Hirdetés
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Digitális Állampolgárság Program
- Asszociációs játék. :)
- Windows 11 - HP Pavilion – 15 cc516nh (2LE41EA) laptopon Intel I3-7100U TPM2.0
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Minden hónapban vettem egy sorsjegyet 1 éven át! (2024)
- MárkaLánc
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
pechman8
tag
Köszönöm, hogy olvastad.
A kábelek is fontosak. Én is így tapssztalom.Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
tibor72
tag
Respect ! Főleg a tápellátás kihangsúlyozása miatt is. Nagyjából végig futottam a hsz-ket. Én is tudok megosztó lenni, most épp azzal, hogy USB A-B kábeleket készítek, ( bontva, építve) több, kevesebb sikerrel, de mivel a siker is jelen van, nem állok le. Olvastam, hogy sokan placebónak tartják, pedig kábel és kábel között is óriási a különbség, és ehhez a placebóhoz tartozik az is, hogy "kisérletezéssel" készülnek a jobb kábelek komoly gyártók esetében is(az ide vonatkozó forrást most nem tudom megjelölni, de meglepett)
::Szóval sokan letennék a hajukat itt is, ha hallanák micsoda különbség van...
Még egy lapáttal: Pakstól nem, de a faltól a tápkábel is számít ...vagy a tápösvény sem hátrány, ésszerű keretek közt.
Csak így tovább[ Szerkesztve ]
-
zoltanz
nagyúr
Attól is függ ki min nőt fel, én bakelitlemezeken, analóg rendszereken, lehet nem jobb, de a.fülemnek kedvesebb.
Amúgy közkedvelt vélemény, hogy az elektroncső lágyítja a zenét főleg szintis, elektro stílusnál jó.
Amit én a magas tartományban veszek észre difgitálisan csilingel a cintányér pl.
De a rossz, olcsó hangmérnöki munka ami a 90 es évekre jellemző, ( most is előfordul) "hangszeres" zenéknél is hasznos.[ Szerkesztve ]
-
Kisgépkezelő
senior tag
válasz SunMount3r #35 üzenetére
Van ezeknek egy topicja a fórumon. Meg volt ezen kívül valami blogbejegyzés is itt logouton vagy 5-6 éve, ami mindenféle ilyennel foglalkozott, de nem már találom.
Egy jó darabig használtam egy hasonló, de kicsit nagyobb, 5"-os, a gyártója által studiomonitornak nevezett Fluid audio C5 hangfalpárt. Szerencsémre nekem van alaplapi toslink kimenet, úgyhogy nem kellett konverterrel szenvednem. A magam részéről teljesen elégedett voltam velük. -
Hát sajnálatos, igen. Szvsz az oka az, hogy a fülünk az egy furcsa érzékszerv. Egyrészt baromi drága minőségi hangcuccot gyártani a maximális kihasználásához, ennek ellenére digitálisan tárolva megelégszik a CD-minőséggel. Másrészt hiába ügyes érzékszerv, sokszor iszonyat megbízhatatlan, könnyű átverni. Egy kis mély- vagy magaskiemelés, aztán a legtöbb ember számára a minőség csúcsa.
De harmadrészt, s talán legfőképpen azért van ennyi ezotéria, mert nagyon nehezen megfogható dolog a hang. A mozgókép kimerevíthető, így az időtényezőt kizárva nagyon könnyű elemezni, ujjal rá lehet mutatni, hogy nézd, itt különbözik, jobb / rosszabb. A hangnál ilyen nincs. Így az emberi megfigyelés során rengeteg tér marad spekulációnak, placebonak, hallucinációknak.
Hasonló téma a gyógyszerek, azok hatása, kutatása is nehezen megfogható, bonyolult, így lesz igény a homeopátiás készítményekre, s egyéb kuruzslásra. Vagy említhetek egy nagyon szélsőséges példát, hogy sokaknak már a föld görbülete is nehezen felfogható, bonyolult dolog, így lesz a laposföld elmélet. Habár itt már van egyfajta rendszerellenes bizalmatlanság is, ami a konteók táptalaja. De én meg a tudományos gondolkodás hiányáról beszélek, ami sokszor tudományellenességbe csap át. Mert végsősorban ide jut az, aki arrogáns módon kizárólag a maga igazát tartja egyetlen igazságnak.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
félisten
> tudománytalan ezobullshitnak
En komolyan sajnalom, hogy az egyik szeretett hobbim, az audio, ilyen tarsasagot vonzott, ahol az emberek millios tapkabelt vesznek, meg azt gondoljak, hogy ha FLAC fajlt felmasoljak felhobe es utana letoltik ujra, akkor megvaltozik a hangja.
while (!sleep) sheep++;
-
mert mi az optimális? mint írtam, nincs olyan.
De van, úgy hívják, hogy egyenes (egyenletes) frekvencia és fázimenet.
a hangfal pocsék labor körülmények között mérve, de pontosan igazodik az emberi halláshoz
Mit jelent az, hogy pontosan igazodik az emberi halláshoz? Hogy kell, meg miért kéne? Ez leginkább amolyan tudománytalan ezobullshitnak tűnik így érdemi kifejtés nélkül. Az emberi hallásnál egy mikrofon sokkal-sokkal megbízhatóbb tud lenni. Főleg az átlag hifista hallásához képest.
az egyik embernek más tetszik, mint a másiknak
Kevered a szezont a fazonnal. Fent az objektív optimumról volt szó, még mindig.
ami az egyik zenéhez optimális, az a másikhoz nem
Ez sokat hangoztatott butaság. Ami jó az jó és kész. Ha nem jó adott stílushoz, akkor legfeljebb azért van, mert nem egyenletes a frekvenciamenete.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
pechman8
tag
Köszönöm, hogy olvastad.
Sajnos nagyon nem ilyen szemszögből építek mint amiket életidődet nem sajnálva begépeltél.Képtelen vagyok megfejteni, itt mire gondolhattál. Védőföld?
És ez csodálatos az én szememben...!
Nem is kell, hogy értsd, csinálj mindent úgy ahogyan eddig. A cikk nem neked íródott.Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
bkercso
nagyúr
Pl ha az ezer sebből vérző passzív analóg hangváltó helyett DSP váltja a hangot az már nem oké?
A legnagyobb gond a DSP-kel az, hogy egybegagyi kis izéket értünk alattuk a gyakorlatban. Vagyis egy olcsó A/D-t, utána jön a DSP, majd egy olcsó D/A, és elkóval csatolt kimenet. Ezután köthetsz akármilyen jó DAC-ot.
Egy profi DSP, digitális be- és kimenetekkel persze nagyon más, főleg, ha a SW is olyan rajta, hogy az ne okozzon ringinget vagy fázishibákat. De az nem olcsó. Stúdiós keverőkben van olyan, egy lakás áráért.kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
bambano
titán
válasz Hieronymus #97 üzenetére
"Sajnos nincs olyan hangszóró vagy hangfal, amelyiknek hangereje minden frekvencián optimális lenne.": ebben a mondatban az optimális az félrevezető. mert mi az optimális? mint írtam, nincs olyan.
van olyan hangfal, ami egyes frekvenciákon hangosabb, mint másokon? vagyis maga a hangfal pocsék labor körülmények között mérve, de pontosan igazodik az emberi halláshoz? akkor mitől nem optimális?egyébként is azt kellene végre érteni, amit elvileg minden cikkben leírnak, gyakorlatilag látszik, hogy itt sem érti mindenki (senki), hogy nincs optimális. az egyik embernek más tetszik, mint a másiknak. ráadásul még ezen belül sincs optimális, nem csak amiatt, hogy a hallás életkorral változik, hanem amiatt sem például, hogy ami az egyik zenéhez optimális, az a másikhoz nem. Teljesen más cucc optimális az elektronikus méhtelepi zenékhez (lezso ) mint egy szimfonikus zenekarhoz. gyakorlatilag minden szám lejátszásakor kötsz kompromisszumot, hacsak nem voltál olyan agyhalott, hogy 3-4 párhuzamosan felépített és telepített hifi van a szobádban.
ezért kérdeztem rá, hogy ki mit hallgat, mert az itteni topicokban is láttam már egy rakás olyan "kedvenc" ajánlást, amelyeknek ténylegesen jót tesz a dsp. és ha valaki nem teljesen süket, akkor igenis kihallja a különbséget a japán meg a dán/angol hang között. egy technics m.a.s.h. cd lejátszó teljesen másképp szólt, mint egy nad vagy egy marantz.
úgyhogy azt javaslom, ezeket a szuperszubjektív jelzőket felejtsétek már el, mert semmilyen alapjuk sincs.
különben is, egy igaz hang van: amikor az öreg parkettán jön kifelé a parabolikából a többi csak zörej.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bkercso
nagyúr
A fotódig még csak most jutottam el.
- Egyenirányító-diódákra tessék 10..100nF fóliakondit tenni, mert különben sok RF-et termelnek, amikor kikapcsolnak. A kondi lelassítja ezt, így az aktív stabkocka ki tudja szűrni. (100kHz fölött nem sokat szűrnek.)
- A stabkocka bemenetére mindenképp kell nagyfrekis kondi, közvetlen a lábakra. 100nF elég. E nélkül gerjedékenyek. Jobb esetben a kimenet is kapjon, mert úgy jobb az impulzusválasz, pl. 1..10uF tantált! Az nagyfrekis és egyben nagy kapacitásban is elérhető.
- És elé is érdemes CLC-szűrőt tenni, nem csak mögé, mert a hálózat felől sok szemét érkezik modern világunkban (kapcsolóüzemű tápok, fázishasítók...).DiyAudio-n érdemes utánaolvasni a témáknak, mielőtt építesz valamit, mert még a legegyszerűbb dolgot is könnyű elrontani. Ott kb. minden le van már írva, a releváns irodalom összeszedve és megfikázva: csak át kell rágni.
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
bkercso
nagyúr
De a fő probléma még csak most jön, ez pedig a FÖLDELÉS, igen csupa nagy betűvel! A hét tápegységnek hét független földelést kell kialakítani, ráadásul a digitális és analóg áramkörök miatt nem mindegy milyen sorrendben! Tudom, próbáltam! Ez 8 rétegű NYÁK-lapot jelentene, ez pedig lehetetlen, tehát csak légszereléssel lehetséges.
Képtelen vagyok megfejteni, itt mire gondolhattál. Védőföld?
De ha elolvasod valamelyik chipgyártó (TI, AD, ...) application note-ját a GND-hálózaton terjedő zavarokról a táp körül, akkor ki kell tisztuljon a téma. CLC-szűrőkkel szerintem elkerülhető, hogy túlbonyolítsd (én is tapasztalatból írom).Nem egy jó irány alapkapcsolásokat aranyból megépíteni tuning gyanánt... Inkább meg kell érteni részleteiben, mi történik (olvasni, olvasni!) és a kapcsolást fejleszteni.
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
bkercso
nagyúr
Műszaki meggondolásokkal is szoktál foglalkozni? Azért kérdezem, mert valahogy ezekről kevés szó esik az írásodban; mintha empírikusan, csupán kísérletezéssel haladnál. Én azt tapasztaltam, hogy a fejlődés úgy optimális, ha mindkettővel foglalkozunk.
Pl. az SPDIF - annak ellenére, hogy audióra lett kitalálva - nem igazán szerencsés formátum audióra, mert itt az időzítés sokat számít (fáziszaj, jitter), míg az SPDIF frame-ek címzése páratlan számú bitnyi, ami az SPDIF-I2S konverter PLL-jét rendszeresen megugrasztja; nem lehet rendesen rászinkronizálni. Sokkal jobban jársz, ha USB-ből egyből I2S-t csinálsz és rögtön mész a DAC-chipbe (esetleg az adatvonalak kapuzásával, ha azt a chip nem végzi el).
Ha mégis SPDIF-et használsz, az I2S-konverzió után kell egy ASRC!USB-nél még kísérletezhetsz az USB adat újraórázásával, ami nem más, mint egy HUB controller, hozzá jó táp és jó oszcillátor. Csak ehhez NYÁK-ot kell tervezni, mert az USB2.0 480MHz-en megy és ott nagyon könnyen sérül a jelintegritás, ha a vezeték (transmission line) impedanciája megtörik! Pár másodpercenként egy-egy pattanás a jutalom hangban, mivel audio streamnél nincs hibajavítás.
Digitális tápoknál pedig érdemes az aktív stabilizátor után CLC-szűrést alkalmazni ferrit bead-del, mert a nagyfrekvenciás áramtüskékre 100kHz körüli feszültséglengéssel tudnak felelni a visszacsatolt stabilizátorok, mivel sebességük véges. És EMI-szempontból se jó, ha hosszú vezetékeken szaladgál a nagyfreki. Ezt is nagyon hallani. A CLC-szűrő második C-je a céláramkör hidegítőkondenzátora (snubberelve egy elkóval, ESR>1ohm). A snubber azért kell, mert a bead ESR-je csak pár MHz fölött kezd el nőni, vagyis az LC-rezonancián még nem csillapít.
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
"dsp alatt egy olyan valamit értek, ami vagy bedigitalizálja a hangot, vagy digitálisan kapja, rátol egy fourier analízist, azzal szétválogatja mondjuk oktávonként, a digitális hangsávokkal csinál valamit (késlelteti, jelszintjét változtatja, stb.), majd összerakja és lesz belőle hang."
Egyszerűbb a dolog.
Ha kiküldesz egy frekvencián jelet a hangdobozra, akkor a jelet hallani fogod. Sajnos nincs olyan hangszóró vagy hangfal, amelyiknek hangereje minden frekvencián optimális lenne. Van ahol túl hangos. Van olyan frekvencia, ahol halkabb az elvártnál.
Ha egy kalibrált/hitelesített mikrofonnal méred hangmagasság lépcsőkben a hangerősséget, akkor korrigálni lehet a végeredményt. Nem a hangszínt szabályzod, hanem közelebb viszed a hangzást az eredetihez.
Erre még rátolhatod a hangszínszabályzást. Például a magas hangokat erősíted. Idősebb korban a magas frekvenciákon általános a hallás károsodás. A teljes süketségig.Az első komoly intőjel az, amikor rajtad kívül mindenkit zavarnak a hangos tücskök. De neked szerencséd van. Egyáltalán nem vagy alig hallod a hangjukat.
És milyen puhányok a mai fiatalok?? Már egy kis tücsökzenétől is kiakadnak!!!Egy optimális rendszer alapesetben az eredetihez legközelebb álló hangzást biztosítja. Ehhez hozzá adja a személyre szabott hallás
károsodásnakállapotnak megfelelő módosításokat, a lehetőségekhez mérten. Ha egyedül hallgat zenét valaki.
A fej vagy fülhallgatók esetében ideális megoldás. (lenne)Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
dabadab
titán
válasz Hieronymus #95 üzenetére
Olvasd már el újra, hogy mit írtam
Vagy ezt: [link] (érdemes fejben tartani, hogy ez a kilencvenes évek második felében íródott)
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
"1. maga a formátum nem ad lehetőséget a pontos pozícionálásra (az adat CD meg igen, már csak ezért sem lehet adat CD-ként olvasni), ezért a grabber programoknak maguknak kellett kitalálniuk egy seek után, hogy mi merre hány méter"
A DOS időkben volt mscdex módosítva, ami az audio cédét is adatként, bitpontosan olvasta fel.
Egy későbbi megoldás Wav fájl elkészítésére és a bit pontosság ellenőrzésére.
Azt azért senki se gondolja, hogy egy fejléc megakadályozza egy adatfolyam olvashatóságát.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Legnagyobb poén ebben az, hogy jellemzően az akusztikus zenék jobban tömöríthetők transzparensen, míg az elektronikus méhtelepi zörejek meg a kemény metál sokkal nehezebben, és hamarabb is kijönnek velük a lehallgató rendszerek hibái, főleg a metállal.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
Ja, igen általánosságban ez a helyzet, sőt a 128 kbps sem szokott menni, erről logouton volt egy tanulságos felmérés. Nekem megy a FLAC a 320-as mp3-hoz képest (valid foobar abx teszt), de nüansznyi a különbség, meg kell feszülni, szóval sok értelmét nem látom. De mivel flacban se foglalnak sokat a zenék, így ha tehetem, abban van minden.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
dabadab
titán
320192 kbps CBR MP3-t se tudja a legtöbb ember megkülönböztetni a CD minőségű (44.1 kHz, 16 bit) FLAC-tól vakteszten.FTFY
Ha önjelölt audiofil, aki kijelenti, hogy a legnagyobb bitrate-ű mp3 is úgy szól, mint a Szokol, akkor meg a 128-assal is gondjai lesznek.[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
bambano
titán
-
320 kbps CBR MP3-t se tudja a legtöbb ember megkülönböztetni a CD minőségű (44.1 kHz, 16 bit) FLAC-tól vakteszten. De a CD minőségnél jobb minőséget, pl 96 kHz 24 bit már senkinek sem sikerült, legalábbis nincs rá bizonyíték. Viszont feldolgozásnál már más a helyzet, azt érdemes a lehető legjobb minőségben végezni, de továbbra is elegendő a CD minőségű forrás hozzá, lásd oversampling.
Te állítottad azt, hogy azt szeretnéd visszahallani ami elhangzott. Ehhez transzparencia kell. Ha nem érdekel a transzparencia, akkor nem azt akarod visszahallani ami elhangzott, hanem az orwelli HiFi definíció szerint hallgatod zenét.
Miért ne lenne jó megoldás? Csak megfelelően kell definiálni, hogy mi az. Persze ha te magad sem tudod mit akarsz, akkor valóban nincs jó megoldás.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
bambano
titán
bitrate? felbontás? és ha annyi, miért pont annyi?
ha igazán össze akarsz balhézni dabadabbal, kezdj vitatkozni vele az mp3-ról"tökéletesen transzparens lehallgató lánc": ha még mindig itt tartunk, akkor az azt jelenti, hogy nem emlékszel arra, amit a cikkben olvastál. senkit nem érdekel a tökéletesen transzparens lehallgató lánc. ez a hifiben a kiindulási alap. az érdekli a hifistákat, hogy a lánc pont úgy legyen ócska, ahogy a fülük szereti. tehát nem kell dsp, nem kell semmi.
"csak nem szabad azt állítani, hogy az a legjobb megoldás": mégegyszer: NINCS JÓ MEGOLDÁS!
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Ha adott tökéletes akusztikai környezet és a tökéletesen transzparens lehallgató lánc, akkor nem kell további DSP, hisz a végeredmény tökéletes. Ez viszont elég ritka...
Pl milyen paraméterekre gondolsz? A végeredmény a lényeges, hogy minél transzparensebb legyen. Egyébként meg lehet ám DSP nélkül is élni, csak nem szabad azt állítani, hogy az a legjobb megoldás vagy hogy a DSP csak rontani tud.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
bambano
titán
-
Ebben az esetben az előadó is szerző, hisz módosít rajta. De szerintem szemantikába felesleges ennyire belemenni. Ha pontosabban akarok fogalmazni, akkor optimális esetben azt hallod, amit a szerző, előadó, stb., meg persze a mixing és mastering engineer megálmodott.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
-
Miért az én DSP-m?
A DSP csak egy eszköz, amit a hanganyag készítői, a hangfal gyártói, stb., használnak. Lehet jól meg rosszul is. Nekem gyanús hogy utóbbival sokszor találkoztál, ha ennyire elutasító vagy ezzel az eszközzel szemben.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
dsp. digitális, nem kedvenc. én azt akarom hallani, ami elhangzott, nem azt, amit a digitális tudósok összekalapáltak belőle.
Pont ez az, hogy korrekció nélkül garantáltan nem azt hallod. Ha van DSP korrekció, akkor jelentősen közelebb kerülsz ahhoz, amit a szerző megálmodott. Lehet utálni a digitálisat, de az pont egy érv mellette, hogy a maximális a transzparenciát azzal lehet élérni, azaz hogy a legközelebb kerülj ahhoz, ami szerző álma volt.
Természetesen emellett lehet rosszra is használni a DSP-t, lásd autotune, ami igazából nem rossz, de szomorú ha használni kell. Vagy pl extrém mélykiemelés vagy egy csomó Bose cucc, ami rommá-DSP-zi a hangot, hogy a parasztvakító (-süketítő?) legyen az eredmény.
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
bambano
titán
nem, nem értek mást.
dsp alatt egy olyan valamit értek, ami vagy bedigitalizálja a hangot, vagy digitálisan kapja, rátol egy fourier analízist, azzal szétválogatja mondjuk oktávonként, a digitális hangsávokkal csinál valamit (késlelteti, jelszintjét változtatja, stb.), majd összerakja és lesz belőle hang.hogy azután ezt keresztváltónak használják (és nem hangváltónak, mint egyesek írták), vagy equalizernek, vagy a helyiség karakterisztikájának módosítására, vagy nyervákoló sztárocskák hangjának rendberakására, az most mindegy.
dsp. digitális, nem kedvenc. én azt akarom hallani, ami elhangzott, nem azt, amit a digitális tudósok összekalapáltak belőle.
a cd-t eltűröm, mert alig van választási lehetőségem, de a többi legyen analóg.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
proci985
MODERÁTOR
igy
ujabb formatumok ettol fuggetlenul objektumalapuak.
5.1nel meg en is anno egyenkent csinaltam kalibraciot minden hangfalra (ami technikailag DSP volt, 20 eve is), 5.x.4nel tapasztalatok alapjan rendszerben kell gondolkodni.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
Vagy csak nem tudsz róla, hogy van rajta DSP.
Ja, itt a DSP alatt már mást értesz. Nyilván az autotune és hasonlók az egy más kategória, itt most DSP alatt a frekvenciamenet, fázis, stb. korrekciójáról van szó. Akár szobához, akár hangváltáshoz vagy adott hangfalba beépítve.
Na, de mi a baj a DSP-vel? Miért kell kerülni szerinted?
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
bambano
titán
milyen 9.x? mondom hifi. az pontosan kettő darab hangfalból áll, hangfalanként kettő darab hangsugárzóval.*
mit dsp-zel egy sztereó anyagot tartalmazó hangforrás és egy sztereó cucc között?
* muszáj volt ezt is beleírni, ma még nem kaptam eleget
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
proci985
MODERÁTOR
-
bambano
titán
akkor biztos én vettem rossz lemezeket, amiken nem volt dsp. max egy rendesen megfaragott riaa korrektor.
azt értem, hogy a mostani anyagokon van dsp, mert egy rakás énekes nem találja el a hangokat informatikai rásegítés nélkül. én meg elfogadom, hogy olyan zenét hallgatok, amiről tudom, hogy távol áll az ideálistól. eszembe nem jutna hifinek nevezni a lomot, amin általában zenét hallgatok. van benne dsp! sőt, pötering is...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
proci985
MODERÁTOR
itt most DA/DA konverziorol van szo, fix 0/1 reprezentaciokkal, es az egesz folott egy reprezentacios layerrel.
nem tudom miota kedves az embereknek a feher zaj es a zorej kiugras, ami kijon az egeszbol, de lehet el tudod magyarazni nekem.
nyugodtan menj le a hardcore digitalis technika / reprezentacio / low-level programming layerig, boven van tapasztalatom.
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
Évtizedek óta használnak DSP-t a mixing és master szakaszában gyakorlatilag minden audiotartalomnak. Egy rendszerben nincs HiFi, legfeljebb maga a rendszer tulajdonsága lehet High Fidelity, s az eredeti értelmében ez gyakorlatilag DSP-vel érhető el praktikusan.
Vagy készítésnél még oké a DSP (muszáj annak lennie, mert csak olyan van ), csak lejátszásnál nem? Pl ha az ezer sebből vérző passzív analóg hangváltó helyett DSP váltja a hangot az már nem oké?
[ Szerkesztve ]
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
bambano
titán
az azt jelenti, hogy az elektroncső olyan irányban és stílusban hibázik, ami az embernek kedves.
simán építhető (meg is teszik) olyan erősítő tranzisztorból vagy fetből, aminek az átviteli karakterisztikája sokkal közelebb van a laboratóriumi tökéleteshez, kisebb az eltérés, csak a hangja pocséknak érződik.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
egy rendszerben vagy dsp van, vagy hifi.
egy rendes hifi rendszerben nemhogy dsp meg equalizer nincs, de még analóg hangszínszabályozó sem. vagy ha van, mechanikusan rövidrezárható. egy rendes hifiben analóg lineáris potenciométer van hangszín szabályozásra. max. motorral tekerik.
ez nem jelenti azt, hogy egy másfajta cucc a te ízlésed szerint ne lehetne jó. de az ilyen marhaságokat, hogy szobához kalibrált dsp meg hasonló, hagyjuk meg a gettóblastereknek meg az autó"hifi"nek (lol).nem, nem hülyéztem le a hangmérnököket. azokat az embereket bizonyos mértékig igen, akik manapság egérrel tologatnak potenciométer-widgeteket wingagyi programokon. de elfogadom, hogy van egy jelentős hallgatói réteg, akinek tökéletesen megfelel ez a zene is, mielőtt begyalogol a busz alá.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
proci985
MODERÁTOR
a "negyszogjelet" valojaban!
lezso6: ha jatsz (akusztikus) koncertekre, egy nagyzenekar sose fog olyan tisztasaggal jatszani egy nagyon jo akusztikaju teremben sem, mint amit paran elvarnanak.
gyakorlatilag amit hifinel elvarunk, az nem letezik.
btw, 6ix9ine Gooba trackja ilyen szempontbol talan az egyik legjobban masterelt track (!), avagy valszeg egy lowend telefon hangszorojan is ugyanolyan jol mukodik, mint egy rendes sound systemen. es ezt ugy nezd, hogy en minimaltechno felol jovok, ld pl sven väth - cala llonga villalobos edit vagy moderat milk
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
dabadab
titán
Egyébként mindig vicces ez a sámánisztikus audiofilkedés
DRM is theft
-
dabadab
titán
A grabber programok adatlemezként próbálták beolvasni a zene cd-t, ami vagy sikerült, vagy nem. A meghajtók nagyobbik része olyan volt, hogy nem sikerült. Ritka kincs volt az olyan meghajtó, amin igen.
Most komolyan, mi lenne, ha nem akarnál mindenképpen hülyeségeket írni?...
A grabber programok természetesen audio CD-ként olvasták az audio CD-ket és ezzel a feladattal kb. mindegyik meg is birkózott.
Az audio CD olvasásával nagyjából két gond szokott lenni:
1. maga a formátum nem ad lehetőséget a pontos pozícionálásra (az adat CD meg igen, már csak ezért sem lehet adat CD-ként olvasni), ezért a grabber programoknak maguknak kellett kitalálniuk egy seek után, hogy mi merre hány méter
2. egyes drive-ok hajlamosak voltak arra, hogy ha nem sikerült rendesen beolvasni valamit, akkor is azt füllentsék, hogy de, sikerült és odainterpoláljanak valamit
Ha érdekelnek további részletek, akkor apt-get install cdparanoia és olvasd el a dokumentációt.DRM is theft
-
Ja, de akkor ez inkább esztétikai vagy érzelmi preferencia. Egyébként az számomra mindig is furcsa, hogy a HiFi, azaz High Fidelity kifejezést is már orwelli módon használjuk, mert eredetileg az objektíve tökéletes transzparenciát jelentette, de manapság inkább szubjektíve kellemes hangzásvilágot értjük alatta, ami zajos, torzít, stb.
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
Az elektroncsöveket csak azért használom mert az emberhez vannak közel, nem a technológiához.
Mondjuk ez abból a szempontból is sántít, hogy a kettő nem zárja ki egymást, bármit is jelentsen az "emberközeliség".
Thinkpad P16 eladó: 16(24) mag(szál), 96 GB RAM! | Make Asia Great Again!
-
félisten
> Miért nem én hozzám igazodik?! Megmondom. Mert a gyártó azt nem tudta megvalósítani, nem is volt a célja.
De, tud hozzad igazodni. Ennek egy resze a szobakalibracio, de a modern rendszerek (pl. egy Genelec 8361A) ennel sokkal tobbet tud.
> Az elektroncsöveket csak azért használom mert az emberhez vannak közel, nem a technológiához.
azert gondolod ezt, mert vilagit es hot ad ki -- ugyanugy elektromos eszkoz, mint egy tranzisztor
while (!sleep) sheep++;
-
proci985
MODERÁTOR
válasz Hieronymus #50 üzenetére
Nem lehet adatcsomag ismétlést kérni.
Ez biztos? Anno vegigneztem a windows device interface USB dokumentaciot, es ott ugyan van definialva olyan mod aminel nincs ujrakuldes az adatfolyamban, de az specialis eszkozokhoz van.egy USBs audiocontrollernel (pl dj deck) streamnek van ertelme, egy USB hangkartyanal nincs. illetve akkor mar tobb ertelme lenne castelve hallgatni az anyagot, mert wireless atvitelnel mindig, kotelezoen van hibajavitas. technikailag egyebkent ha nincs hibajavitas, low-level szinten ezt is meg lehet oldani. a savszel (es/vagy szamitasi igeny) igeny noni fog, de audiostreamrol beszelunk, szoval ez nem problema.
direkt kiutni a hibakodolast meg a vilag legnagyobb hulyesege, bar par kigyoolajarus tarsasagbol kinezem, hogy 30 kilos szalcsiszolt alu kulso hazra van penz, a filleres cachet meg lesporoljak.
megmielott: a "zene" reszet erzem, de ettol meg van tapasztalatom hibaturo elosztott rendszerekkel, es hogy ossze lehet rakni (valamennyire) hibaturo megoldasokat pl tiszta UDPn is, ahol gyarilag nincs semmilyen hibatures/javitas.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
Az USB 01h interface audio szolgáltatása biztosítja a hanganyagok átvitelét. Mikrofon, hangkártya, MIDI, hangszóró, ....
Ha jól emlékszem támogatja a multicast szolgáltatást. Nem lehet adatcsomag ismétlést kérni. Ha hibás az adatcsomag, akkor csekély mértékben néha jelentősen változik a hangzás. A DVB-T2 cast szolgáltatása képes hibajavítást segítő információt előre küldeni.
Ha valaki megveszi a AudioQuest® Diamond USB A auf USB C, ismeretlen hosszú, kábelét 769 euró leszurkolása után, már a placebo hatás miatt is hatalmasat dob a zenehallgatás élményén.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Csupingo
veterán
válasz SunMount3r #48 üzenetére
Igen, félálomban nem vettem észre. Vagy egy olcsóbb hangkártya, amin van optikai kimenet? De ha zajosak ezek a megoldások, akkor más irányba kell sajnos nézelődni. Ha van rajta koax is, akkor nem jó egy olyan megoldás? Abban talán elektronika sincs pluszban.
[ Szerkesztve ]
Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)
-
SunMount3r
nagyúr
Az első hsz.-emben már linkeltem egy ilyet és írtam is erről a lehetőségről. De itt egy ugyan olyan, ami már az EU-ból jönne és kb.7K-ba kerülne és ha minden igaz eredeti Gigabyte.
Node: a DAC-os Topic-ban többen is írták, hogy ezeknek a "zajossága" miatt, jobb lenne inkább egy külső, USB-s XMOS (amit ugye szintén linkeltem).
-
Csupingo
veterán
válasz SunMount3r #37 üzenetére
A legtöbb alaplapon vannak tüskék a digitális kimenethez, csak kivezetett csatlakozó nincs. Léteznek ilyen hátlapi csatlakozók. Valami ilyesmi, csak egy példa.
Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)
-
bambano
titán
válasz Hieronymus #42 üzenetére
"Mi ebben a helytelen?": mi a helytelen abban, hogy digitálisan belenyúlsz a hangzásba? kb. minden.
az ilyen digitális szemetek a kommersz hifi piac sajátja, rendes zenére tervezett rendszerben nincs helye.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
proci985
MODERÁTOR
válasz Hieronymus #43 üzenetére
USB tud bitperfekt atvitelt, hibaturo.
bithibanal szetesik a kapcsolat. felesleges konvertalni masik digitalis folyamma.
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
válasz SunMount3r #35 üzenetére
Ha találsz még Google Cast Audio eszközt végkiárusításban érdemes megvenni. Hálózaton keresztül érhető el. Pécé és telefon vagy bármilyen hálózati hangforrásról ráküldhető a zene. Minőség veszteség nélküli az adatátvitel.
Az USB hang adatfolyamának hibáit nem kompenzálja egy D-D konverter. A Toslink kapcsolaton is átmennek az esetleges USB hibák. Adatátvitel esetében byte ismétlést kér a partner eszköz. Hangátvitel esetében a hibatűrés került előtérbe. Jó ez így a parasztnak, vidékre.
Alternatív lehetőség az Amazon Echo Dot használata. Hangminősége felülmúlja a Google audio cast képességeit. Bár ehhez minőségi hangforrás is szükséges. Alexa butítása miatt kevéssé kecsegtető ajánlat azok számára, akik nem akarnak pluszt fizetni az AI felkészültségű Alexáért.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
" És miért kellene a szobához igazodnia? Ez butaság! Miért nem én hozzám igazodik?! Megmondom. Mert a gyártó azt nem tudta megvalósítani, nem is volt a célja. "
Ha van lehetőség egy külön zene - mozi szobát berendezni, akkor nincs szükség szoba korrekcióra.
Ha nincs és sokunknak nincs lehetősége, akkor marad a szoba korrekció,
A mérőmikrofon megméri a hallgató pozíciójában a hangszórók távolságát. Késleltetést állít be a közelebbi
hangsugárzók esetében. Ha szükséges, a hangerőt is beállítja.
Mi ebben a helytelen?!Egy jobb mérőmikrofonnal a hangszórók frekvenciamenetét is korrigálni lehet. Ha túl tol egy hangtartományt halkít a rendszer, ha szükséges hangosít.
Egy koncertfelvétel esetében pont azt fogod hallani, amit a koncerten hallanál. Ha neked nem teszik, továbbra is be tudsz avatkozni a hangzásba.
Amennyiben nagykorú vagy, a hallásod évenként romlik. Lehet, hogy a tied nem, de mindenki másé igen. Hatvan éves kor felett, már katasztrofális a hallás károsodás. A nagy öregeké nem, csak be kell érni ahhoz, hogy a beállításaik élvezetesek legyenek.
Amúgy a HIFI nevében a nagy hangzáshűség lett deklarálva. De a történet már régen nem erről szól. Sőt a hanghűség igénye mára érdektelen lett.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
proci985
MODERÁTOR
Miért nem én hozzám igazodik?!
ha a hallasi profilod el tudod kesziteni, a szobakalibraciot ahhoz a gorbehez is lehet illeszteni, nem feltetlenul kell a flat responset kovetni.kalibracionak pont ez a lenyege, hogy a freq-response gorbeket egyszerubben lehet modositani.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
pechman8
tag
Köszönöm, hogy írtál: Dare2Live
Én teljesen máshonnan közelítem a zenehallgatást.Képzeljük most el, hogy semmi nincs a nappaliban csak egy fotel ebben ülsz Te. Be jön egy énekes és ott előtted elkezd énekelni. Olyan szépséggel, olyan kifejezően, hogy megindít!
Ezt kell megragadni!
Azok akik audió készüléket építenik , vagy ajánlanak, csak ezzel a hozzáállással lenne szabad. Ez pedig hiányzik. Helyette van ez: "automatikusan szobához kalibrálja magát." OK, el hiszem. De erre vágyok? Nem hiszem. És miért kellene a szobához igazodnia? Ez butaság! Miért nem én hozzám igazodik?! Megmondom. Mert a gyártó azt nem tudta megvalósítani, nem is volt a célja. Azt így nem lehet. Hideg számítással. Hagyja csak békén az élettelen falakat!
Nem a tökéletes készülék megalkotása a cél. Mert az az ember tökéletlen fülével és hallásérzékelésével egyszerűen disszonáns! A cél a művészi mondani való közvetítése. A hallgató nem hallja ezt hanem érzi. És ha ez megvan: Célba értél!
Minden más, technológiai bravúr ugyan de csak felesleges pénzkidobás.
Tudom, próbáltam...
Az elektroncsöveket csak azért használom mert az emberhez vannak közel, nem a technológiához.[ Szerkesztve ]
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz SunMount3r #35 üzenetére
igazabol ha a hangfal DACja erezhetoen jobb, akkor talan megeri szivni vele, de egy 120 euros hangfalnal erre nem vennek merget. marmint ameddig az alaplapi analog kimenet rendesen le van szeparalva.
[link] stereo hifis topikban jobban tudnak segiteni.
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
bambano
titán
válasz SunMount3r #37 üzenetére
oké, akkor felteszek egy kérdést én is:
szerinted a hozzám közelebbi étterem ebédmenüje a jobb, vagy az, amelyik távolabb van?ha nem érted, elmagyarázom: egy nem specifikált étterem nem specifikált menüjét LEHETETLEN összehasonlítani egy másik nem specifikált étterem nem specifikált menüjével. még akkor is lehetetlen lenne, ha az egyik étterem menüje konkrét.
ugyanígy egy nem specifikált hangkártya d/a konverterének a minőségét, pláne, hogy neked az mennyire tetszik, nem lehet összehasonlítani ezzel a hangdobozzal, amiről (igen, rááldoztam) egy fél órányi guglizással se sikerült semmi értelmeset kideríteni. még annyit se, hogy d osztályú digitális erősítő van-e benne, és akkor az spdif jelét akár közvetlenül is ráküldheti az erősítőre, ebben az esetben nem igaz, hogy a hangkártya d/a-ja helyett a hangfal d/a-ja végzi az átalakítást, mert egyáltalán nincs d/a átalakítás, cserébe a hangzás (szerintem) hulladék. vagy analóg erősítő van benne, akkor a hangkártya d/a konvertere biztosan jobban fog szólni, mint egy himihumi 3 dolláros madeincsájna usb spdif konverter + az spdif + a hangfalba épített ócska konverter.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
SunMount3r
nagyúr
-
bambano
titán
válasz SunMount3r #35 üzenetére
Az árukereső szerint 83-84 ezer körül van egy ilyen hangfal.
A cikk meg a hifi nem erről a kategóriáról szól.Ennyi pénzért egy ilyen hangfallal még lehetsz boldog (szerintem hallgasd meg vétel előtt), de ne legyenek álmaid arról, hogy most beléptél a hifibe.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
SunMount3r
nagyúr
Hello!
Ezzel nem tudom mennyire leszek itt OFF, de azért hátha tud rá valaki valami okosságot:
Azt "hallottam", hogy egy hangfal, amin van analóg és SPDIF bemenet is, sokkal jobban tud szólni az SPDIF-ről , mert nincs közben egy "felesleges" DA átalakítás, amit a hangkártya végezne, hanem a DA átalakítást már egyből a hangfal DAC-ja végzi.
Ezért is tervezek legközelebb egy SPDIF bemenetes hangfalat venni (mondjuk egy Edifier R1855DB-t). De az alaplapomon alapból nincs SPDIF kimenet, sem olyan DAC-om, amin lenne. Nomost a cikkbe beleolvastam kicsit megijedtem, amit az USB->SPDIF konverterek minőségének fontosságáról olvastam a hangminőség szempontjából.
Merthogy az eddig kinézett opciók az SPDIF kimenet megoldásához ezek lennének:
Az alaplapra dugható, hátlapi kimenet: [link]
És egy USB-s XMOS konverter: [link]Ezek helyett tényleg szükség lenne egy sokkal jobb (és bizonyára sokkal drágább) megoldásra?
Egy ilyen kategóriás hangfallal is hallani fogom már a különbséget?
THX!
-
Dare2Live
félisten
Ez jutott eszembe... [link]
Magam részéről a legjobb amikor a jel digitálisan pl AESen keresztül bemegy a hangfalba lévő DACba. És persze a hangsugárzóban ott az ahoz tervezett/illesztett erősítő.
btw természetesen a rendszer automatikusan szobához kalibrálja magát.De rémisztően szubjektív a téman sokan bakeliten, csöves erősítőn nöttek fel... nekik pedig az a "jó".
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
-
Sajnos!
Az USB nevében benne van, hogy általánosan használható.
Ebben benne van az adatfolyam továbbítási lehetősége is. Már a CD meghajtók esetében is volt digitális kimenet néhány meghajtón, de az adatkábelen is le lehetett szedni a hang adatfolyamot. Hibajavítás volt az optikai meghajtóban. De a zene adatfolyamán nem. Ezt lehet áttolni az USB-n is hibajavítás nélkül.
Ezzel az USB kábel másik végén lévő hardvert lehet olcsóbbítani. Vagy drágábbá tenni a HIFI nevében.Ha adatként kezeled a hanganyagot, akkor bitpontos az átvitel.
Ha hang folyamként, akkor befigyelhet a jitter és bithibák is előfordulhatnak. Nincs korrekció, nincs hibajavítás.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
-
bambano
titán
válasz Kisgépkezelő #26 üzenetére
"már csak egy eleme van a láncolatnak ami nem elektroncsöves": kettő. mert a hallgató se elektroncsöves
szerk: persze lehet, itt indokolatlanul átvettem a társadalmi közvélekedést[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
-
pechman8
tag
Köszönöm a hozzászólásod. Az sanos nem járható út. De a számítógépem magam építette lineáris tápegységről működik. A gyári kapcsolóüzemű helyett. Azért az is valami...
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
Kisgépkezelő
senior tag
Ha jól látom, már csak egy eleme van a láncolatnak ami nem elektroncsöves. Már csak egy elektroncsöves számítógépet kéne építened. Véleményem szerint az hozná a legnagyobb hangminőségbeli ugrást.
-
pechman8
tag
Köszönöm válaszod. Nos nem szeretném túl nyújtani a dolgot. Válaszodból egy dologra térek csak ki. Ez pedig az elektroncső. Igaz az élet minden területéről kiszorult. Joggal. Kivéve egyet: Ez pedig a zenehallhgatás. Te azért nem érted a használatát mert pont ezt nem veszed figyelembe. A cső az emberhez van közel és nem tünt el csak a felsőházba költözött! Amint az ember felől közelítesz akkor látod ezt.
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
proci985
MODERÁTOR
van tapasztalatom elosztott hibaturo rendszerekkel, gyakorlatban ameddig bitperfect az atvitel a kulonbozo komponensek kozott es megtortenik idoben, addig fustjelekkel vagy szinesre festett harci horcsogokkel is mehetne az adatreprezentacio es atvitel.
Mára persze gyártanak olyan összetett chipeket melyek mindent egy közös tokban tartalmaznak amik régen külön dedikált chipek voltak.
Az is ilyen szempontbol mindegy, hogy a kapuzas hogy nez ki es hogy van becsomagolva.Mondjuk egy DYI megoldas nem lesz jobb egy bitperfect megoldasnal ha DA/DA konverziorol beszelunk. Elektroncso meg nekem tenyleg erthetetlen: Persze jol nez ki, de a csovet nem veletlenul dobtak ki szinte azonnal a szamitogepekbol, mert kb csak a baj volt veluk. DA/DA konverzional pedig a cso imperfekcioja (amit audiofil vegfok egysegeknel szeretnek) max arra jo, hogy bonyolitsa az egyseg tobbi reszet ha bitperfekt atvitel a cel. Es gondolom te se szereted, ha artifacttal van tele amit hallgatsz. Marpedig imperfekt atvitelnel nem kevesbe lesz telt a hang, hanem szetesik a handshake (USB), illetve csend vagy tiszta zorej jon ki (attol fuggoen, hogy a vevo tudja-e kezelni a hibat).
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
pechman8
tag
Köszönöm, hogy olvastad. Nos itt nem , hogyan is fogalmazzak, hogy ne sértsek meg senki... Szóval nem kommersz, mindent az egye chip-ról van szó. Vannak igen magasminőségű DAC-ok. Így egyszereűen DAC -nak hívják őket is. De ezek belseében több külön chip van. Azok nem dacok, csak illesztik a biteket a valódi dac-chip-hez. Valójában a láncolatban csak az utolsó a Valódi DAC chip mely a láncolat végén digitálisról analógra fordít. Ő az aki valóban nem beszél USB-ül. Ilyen chip pl az AD1865N-K melyekkel én építek R2R Csöves Dac-okat. Mára persze gyártanak olyan összetett chipeket melyek mindent egy közös tokban tartalmaznak amik régen külön dedikált chipek voltak. Ilyeneket én nem használok mert ... Miért? Ja! Mert zenét szeretek hallgatni Sajnos erre kevésbé alkalmasak. Létüket nem a jobb hangminőség indokolja. Hanem ezen kívül minden más. Csakhogy nekem pont csak ez az egy fontos.
[ Szerkesztve ]
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
-
proci985
MODERÁTOR
"Az alap probléma, hogy a DAC chip vagyis a digitálisról analógra átalakító eszköz, melyet mi, emberek hallgatunk, nem beszél a számítógéppel USB-n keresztül. Úgy is fogalmazhatok, nem beszél USB-ül. Emiatt szüksége van egy tolmácsra, amely az USB isocrohne adatcsomagokat lefordítja S/Pdif adatfolyamra."
Ok, lehet lemaradtam valamirol, de itthon korbenezve az osszes DACnak van vagy USB (fules erosito) vagy HDMI (hazimozi) bemenete es a desktop alaplapon ugyan nincs SPDIF, de van optikai ami technikailag ugyanaz. Digitalis jel bitperfekt atvitele megoldott, USB es HDMI eseten van hibajavitas. Az "audiofil" korokben emlegetett misztikus "aszinkron" USB a gyakorlatban nem letezik, legalabbis a Windows Driver Model ilyen atvitelt nem ismer. Send-and-forget alapon mukodo modell van, viszont annak valosideju kozvetiteseknel es audio controllereknel van ertelme, felvetel visszajatszasanal bufferrel a jelenlegi atviteli sebesseg mellett nemi bufferrel teljesen el lehet maszkolni, ha veletlenul nem lehetne egy bithibat javitani, csak ujrakuldessel.
Vagy pl ott a Topping D50 III amin van USB is az SPDIF mellett, ha mar DAC. Hangminosegre szuper, arban pedig ennek a fele-harmada.
----
Projektkent persze erdekes, koszi a cikket es a leirast!
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
pechman8
tag
Köszönöm, hogy írtál. Tisztában vagyok vele, hogy 1000 "Szaki"-ból 999 nem ért velem egyet. De sajnos sok zenére vágyó csalódott ember van. Ami minősíti az Ő munkásságukat! Én is ilyen csalódott ember vagyok, akiket műszaki paraméterekkel vakítottak el. Csaptak be. Én őket magamban csak "mugli"-nak (varázstalan ember) nek nevezem. Az én megközelítésem annak ellenére, hogy műszaki ember vagyok mégis művészi. Én abban különbözöm hogy a célom pl: Anette Askvik művészi mondanivalójának a megragadása. Ez alkotás! És nagyon nehéz! Nem műszaki eredmény, ALKOTÁS! Álláspontom szerint csak ezzel a hozzállással lehet, vagy volna szabad audio készüléket építeni. A műszaki megközelítés a kiváló paraméterek lobogtatása, eredménytelen, tudom próbáltam. Alázattal kell fordulni a mű iránt és a többi megjön magától! E nélkül a legjobb esetben is csak egy kiváló paraméterű de unalmas és jellegtelen méregdrága (értsd több 10 Milliós) alkatrész temető az erdmény. Megfigyeltem, hogy a műszaki eredmények köszönő viszonyban sincsenek a várt zenei élménnyel. Én csak anyit szeretnék elérni cikkeimmel, hogy legyen nyoma, hogy igenis lehet másként! Tudom, hogy ezzel kisebbségben vagyok. De annyi baj legyen!
Én attól vagyok boldog, hogy a vendégem felkel a karosszékből meghallgatás után és ezt mondja:" Ez az! Erre vágytam egész életemben!"[ Szerkesztve ]
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
NoMix
tag
EZT A MEGKÖZELÍTÉST ÓVATOSAN KELL VENNI MERT ITT MINDENKINEK MÁS LEHET AZ ÉRTÉKELÉSE KOR FÜGGVÉNYE ÉS EGYÉB HALLÁSI ELTÉRÉSEK IS KÖZRE JÁTSZANAK. LEGINKÁBB AZOK FOGNAK VELED EGYET ÉRTENI KINEK AZONOS AUDIOLÓGIAI EREDMÉNYE VAN MINT NEKED.
BOCS A NAGY BETÜK MIATT DE VÉLETLEN SUTTOGVA KIABÁLTAM ÉS AZ AI ÍGY ÉRTELMEZTE.[ Szerkesztve ]
Kontárok klubbja chat oldal.
-
NoMix
tag
válasz Hieronymus #15 üzenetére
konkrétan a PWM és a VRM zajra gondoltam mert azoknak van olyan hangja a GND miatt amit az olcsó chippek használnak hang kimeneten is. míg az emu és amiket fel soroltam emelt gnd-t használnak amit feszültségből állít elő a DAC maga a belső elektronikájában.
Kontárok klubbja chat oldal.
-
pechman8
tag
Köszönöm a hozzászólásod. Szórakoztató volt!
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
Ez a zaj "Ha jó hangminőséget szeretnél minden digitális zaj nélkül akkor ...."
Tudni kellene mi a digitális zaj.
A zaj a digitalizáláskor keletkezik. Lényegében a hanghulláról eltárolt információk mennyiségétől függ.
Ha a hang erősséget Teljesen lényegtelen milyen DAC van a rendszerben. Nem képes kiszámolni a hiányzó információt.
Itt egy digitális zajt szemlétető ábra.A CD-t 20%-al nagyobb dinamikára és az LP-nél alacsonyabb (digitális) zajra lőttek be.
Ma et tekintjük HD felbontású tartalomnak. Amelyik tömörítés alacsonyabb minőséget ad, az SD. Amelyik magasabbat. az Ultra HD.
Ma úgy tűnik, hogy a 24 bit és 44,1 - 48KHz lesz a következő elterjedő hangminőség.
Ebben a felbontásban már a vájt fülűek sem képesek digitális zajt felismerni.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
NoMix
tag
Ha jó hangminőséget szeretnél minden digitális zaj nélkül akkor van három chip javaslatom.
Az első amit még be is tudsz szerezni az egy EMU 10k3 vagy valamilyen nem realtek alapú Creatíve sound blaster mondjuk ebben a rétegben a legjobb az RX5 Audigy. Lényeg hogy a chip EMU legyen és ne legyen mellette más chip csak tranzisztor és PCIEx1 to PCI chip az az igazi.
A másik a Yamaha YMF 754 ezt olyan nehéz beszerezni hogy már csak nagyon drága szintetizátorokban lehet fel lelni a belseje olyan mint az EMU 10k 20k 40k stb.
a Hatmadik az ESS Sabre 32 itt a chippnek van kapcsolási rajza és neked kell megépíteni.
A RIAA nem jó PC-re mert nem Phono hanem inkább Line kimenete van. a chip pedig 3.3V kimenete van a tranzisztorok előtt amik gyengítik le a feszültséget vonal szintre és erősítik a teljesítményt a fejhallgató kimeneten. Tehát vég csövet kell meghajtanod ahhoz hogy jobb hangot kapjál én fej hallgatóhoz ECL82 vagy ECH82 tudok ajánlani azok olyan sor kivezérlő csövek voltak amiben van egy meghajtó trióda és van egy végfok pentóda vagy trióda. lényeg hogy minél kevesebb alkatrészből álljon mert annál kevsebb lesz a torzítás és az alkatrészek hatása a hangra. nem ártana egy oszciloszkóp mert nem fogod tudni mit nem akarsz hallani hogy ki tud szűrni hogy mit alakíts a kapcsolásban. ha kellemesebb hangokat akarsz akkor ellenállásban szén film réteg mivel a szén nem mágnesezhető mint az aluminium vagy ferro oxidok. Az elektrolit kondenzátort csak pufferben használj minden más esetben 1 vagy 2 mikro farád a rácsokra és csak mkp-t használj a nagy feszültségek miatt. Csak a végfok cső tudja meghajtani katód követőben a fejhallgatót ha nincs trafód. Anód követőben ugyan úgy fog szolni azzal a különbséggel hogy magas feszülség lesz a fejhallgatóban.
zénerben os kötheted a csöveket hogy erőteljesebben erősítsen de ahhoz meg nincs kapcslás az interneten. neked kell ki találni egyet.[ Szerkesztve ]
Kontárok klubbja chat oldal.
-
bambano
titán
A cikk úgy indul, hogy ez a ketyere egy modern riaa. Rögtön egy ordas nagy hülyeség, mert egy usb-spdif konverter normál működés esetén pontosan ugyanazon bitsorozatot tolja ki magából, mint ami belement, csak más csomagolásban. A riaa meg meghatározott frekvenciáktól meghatározott meredekséggel kiemelést és vágást végez, tehát ott gyári tervezési cél, hogy más jöjjön ki belőle, mint ami belemegy.
Az, hogy egy átalakítóban még az órajel generátor is csöves legyen, az pont olyan, mint a homeopátia. belefeccöltél egy rakás munkát és pénzt, tehát muszáj jobbnak lennie, ha beledöglik is. Ezt úgy hívják, hogy placebo hatás.
ettől és a te teljes munkásságodtól független tény, hogy az usb, mint hifi jelforrás/továbbító, nullát ér. emiatt ez a cucc olyan, mint suzukin a gyorstankoló matrica meg az ufóled.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
-
bambano
titán
Az én közelmúltban összeszedett tapasztalataim szerint a fájl sem mindig megy át hibátlanul. A protokoll megvalósítása sem megy mindenkinek. Az egész egy szemétdomb. Emellett az usb-s hang közismert problémája a jitter, amit nem egyszerű kiküszöbölni.
Ebben a vázolt helyzetben két dolgot tehetsz:
1. nincs usb csak spdif, az is optikán
2. beletörődsz, hogy gagyi.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
pechman8
tag
Szeretném felhívni a figyelmet, hogy amint a cikkben is hangsúlyt kap, az eredményem, nem technológiai bravúr! Az elektroncsövek használatát nem a paraméterek indokolják. Egészen másként közelítem a problémát. Az Ember felől! Az ember füle felől. Az ember hallásérzékelése felől. Az elektroncsövek ugyanis az ember füléhez igazodnak. Úgy is fogalmazok, hogy ugyan az a hibájuk. Ezért halljuk jónak. Paraméterekben tökéletes készülékek hangja disszonáns az ember fülével mert az ember füle nagyon nem az. És a sok egyéb melyet érintek. A "gyába rázást" ebből a szempontból nézd kérlek. Így talán értehetőbb miért kell pl. az elektroncső. bővebben erről itt: [link]
[ Szerkesztve ]
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
Nemtom, ha egy file hibátlanul átmegy rajta, akkor az az adat is, amibe hang van kódolva.
Nyilván kell puffer az eszközökbe, de akkor már tényleg inkább az, hogy kihagyni az S/PDIF-et, és USB-s DAC. Azzal legalább nem a PC-ből szedi össze a zajt az analóg áramkör.Mutogatni való hater díszpinty
-
bambano
titán
"hacsak nincsenek átviteli hibák, de vegyük úgy, hogy nincsenek": szerintem meg vegyük alapértelmezettnek, hogy az usb egy hulladék. zenehallgatásra különösen.
az én magánvéleményem az, hogy amiben usb van, az max. sokol rádió.a cikk központi koncepciójának meg az a hibája, hogy azt gondolja, pár elektroncsővel gatyába lehet rázni az ócska forrást. szerintem meg nem lehet.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
válasz Hieronymus #4 üzenetére
A grabber programok nem digitalizálták a hangot, mert nem fértek hozzá analóg interfészen. A grabber programok adatlemezként próbálták beolvasni a zene cd-t, ami vagy sikerült, vagy nem. A meghajtók nagyobbik része olyan volt, hogy nem sikerült. Ritka kincs volt az olyan meghajtó, amin igen.
Egyébként a zenehallgatás arról szól, hogy húzol egy határvonalat a saját lehetőségeid (helyiség, füled, pénztárcád, igények, stb) és a költségek közé.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Srysry, de ha egy digitális jelet digitális jelként viszel tovább, akkor az ugyanaz a jel marad (hacsak nincsenek átviteli hibák, de vegyük úgy, hogy nincsenek). Ha átalakítod az USB-t (a mit? az USB egy busz, amin valamilyen adatfolyamot tolsz át) S/Pdif buszra, akkor semmit nem csináltál, nem torzul semmi (már ha jól működik az átalakítód).
A D/A az egyetlen, ami érdekes, meg a D/A tápja mondjuk (meg a végén az oszcillátor esetleg, az is az analóg részre hat). De ez megint kb. a te személyes érzékelésednek szól - amivel nincs gond, mert mindenki más.Kapcsrajzokat hiányolnám amúgy
Mutogatni való hater díszpinty
-
Pontosan ezt nem értem.
A PC lejátszásra használata energia pazarlás. Rendszerint USB2 izéket használnak.
Egyetlen ilyen eszköz árából élethosszig lehetne minőségi zene stream szolgáltatást használni.
Audyssey szoba és hangfal hangzás korrekcióval rendelkező online szolgáltatásokat támogató erősítő/AVR eszközzel Az eredetit megközelítőhangzást elérni. Igaz a HIFI nem erről szól. Inkább arról, hogy saját ízlésre keverjék a hangzást.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Pontosabban van ott egy válasz.
Már a PC őskorában beindult a félre értés.
Még MS DOS volt az operációs rendszer, amikor megjelentek az első CD olvasók és írók
A CD meghajtók kezeléséhez szükséges volt egy mscdex nevű fájlra. Ennek egy módosított változatát valaki elkészítette. A zene CD, adat cd-ként jelent meg a számítógépen. Bitpontosan másolható módon.
Ha megírtam egy zene CDít Wav állományból, bitpontosan ugyan azt lehetett visszaolvasni a hang CD-ről.De ez nem volt jó, mert Jelalak és időzítés. Megjelentek a grabber programok. Ezek már a hangot "digitalizálták". Már befigyelt a jitter, a végeredmény már nem lett bitpontosan azonos a lemezre kiírt és onnan adatként visszaolvasott állománnyal. Ez a tendencia folytatódik.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
bambano
titán
válasz Hieronymus #1 üzenetére
az alapprobléma az, hogy usb rendszerint számítógépen van.
ha számítógép a jelforrás, akkor minden további erőlködés értelmetlen.az usb-spdif konverter meg egy nonszensz, minek használna olyat bárki is?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
pechman8
tag
válasz Hieronymus #1 üzenetére
Köszönöm, hogy beleolvastál.
Megosztó cikk lett. Nem kellene annak lennie. Viszont nem volt szándékom megosztani. Csak saját tapasztalatom írtam le ami a többség véleményével, nem tapasztalatával, csak véleményével valószínüleg nem találkozik. Ez engem nem zavar.A cikkben minden kérdésedre ott a válasz.
[ Szerkesztve ]
Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.
-
Ez megint egy megosztó cikk lett.
Az USB kimenet digitális. az S/PDif szintén digitális adatátvitel.
Nyilván járható eljárás, ha a digitális jelet, analógnak tekintjük és újra digitalizáljuk.A digitális jel hatalmas előny, hogy kevéssé érzékeny a jel alakjára.
Morse megoldását használták az információ átvitelére amikor a beszéd már teljesen érthetetlen volt a zavarás miatt, a morze jeleket képesek voltak értelmezni.
Tulajdonképpen ma is Morse találmányának továbbfejlesztett változatait használjukVan egy kérdésem ami nem hagy nyugodni.
Van USB-DAC ami hatalmas mennyiségben és kialakításban hozzáférhető. Nincs szükség egy felesleges eszköz közbeiktatására. Akkor minek?
Mivel hozzáférhetőek a magasabb minőségben digitalizált zenék, akár 24bit 198KHz minőségben is, ki vannak zárva, mert az S/PDif nem támogatja a minőségibb hanganyagok hallgatását.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- DIGI Mobil
- Mikrotik routerek
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Digitális Állampolgárság Program
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- EA Sports WRC '23
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új Iphone 16 PRO 128Gb - 1TB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- BONTATLAN Új iPhone 16 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektív ( Nikon )
- Azta! Yoga Slim 7 Prémium Ultrabook 14,5" -40% AMD Ryzen 5 7640S 16/512 RADEON 760M 2GB 2,9K OLED
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objetkív + táska ( Nikon )
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest