Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#555) Fürkész


Fürkész
tag

Érdekes dolgot osztanék meg ezzel a boxal kapcsolatban. 240-es netem van, amivel nem is volt gond bő 1 évig, majd vettem egy NAS-t, hogy nem az asztali gép menjen feleslegesen torrentezés, vagy filmnézés közben. Ezután pár hétre azt vettem észre, hogy lassabb lett a net, mérve közel sem volt a korábbi 240Mbit-hez, inkább 70-80-as értékeket mutatott a mérő. persze hívtam az ügyfélszolgálatot, meg a szerelőt is kiküldték aki nem kicsit volt bunkó, mert hogy mit akarok én mikor megvan a garantált minimum. Hiába kértem, hogy próbaljuk már ki egy másik boxal, nem volt hajlandó erre.
Beletőrődtem, hogy biztos bekorlátoztak, mert nagy volt az adatforgalom. Viszont nemrégiben úgy döntöttem, hogy leporolom a régi TP-linkes, routert, mert a Wifi-vel sem voltam megelégedve, ugyanis a telefonon folyton megszakadt pár percre ha kimentem a szobából. Sajnos ez csak 100Megabites volt, így némileg még lassabb is lett a netem vezetéken. Na akkor irány a műszaki áruház egy gigabites routerért. Hozzáteszem, hogya connect boxot átállítottam mondem üzemmódba. Megvolt a beüzemelés, és persze nyomtam egy sebességtesztet. Láss csodát full gázon meg a net, megvolt a 240Mbit. Nem tudom, hogy most távolról tudnak-e állítani úgy a boxon, hogy lassabb legyen a net, vagy eleve nem bírta a terhelés, de ezek szerint nem ártott volna kicserélni a szerelőnek a készüléket, és akkor nem lett volna ennyi bosszúságom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.