hyper-V-t javaslod, de ugy gondoltam, hogy erthetoen leirtam a cikkben, hogy miert VMware:

„Mivel VMware vSphere már üzemel a cégnél, ezért azt is végiggondoltuk, hogy talán az lenne a leginkább költséghatékony, ha ilyen alapokon építkeznénk."

Maskent leirva: Uj rendszer bevezetese, annak megtanulasa ido es ezert penz. Raadasul ami az egyiken tuti jol mukodik nem 100%, hogy ugyan olyan jol fog menni a masikon. A teszt/QA rendszernel ezert kell az ESXi.

Termeszetesen nem ragadunk itt le, a csoportunk nagyon nyitott:

Alternativakent KVM felmerult, mert CentOS alapu gepekrol van szo es linux uzemeltetesi tapasztalat boven akad, de egyszerre tobb lepest atugorni nem tunt szerencses otletnek. Masik termek, ahol KVM alapu a virtualizacio, de "osdi modon" csak parok vannak elobb, mint utobb valamilyen VI-t epitunk, de az is KVM alapu marad, csak kozponti management, GUI es mas hasonlo "luxus" dolgok lesznek bevezetve. Erre pl. jo lehet egy oVirt vagy openstack, de az utobbi sajat tapasztalataim alapjan nem problema mentes fokent ha upgradelni akarja az ember. Az oVirt lassan kezd kikupalodni, 2 evvel ezelott azert voltak vele apro gondjaim, amik nem a stabilitassal, hanem a hasznalat egyszerusegevel voltak kapcsolatosak.

Hyper-V az office infrastruktura ala fog kerulni kozeptavon, de azt nem tartozik mar a csoportunkhoz. Persze a szomszedokkal sokat beszelgetunk, de soha nem fogom olyan jol megismerni, mint azt, amit napi szinten butykolok.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.