Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

ott van még a véglet: a diákmunka... (meg a diákmunka-szervezetek) én speciel napi 9órákat dolgoztam folyamatosan és minimálbért sem kaptam :((( ...mellesleg az egyik cégnél a bérfejtővel jóban voltunk és ő mondta mennyit utalnak általában a diákmunka-szervezetnek... ezt összevetettük azzal az összeggel, amit közösen megkapunk és eléggé elkeseredtünk... az irodában persze vidáman elvan a 2-3 ember és szinte semmi munkáért tömik a zsebüket... (a diákok által megkeresett pénzekből)

én idén talán 1-2szer láttam közmunkásokat: reggel 7 előtt már a cég környékén takarították a vasút mellől a gazt... na, ők dolgoztak :K (de azért lenne még mit tenni csomó helyen)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) EmberXY


EmberXY
addikt

Ez egy ilyen rendszer, nem tudsz senkit rákényszeríteni arra, hogy dolgozzon / rendesen dolgozzon. Egy kvázi állandó munkahelyen megvan a lehetősége annak, hogy kirúgják az illetőt, a közhasznú munkára kivezényelteket ez nem nagyon zavarja...

És ne a "rendes" munkavégzéshez hasonlítsd, hanem ahhoz, hogy sokan még ennyit sem tesznek, és kapják a segélyeket, (amit az adófizetők pénzéből dobnak össze, tehát pl engem is anyagilag érint a dolog...), és a pofádba röhög, miközben te a munkával keresett pénzből is nehezen tudsz kijönni, ő pedig virul..

Szóval szerintem inkább "örüljünk", hogy "valamit" csinálnak azért a pénzért....

Up the Irons!

(#3) Vistaboy válasza mephi666 (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, mint mondtam is, nem azokat akartam ezzel megbántani, aki tényleg dolgozik. Én is láttam már olyan közmunkásokat is, akik reggelről minél serényebben elvégezték a rájuk kiszabott feladatot, hogy utána pihenhessenek. Aki képes azért hajnali 5-kor elkezdeni a munkát, hogy utána két órával előbb hazamehessen, attól én sem sajnálom, sőt, valószínűleg én is hasonlóképpen cselekednék. :K

De amikor a dolgaimat intézve ugyanabban a pózban fekve/ülve/sörözve látom őket reggel, mikor elmegyek itthonról, és délben is, amikor hazaérek, az már más lapra tartozik.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) Vistaboy válasza EmberXY (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

"És ne a "rendes" munkavégzéshez hasonlítsd, hanem ahhoz, hogy sokan még ennyit sem tesznek, és kapják a segélyeket, (amit az adófizetők pénzéből dobnak össze, tehát pl engem is anyagilag érint a dolog...), és a pofádba röhög, miközben te a munkával keresett pénzből is nehezen tudsz kijönni, ő pedig virul..."

Tudom, sajnos ilyen "mintapolgárokból" szintén sok lézeng errefelé, de nem hasonlíthatok senkit hozzájuk, mert ők egyediek. ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) EmberXY válasza Vistaboy (#4) üzenetére


EmberXY
addikt

Na igen, mert ugyebár lehet, hogy nem végeznek 100%-os munkát a közmunkások, de legalább látszik valami eredmény, de sajnos többen vannak, akik ellenszolgáltatás nélkül kapnak pénzt. Pontosan tudják, hogy ők járnak jobban, ezért meg sem fordul a fejükben a munka. Továbbá rengeteg hajléktalant látok az utcán, akik kéregetnek, de ha elmennének egy kicsit lapátolni vagy söprögetni, még akár kezdhetnének is valamit, de arra számítanak (és valóban így is van), hogy az emberek majd eltartják őket.

Ha az ilyen élősködőkre költött pénzt másra használná fel az állam, nem itt tartanánk. Kevesebben lennénk, de többre jutnánk, valahogy az ilyenekre nincs szükség a társadalomban, olyanok, mint valami vírus.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6) nem_tom


nem_tom
őstag

Én is folyton ezt látom. Ma is, kijövök suliból, indulok a buszmegálló felé, ahol éppen javítás folyik. Mit látok? Csak ott ücsörögnek szanaszéjjel. Senki nem végezte a dolgát. Na meg másutt is így szoktam látni. Felügyelni kéne ezeket.

(#7) Vakegérke válasza nem_tom (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Felügyelni kéne ezeket."
Más javaslatom van. Az elvégzett munka arányában kell őket fizetni.

Amúgy a közmunka jó megoldás, csak sajnos nem alkalmazzák az önkormányzatok. Osztogatják a segélyt, pedig ott a sok munkaképes ember.

Ja, és a visszaélés.
Nem mondok helyszínt. Közmunkások vannak a faluban, de nem árkot takarítanak, csóró nyugdíjasok kertjét kaszálják, holott a tulajdonos megfizetné szolgálataikat, hanem a polgármester szőlőjét pátyolgatják, veteményét gondozzák.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) MY2K


MY2K
aktív tag

Én abban látom a problémát, hogy a jogállam alkalmi vakságban szenved. Csak jogszabályok mentén vizsgál mindent. Ha Te pl: papíron vak vagy akkor a jogállam téged vak emberként kezel. Szerintem nincs ezzel gond ami a cikkben napvilágra került. Ezek az emberek is jognak eleget tesznek. Közmunkára vannak kirendelve és ennek eleget tesznek!?

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#9) Vistaboy válasza MY2K (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, végső soron eleget tesznek annak, hogy egy hónap alatt lekaszálják a forgalmasabb helyeken a füvet, de ha az útról letérve benézel az épületek mögé, hatalmas gazt látsz ott. A problémát nem általánosságban kell érteni, ugyanis nem minden közmunkás lazsál. :N

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10) nem_tom válasza Vakegérke (#7) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor 100, hogy tisztességesen elvégeznék a munkát.

(#11) EmberXY


EmberXY
addikt

Szigorítani kéne a rendszeren, amíg ez nem történik meg, nem lehet változásra számítani.
Az állam szórja a pénzt, sokan élnek segélyekből (munkavégzés nélkül) és rengeteg léhűtő van a börtönökben is, akiket ugyancsak az adófizetők tartanak el.
"Régen" valahogy nem volt ennyi élősködő, ha belegondolunk, jobban megéri az adófizetőkön élősködni, mint dolgozni, így ne is várjunk változást a jelenlegi helyzetben...

Up the Irons!

(#12) dízelracer válasza Vakegérke (#7) üzenetére


dízelracer
senior tag

Itt a lakóhelyemen inkább kifizetik nekik a szociális segélyt mert ha dolgoznak is, több kárt csinálnak mint ha nem tennének semmit. 3éve nyert az önkormányzat egy pályázaton fűkaszákat és egy önjáró fűnyírót. Kiküldték az embereket búcsú előtt füvet vágni a focipályára. Ők délben elmentek haza kajálni és mire visszaértek két fűkaszának és a ráülős fűnyírónak is "lába kélt". A városban többen tudni vélik melyik testvérpár tette magáévá az eszközöket de ugye bizonyíték az nincs rá. Nem alaptalan a pletyka mert mindketten ültek már nagyobb értékű lopásért. Másik alkalommal kézi kaszával kellett volna dolgozniuk a közmunkásoknak de ők nem tudnak kaszálni. Egyszerűen semmit nem hajlandóak dolgozni. Nem értenek hozzá, nem tudják hogyan kell, nem bírja az egészségük, kánikula van nem bírják a meleget stb... mindig van valami kifogás miért nem csinálnak semmit. A polgármester meg szerencsétlen nem tud velük mit kezdeni. Inkább héderezzen otthon mind addig sincs velük semmi gond. Hát így megy ez mifelénk.

(#13) nem_tom válasza EmberXY (#11) üzenetére


nem_tom
őstag

A börtön, az szerintem még rendben van. Annyira nem sajnálom a pénzt, hogy szenvedjen az, aki megérdemli.
De amúgy ez kéne.

(#14) dízelracer válasza nem_tom (#13) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az a baj, hogy az ilyen módon szocializálódott bűnöző életmódot folytató embereket börtönnel te nem ijeszted meg. A "kényszermunka" lenne nekik az igazi büntetés. Ne kavicsbányára gondolj. :D

Mint pl. az usában. A Discovery-n volt egy dokumentumfilm egy táborról. Baszott létesítmény egy csomó elítélttel többféle üzemmel. A rabok reggel felkelnek kajálnak és csoportosan mennek melózni. Mosoda, mezőgazdasági termelő munka, valami asztalos üzem féle stb. Vicces volt a csuklótól nyakig szétvarrt 120kilós marcona rossz arcú tagot kapálgatni látni. Rendesen önellátó a tábor. Amit megtermelnek eladják és abból tartják fent a létesítményt. Na itthon sem ártana valami hasonlót létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#15) Vistaboy válasza dízelracer (#12) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kifogást találni a legegyszerűbb, ez sajnos így igaz. :K

nem_tom: Az a baj, hogy a börtön is inkább üdülőtábor manapság, mint valódi büntetés végrehajtás. Ha engem kérdezel, szerintem még örülnek is neki, ha lecsukják őket, addig sem kell dolgozniuk.

Ha nekem lennének, élnék azzal, mint a Macskafogóban Tájfel is mondta:

- Likvidálni őket!
- Igenis, Uram! Golyó? Kés? Méreg?
- Pazarlás, Safranek! Követ a nyakukra, és a folyóba velük!
- Igenis Mr Tájfel. Az özvegyeknek gyászruha hozzájárulás, baleseti segély?
- Semmi. A szokásos részvéttávirat az elnöktől. Meg az árváknak egy darab nyalóka. ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16) nem_tom válasza Vistaboy (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Ezt erősen kétlem. Lehet, hogy megkapnak mindent, ami az életben maradásukhoz kell, de akkor sem egy üdülőtábor. Csak gondolj bele, mi mindentől foszt meg.

(#17) Vakegérke válasza nem_tom (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, de azért érdemes elgondolkodni azon, hogy a tényleges halálra ítéltek mennyibe kerülnek nekünk, dolgozóknak. Na meg persze a többiek.
A tutit dízelracer mondta a #14-ben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) bullseye


bullseye
addikt

az lenne a megoldás, ha pénzben nagyobb lenne a különbség a segély, a közmunka és a minimálbér között. Akkor többeknek megérné melózni is, ha az nincs, akkor meg közmunkát kérni. És akkor ellenőrizni is lehetne a munkát, mert nagyon nem örülne az, akit kirúgnának közmunkáról.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19) puttputt


puttputt
őstag

Olvasva az írást, úgy látszik, két napja nem csak nekem tűnt fel (újra) a jelenség:

...

Azért emelem be ezt a két (általam készített, talán nem "jogsértő") képet,
mert ugyanaznap összefutottam egy hajléktalannal (nem részeges, teljesen normális...).
A vele való találkozás rávilágít a "másik oldalra", ami szintén felmerült a korábbi hozzászólásokban.
Őt 3x1 heti munkájáért nem fizették ki, egyáltalán. Tőlem 200 Ft-ot kapott helyben,
de kétlem, hogy a volt munkaadói ennyivel tartoznak neki... :U

Mellesleg, üdvözlet Csipikének! ;] :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#20) Vistaboy válasza puttputt (#19) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, az biztos, hogy mostanában egyre többször hallom azt is, hogy a vállalkozók nem fizetnek az elvégzett munka után sem. Azért az sem semmi, hogy melózol, és nem fizetnek.

MOD: Köszi, átadom neki, nem lesz nehéz, mert éppen itt kuporog a gép tetején:

Érzi ő is a hideget, ezért a kellemes meleget nyújtó gép környékén szokott téblábolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) Móci


Móci
addikt

A magam részéről egy nagyon jó ötletnek tartom a közmunkát. Úgyis fogalmazhatunk, hogy végső esély. Legalábbis nekem az volt. Tavaly januárban rúgtak ki, s bizony júliusban sikerült csak eljutni dolgozni. Közmunkában. Addig volt többféle segédmunka, és egyéb jó dolgok.
Annyira nem volt sehol hely, hogy majdnem elmentem egy temetkezési vállalkozóhoz sírt ásni.
Na akkor vissza a közmunkához!
Vegyes a kép. Van, amikor nincs sok meló, lazább a nap, de van, hogy az ebédemet is alig tudom megenni, s este fél nyolc felé érek haza. Könyvtáros-rendszergazdaként dolgozom, tehát nem az árkot túrom, vagy nyírom a füvet. Igaz az elején nem nagyon szerettek ezért (enyhén megfogalmazva), de ez megint másik történet.
Úgyhogy lehet ebből sokat kihozni, csak jól kell összeválogatni az embereket, s jó vezetők kellenek. Nálunk szerencsére ezek megvannak, így halad is minden. Jó, azért itt is lehetne írni jó sok negatív példát, de inkább kihagyom.
Ha valakit érdekel, privátban meg lehet ez ügyben keresni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) Vistaboy válasza Móci (#21) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mint mondottam volt, én is látok közmunkásokat már hajnali 5-kor is. :K Egyszer összefutottam egyik volt munkatársammal, és ő mondta el nekem, hogy megegyeztek egymással, inkább kimennek hajnali 5 órára 7-8 helyett, és megcsinálják a kijelölt részt délig, utána nyugodtan haza tudnak menni. Ezzel én is egyetértek, valószínűleg én is ezt csinálnám, ha közmunkát kellene végeznem.

A gond azokkal van, akik akkor sem dolgoznak, amikor lenne mit csinálniuk, és a többség sajnos ilyen. Néha látok egy-két embert kapirgálni, de a java csak lazsálni jár ki. Az igazat megvallva, nem is velük van a baj, hanem inkább azokkal, akik hagyják, hogy ezt csinálják.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23) bullseye


bullseye
addikt

én azért ha közmunka, ha sima, imádom, hogy mindíg 7-1/28 körül van a hangos rész, kőtörés, sittlerakás, stb. mert ha ő nem alszik, akkor senkise! főleg, ha előtte 6-ig melóztam, kissé ökölbe szorul a berettám...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#24) Vistaboy válasza bullseye (#23) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ne is mondd, én is voltam éjjeles, nem egyszer nem tudtam aludni miattuk. Ami viszont a legrosszabb volt olyankor, hogy a főnök nem fogadta el kifogásnak a közmunkások miatti alváshiányt. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#25) maláj


maláj
őstag

szerény személyem jelen pillanatban is élvezi eme határozat eredményét.
ha van kérdésed munkamorálról, stb. leírhatom :)

(#26) kpal


kpal
veterán

Én úgy tudom a segélyösszege közelében sincs a minimálbérnek vagy tévedek ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.