Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
vadkörte
addikt
Nincs.
Letöltöttem a 16.04-es Xubuntu-t és az Ubuntu MATE-et, mindkettőt kipróbáltam VB-ban. A Xubuntu valahogy nem nyerte el a tetszésem. Nekem túl minimalista, Elnézést a fan-októl, de ennél még egy Win95 is ingergazdagabb.
A MATE elég kezesnek tűnt a rövid próbán, így unalmamban este telepítettem a hisztis laposra.
Ugyanúgy felzabál minden RAM-ot, mint az Unity-s Ubuntu, de mégsem tekeri annyira szerencsétlen gépet. Intuitív, az oldalsáv (nálam inkább alulsáv) eleinte hiányzott, de 5 perc után elmúlt az érzés és van mód a pótlásra (dock szerűség).
A szoftveráruháza elég nehézkes, de a lehetőség a GNOME, vagy az Ubuntu áruház telepítésére adott, az Ubuntu áruház eléggé fogta a gépet, a GNOME, nem, így az maradt.
Kb. 45 perc alatt felment a rendszer és még kb. 30 perc elég volt a belakás ~80%-ára. Ez a használni kívánt programok - XnView; Foxit Reader, RAWTheRapee, GIMP, PSensor, Chromium, KeePassX, stb... - és a frissítések telepítését tartalmazta.
Az SSD-t - TLC-s Samsung 840 - nem tudom mennyire fogja megviselni, hogy hagytam alapértelmezetten a file-rendszer létrehozását (elvileg van SWAP is)Slussz poén, a másodlagos monitor amivel annyit szívtam, a D-SUB kimeneten, mókolás nélkül röhögve működik!
HDMI-t eszköz híjján nem tudom kipróbálni.
Úgy érzem, egyelőre "itthon vagyok".
-
vadkörte
addikt
Ha rajt van a külső monitor ezt mondja a parancs:
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1280 x 800, maximum 8192 x 8192
VGA-0 connected (normal left inverted right x axis y axis)
1680x1050 60.57 + 74.89
1600x1200 75.00 60.00
1400x1050 74.87 59.98
1280x1024 75.02 60.02
1280x960 60.00
1152x864 75.00
1024x768 75.08 70.07 60.00
832x624 74.55
800x600 72.19 75.00 60.32 56.25
640x480 75.00 72.81 66.67 60.00
720x400 70.08
LVDS connected primary 1280x800+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 261mm x 163mm
1280x800 60.00*+
1280x720 59.86
1152x768 59.78
1024x768 59.92
800x600 59.86
848x480 59.66
720x480 59.71
640x480 59.38
HDMI-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
A "VGA-0" külső TFT panel - az asztalim monitora D-SUB-on - az LVDS a laptop saját kijelzője.Tiszta telepítés lesz, mert a PPA módszerrel nem ment fel. Éjfél utánra van egy 100GB-os keretem, letöltöm őket, legfeljebb lesz elfoglaltságom a következő napokra.
Nem a beállítások miatt morgok. A TLP-t meg az ujjlenyomatszenzort lassan csuklóból telepítem. Inkább az elpazarolt idő miatt. -
vinibali
őstag
válasz
vadkörte #391 üzenetére
próbálj ki egy Xubuntu-t.
az eltűnő wifi-nél azt kellene megnézni, hogy a livecd csomagverziói milyenek vagy a kernel verzió változik-e frissítés után.
viszont szerintem ha ablakkezelőt váltasz, akkor célszerű egy tiszta telepítést csinálni. ha elvesznének a dolgok és a belakott rendszer miatt is aggódsz, akkor célszerű lehet a /home/user/.config mappa tartalmát bemásolni az új rendszerre. sok beállításod megmarad.
nekem is volt olyasmi, hogy a szintén két monitorból az egyik nem ment. ilyennél bekapcsolás után, csináltam egy scriptet, ami az xfce indítójában volt, szóval az ablakkezelő indulása után le majd bekapcsolta a kijelzőt.xrandr --output DisplayPort-0 --off
xrandr --output DisplayPort-0 --auto --left-of DVI-0 -
vadkörte
addikt
Azzal kezdtem. 1024x768-ban megy, egyéb méretben össze akarja "mosni" az elsődleges és a másodlagos monitort és közli, hogy akkora felbontást a VGA nem támogat.
Az a gond, hogy a bőség zavarában nem tudom melyik disztró lenne a számomra ideális. A MATE szimpatikusnak tűnik. Holnap le kapom a cégnél, az itthoni korlátos (mobil)netem havi keretéből kb. 300MB lehet vissza...
-
vadkörte
addikt
Üdv ismét!
Az utolsó "bejlentkezésem" óta történt ez+az. Nos. Az SSD-m ugyebár egybe lett partícionálva, mivel UBI drága törölt mindent róla. A GParted-dal sehogy sem tudtam átméretezni - NEM az futó rendszeren próbálkoztam, annyi eszem volt - még a live módban futtatott telepítővel sem, hiába csatoltam le a partíciót.
Ekkor úgy döntöttem, manuálisan partícionálom újra. Így a szépen belakott rendszerem ment a levesbe. Újrapartícionáltam, létrehoztam neki a kívánt csatolási pontokat, fel is ment hiszti nélkül. Első indítás után leszedett Wi-Fi-n némi frissítést, majd újraindult. Nos innentől kezdve nem volt Wi-Fi-m...
Azt hittem én rontottam el valamit, ezért újratelepítettem. Pontosan ugyanez történt ismét. Meguntam a hülyeségeit és újraraktam úgy, hogy mindent automatán hagytam.
Azóta mindenki boldog, nincsenek anomáliák, napok óta elégedetten használom a szemétládát. Pedig minden (fájlrendszer, csatolási pontok) ugyanaz, mint amiket manuálisan hoztam létre.Némi guglizás után az ujjlenyomat olvasót is sikerült beüzemelni, ami tökéletesen működik is. Így jelszóbepögyögéssel alig kell foglalkozom.
Másodlagos monitort viszont nem tudok életre kelteni. A betöltőnél még megvan a monitor natív felbontással, majd a Unity betöltődésénél átmegy fekete képernyőbe. ATI RS690M a chipset-em (X1200-as IGP-vel)Bírkózunk, nem adom fel. Úgyis ÉN fogok nyerni!
-
Teasüti
nagyúr
-
Teasüti
nagyúr
Uhm, arra esetleg vmi ötlet, hogy tudom visszaállítani a Windows bootloadert? Amióta dual boot van, azóta a fél percből 3 perc lett, mire használható lesz a laptop Win10 alatt.
Nem érdekes. -
sg22
senior tag
Azoknal a jatekoknal szerintem semennyire. Wine-nal nyilvan nem fog mukodni. Ha nagyon bivaly geped van akkor annyit lehet tenni hogy KVM-mel csinalsz egy Windows-os VM-et es GPU passthrough-ot hozza.
Ezzel az a baj, hogy amikor toltodik befele a Fedora a diszkret GPU-dat nem fogja betolteni, be sem fog kapcsolni, csak ha elinditottad a VM-et. Magyarul az integraltad marad Linuxozni, viszont teljesen nativ Windowsos FPS-t kapsz a jatekoknal a VM-ben. A masik dolog hogy 1 eve amikor en szorakoztam ezzel akkor meg igen nehez volt behekazni hogy mukodjon, szerintem most mar konnyebb, probald meg. Keress ra, GPU passthrough KVM, Fedora.Itt egy video, nem neztem meg de cim alapjan klappol
-
shifty!
senior tag
Magam is nemrég tértem át Ubuntu-ról Fedorára
Nemrég kezdtem újra linuxozni - és itt hálát nyilvánítanék a cikk írójának, nagyon hasznos gyűjtemény- a mozgatórugó az Ubuntu 16.04 eljövetele volt, tetszett is, de voltak problémák - mint azt előttem már említették - ezért keresgéltem...elementaryOS a gyönyörű felhasználói felülettel, de az asztali ikonok hiánya és az egyszerűség oltárán lecsupaszított felület miatt mentem tovább...Linux Mint 17.3, nem tudtam megszeretni, majd vissza Ubuntu 14.04, de itt meg notorikusan előjön a hiba, hogy akármilyen fixet alkalmazok, nem tudom állítani a fényerőt a kijelzőn (szerk: ez Fedora alatt is kijött, de ott egyből működött a fix...)... és megcsappan az aksi idő...nem gyerebe hiba...
Aztán a rendszergazdánk ajánlotta, ha már linuxozhatnékom van, Fedorázzak, abból is most nemrég jött ki új verzió, hátha ez tetszik majd...és tetszik! Eddig a legösszeszedettebb, legjobban konfigurálható és bővíthető linux distro, amit kipróbáltam, nagy megelégedéssel nyüstölöm.
És kezdi kiváltani - a napi használatra és munkára már teljesen megtette - a Win7-et a dualboot másik oldalán - egyetlen visszatartó erő, hogy legyen Windows a gépen, a játékok -> Kérdés: mennyire érdemes valamilyen virtualWindows megoldást alkalmazni, hogy a Win-es játékokat így futtassam? A teljesítmény-probléma lenne érdekes, mert azért egy BF3-4 + FarCry 3-4 annyira nem szimpla játékok. Gondolom, natív win teljesítményt nem érdemes elvárni. -
sg22
senior tag
válasz
King Unique #376 üzenetére
kinek a pap, kinek a paplan
-
King Unique
titán
Hát nekem a GNOME 3 baromira nem áll kézre... akkor már inkább a Unity. Telepítésnél meg Fedora esetén is lehet választani, hogy hova telepítse a GRUB-ot, ha jól nézegettem. Illetve ennyi erővel szinte mindegyik felülírja a már meglévő rendszerbetöltőt, ha a főlemezre telepítik.
-
sg22
senior tag
válasz
inspiroyhome #372 üzenetére
Nekem a Fedora jott be, iszonyat jo munkara. A gnome 3 meg fenomenalis szerintem.
Vigyazni kell telepitesnel, a GRUB-ot atirja, aztan tok mindegy hogy hol az OS
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
inspiroyhome #372 üzenetére
Zubuntu... Van két jó Linux topic itt PH!-n, kérdezz, segítünk.
-
spammer
veterán
válasz
inspiroyhome #372 üzenetére
Érdemes lenne más disztrót is kipróbálni: pl. Antergos vagy Manjaro (Arch alapú, rolling, folyamatosan friss), vagy akár Fedora. Ha nincs nagyon friss hardver, akkor akár még a Debian is jó, ott nincs sok variálás (kb. 2 évente van új stabil főverzió). Szóval vannak lehetőség, kár leragadni egynél, illetve alapvetően csalódni egy-egy bugos kiadás miatt.
-
inspiroyhome
senior tag
válasz
vadkörte #208 üzenetére
"hogy a kis rohadék lesatírozta a másodlagos partícióm
Nem gond van róla mentés, gParted-dal majd átméretezem."
Iszonyat módon vigyázni kell ezzel.. Anno majdnem beszoptam, kiírta, hogy talált előző linux partíciókat és hogy szeretném-e annak a helyére telepíteni az új rendszert. Rányomtam az igenre, majd majdnem reflex szerűen a következő lehetőségnél is igent nyomtam..
De szerencsére nem. Kiderült ugyanis, hogy az NTFS partíciókat is megjelölte törlésre, csak erre az égvilágon senki nem kérte.
Másik hasonló eset pár napja volt, SSD-ről windows fut, HDD üres volt.
HDD-re telepítettem egy Ubuntut, ezek után többé nem bootolt az SSD.
telepítővel meg CMD-vel sikerült helyrehozni, de azért érdekes.
Minden félévben kb eljutok odáig, hogy én biza most megtanulom a linuxot, megpróbálom megkedvelni, testreszabni.. A telepítős mizéria után, csak egy sima blendert akartam használni alatta openCL GPU renderrel. Nagy nehezen sikerült megoldani hogy működjön, használtam jó pár órán keresztül, kezdtem örülni hogy végre van rá indokom hogy használjam a linuxot. (Windows alatt az új AMD driver miatt összefosta magát a blender GPU rendere, és gondoltam megpróbálom ezt előbb, mint régi drivert vissza.)
Elégedett voltam, sikerült is dolgozni kicsit, gép kikapcs, semmilyen beállítást nem módosítottam. Másnap reggel openCL error, hiába rakom újra a librariest, a blendert minden szart, sehogy nem akar működni. Egyik napról a másikra a semmitől tönkrement.
Gondolom majd itt is megkapom a szokásos user error bélyeget, de gondoltam pár szóban összeszedem az eddigi tapasztalataimat, hátha más is találkozott hasonlóval, és ne adj Isten neki sikerült megoldania anélkül hogy 2 órán keresztül fórumokat böngészne azért, hogy egy amúgy alap funkciót működésre bírjon.
-
pomorski
őstag
Ó, a régi szép idők! Akkor volt még a volkov commander is, meg olyan norton-féleség, ami kettő helyett négy panelt kezelt. Ó de jó volt... Akkor még a turbo pascal assemblerét használtuk... Ó de jó volt az is. Akkor még semmi könnyítő alkalmazás vagy gugli nem volt. Csak magadra számíthattál, meg max. az IRC-s csetre.
-
én nem igazán vagyok kivételnek nevezhető, mert én annak idején highscreen 486 sx-25mhz-cel kezdtem, dos 5.0-val.
na ott kereshetted a guit! aztán később ott is lett norton commander, de addig is éltünk és nem haltunk bele. sőt, ott volt csak igazán szopózás mindennel, mert nem volt prohardver fórum, ahol folyamatosan fikázhattuk a dos-t a dos topikban, hogy milyen szar, mert mindig elfogy a base memory -
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
Dave™
nagyúr
válasz
#88470784 #358 üzenetére
Egyetértek, a cikket ugyan kedvcsinálónak szántam, de az olyan kérdésekre nem válaszolok én sem, ami fél perc kereséssel megoldható. Ha valaki ennyit nem képes a saját problémájával rögtön az elején foglalkozni, akkor annak tényleg nem való. Vannak viszont pozitív kivételek is, pl. Narasim.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#88470784 #350 üzenetére
Mert a Windowshoz nem kell helpdesket nyújtanod? Szerencsés vagy, nekem sajnos kell. Ha Linuxra állítod át valakinek a netezős gépét, akkor legalább a vírusok meg az ilyen vackok kikerülnek a képből. Meg az erőszakos frissícséwin10remertazjóneked.
Cyrin: a metódusra értettem, hogy kulturált csomagkezelő ott van kb. minden asztali disztrón. Most ha élből nem a Chrome hanem a Chromeium van benne, az nem nagy para. (úgy is Firefox rulz
)
De amúgy jah, jó az ilyen kulturáltan megcsinált disztró. Ezt még nem próbáltam személyesen, de majd megnézem. -
Cyrin
addikt
válasz
CPT.Pirk #344 üzenetére
Azért nem teljesen, mert itt a listában benne vannak olyanok is amikhez deb file-okat kell külön letöltögetni (pl. skype, chrome), vagy amivel még letöltögetve is lehet szívni pl teamviewer, ami nem megy 64 bites rendszeren, csak trükközve, itt meg össze van szedve egy kattintás amit a fórumtárs hiányolt, kezdőknek pont ideális.
MaxTorque
Hát az most vagy boardcom, vagy qualcomm atheros
atherossal én is küzdöttem épp a hétvégén, csak nekem fordítva, mert 14.04 alatt simán megy, 16.04 alatt pedig bár látja a hálózatot, de nem tud csatlakozni.
-
kenguru99
senior tag
Sziasztok!
Felraktam egy netezős gépre. Lenne pár kérdésem. Az általános sebesség nem rossz de rosszabb mint windows 7-en. Lehet ezen javítani valamilyen specifikus driver feltelepítésével? (Asrock A780GM alaplap, phenom II X4 proci, 4gb ram, intel ssd) . Az egérgörgő sebességét lehet állítani, mert nem találtam ilyen opciót? Át lehet állítani egy kattintásosra az egeret? A tálcát át lehet rakni alulra és a programbezáró X-et a jobb oldalra? Láttam egy screenshot-ot (most nem találom) ahol a cpu terhelés és a memóriahasználat látható volt a desktop-on. Szeretnék ilyet ha lehet.
-
Solten
őstag
Ez valami bug ami javitva lett (kb fel perc guglival megtalalhato a megoldas is a problemara). Elso lepeskent nem a Chrome-ot kell telepiteni hanem a rendszert kell frissiteni (felugro ablak jelzi is hogy vannak frissitesek) ujrainditas utan siman telepitheto a Chrome.
Amugy sokan hangsulyozzak hogy Windowson szocializalodott egyenek ne az unitys ubuntuval kezdjek a linuxal valo ismerkedest mert siras lesz a vege. Nem akar Windows lenni es arra hasonlitani.
Kubuntu, (esetleg) Xubuntu, vagy Mint. Kezdoknek ubuntu. Miert? Nagy a kozossegi tamogatasa es ha falba utkozik az ember 99%-ban tuti talal megoldast xy oldalon/forumon.(#350) csiribá:
-
#88470784
törölt tag
Nem kell szerintem senkinek ajánlani a linuxot, aki winhez van szokva az maradjon ott.
Én sem ajánlom senkinek a környezetemben, nem hiányzik, hogy helpdesk legyek 24/7 -ben. Nyilván nem azok az emberek a linux célközönsége akik az első problémánál visszateszik a win akármelyik verzióját, tényleg nem nekik készült. Tegyék csak vissza támogatom őket jobb mindenkinek úgy.
Ez a saját véleményem. -
-
MaxTorque
tag
Itt vagyok újra én is, mondanám, hogy elégedett "vásárló", de azért rendesen megdolgoztatott a kis dög
Ubuntu 14.04 LTS-el kezdtem, gondoltam kiforrott rendszer. Azzal indított, hogy nem ment a wifi, de olyan szinten, hogy még a kártyát sem látta (Broadcomm Atheros). Egy gyors kernelcsere, backdoor, satöbbi, copywaste warriorként neki estem, de nem jártam sikerrel. Mint kiderült a kártyámat már támogatják az újabb verziók, úgyhogy felraktam egy 16.04-et, ezzel valóban működik is, de a hardveres kapcsolók a gép szerint (van egy visszajelző kis folyadékkristályos kijelző) kikapcsolják a wifit, a hálózati rész viszont magába roskad amint használná. Szoftveresen működik viszont a kapcsolgatás, nem piszkálom tovább. (További driverek nem talál semmit, első dolgom volt)
A Heartstone pedig wine 1.6-al működik, bár néha játszhatatlanra lassul. Eljátszottam a gondolattal, hogy kellene alá egy barebones disztró, külön boottal, kíváncsiságból mire lenne képes, de majd vizsgák után.
Egyéb probléma volt még, hogy a szegény árva fájlok hazavágták egyszer a bootot. Kérte a manual fsck-t, sosem csináltam még, be is pötyögtem, hogy help a busyboxba ami a rendszer helyett fogadott. Erre megkaptam felsorolva az összes parancsot amit ismert, semmi leírás, csak szépen sorban felsorolva egymás után. Hát nagy hulp volt mondhatom. Cserébe szórakozhattam az echo fuuuuuuuuuuuuuu@ck parancssal
De ez is megoldódott végül.
A boot még a tákolt win10 után is lassú, de az piros pont, hogy amint előtűnik a nagy lila ködből az asztal már használható minden.
Melegedésre nálam nem vészes, akkumulátoros üzemidő sem romlott.
Azt még hozzátenném, hogy ez a másodlagos gépem, ide játszadozni, ismerkedni tökéletes. De az asztalin marad a Win10, főleg azért mert a tervező programok bármivel képesek összeveszni, és ott megbízhatóan működnek.
Lehet találkozunk még a linux topikokban
-
köszi, de ezt írták korábban többen is. eleve mindig is ki volt lőve a password protected sharing. ahogy felraktam arra a gépre a wint, az volt az első, hogy kilőttem és megosztottam a mappát, amiben a cucc van. az előzményekben beleírtam több helyre is, de nem akartam magam annyiszor ismételni.
köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált! részemről a téma lezárva. nem tudtam így megoldani, megoldottam jelszóval. ez van.
szerintem a windowsok direkt buziskodnak a linuxos gépekkel, mert nem igaz, hogy bármilyen wines gépről rögtön látom a megosztást, ubunturól meg nem hajlandó csatlakozni, csak ha jelszót állítok be.
legalább a linux rákányszerít, hogy jobban figyeljek a biztonságra. eddig nem törődtem vele. pedig így ha valaki bejön a routerbe (aminek a firmware-je biztos, hogy olyan, mint a locsolórózsa), akkor rögtön be tudja zúzni az összes cuccom.
-
"azért fura ez is, mert csak a filekezelő nem enged. amint beállítok egy jelszót a wines gépre és bekapcsolom a jelszavas megosztást, azonnal megy minden papírforma szerint."
Ha rákeresel, akkor ez Windows beálítás lesz, ha jól emlékszem biztonsági szempontból. Mindenesetre le tudod ellenőrizni a Windows-on az eseménynaplóban.
-
válasz
CPT.Pirk #337 üzenetére
nekem is volt már, hogy live linux cd-vel mentettem adatot wines gépről. még a 7 sp1 akkor nem is volt kint.
azért fura ez is, mert csak a filekezelő nem enged. amint beállítok egy jelszót a wines gépre és bekapcsolom a jelszavas megosztást, azonnal megy minden papírforma szerint.
mindegy miről váltunk, ez olyan, mint mikor új nyelvet kell megtanulnunk. nekem az angol 100x könnyebb, mint a német. de a német attól nem szar. aztán 4 évnyi tanulás után sem ment a német, egyszerűen nem vette be az agyam. nem érthet az ember mindenhez, nem képes mindent megszokni, nem képes mindent megtanulni. ha nem megy, nem tetszik, nem logikus a linux, akkor hagyni kell a fenébe! windowsban is meg lehet oldani könnyedén mindent, amit az átlagember meg akar!
-
King Unique
titán
Itt az is lényeges, hogy ha valaki Windows után váltana, vagy használna mellette más OS-t, akkor (első körben) eleve olyat érdemes, ami hasonló hozzá. Ilyen téren márpedig a Mint egyértelműen nyerőbb, mint az Ubuntu.
Meg azért nemcsak Ubuntuból áll ám a Linux, ott van egy rakás disztró, amik közül lehet válogatni (distrowatch). -
Teasüti
nagyúr
Nekem a Chrome nem akart felmenni. Chrome oldaláról letöltött .deb fájllal.
Egyszerűen semmi sem történt, kirakta tálcára, hogy telepítésre várunk oszt az ott maradt míg reboot nem történt.(#332) King Unique
Azért az Ubuntu, mert marketing.
Meg mintha még a legelső verzióknál úgy reklámozták volna, hogy kifejezetten tanulásra van kihegyezve iskolákba szánva, stb. Aztán gondoltam ha általános iskolába megfelel(t) oktatási célokra, na meg annyit cikkeznek róla főleg bemutatók erejéig, akkor talán jó kiindulási alap.
Nem úgy, mint a Mint, amiről most hallok először (amúgy épp telepítem). -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Igen, annak kellett volna történnie, hogy bemegy. Most, hogy éppen mi lehetett a gondja...
Ugyanakkor láttam már fura dolgokat, pl. egy gépfejlesztéskor egy XP-s gépről kellett adatot menteni, de a Win7 nem volt képes rá bemenni. Átmentem Linuxra, az meg simán bement. Szóval a hálózatozás tud produkálni érdekes dolgokat.King Unique: igen, ismertsége miatt mindenképpen.
-
King Unique
titán
Te lehet nem, amit jó olvasni, de másoktól már megkaptam...
Amúgy megjegyzem a másik rendszer topikjában is, ha valami nem kerek.
Amit leírt, azért sem feltétlen kell teljes mértékben elítélni, ő így látja, ezt tapasztalta. Illetve pont az a lényeg, hogy legalább próbálkozott vele. Sokan ezt meg sem teszik és csak hallomások, bulváros cikkek alapján fröcsögnek. -
Syl
nagyúr
válasz
King Unique #332 üzenetére
>Aki utóbbit teszi az már kapásból troll
Nyilván nem azt tesz valakit trollá, hogy rosszat ír egy OS-ről. (Te is rendszeresen leírod a negatív véleményedet, mégsem tartalak trollnak!)
De amikor valaki például azért köpköd a linuxra mert sz*r, régi kinézetű a skype meg nem tudja telepíteni.... -
King Unique
titán
Hát pedig nekem az akkor is egyszerűbb. Illetve azért ha bizonyos telepítőkben van is nemkívánatos tartalom, általában az ignorálásukra is van opció. Érdekes, hogy semmi ilyesmi szemét nincs a gépemen. Persze, aki nem olvassa el a telepítő egyértelmű tájékoztatásait, hanem összevissza kattintgat, az valahol meg is érdemli...
De hagyjuk, valóban felesleges ezt sokadszorra ragozni és a bizonyítvány megmagyarázása az mindig megy. Viszont az a helyzet, hogy ha nekem itt-ott nehézséget okoz néhány dolog, akkor vsz az r=1 usereknek is fog. Csak az a különbség, hogy míg engem érdekel a téma és hajlandó vagyok vele foglalkozni, addig őket nem. Illetve, ha segítséget kérnek, akkor ebben nem mindenki tud nekik.
-
Dave™
nagyúr
válasz
King Unique #332 üzenetére
A remek next-next finishnek köszönhető a tonnányi adware, malware meg hasonlók milliónyi gépen. Mert háromszor továbbot nyomni gondolkodás nélkül a hülye is tud, meg is van az eredménye. De ugyanígy lehet telepíteni a .deb fájlokat a Debian alapú rendszereken, vagy nagyon sok mindenre ott a Software center. Kevés olyan programot tudnék mondani, amit nehéz volt telepíteni, pedig én is teljesen friss linux felhasználó vagyok. Forrásból pl. semmit sem kellett eddig telepítenem.
szerk: a guglis leírásokra pedig azt tudom mondani, hogy célirányosan érdemes keresni. Egyrészt ha 2007-es leírást találsz, akkor annál talán lesz aktuálisabb is, másik hogy semmiből sem tart mellébiggyeszteni a verziószámot, illetve a gugli feltételeknél beállítani hogy mondjuk egy éven belül keressen. Kifogásokat mindig sokkal könnyebb keresni, mint megoldást.
-
King Unique
titán
Ha ennyire a Windowshoz vagy szokva, illetve nyilván az r=1 userek is, akkor nem feltétlen kell erőltetni egy másik OS-t. Illetve azt nem értem, mért mindig az Ubuntu? Windows után sokkal jobb alternatíva egy Linux Mint Cinnamon. Továbbá totál kezdőknek érdemes Lathronos fórumtárs nagyszerű remaster verzióit is kipróbálni, amikben a Skype és egyéb programok mellett sok minden alapból telepítve van.
(#308) Dave™: azt újfent elfelejted, hogy annál legalább nagyjából tudják milyen programokat töltsenek le és a nex-t
—►
next telepítés is egyszerű. Ellenben egy Linux esetén én sokat szívtam ezzel és amikor találok a gúgliban egyazon dologra 2-3 féle, vagy több leírást, az megint zavaró tud lenni. Illetve előbbi használatában és beállításában a közvetlen környezet is inkább tud segíteni, ami megint nem elhanyagolható.(#311) icemad: jó ötlet ez a ninite, otthon még nem próbáltam.
(#321) CPT.Pirk: Az Ubuntu mondjuk abban jó, hogy a támogatása lehet jobb itt-ott a többi disztróhoz képest. Nálam a Canon multifunkcionális nyomtatót kapásból felismeri, szkennelni is lehet vele. Ellenben Mint alatt csak nyomtatni... Viszont a gyári szoftverek csak Windows és OS X only, amiknek használata számomra fontos lenne.
(#314) Syl: ja persze, mert ez minden OS topikjában úgy megy, hogy csak és kizárólag dicsérni lehet és más tartalmú véleménynyilvánítás nem elfogadott. Aki utóbbit teszi az már kapásból troll...értem.
-
válasz
CPT.Pirk #329 üzenetére
szerintem az lett volna a normális, hogy mivel ki van kapcsolva mindenféle jelszó a megosztó win8as gépen, akkor el tudjam érni az ubuntus gépről is a megosztást. a 4 gépből ami most épp itt van, 3 winesről elérem, az egy szál ubuntusról nem érem el a jelszómentes megosztást.
ha bekapcsolom a jelszavas megosztást és beállítok egy jelszót a gépnek, akkor elérem az ubuntusról is, filekezelőből. jelszó nélkül csak kodiból értem el.lehet, h ez így normális linux alól, de ez nekem nem logikus és nem volt még eddig ilyen irányú tapasztalatom, most először próbáltam linuxot desktop gépként, dave cikkén felbuzdulva.
-
ide is, hogy ne csak a sárdobálást lehessen olvasni itt is:
eredeti tervemet feladván beállítottam egy jelszót az egyik win10es gépre, amit addig szintén nem ért el az ubuntus. bekapcsoltam rajta a jelszavas megosztást és azonnal működött minden!
elértem a megosztott lomot az ubuntus gépről, bármiféle gond nélkül.
ezek szerint a samba nem hajlandó jelszó nélküli gépekhez csatlakozni valami miatt. vagy még tovább kellett volna szenvedni a beállításokkal. nem tudom, de már nincs is erőm tovább rájönni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Annyiban igazad van, hogy néhány dolognak tényleg lehetne modernebb megoldása, ezt már én is felhoztam pár témában, hogy nem 1980-at írunk.
Viszont napi program telepítéshez nem szokott google kelleni. Ha az ember tapasztalatlan, akkor érdemes olyan disztrót nézni, aminek jó wiki oldala van. Az Ubuntu nem ilyen, de pl. a Debian ilyen (bár ez nem kezdő barát), meg az Arch alapú disztróknál is ott az Arch wiki (biblia). Ezeket se kell mindig böngészni, de tapasztalataim szerint sokkal egyszerűbb ott egy problémára megoldást keresni, mint az Ubuntu esetében, ahol többnyire fórum bejegyzések jönnek az elmúlt 10 évből a keresésekre.
Egy jó ideje Linuxozom már, de szerinted én fejből nyomom a parancsokat? 1 parancs van amit napi szinten használok, de azok is csak azért, mert gyorsabb elindítani a frissítést terminálban, mint kattintani 4-et az Octopi csomagkezelőben Chakrán. Persze fejben van még egy pár, de nem kellenek napi szinten, egyéb esetben is inkább csak azért, mert kipróbálok néha ezt-azt. Mindezt úgy, hogy nem is csak használom, hanem az egyik tesztelője vagyok a Chakrának.
-
-
Teasüti
nagyúr
válasz
CPT.Pirk #321 üzenetére
Az otthoni Cannon Lide 35-ös szkenneremhez épp asszem egy másik típus driverét kell használni Win7 alatt, de azzal megy csont nélkül.
Ha az open source közösség mutogathat a zárt kódra, akkor talán a Win-nek se lehet felróni, hogy a Canon-nak nincsenek driverei.Vegyél újat!
Amúgy állítólag Win7-en jók az XP driverek, nem?Jah csak azok az X dolgok talán a legalapvetőbb igények egy otthoni környezetben.
Mint írtam volt jelenleg is csak ez a pár program van fent Win10 alatt is a laptopon.
Oké, felraktam Ubuntu-ra is, 10x annyi idő alatt. Egyszer elmegy.
Én csak a szisztéma előtt állok értetlenül.Arra még senki nem válaszolt miért jó szopni.
Oké, rutinból rakom fel szűz Windows-ra ami kell, állítólag nem vagyok r=1.
Viszont sehogy se tudom elképzelni, hogy Linux-on én rutinból fogok felrakni vmit Google használata nélkül.
Esetleg - hangsúlyozom ESETLEG - rutinból fogom majd kimásolni netről a parancssorokat.
Szóval érted... Nem érted?De most csitt nekem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ezek a dolgok fordítva is igazak.
Van nálam egy Canon scanner, már Win7-re sincs hozzá driver, Linuxon meg plug and play. Most nemrég raktam Win7-et egy új Dell inspiron 5559 gépre mert egy céges program csak a Win7-tel és azon belül is csak annak a prof. verziójával működik, erre úgy jártam, hogy a telepítőben még működő egér és tapipad a telepítés után nem ment, csak a billentyűzet, oldjam meg. (a géphez voltak gyári win7 driverek, szóval támogatott) Megoldottam, de nah...
Szóval neked pont x dolgok kellenének, amik éppen kicsit nehézkesebbek, vagy még nincsenek megoldva. Bezzeg ha szkennelni szeretnél ezzel a canon cuccal ami nálam van, akkor meg a Windowst lehetne szidni miatta, hogy b+ ment XP-n akkor egy Win7-en most miért nem megy, még csak nem is miracastos űrtechnika?
-
Teasüti
nagyúr
És eljutottunk egy vallási hadjárathoz.
Mert hogy én terjesztem a családban az egy dolog, mert r=1-nek mindegy, hogy a Skype-al bénázik, vagy bármi mással. De mikor a mama megkérdezi hogy tudná felvenni a kapcsolatot az alföldi kriptaszökevényekkel, akiknek a cicás megosztását épp most látta FB-n, arra csak széttárni tudnám a karjaim és erre a mama azt mondaná, hogy akkor kérem vissza a Skype-ot.Erre csak oktatással látnék megoldást, ha a népesség egységesen rendelkezne a szükséges IT tudással ahhoz, hogy fel tudja mérni mi a jó a népnek.
Na most az oktatást hagyjuk, én meg nem vagyok oktató és nem is akarok az lenni.
Krisztusi motivációim sincsenek az ige terjesztésére.A számítástechnikára is csak annyi figyelmet fordítok, amíg az kényelmesebbé teszi az életemet, nem többet.
-
spammer
veterán
"Viszont ha már a Skype penetrációja a legmagasabb a világon mindenféle eszközt is beleértve, akkor szerintem ez már elvárásnak is tekinthető, hogy ne az árral szemben akarjak már úszni."
Ez mind szép és jó, de mi lehetne a megoldás szerinted? Van egy zárt forráskódú Skype, az MS leszarja a Linux platformot. Más nem tudja megjavítani/fejleszteni helyettük. Maradnak az alternatívák, amikből van bőven, csak erőt kellene venniük magukon a felhasználóknak és migrálni kellene. Vagy ha nem is teljesen migrálni, de el kellene kezdeni megismerni, használni, és fokozatosan át lehet állni, ha nem is azonnal. Lehet, hogy az elegén kicsit döcögős, nem annyira kényelmes, nincs annyi feature (pl. SMART TV), de minél többen használják, annál inkább látják, hogy van értelme fejleszteni, annál többen is kapcsolódnak be a fejlesztésbe stb., így idővel teljes körű alternatívává válhat. De hiába is foltoznák a Skype-ot, adatvédelmi okokból teljesen felejtős az egész, úgyhogy hosszabb távon érdemes keresni és próbálgatni az alternatív megoldásokat.
-
icemad
nagyúr
Családban több gépet raktam újra, és a ninite.com-ról letöltött telepítőt kiraktam az asztalra. Mondjuk az édesapámnak jóval egyszerűbb volt megmutatni, hogy hetente/kéthetente indítsa el, mint a terminált elmagyarázni neki... Nyílván a ninite kínálata nagyon gyér, de átlag usernek átlag feladatokra elég.
Sajnos miracast ügyben én is erre jutottam, és ez eléggé elszomorító. Reménykedtem benne, hogy csak én bénázok vele, de sajnos nem... Kár érte, mert hasznos cucc.
-
Teasüti
nagyúr
A lapos témát ugorjuk, nem okozott problémát megvenni a Win-t.
Arról se a Linux tehet, hogy az MS erőlteti a piacot, pipa.
Nem elkerülhetetlen valóban, de megint ott vagyunk, hogy kompromisszumot kéne kötnöm.
Na most a hardver egy olyan dolog, amiben nem kötök kompromisszumot. Abból csak olyat veszek, ami az igényeimnek megfelelő. Hogy mit adnak mellé PC fronton, egyáltalán nem mérvadó.Azért 10x annyi idő neked, mert nem értesz hozzá, ha értenél, lehet, hogy csak fele annyi idő lenne, mint Windowson.
Hmmm, ez teljesen jogos.A Skype esetén meg szintén belátható, hogy arról megint nem a Linux és az open source közösség tehet, hogy az üzleti érdekek azt diktálják amit.
Viszont ha már a Skype penetrációja a legmagasabb a világon mindenféle eszközt is beleértve, akkor szerintem ez már elvárásnak is tekinthető, hogy ne az árral szemben akarjak már úszni.
Tök jó, hogy van rá alternatíva, Facebook-ra is van, csak senkit nem érdekel.(#316) Dave™
Elfér a gépen, néha ha megjön a kedvem buzerálom kicsit.
Köszönöm a türelmet!Skype konkrétan? Az csak egy rácsodálkozás volt, hogy visszaugrottunk a fancy kinézetről az időben egy jó 20 évet.
Jah igen, telepítéshez már gúglizni kellett. Ebből indult az egész vita, hogy miért nem lehet ezt egyszerűen, mint egy frontend? Klikk, varázsló, működik, mindenki örül. -
Dave™
nagyúr
Lehet, hogy kerestél valamiféle választ, de mivel tele vagy (téves) prekoncepciókkal, így nagyon nehéz érdemi párbeszédet folytatni. Neked, aki Windowsos működést vársz el, tényleg nem való más, csak a Windows. Nincs ezzel gond, használd nyugodtan, senki sem erőlteti rád az Ubuntut vagy más Linuxot. A kinek szól ez a rendszer kérdésre a válasz: bárkinek, csak hozzáállás kérdése. Ez a legnagyobb akadálya a használhatóságának. Nekem is voltak problémáim, én is Windows-on szocializálódtam, aztán most mégis sokkal elégedettebben használom, mint a Windowst bármikor (pedig nekem Ubuntu fut a céges laptopomon is, tehát nem csak netezek meg filmet nézek róla).
Teasüti: de a Skype-pal a kinézetén kívül mi is volt a gondod? A plusz tároló felvétele?
-
spammer
veterán
Veszel egy lapost a System76-tól és akkor az Ubuntuval sem lesz gondod (a Dellnek is vannak ubuntus gépei, de állítólag azokkal voltak gondok, szerintem a Dell csak simán szarik rá). A Win-nel előtelepített laptop (amit a gyártó rakott fel rá), még jó, hogy működik az adott Win-nel.
Az OS nem a laptop része, csak szeretnék mindenképpen eladni vele. Nem elkerülhetetlen. Lehetőségek: máshol veszel gépet, más gyártótól veszel ugyanolyan konfigot, vagy más gépet veszel. Vagy egyszerűen csak visszakérded a Windows árát, ha nem használod, bár nem tudom, erre éppen van-e lehetőség, régebben volt ilyen.
Azért 10x annyi idő neked, mert nem értesz hozzá, ha értenél, lehet, hogy csak fele annyi idő lenne, mint Windowson.
"mindenki (aki számít) Skype-ot használ"
Fel kell rakni mást mindenkinek, és akkor lehet mást használni. [link] Arról nem a Linux tehet, hogy egy MS platformhoz kapcsoló, zárt forráskodú, adatgyűjtő szoftverhez ragaszkodik mindenki. Ha pedig ragaszkodunk hozzá, akkor ismétlem, lehet a szoftver gyártójánál panaszkodni, amiért nem támogatja az adott platformot. Viszont a SMART TV támogatást passzolom, a Tox-hoz nem hiszem hogy van, más klienshez talán igen.
-
Teasüti
nagyúr
Ha így nézzük, akkor a szűz (AOSP?) Android de talán még az IOS se alkalmas egységsugarú felhasználásra.
Tehát jobb az, ha Ubuntu-n az arcomra tol a rendszer x darab alkalmazást előre telepítve, amiket még csak nem is kértem, nem is én választottam ki?
Persze, nem kellett vesződni a telepítésükkel, ez igaz. (Talán beleőszülnék, mire mindezt fel kéne raknom és egyesével megoldást keresni a hisztijeikre.)
Persze, ezt hívják belakásnak. Csak a problémám az, hogy Linuxon a belakás olybá tűnik egy szopás.
(#314) Syl
Bocsánat, tényleg, leállítom magam.
Engem az érdekelt mivel tud többet nyújtani ez a rendszer nekem, mint a Win. Erre kerestem lényegében a választ. -
Dave™
nagyúr
A Windows "ugyanúgy" alkalmatlan az egységsugarú felhasználásra. Ha nincs feltéve x darab program, akkor súrolja a használhatatlanságot, lásd fentebb. Nincs email kliens, nincs Office, nincs Skype (arra mondjuk a 10-ben már van egy letöltő link), nem tud mit kezdeni a tömörített állományokkal, nincs PDF export stb. Onnantól válik alkalmassá egy egyszerű felhasználónak, hogy minden szükséges dolog fel van telepítve, amit az r=1 felhasználó nem fog tudni megtenni. Akinek ezek rutinból mennek, az nem egységsugarú felhasználó.
icemad: a ninite az, amit egy egyszerű felhasználó biztosan nem ismer. Meg azt sem, hogy neki mikre van szüksége ahhoz, hogy minden működjön. A szoftvercenterből telepíteni egyszerűbb szerintem, bár tény, hogy ott nincs meg minden (de sokkal nagyobb a kínálat, mint a Ninite esetén). Miracast támogatás tudtommal még nincs, úgyhogy feleslegesen küzdesz vele.
Teasüti: az összegányolt XP és egyéb "turbózótt" Windowsok teljesen más téma. A szűz Ubuntu a fentieket tudja, attól Ubuntu, hogy a Linux kernel mellett ott az asztali környezet meg x db alkalmazás, és nem kéretlen baromságokkal van tele, hanem alapfunkciókat ellátó szoftverekkel. Ha nem tetszik telepíthetsz pl. Debiant is gnome-core-ral, abban nem sok minden lesz, bár még úgyis használhatóbb, mint egy alap Windows telepítés.
-
icemad
nagyúr
Azért ez nem így van... Win10-et feltelepíted, lefrissíted. Utána megnyitod a ninite.com oldalt, kiválasztod, hogy mi kell, letöltöd azt az egy szem telepítőt. Utána ezzel a telepítővel 2 hetente tudod frissíteni a programokat. Egy komplett gép telepítés 2-3 óra.
Linuxnál meg 2 napja kínlódok egy nyamvadt csatlakozással vezetéknélküli kijelzőhöz... (Igaz Linux Mint-nél, de ubuntura sem láttam megoldást...) És semmilyen tutorial vagy leírás nincs hozzá... (Miracast rendszerű projector, win10-el és androidos telefonnal szépen működik...)A másik alap dolog, hogy a webkamerának túl sötét a képe, de még a hardvereknél sem találtam meg, hogy tudjam állítgatni... A beépített kereső sem talált semmit róla...
Wifis nyomtatót sem tudtam telepíteni...
-
a marketing arra jó, hogy átb@sszon
egyértelmű, hogy nem nekik való. mint ahogy a windows sem. nekik készen kell minden. te kitalálod, megcsinálod, feltelepíted, ők pedig használják. ha valami gáz van, akkor pedig megint te oldod meg. ez nálunk így megy. win alól. én sem raknék senkinek linuxot a családból, mert nem értek annyira hozzá, hogy meg is tudam oldani ha valami új dolgot szeretnének. pláne ha kitalálja Julika néném, hogy mégiscsak játszana a gyerek az nfs-sel néha az ő gépén.
-
Teasüti
nagyúr
Értem.
És mi a helyzet azzal, hogy régebben simán ajánlott volt a rendszer r=1 felhasználásra?
Még felrémlenek ezek a bemutató cikkek is, hogy otthoni környezetben milyen jó alternatívája volt a Win-nek.
Ebből az emlékből indultam ki, mikor felraktam a gépre megint.(#308) Dave™
Az talán jobb megoldás, ha az Ubuntu-mon van egy rakás olyan kéretlen előretelepített kisalkalmazás, ami ezekre gyógyír?
Windows-ból is voltak ilyen multipack-ok előrecsomagolva, XP-s időkben még viszonylag népszerűek is voltak.
Igen, egy friss szűz Windows ezeket nem tudja, de úgy látom egy "szűz Ubuntu" esetén is kérdőjeles ha legyalulom ezeket az alkalmazásokat.
Nem arról van szó, hogy nem akarom mozdítani a kisujjamat, mert hajlandó vagyok pár percet rászánni a debug-olásra, csak nem értem miért jó az nekem, hogy debug-olni kell.
Miért jobb ez a szisztéma, hogy a dolgok többsége nem működik első nekifutásra? -
Dave™
nagyúr
Windows-on mi megy out-of-box? Windows 10-ig nem lehetett ISO-t mountolni, még most sincs integrált PDF export lehetőség a rendszerben, a zipen kívül nem ismer semmilyen tömörített formátumot, a skype áruházbeli verziója átdob egy weboldalra, hogy akkor onnan telepítsd manuálisan (mindkettő MS szoftver), SSH-hoz külön alkalmazás kell, a rendszer nem tartalmaz irodai programcsomagot (ez az amit a többség az elsők között lewarezol), a programok többsége nem frissül automatikusan, hanem legjobb esetben figyelmeztet, hogy kijött új verzió, és lehet manuálisan telepíteni az újat, a rendszer a korábbi ígéretek ellenére is hízik, mint egy disznó (a kezdeti 10GB-os telepítésből nagyon gyorsan lesz 20-25) és még lehetne folytatni. Ez out of box működés? Az egyiknél belefér, mert már megtanultad hogy ezzel jár, a másiknál meg nem vagy hajlandó a kisujjad sem mozdítani, ennyi a probléma röviden.
-
én értem amit mondasz és nagyrészt egyet is értek vele, de az is nyilvánvaló, hogy neked tényleg windowst kell használnod, mert feleslegesen szivatod magad linuxokkal. amire te és a környezeted használja a gépet, arra egyszerűbb a win.
olyan ez, mint a hegymászás. az sem azért van, mert el akarunk jutná a-ból b-be, hanem mert épp azt akarjuk csinálni. a linux tanulás is ilyen.
tehát a válasz: igen!
-
Teasüti
nagyúr
Amúgy akkor a kérdésemre a válasz eddig - mi szerint kinek készült ez a rendszer - az adott környezetre fejlesztők és ideológiai indíttatású felhasználók. Ellenben az én jelenlegi egységsugarú igényeimet csak egy plug&play Windows tudja kielégíteni? Ahol az igényeim, hogy out-of-the-box működjön minden, legyen telepítővarázsló, mindenhez legyen GUI (r=1 szinten, anyukáknak, kishúgnak - ideértve egy-egy random program telepítését is, elvégre én nem leszek ott mindig segíteni) és ne legyen szopás.
Android nincs PC-re?
Mert kb ilyen szintű felhasználóbarátságot várnék lassan ennyi évtized fejlesztés után. -
Teasüti
nagyúr
És az az én szűklátókörűségem eredménye, hogy nem működnek a dolgok első nekifutásra?
Miért kell nekem a netet túrni és miért kerül 10x annyi időbe egy-egy probléma megoldása, aminek nem is kéne léteznie? Win-en utoljára XP alatt fordult elő velem, hogy vmi nem működik out-of-the-box.
Mert amúgy install után bármit letöltök feltelepítek és az működik, ennyi. Linux alatt meg szopás van. Ez miért jó?Megtanultam persze, hisz csak az volt akkoriban. Ha linux lett volna, akkor az lenne most a természetes.
Ahogy a magyar az anyanyelvem és minden más nyelv idegen.Félve kérdezem, hogy a Skype alternatívák a platformra adnak alternatívát, vagy kapcsolódnak a Skype szolgáltatásaihoz is? Mert engem baromira nem vigasztal, hogy van rá 100 alternatíva, amikor mindenki (aki számít) Skype-ot használ, köztük pl. a szüleim Smart TV-ről. Mert ha tudsz ajánlani alternatívát MINDEN platformra, akkor csupa fül vagyok (de menjen a TV-n is...).
Amúgy épp most megy felfelé egy Mint, csak úgy kíváncsiságból. Meglátjuk az mennyire működőkepés out-of-the-box.
Géppel együtt jött hát, mert kifizetted. De azért "ingyen volt".
Mint írtam volt, egy hónapja vettem lapost. A boltban kapható gépek 100%-án volt előre telepített OS.
Ezekből csak egy-két darabon láttam Linux-ot megjelölve. Na most könnyen belátható, hogy az esélye annak, hogy nekem pont az a hardver kell, amin Linux van, az csupán egy-kettő / összes.
És mivel innentől a Windows adott és az ára bele van kalkulálva a gép árába, innentől kár azon duzzogni, hogy amúgy igen, kifizettem. A csomag része, a laptop része. Elkerülhetetlen. Ez van. Innentől számítva nekem az nem érv, hogy a Linux ingyen van, mert nem vigasztal.szerk: jah és köszönöm, hogy felhívod a figyelmem a helyesírási hibáimra!
Elvégre nyelvtannácit játszani önmagában is jó érv egy vitában.
-
na, közben kodi alól elértem a kisgépet úgy, hogy beírtam az ubuntus gépen használt felh.nevet (ami amúgy amásik gépen is az) és jelszót! ha ugyan ezt simán a hálózatokból csinálom, akkor nem tud kapcsolódni a géphez!
itt is ugyan az. a kodi látja a 3 gépet, de mikor a filmes gépre kattintok, akkor írja, hogy working és rögtön feldobja a felhasználói név jelszó ablakot.egyelőre ennyiben hagyom. majd később visszatérek rá. biztos a windózon kellene valamit állítgatni, mert amikor az ubuntus gépre megyek, az rögtön megnyílik, csak a winesek nem.köszönöm a próbálkozást! -
Syl
nagyúr
>Gondolom nem úgy születtél, hogy tudtál Windowst telepíteni, tudtad, mi az az exe, tudtad, hol a vezérlőpult, tudtad, mi az a FAT, NTFS
Dehogynem. Ezeket mind-mind az anyatejjel szopták magukba.
>Géppel együtt jött hát, mert kifizetted. De azért "ingyen volt"
Honnan tudod? Lehet hogy a laptop "leesett a kamionról"
(#300) spammer
Csak magamat tudom ismételni.
Ha gond van Windows alatt, akkor az a szoftver/driver készítőjének a hibája.
Ha gond van Linux alatt, akkor szar a Linux.
Ez ilyen egyszerű -
-
na akkor szemléletváltás:
ha a cikkben szereplő ubuntunál valaki tud segíteni, hogy miként érjem el a win8.1-es gépen kikapcsolt jelszó nélkül megosztott cuccaimat, akkor szépen megköszönöm!
angol nyelvű leírás is jó. én sajnos nem találtam meg a megoldást.
addig jutottam, hogy egy munkacsoportba raktam őket, látják egymást, a wines gépekről elérem a linuxos megosztást, viszont az ubuntusról mikor duplán kattintok a wines gépre a hálózaton, akkor rögtön jelszót kér és nem kapcsolódik, pedig nincs jelszó.
Új hozzászólás Aktív témák
lo Átfogó bemutató az alternatív operációs rendszerről, legyen szó általános felhasználásról, munkáról vagy szórakozásról.
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- EA Sports WRC '23
- Spórolós topik
- Autós topik
- Honor Magic V3 - mágikus realizmus
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Spotify
- További aktív témák...
- Ducky One 3 full size billentyűzetek többféle színben és különböző kapcsolókkal
- GOPRO Hero 12 BLACK - 5.3k akciókamera - Motoros/biciklis szett (4.)
- DJI Mavic 2 Pro drón szett - 1" Hasselblad kamerával
- Újszerű Garanciás Macbook Air M1-es (8GB/256GB) 2026.09-ig Garis)
- ÚJ BONTATLAN Apple MacBook Air 15" M2 8GB RAM 256GB Magyar billentyű garancia 1 év Deak t
- AKCIÓ! GIGABYTE Z370P i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Bomba ár! HP EliteBook 850 G1 - i5-4GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W10 I Gari!
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest