Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Stanlee válasza total90 (#39) üzenetére


Stanlee
őstag

Ne haragudj meg kerlek azert amit irok, de tenyleg sajnalom, hogy neked az allampolgarsag valasztasakor olyan dolgok fontosak, hogy a vamos hozzadszol-e vagy sem, mert a kollegakat nemet papirral nem basztattak. En nagyon sokat (jo fel evet) jartam UK-be hetente. Volt, hogy a magyar kollegano elottem minden kerdes es szemrebbenes nelkul atment az ellenorzesen, mig engem megkerdezett a nemet vamos, hogy ki a magyar miniszterelnok, meg mit gondolok a FIDESZ politikajarol, de megkerdezte azt is, hogy minek megyek ki. Ugyanez UK-ben is megvolt, sot, tobbszor ellenoriztek a kezipogyaszom is. Es? Most ezert en biztos nem valtanek allampolgarsagot. A tobbire meg irtam, ha az ugyintezo ranez a nemet szemelyidre, latja, hogy Szerbiaban szulettel es onnantol ha gecozni akar, gecozni is fog.

En elfogadom azt, hogy meg akarod valtoztatni az allampolgarsagod, mert sem Mo-n, sem Szerbiaban nem erzed magad otthon, mindket orszagban ugy kezelnek, mint egy nem oda tartozo kissebbsegit es az eleted Nemetorszagban akarod mar eltolteni, a nemet nemzeti tudattal azonosultal (?), szereted ezt a tarsadalmat, ami korulvesz, be es elfogad teged.

Nem lebeszelni akarlak, csak a miertek kozott nem talalom a szerintem igazi valaszt az allampolgarsagod megvaltoztatasara. 15 evvel ezelott az adminisztracios jellegu valaszodat teljesen elfogadtam volna, mert en is ugyanezt tettem volna az egyszerubb mindennapi elet erdekeben. De ma, az EU mellett ez mar nem mervado ok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.