Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Majd mindjárt jönnek a mélymagyarok tarsollyal, meg Árpád-sávval.

Ez csak egy "cím", sőt inkább papír. Inkább németekhez, vagy más nyugati országhoz tartoznék, mint ide.

jól döntöttél, vissza se nézz! ( A családot azért látogasd :D )

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én sosem értettem, hogy miért utálunk valakit, aki leteszi a magyar állampolgárságát. Szerintem ahol hosszabb ideig él/akar élni az ember, be akar illeszkedni, akkor olyan állampolgár lesz, mint a többiek, akik ott élnek.
Végső soron csak egy sokadik papír, hogy milyen az ember állampolgársága, kár, hogy az emberek többet látnak és képzelnek mögé.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem vagy szerb, magyar vagy. Szerintem bunkóság idegennek tekinteni az alapjában magyar családokat, akiktől "elvették" az országukat. Ez bárkivel megtörténhetett volna, aki vidéken lakott a határhoz közel. Képzeljük el, hogy egyik nap még Magyarországhoz tartozol, aztán kijelentik, hogy ez a terület mostantól Romániáé vagy akármié, de nem magyar föld. Akkor onnantól fogva meg is szűnt létezni a magyarság, a nyelvet is elfelejtettük, csak mert pár s.fej politikus úgy döntött, hogy szétcsicskítja az egészet? Ugye hogy nem.

Ja amúgy én világéletemben budapesti voltam, szóval engem nem érint a dolog. De nem fair, ahogy lebonyolították az egészet. Egyes hülyék meg még asszisztálnak is hozzá, de nem érdemes ezzel foglalkozni, nincs semmi a homlokodra írva gondolom.

Másik téma: a helyedben én felvenném a német állampolgárságot. Ha már ott élsz, és a jövőben is ott akarsz élni, minek szenvedni a régmúlt dolgaival? Attól még magyar maradhatsz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

Ne aggodj. Ha valami tortenelmi sikert ersz el, ugy fognak rad itthon emlekezni, mint "sikeres magyar, akire buszkek lehetunk". Maskulonben neutralis, vagy negativ visszhangja van a dolognak altalaban :D

En inkabb azt nem ertem, ha egy masik allampolgarsagot is felakar venni az ember, mirt kell a tobbirol lemondani.

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem sem a papír számít. Lehetsz német állampolgár úgy, hogy magyarnak érzed magad belül.

Kasya: Ezt az országok döntik el saját hatáskörükön belül. Én sem értem, de biztos van valami oka.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) #90088192


#90088192
törölt tag

Első kérdés: Honnan tudjak hány állampolgárságod van?
Nem tudok róla, hogy ez akadály lenne, mert valakinek mar tízen felüli állampolgársága van és Él és virul köszöni szépen.

A másik, téged meghatároz az a papír? Te az vagy aki vagy attól függetlenül, hova akarnak besorolni. Ez egy prekoncepció semmi más, főleg mások szemebe.
Van nagyon jó barátom, székely a "srác" ('64-ben született csak 20 evvel korábban mint én :DDD )
és pontosan ez van Vele is, ha Romániában volt akkor budos magyar, ha MO-n volt akkor budos román. Ezután azt mondta, O nem magyar, hanem Székely, és nem akar SEM román, sem magyar lenni mert egy gusztustalan mentalitásuk van, na így találkoztunk ausztrálban, úgy hogy mindketten Ausztrálok vagyunk :)

Semmit nem jelent a papír, a lényeg ahogy gondolkodsz :R

[ Szerkesztve ]

(#7) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nekem van magyar és szerb állampolgárságom is és egy harmadikat nem vehetek fel ezek mellé, sőt ha a németet fel akarom venni, akkor mindkettőt le kell mondjam.

Ez meg mindig igy van? A nemetek tiltottak a kettos allampolgarsagot par evvel ezelottig, viszont ez annyiban mar valtozott, hogy a nemetet nem kell automatikusan leadni ha egy masikat felvesz az ember. Barati korben van, aki 8. eve el itt skandinaviaban es felvette a helyit is a nemet melle. Illetve barati korben gyakorlatilag egy ido utan mindenki felvette a masodik allampolgarsagot, legyen az izlandi, angol, nemet vagy magyar.Mondjuk veszteni nem vesztett senki semmit, az angolnal meg a brexit miatt kritikus volt ez a lepes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lemondani sztem nem érdemes egyik európai állampolgárságot, uis határon túl kötelezettségekkel tudtommal egyik sem jár. Jogokkal viszont igen, és sose tudhatod mikor kerülsz olyan szituba, hogy pl két követség közül is választhatsz ha felső-bantusztánban bajba kerültél. Ha van másik állampolgárság, és az egyik kellemetlenné válik - pl amerikai módra nekiállnak adóztatni - akkor ráérsz olyankor leadni.

Ja, és a németek nem tiltják az eu-s kettős állampolgárságot, ez mondjuk fontos.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) total90 válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


total90
veterán

Őket látogatom, de inkább ők jönnek ide. Szülők nyugdíjasok, könnyebben jönnek-mennek.

(#2) Cucuska2

Én is így látom.

(#3) Apollyon

Fel is veszem, mert papíron bár német leszek, belül magyar és az a lényeg.

(#4) Kasya

Az én sem értem miért kell a többit lemondani, de ez csak itt van így. Pl. svédeknél maradhat minden.

(#6) Agyturbina

Gondolom utána néznek. Annó, amikor kértem papírt arról, hogy nem voltam büntetve, akkor a papíron fel volt mindkét állampolgárságom tüntetve. Holott a magyar papírokkal igényeltem és nem mondtam, hogy van szerb állampolgárságom.

(#7) proci985

Igen. Elvileg, mert nem lehet két EU-s állampolgársága annak, aki a németet fel akarja venni. Annyira mondjuk nem zavar, csak csodálkozok rajta.

(#8) t72killer

Ha a németet akarom, akkor le kell mondanom a másikat, ezt írja az értesítésben.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) proci985 válasza total90 (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem eleg csak az egyiket leadni?

egyebkent a magyarok elvileg nem nagyon tartjak szamon, hogy ki kettos allampolgar, mmint azokra vonatkozolag, akik elhagytak az orszagot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) kraftxld válasza proci985 (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sztem is mintha nemrég változott volna, a magyar az maradhat.
[link]
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) kraftxld válasza proci985 (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A nagy magyar "rendszerben" amit az összes hivatalban emlegettek nekem se jelzett a nagy piros lámpa, hogy nem csak egy állampolgárságom van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) Eastman


Eastman
őstag

Cselekedj ahogy' érzed, nem számít(hat) más véleménye! (A német nyugdíj szerintem úgyis vastagabb lesz.) A legfrappánsabb hsz. itt az, ha innovátor vagy „celeb” leszel, úgyis mindenki magyarnak tart majd. :)

Ami keserűt érzek az az, hogy Németország és Magyarország - vagy együtt, vagy külön - a legtöbbször elbszta történelmileg. ...ha a kezedben lévő útlevél felirata szempont lehet. Ördög se' tudja, hogy melyik útlevél a nyerő a nehéz, történelemformáló szituációkban.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) #90088192 válasza Eastman (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem van egy nagyon jó megérzésem: a svájci útlevél eddig a legjobb

(#15) total90 válasza proci985 (#10) üzenetére


total90
veterán

Azt írják, hogy mindkettőt le kell adni.

(#13) Eastman

Persze, a nyugdíj biztosan jobb lesz, de az anyagi része csak egy, amiért itt maradtam. Inkább a közeg, a mentalitás az ami megfogott, meg a természet. Mivel eléggé heybuzi vagyok, ez így itt az alpok lábánál nem rossz :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Robert07


Robert07
aktív tag

Reszemrol az allampolgarsag az nem tobb mint egy hivatalos okirat az adott orszag hatosagaitol, ami az emlitett orszag allampolgarainak jogosultsagaival ruhazza fel az adott szemelyt.

Nem tobb es nem kevesebb. Teljesen mindegy hogy valaki papiron hova tartozik, az nem feltetlenul tukrozi azt, hogy melyik orszaggal szimpatizal jobban, vagy melyik orszagot erzi leginkabb az otthonanak.

A te szempontodbol szerintem elony lenne a Nemet allampolgarsag azon okok miatt, amiket felsoroltal. Aki ezert esetleg lenez, azzal nem kell foglalkoznod.

(#17) total90 válasza Robert07 (#16) üzenetére


total90
veterán

Én is így gondolom.

Igazából meglep, hogy ennyire pozitív a visszajelzés itt. Akiknek általában ezt a témát felhoztam azok között volt, aki osztott rendesen, hogy hazaárulás meg stb.

Szerintem is ez egy papír, ami az ittlétemben segít, de attól nem fogom soha németnek vallani magam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én Szlovákiában élek. Van is erre egy szófordulat: itthon magyar, otthon szlovák.
Ne törődj ezzel a dologgal, nem ez határozza meg hogy hova tartozol.
Nem az állampolgárság a lényeg, hanem a nemzetiséged, és hogy azt fel is vállalod.

(#19) total90 válasza FLATRONW (#18) üzenetére


total90
veterán

:R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) Viszlát


Viszlát
addikt

Nálam is aktuális kérdés, talán emiatt is gondolkodtam el a minap, hogy a nemzetiségi hovatartozás tulajdonképpen egy az egyben ugyanaz a fajta címkézés mint akármi más a jelenleg divatosak közül. Lényege mindössze annyi, hogy az adott címkével felruházva leegyszerűsödik a kategorizálás, kalapnyi jellemző rádaggatva, megkönnyítve a pozitív/negatív besorolást. Rendkívül primitív koncepció.

Az állampolgárságot ezzel összemosni eme primitívségnek egy magasabb szintje. Jogi státuszról van szó, ilyesmiről meg ritkán szerencsés érzések/érzelmek alapján dönteni, a praktikussági szempontoknak kell dominálni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Nem leszel se több, sem kevesebb a papírtól. Nem ettől fogod magad másként meghatározni.
Ami szerintem változni fog a döntésedtől: a gyerekeid és unokáid identitása. Annak drasztikusan kisebb lesz az esélye, hogy ők is majd magyarnak érzik maguk belülről. Ami se nem jó, se nem rossz, egyszerűen csak egy következmény.

...csak én vagyok helikopter?

(#22) pet007


pet007
aktív tag

Bar en nem nemetben vagyok, amint lehet megcsinaltatom en is. Hatranyod nem szarmazik belole, viszont ahogy irtad, ott egybol maskepp neznek rad odavalosi szemelyivel. Az hogy minek erzed magad nem a papir donti el.

(#23) 8th válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


8th
addikt

Megmondta a feribohóc el lehet menni... Nem kell ide tartozni. EU-n belül oda mész ahová akarsz...

(#24) Lauda


Lauda
félisten

Előnye mi lesz neki, ha német állampolgár leszel? A jelenlegihez képest.

(#25) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Nekem is le kellett adnom a magyar állampolgárságot. Írországban élek, itt van házam és még hitel is rajta, itt is házasodtam, csak a gond volt azzal, hogy papíron is külföldi vagyok.Sokkal egyszerűbb lett az életem az új állampolgársággal. Ennyi. Hazamenni meg úgy sem terveztem, már nem is tehetem, minden ide köt. Akkor meg legyen már az élet ennyivel könnyebb, nem? Szóval sok sikert, kevésbé fogod érezni az állampolgárságod elvesztését, mint most hiszed. Ír soha sem leszek, továbbra is magyar vagyok, a papír meg csak egy fecni, amit a politika megkíván.

[ Szerkesztve ]

(#26) Lenry válasza Kasya (#4) üzenetére


Lenry
félisten

megboldogult World of Warcraftos korszakomban beszélgettem egy skót játékossal, ő is azt mesélte, hogy a hírekben úgy néz ki, hogy ha tudós, orvos, olimpikonról van szó, akkor brit. ha bűnöző, alkoholista, akkor meg skót.

total90
mindegy melyik ország nyomtatja a papírjaid. viselkedj minden körülmények közt civilizált emberként, ez határoz meg.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) total90 válasza Lauda (#24) üzenetére


total90
veterán

Könnyebben lehet "mozogni", mint írtam, legyen az határ, vagy orvos, foglalás... Mivel ingatlanom is van nem lenne rossz, aztán biztosítások stb stb. Sok kis apróság.

(#26) Lenry

Ez mondjuk igaz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) Lauda válasza total90 (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Értem, köszi!

(#29) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha ott akarsz élni, akkor vedd fel!
Nincs ezen mit gondolkodni, ne szívasd magad/gyerekeket azzal, hogy külföldi vagy.

[ Szerkesztve ]

(#30) kemotox


kemotox
addikt

Fúj, micsoda undorító hazaáruló szerbnémettel van dolga büszke, ősárpádi tisztelettel teli Magyar nemzetünknek!! ;]

Fel van fújva ez az egész. (mármint nem a te részedről, hanem a "másik" oldaléről. Gondolok itt a cikkedben lévő szerbezés/magyarozásra pl, meg hasonlókra) Ott élsz, előnyöd is származik a dologból. Uzsgyi!

(#31) Avicularia


Avicularia
veterán

Svédek szerencsére engedik a kettős állampolgárságot, ezért nem kellett lemondani a magyarról, nem is szívesen tenném. Számomra csak egy darab papír a svéd állampolgárság, de jó ha helyben helyi papírokkal nyomul az ember, egyszerűbb az élet.
Érdekes, hogy németben küldenek erről papírt. Itt neked kell tájékozódni, és a kérelem éles beadása előtt ki lehet tölteni egy tesztet, ami alapján, megtudod, hogy megkapod. De itt talán a világon a legegyszerűbb, nem számít ha egy mukkot se tudsz svédül vagy sose dolgoztál egy percet se, vagy semmit se tudsz az országról.
Két kritérium van elvileg, ne legyél elítélve bűncselekményért és ne legyen tartozásod. Bár múltkor olvastam, hogy egy eritreai vagy szomáliai nemi erőszakért ült börtönben és közben kapta meg az állampolgárságot :U
Beküldöd a kérelmet és 1500 koronát befizetsz és várod az eredményt. Én 8 nap alatt megkaptam, van egy barátom aki 3 nap alatt és ismerek nem egy embert aki több mint 2 évet várt rá. Senki sem tudja, miért ilyen nagy a szórás.

(#32) buherton


buherton
őstag

Számomra csak egy szomorú dolog van. El kellett menned, hogy normális életet élhess. Mindenesetre, ha már így alakult, akkor élj a lehetőséggel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33) t72killer válasza buherton (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az új állampolgárság lehetőség, a régit viszont csak akkor adnám le, ha muszáj. Még addig is elmennék, hogy olyan országnak nem kérném az állampolgárságát, ami miatt le kéne adni a magyart. Franc se tudja mikor jöhet jobban, akár valami nagyon banális ok miatt.

Visszatérve, fentebb linkeltem, hogy a német miatt a magyart nem kell kidobni, a szerbet viszont egyelőre igen, mert ők még nem EU.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) #90088192 válasza t72killer (#33) üzenetére


#90088192
törölt tag

En pont fordítva gondolkoznék, a szerb pont hogy jobban jöhet, Mert NEM EU. Sokszor több előnye van, hiszen 2 db EU állampolgárság között nincs nagy különbség jogok/kötelezettségek terén. :R

(#35) #90088192 válasza Lenry (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

A teniszező Andy Murray, ugyan ez a helyzet, ha veszít akkor skót, ha nyer a akkor GB.

A lényeget leírtad és nagyon jól megfogalmaztad, ahogy Viszlat avatarján latod, emelem kalapom :) :R

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

En is siman visszamondanam.Ebbol ne csinalj erzelmi kerdest, mar csak azert se, mert nemet allampolgarkent is barmikor haza latogathatsz. Mas lenne, ha nem lennenk EU-s tagorszag.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) janeszgol válasza 8th (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

O a cegeknek mondta, akik nem akartak adot fizetni. Csak hogy pontos legyel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Stanlee


Stanlee
őstag

A felsorolt ervek miatt en biztos nem vennem fel a nemet allampolgarsagot. Ha eddig azert ert hatranyos megkulonboztetes, mert azt latta egy hivatali ugyintezo, orvos (?) vagy a hataron (melyiken) a vamos, hogy magyar allampolgar vagy, akkor hiaba lesz nemet allampolgarsagod, a szuletesi helyedbol es a nevedbol mar latni fogja, hogy nem vagy igazi nemet. Ha meg kinyitod a szad, akkor a bajor ugyis hallja, hogy nem idevalosi vagy, es elnezest, de a bajor az a mashonnan jott nemetet sem kedveli, tehat egy keletnemetre is ugyanugy furcsan nez egy lokalpatriota beallitottsagu szemely, nemcsak a magyarra.

Jelenleg nem erzem azt, hogy barmi oriasi elonye is lenne a nemet allampolgarsagnak Mo. EU-s tagsaga miatt. En 2002-ben jottem ki eloszor, na akkor ertettem volna ezt az igenyt, mert nem kell vizum, stb. Amugy en is gondolkoztam azon meg regen (kb. 2006-7-ig), hogy mennyire jo lenne a nemet allampolgarsag, de azota letettem rola - pont azert ami mar reg elmult, meghozza az az igeny, hogy a helyi nemzetiseghez tartozzak, mert osztom az ertekeiket, eletmodjukat, jobban erzem magam ott, mint mashol, vagy nincs kedvem felevente/evente vizumhosszabbitasra jarni, mert az eletem abban az orszagban kepzelem el.

Ez mar mind reg elmult.

Amugy hany ev ittlet utan kuldik a papirost, hogy ha akarsz, akkor felveheted a nemet allampolgarsagot? 5?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39) total90 válasza Avicularia (#31) üzenetére


total90
veterán

Itt nekem azt írták, hogy le kell adni, de több helyről olvastam, hogy nem kell. Majd leérdeklődöm még.

Ott mennyi idő után lehet kérni? Itt értesítenek a 7. itt töltött év után, hogy mire eljön a 8. év, akkorra elintézz mindent és csak át kelljen venni a píprokat.
Egyébként itt 8 év ittartózkodás kell, német B1 nyelvvizsga, vagy egy itteni iskola elvégzése és egy teszt. A teszthez van kb. 400 kérdés, de a fele ilyen "milyen színek vannak a néme zászlóban" és hasonló :DDD A többi aktuális és korábbi politika és német történelem. Én már csináltam a tesztet csak magamnak és 320 kérdésre jól válaszoltam, hogy semmit sem tanultam előre. Szóval ha valaki itt él, akkor kb. a napi életből megtanulja a válaszokat.
Fizetni kb. 450 eurót kell.

(#33) t72killer

Utána járok. Ha nem kell leadni, akkor nem adom le. A szerbet, mint írtam is, már le akartam adni, de valami 2500 eurót kellene fizetni érte. Így meg ha jön a német, akkor semmit.

(#34) Agyturbina

Semmi előnye nincs, mindenhova kellen valami extra ha azzal utaznék...

(#38) Stanlee

Nekem ezek igenis érvek.
Egyébként csak egy példa ami a határt illeti. Voltam céges úton UK-ba, USA-ba, nyaralni a német kollégákkal Horvárországban. Az egyik török, a másik olasz... de német papírjaik vannak. Őket nem nézték át, sőt a gépbe be sem rakták a személyit, engem meg még kérdezgettek is, hogy minek megyek :U

Ami a nyelvet illeti, nekem a haveri köröm nagy része bajor, sőt amikor kijöttem egy bajor csapatba kezdtem el focizni és hamarabb beszéltem bajorul :B
Elég jó nyelvérzékem van, csak nagyon kevesek veszik észre, hogy "valami nem stimmel" :P

A 7. elkezdett év után kapod a papírt és a 8. évtől kaphatod meg az állampolgárságot.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) Avicularia válasza total90 (#39) üzenetére


Avicularia
veterán

5 év itt élés után kérheted az állampolgárságot. Ott nem kizáró ok a bűncselekmény elkövetése vagy tartozás szerzése? Itt elég sokan beleesnek 5 év alatt, hogy begyűjtenek valami tartozást, utána lőttek az állampolgárságnak, ha feketelistára kerülsz. És sose felejtenek, nem nagyon évülnek el a tartozások. Van olyan ismerősöm, aki több mint 30 év ittlét után még mindig magyar állampolgár, mert a tartozása miatt szóba se állnak vele.

(#41) Lenry válasza Avicularia (#40) üzenetére


Lenry
félisten

30 év alatt nem tudta visszafizetni a tartozását vagy ilyenkor már örökre le vagy írva?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) Avicularia válasza Lenry (#41) üzenetére


Avicularia
veterán

Nagyon sok pénzről beszélünk (25-30 milla), aminek jelentős részét kamatok teszik ki természetesen. Ha rendezed magad, akkor azt hiszem még 5 évig vagy feketelistán, utána mehet a dolog. De a feketelista itt nem olyan, mint otthon, hogy nem kapsz banktól hitelt, de minden más mehet. Egységes a lista, és se lakást, se tévé vagy internetelőfizetést sem kapsz, még egy könyvtári tagságot sem.
Van valami eljárás amit magáncsődnek lehet nevezni, megegyezel a tartozásbehajtó hivatallal egy jövedelemfüggő havi összegben, amit 5 évig kell fizetned ( 3 év talán ha van kiskorú gyermeked) és utána törlik a tartozásodat, de elég sok pénzt elvesznek, elvileg csak annyit hagynak amennyi a megélhetésre kell.

[ Szerkesztve ]

(#43) Apollyon válasza Avicularia (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Érdekes végletek vannak ott arrafelé. Amit leírsz elég szélsőséges, másik irányban meg megy a bevándorlók tömeges betelepítése.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) Avicularia válasza Apollyon (#43) üzenetére


Avicularia
veterán

Tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb magyarnak nagyon téves elképzelései vannak Svédországról. Itt kell élni egy darabig, hogy lássa az ember, mi is a valóság.
Persze ez a valóság lehet homlokegyenest eltérő, otthon sem mindegy, hogy egy belvárosi fiatalt kérdezel, vagy egy szabolcsi zsákfaluban élőt, hogy mi a véleménye az országról.

(#45) total90 válasza Avicularia (#40) üzenetére


total90
veterán

Ja de, persze, semmi bűncselekmény meg hasonló nem lehet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46) pet007 válasza Avicularia (#42) üzenetére


pet007
aktív tag

Kb ugyan ez a szitu uk is. Csodot jelentesz utana felejtos minden..

(#47) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Egy dolgot fontos tudni. Vannak jó magyarok és vannak rosszak. A jók életük végéig otthon cumizzák a brokit, a rosszak lelépnek. Innentől kezdve neked már mindegy. :( ;]

A te döntésed. Tégy belátásod szerint.

[ Szerkesztve ]

(#48) Stanlee válasza total90 (#39) üzenetére


Stanlee
őstag

Ne haragudj meg kerlek azert amit irok, de tenyleg sajnalom, hogy neked az allampolgarsag valasztasakor olyan dolgok fontosak, hogy a vamos hozzadszol-e vagy sem, mert a kollegakat nemet papirral nem basztattak. En nagyon sokat (jo fel evet) jartam UK-be hetente. Volt, hogy a magyar kollegano elottem minden kerdes es szemrebbenes nelkul atment az ellenorzesen, mig engem megkerdezett a nemet vamos, hogy ki a magyar miniszterelnok, meg mit gondolok a FIDESZ politikajarol, de megkerdezte azt is, hogy minek megyek ki. Ugyanez UK-ben is megvolt, sot, tobbszor ellenoriztek a kezipogyaszom is. Es? Most ezert en biztos nem valtanek allampolgarsagot. A tobbire meg irtam, ha az ugyintezo ranez a nemet szemelyidre, latja, hogy Szerbiaban szulettel es onnantol ha gecozni akar, gecozni is fog.

En elfogadom azt, hogy meg akarod valtoztatni az allampolgarsagod, mert sem Mo-n, sem Szerbiaban nem erzed magad otthon, mindket orszagban ugy kezelnek, mint egy nem oda tartozo kissebbsegit es az eleted Nemetorszagban akarod mar eltolteni, a nemet nemzeti tudattal azonosultal (?), szereted ezt a tarsadalmat, ami korulvesz, be es elfogad teged.

Nem lebeszelni akarlak, csak a miertek kozott nem talalom a szerintem igazi valaszt az allampolgarsagod megvaltoztatasara. 15 evvel ezelott az adminisztracios jellegu valaszodat teljesen elfogadtam volna, mert en is ugyanezt tettem volna az egyszerubb mindennapi elet erdekeben. De ma, az EU mellett ez mar nem mervado ok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#49) Viszlát válasza Stanlee (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahogy az sem mervado, hogy te mit gondolsz az o indokairol. Miert erolteted ezt?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) Avicularia válasza Stanlee (#48) üzenetére


Avicularia
veterán

Miért ne cserélne, ha már egyszer ott él és van rá lehetősége? Legjobb útlevél a világon amúgy is a német holtversenyben a szingapúri és a dél koreai útlevéllel [link]
Svéd csak a második, magyar nyolcadik.

(#51) t72killer válasza Avicularia (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Párx írtam, h nem muszáj cserélni, megtarthatja a magyar a német mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52) Stanlee válasza Viszlát (#49) üzenetére


Stanlee
őstag

Irt egy blogbejegyzest, amiben megkerdezte, hogy ki mit gondol, en leirom a velemenyem, mert allitolag en itt Nemetorszagban elmondhatom a velemenyem es szerintem ne hozzon gyorsan felelotlen dontest, amit talan majd x ev utan megbanhat. Ha megtarthatja a magyar allampolgarsagot, akkor miert nem adja vissza a szerbet es tartja meg a magyart es veszi fel hozza a nemetet?

Majd ha egyszer valaszut ele kerul, hogy csak nemet vagy csak magyar lehet neki, akkor dobja el a magyart. Persze ha nem er neki semmit a magyar allampolgarsag, akkor adja vissza azt is most.

Igazabol nekem teljesen mindegy, hogy mit csinal, az o elete.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#53) t72killer válasza Stanlee (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a kérdés, hogy a szerbhez köti-e valami gyakorlati vagy érzelmi/családi szál.

Én mondjuk a dolgok gyakorlati oldalát szoktam nézni és abból csak nagyon ritkán származik hátrány, hogy otthon a fiókban lapul még egy útlevél... Ha más nem, arra jó, h igazoljam magam, ha lejárt a másik:D

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) maláj


maláj
őstag

cseréld le - orsósisztáni állampolgárságért nem kár / szerbért sem de ezt neked kell tudni ...

(#55) Valty


Valty
aktív tag

Én sem vagyok magyar állampolgár, nemzetközi környezetben élek és dolgozom. A baráti társaságomban litvántól a brazilig mindeféle nemzetiség előfordul. Ettől függetlenül szeretek Magyarországra járni, szeretek magyar filmeket nézni, zenéket hallgatni, magyar irodalmat olvasni, örülök a magyar olimpikonok sikereinek (vagy a magyar focicsapat EB szereplésének), illetve büszke vagyok arra, hogy a világ egyik legnehezebb nyelvét beszélem. Szerintem nyugodtan vágj bele, nem egy papírtól leszel magyar

(#56) Freiherr válasza Stanlee (#52) üzenetére


Freiherr
őstag

"Nekem van magyar és szerb állampolgárságom is és egy harmadikat nem vehetek fel ezek mellé, sőt ha a németet fel akarom venni, akkor mindkettőt le kell mondjam."
Én ezt úgy értelmezem, hogy dobnia kell a magyar állampolgárságot, mert D-ben nincs kettős állampolgárság, a szerbet meg lesz@rja, az csak egy sallang.

XXX

(#57) 8th válasza janeszgol (#37) üzenetére


8th
addikt

Őööö... pont nem!

(#58) pit stop


pit stop
addikt

Akinek gondja lenne én azt mondanám a helyedben, hogy az Európai Unió állampolgára vagyok...
Saját magadban el tudod dönteni melyik nemzethez tartozónak érzed magad, de földrajz mellett már papíron is egy közösség tagjai vagyunk.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#59) total90 válasza Stanlee (#52) üzenetére


total90
veterán

Itt nem csak arról van szó, hogy a határon, hogy néznek rám, hanem általában, ha itt német papírod van, akkor máshogy kezelnek.
Habár nagyon nyomatják, hogy mennyire egyenlően kezelik a külföldieket, van sok szituáció, ahol nem. Megtalálnak egy olyan formát, hogy ezt kevésbé érezd, de azért jelen van.

A másik dolog, ha a magyar nem kell lemondani, akkor nem fogom. A szerbet tutira, ha még nem is kellene... de amit kaptam értesítést, abban azt írják, hogy le kell mondjam a meglévőket, többesszám... ergo magyart és szerbet is. Ezeknek még utána kell járnom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#60) Avicularia válasza t72killer (#53) üzenetére


Avicularia
veterán

Én is ilyen praktikus oldalról nézem, jó ha két útlevél van, akár a lejárat miatt is. Magyart ugye lehet kérni 10 évre, de a svédet kizárólag 5 évre adják, nincs választható opció. És olcsóbb a svéd útlevél mint a személyi (350 sek a pass 400 sek a személyi)
Pld USA-ba inkább svéd útlevéllel mennék, viszont finnekhez biztos a magyarral, amennyire szeretik a svédeket :)

[ Szerkesztve ]

(#61) kobox


kobox
tag

Nem olvastam el minden hozzászólást, bocs ha már írta valaki. Az állampolgárság és a nemzetiség két teljesen különböző dolog, lehetsz te bámilyen állampolgár, attól még a nemzetiságed maradhat magyar.

(#62) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Alapelvek:
- EUs országok esetén alapból lehet kettős állampolgárság, így a magyar-német lehet, szerb-német már macerásabb
- a német megszerzése a nehezebb
- a magyart visszahonosodás címszó alatt könnyen visszakapod, ha még is le kellene adni
- nem érdemes kamuzni, mert személyi/útlevés stb. meghosszabbításánál megkérdik hogy van-e más állampolgárságod. Ha lebuksz egyszer azért a gáz

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#63) qukazoo


qukazoo
újonc

Én is Bayernben élek, most juliusban lett meg a 7. évem. Tervezem már én is régóta h megcsinálom a német állampolgárságot, mert én úgy olvastam h Eu-s országokbol jövőknek nem kell lemondani az elöző állampolgárságot. Nekem ugye csak magyar van és igy kettős állampolgár lennék. A te esetedben azért komplikáltabb mert nálad 3 állampolgárság lenne már egyszerre (gondolom én ).
Megkérdezhetem hogy te pontosan mennyi idő után kaptál ilyen "értesitést" hogy igényelheted? Mert tudtommal 8 évnek kell meglennie. A szükséges vizsgákat én már megcsináltam, mostmár csak a letöltött évek hiányoznak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.