Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) total90 válasza Avicularia (#31) üzenetére


total90
veterán

Itt nekem azt írták, hogy le kell adni, de több helyről olvastam, hogy nem kell. Majd leérdeklődöm még.

Ott mennyi idő után lehet kérni? Itt értesítenek a 7. itt töltött év után, hogy mire eljön a 8. év, akkorra elintézz mindent és csak át kelljen venni a píprokat.
Egyébként itt 8 év ittartózkodás kell, német B1 nyelvvizsga, vagy egy itteni iskola elvégzése és egy teszt. A teszthez van kb. 400 kérdés, de a fele ilyen "milyen színek vannak a néme zászlóban" és hasonló :DDD A többi aktuális és korábbi politika és német történelem. Én már csináltam a tesztet csak magamnak és 320 kérdésre jól válaszoltam, hogy semmit sem tanultam előre. Szóval ha valaki itt él, akkor kb. a napi életből megtanulja a válaszokat.
Fizetni kb. 450 eurót kell.

(#33) t72killer

Utána járok. Ha nem kell leadni, akkor nem adom le. A szerbet, mint írtam is, már le akartam adni, de valami 2500 eurót kellene fizetni érte. Így meg ha jön a német, akkor semmit.

(#34) Agyturbina

Semmi előnye nincs, mindenhova kellen valami extra ha azzal utaznék...

(#38) Stanlee

Nekem ezek igenis érvek.
Egyébként csak egy példa ami a határt illeti. Voltam céges úton UK-ba, USA-ba, nyaralni a német kollégákkal Horvárországban. Az egyik török, a másik olasz... de német papírjaik vannak. Őket nem nézték át, sőt a gépbe be sem rakták a személyit, engem meg még kérdezgettek is, hogy minek megyek :U

Ami a nyelvet illeti, nekem a haveri köröm nagy része bajor, sőt amikor kijöttem egy bajor csapatba kezdtem el focizni és hamarabb beszéltem bajorul :B
Elég jó nyelvérzékem van, csak nagyon kevesek veszik észre, hogy "valami nem stimmel" :P

A 7. elkezdett év után kapod a papírt és a 8. évtől kaphatod meg az állampolgárságot.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.