Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) thieringpeti válasza Herbali (#10850) üzenetére


thieringpeti
csendes tag

(#10852) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma viberezés közben lefagyott a barátnőm telefonja, azóta csak a MI logo látszik középen, illetve alul az android felirat fölött megy 3 pötty :(

Mit lehet csinálni? Már jó forró szegény telefon, mert ki sem lehet kapcsolni. Ha jó sokáig nyomom a bekapcsló gombot, akkor zizzen egyet, újraindul, de ugyanebbe a ciklusba esik. :W

Kéne valami jótanács, hogy hogyn lehet életre kelteni. Full alap a telefon, se root, se semmi mókolás sem volt vele sosem.

Valami egyszerű megoldás kéne, mert külföldön vagyunk, olyan javaslat, hogy kössem számítógépre, meg torrentezzem le ezt meg azt, az most szóba se jöhet :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10853) Sutee89 válasza thieringpeti (#10851) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Most nekem nem világos, hogy pl. egy Vodafone-os kártyával is próbáltál már vidéken netezni? Mivel nem sok ilyen panasz van a fórumban, a kártya simán lehet a ludas. Igazából nincs veszteni valód, egy újrahúzást megér.

(#10854) trebrona válasza Donki Hóte (#10852) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Hangerő le+fel+power egyszerre, míg meg nem jelenik egy kínai menü. Ezután power hosszan, hátha magához tér.

(#10853) Sutee89
Ha a kártya 4G képes, tökmindegy neki, hogy B20 vagy sem, az a telefonon múlik.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10855) thieringpeti válasza Sutee89 (#10853) üzenetére


thieringpeti
csendes tag

Voda kártyával nem volt lte, miközben ugyanazzal a kártyával másik telón ment a 4g. Másik romot mindenesetre megér, mert qualcomm tool szerint benne kell hogy legyen a b20... utána meg lehet keresgélni még az okokat... Kár, hogy ezt a telót már nem olyan könnyű szétkapni, mint a redmi 1s-t... antenna csatik, stb... csekkolása miatt

[ Szerkesztve ]

(#10856) Donki Hóte válasza trebrona (#10854) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a segítséget, de közben magától megoldódott a probléma. Időközben lemerült az akku, töltő bedugása után bekapcsolva úgy indult, mintha sosem lett volna lefagyva. :)

Ebből is látszik, hogy nem szabad fixen beépített akkus telefont venni, ez a gond egy kiszedhető akkus telefonnál 1 perc alatt lett volna megoldható :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10857) thieringpeti válasza Donki Hóte (#10856) üzenetére


thieringpeti
csendes tag

Ezzel egyet értek. Sajnos ma egyre kevesebb a kiszedhető akkus telefon...

(#10858) oriolus123 válasza thieringpeti (#10857) üzenetére


oriolus123
tag

Azért tedd a szívedre a kezed! Az is egyre kevésbé fordul elő, hogy dolgod lenne az akkuval! Ha meg mégis, akkor még mindig ott a varázsgomb kombináció.

Nekem is ilyen tokom van, az egyetlen dolog a fentiekhez hogy kicsit "éles" a szélein.

(#10859) razorka777


razorka777
veterán

Feltettem a legújabb stabil xiaomis romot TWRP-ből, le is futott szépen a telepités, de restart előtt közölte, hogy nincs OS telepitve.
Ez mitől lehet?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#10860) Sutee89 válasza razorka777 (#10859) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Valószínűleg nyomtál egy /system wipe-ot a rendszer telepítés után. Vagy rossz telefonhoz tartozó ROM-ot telepítettél.

(#10861) razorka777 válasza Sutee89 (#10860) üzenetére


razorka777
veterán

system wipe nem volt utána, a rossz rom inkább elképzelhető.
HM3 a kódneve a telcsinek, ugye?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#10862) retesz147 válasza razorka777 (#10861) üzenetére


retesz147
addikt

Eu romnál így néz ki a fájlnév : xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.2.3.0.MALCNDL_v8-6.0.zip
szóval HM3S

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#10863) trebrona válasza razorka777 (#10861) üzenetére


trebrona
Topikgazda

HM3S, ahogyan az összefoglalóban is szerepel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10864) retesz147


retesz147
addikt

Urak….Két napja a Redmi 4x fóruma attól hangos, hogy, ha a teló 4G-n van és „alszik” (legalább 5-6 perce kikapcsolt kijelző, közben nem érkezett semmi értesítés, tehát nyugalomban van a teló) akkor, ha beérkező hívás érkezik a teló nem csörög ki, csak 4.-5. csengetésnél szólal meg a teló.
Itt nem jelezte ezt a problémát rajtam kívül senki.

Most én vagyok ilyen peches, vagy létezik a hiba csak nem tudtok róla?

Nem akarom elindítani a lavinát, csak érdeklődöm.

Plusz a másik, hogy 1 kolléga jelezte ott, hogy neki is belassul az ujjlenyomatérzékelő, ha van a telóban microSD. Itt többen is jeleztétek, hogy nálatok nincs probléma, ott is csak 1 kolléga jelezte.
Akkor most "kettőnknek" ilyen csak?

Ez az LTE hiba érdekelne, hogy kinél, hogy van? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#10865) thieringpeti válasza retesz147 (#10864) üzenetére


thieringpeti
csendes tag

Ujjlenyomat olvasó nálam jó, de nincs sd kártya a telóban.
LTE ha van (nem b20), akkor eddig senki se panaszkodott, hogy nem ért volna el, viszont vidéken ha elfelejtem letiltani a 4g-t, akkor bizony van hogy ki se csöng. Aszem hétvégén felrakom a global stable romot, hogy azzal lesz-e b20, kérdéses...

(#10866) retesz147 válasza thieringpeti (#10865) üzenetére


retesz147
addikt

ha nincs benne SD villámgyors az enyém is....ha teszek bele SD-t olyan lassan old fel, hogy néha már azt hiszem ki van kapcsolva a teló...nem hazudok, van hogy 2 mp,mire feléled....az olvasó jó, hibátlan, mert kiveszem SD, minden frankó.....micros SD-k jók, volt benne transcent 8gb c10, kingston c10 32gb, 16gb sandisk c10. Kingston öreg, sandisk új....
Én Bp-n használom....

Szerk: Az LTE jó, csak épp hívást nem fogad.. Későn jelzi...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#10867) thieringpeti válasza retesz147 (#10866) üzenetére


thieringpeti
csendes tag

Bp-en nekem is jó az lte... csak ha úton vagyok, akkor vacakol

(#10868) grex4


grex4
aktív tag

Szervusztok!

Van egy ilyen telóm, lassan fél éves és igazából mostanában kezdtem el használni. A problémám, hogy sokan emlegetik hogy alig hallanak, meg nem értik amit mondok a hívás túloldalán. Szabályosan a szám elé kell tennem a telefon alját....

Nem tartom normálisnak, valszeg hibás az elsődleges mikrofon, vagy hibás a készülék más része.

Garanciális (vodafone kártyát nem ismert fel, állítólag újraforrasztottak valamit, 1 hónapig volt emiatt garanciában vadiújonnan), MIUI 8.2 Stabil verzió, áttetsző szilikontok van rajta, de az alsó és a felső mikrofon nyílása is szabad, és a mikrofon "luka" is tiszta.

Kérdésem az, hogy ilyen mikrofon patch vagy mivel kell szórakoznom (szerintem abnormálisan) vagy garanciába küldjem vissza.

köszönöm előre a segítséget. (mivel hibás készülék volt ugye újonnan, nagyobb esélyét tulajdonítanám a hardveres hibának)

üdv. István

üdv

(#10869) Faterkam válasza retesz147 (#10864) üzenetére


Faterkam
addikt

Ez 3S-nél is megvan! Nekem pont ma nem csörgött első csengetésre, de a jelzőfény villogott. Régebben beszéltük. A megoldás az volt, hogy 3G-re kell tenni, és akkor rögtön csörög, de akkor mobilneten sincs 4G. Ezért én visszatettem 4G-re :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#10870) PainKiller69 válasza grex4 (#10868) üzenetére


PainKiller69
csendes tag

Lehet, hogy a szervizben rakták össze rosszul. Vagy kihagyták a mikrofonról a gumit, begyűrődött, stb.
Az a kis piros a képen:

[ Szerkesztve ]

(#10871) nvialpha válasza Faterkam (#10869) üzenetére


nvialpha
csendes tag

Nem tudom, hogy mi változott - másfél éve nyugdíjba mentem -, de akkor még a 4G képes mobilok is híváskor 2G, ill. 3G hálózatra váltottak. Szerintem ezért lehet, hogy később csörög, hisz frekit vált. De ismétlem, nem vagyok naprakész.

(#10872) cappa72 válasza nvialpha (#10871) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tudomásom szerint a VoLTE még csak bontogatja szárnyait kis hazánkban (spec. előfizetéssel, spec telefonon, spec. szoftverrel), így jelenleg is naprakész a 4g-net -> 3/2g váltás telefonáláskor.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10873) Faterkam válasza nvialpha (#10871) üzenetére


Faterkam
addikt

Pontosan erre jutottunk mi is, de random csinálja. Most 3x hívtam fel magam, és minden alkalommal azonnal csörgött! Zavaró a dolog egy picit!

Szerk: de mondjuk azt nem értem, miért csak a Xiaomi vonalon jön ez elő? Samu és 2 Vernee teló van még itt, azoknál nincs ilyen gond!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#10874) retesz147


retesz147
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Akkor létező gond másnál is, sajnos.

Igen a váltással van gondja, de h csak "elalszik".
Átváltottam 3g-re,nekem bőven elég, csak hát ugye így minek vettem B20 képes mobilt.... Na mindegy, nem a világ vége.
A lényeg, hogy sajnos nem vagyok egyedül.

Xiaomi 13 eu dev...

(#10875) gyugyo79 válasza retesz147 (#10874) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem sokan még nem váltottak romot sem és ugye még rájön, hogy új rommal rendelkezőknek sem biztos, hogy pont olyan az új mint neked...
Azt próbálnám még ki esetleg, hogy a fejlesztői beállításoknál a miui optimalizációt (lehet nem pontosan írom,hogy hogy hívja de ha belépsz oda látod) kikapcsolom.

(#10876) pete_21 válasza cappa72 (#10872) üzenetére


pete_21
addikt

A Telekomnál nemrég kezdődött a VoLTE tesztje, aztán utána egy ideig megint 3G-n mentek a hanghívások. De újabban úgy látom, hogy megint 4G-n mennek a hanghívások. Nézzétek meg, szerintem Telekomon Nektek is 4G-n megy már. :)

(#10877) oriolus123 válasza grex4 (#10868) üzenetére


oriolus123
tag

Ha kipróbálod a patch-et azzal rosszat nem teszel, de szerintem nem fog rajta segíteni. Garis lesz az..

(#10878) pete_21


pete_21
addikt

Meg tudnátok mondani, hogy a Battery&performance alatt a System animations nálatok be van-e kapcsolva?
Én global stable rommal kezdtem, a 8.1-gyel, azon le volt tiltva alapból. Frissítettem OTA-n 8.2-re, továbbra is le maradt tiltva. :) Az akkuidőmre eddig nem volt panasz, 7-8 óra SOT megvolt általában.
Pár napja az akku feltöltése után bekapcsoltam a System animations-öt, kicsivel tényleg több lett az animáció, kicsit megdobja így a felhasználói élményt. :D Viszont így az utolsó töltésem óta csak 5,5 óra SOT-t bírt ki. Ennyire meríti az akksit? Vagy ennyire nem kéne merítenie, és még tesztelgessem néhány töltési cikluson át?
Neten keresgéltem, azt írják, hogy tényleg meríti az akksit, de tényleg ennyire...? (7-8 óra vs 5,5 óra SOT)

(#10879) retesz147 válasza pete_21 (#10878) üzenetére


retesz147
addikt

én kikapcsolva is olyan SOT-okat érek el (5óra).....de majd annak lesz a válasza releváns, aki hasonló SOT-okat ér el mint Te és ki-be kapcs után megmondja, mi változott....

Xiaomi 13 eu dev...

(#10880) pete_21 válasza retesz147 (#10879) üzenetére


pete_21
addikt

Így van, az SOT-t nagyon befolyásolja, ki hogy használja a telefonját. :) A system animations-nél szerintem inkább az az érdekes, hogy bekapcsolva, és kikapcsolva elég jelentősen változik az SOT. Az én értékeimből is látszik, hogy (nálam) nagy hatása van az SOT-ra. Kíváncsi vagyok, a többieknél mi a helyzet.

(#10881) grex4 válasza PainKiller69 (#10870) üzenetére


grex4
aktív tag

köszönöm a választ.

oriolus123: neked is köszi

üdv

(#10882) punky10


punky10
addikt

Amióta megvan a telefon, memóriakártyával használom, gyorsan old az olvaso, bár béka meg kellett törölni, mert könnyen piszkolódik.Most a MiBand is segít, így nincs gondolom a feloldással.Hivásproblémát még nem tapasztaltam,idöben kicseng, pedig a 4G az alapértelmezett.Globál fejlesztöi ROM, most a legfrissebb, ez a 3., amit próbálok..

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#10883) oriolus123


oriolus123
tag

Mik azok a rendszer animációk? Most bekapcsoltam próbából (újraindítás megvolt), de nem látok különbséget.

(#10884) jambiyya válasza oriolus123 (#10883) üzenetére


jambiyya
őstag

Detto. :)
Engem is érdekelne.

(#10885) csongi


csongi
veterán

Nalam is kesik a kijelzo felkapcsolodasa bejovo hivas eseten, csak nem erdekel :).
Szerintem energia sporolas vezerelhette ez a dolgot. Kb annyi ido telik el, mint mikor taskabol, zsebbol, veszed elo a telefont. Aztan, hogy mennyit lehet ezzel sporolni, nem tudom nem szamoltam ki :)

(#10886) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok, a mai CIB bank app frissítéssel előjött az "OTP" kór, global developert használok (ezzel jött), 2-3 hetente frissítem ha nem kiabál itt senki a fórumon hogy valamit nagyon elcsűrtek benne. Az app kiírja, hogy nem biztonságos/rootolt az oprendszerem, nem ajánlják az app használatát, de hál istennek nem tilt le. Szerintetek lehet ebből gondom? Ha Stable-re váltok gondolom ugyanezt fogja kiírni, mivel feltételezem a MIUI-vall van a baja. Előre is köszi!

(#10887) punky10 válasza aradebil2 (#10886) üzenetére


punky10
addikt

Így van, hisztizik egyet a MIUI miatt, de legalább már elfogadja...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#10888) Jim74 válasza aradebil2 (#10886) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak az első indításkor írja ki.
Én is lef*stam a bokámat frissítés után, hogy nem fogok tudni belépni a mobilbankba. De szerencsére csak egyszer írja ki és utána kész :D

(#10889) gingerbalm válasza csongi (#10885) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Na de most akinél meg nem késik, annál a gyártó random kispórolta az energiaspórolást? Ezt ugye, te se gondoltad komolyan? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10890) vipviform válasza aradebil2 (#10886) üzenetére


vipviform
senior tag

A Telekom TVGO app már nem ennyire toleráns, semmilyen rootolt kütyüvel nem működik. :W

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10891) thieringpeti válasza vipviform (#10890) üzenetére


thieringpeti
csendes tag

Majd megjelennek a root hide appok is...

(#10892) paduc


paduc
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Úgy néz ki, hogy megadta magát a készülék.
Egy sima factory reset után ami tökéletesen megtörtént, elkezdtem felpakolni a programokat (viber, waze,stb),
majd egy újraindítást követően csak az android villog a három pöttyel, majd egy kis idő után megjelenik a betöltő csík mint ami rom cserekor szokott, és ez váltakozik folyamatosan. Simán ki sem lehet kapcsolni.
A készüléken soha nem volt BL nyitás, root, meg semmi ilyen hókusz-pókusz, sima Global stable 8.1.1.0 van rajta.
Bill. kombinációkkal be tudok lépni download módba, de ott maximum csak ki tudom kapcsolni a készüléket. Újraindtítás után ugyan úgy az előzőekben írt módon folytatja. Próbáltam teljesen lemeríteni az aksit is, de úgy sincs változás.
Ha tudtok erre valami házi megoldást azt megköszönném.

(#10893) Cheesy


Cheesy
őstag

Feltelepítettem túrázáshoz a Locus Mapot.
Namost elvileg látnom kellene egy \Locus\ könyvtárat, de sehol sincs, ha MTP (fájlátvitel) módban csatlakoztatom a telefont.
Olyan mintha amit látok, az az SDCard tartalma lenne, a Locust meg azon felül, egy másik könyvtárba lenne telepítve. Hogy tudok hozzáférni? Térképadatokat kellene belemásolnom.

www.vakbelmutet.hu

(#10894) paduc válasza paduc (#10892) üzenetére


paduc
tag

Megoldottam a dolgot egy barkács deep flash kábellel. Nehéz szülés volt, de megoldódott.
:C

(#10895) netreg


netreg
tag

Hali,

Miért van az, hogy a képfeltöltés gyakorlatilag akkor megy, amikor a telefonon molyolok? Egy idő után belassul és leáll. Dropbox automatikus, Dropboxsync, Galéria/fényképek-videók küldése Dropboxba egyaránt. Szóval nem addig megy, amíg van mit feltölteni, hanem leáll, ha alvó módban van.

Kösz!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#10896) lócitrom


lócitrom
őstag

8.2.5.0 alatt mást is folyamatosan terrorizál a telefon azzal, hogy aktiválja a SIM-kártyákat. már kezd nagyon tele lenni vele a kis kukacom. minden áldott bekapcsolás után eljátssza ezt. rányomok, bejön egy fehér pötty(???) és ha van net, akkor végbemegy valami és kész.

másik agyrém, hogy ahogy látom a szinkronizálás (tehát felhőbe történő szinkronizálás) némileg ki lett terjesztve más alkalmazásokra is. nem elég, hogy ezáltal ha letiltom, hogy wifi-n kívül más módon ne akarjon szinkronizálni, akkor a levelező mobilnetről nem frissíti a fiókjaim (???????), de ha a telefon egyébként wifi-t ér perverz módon szinkronizál orrba szájba, minden harmadik alkalommal ha ránézek ott pörög az a kis szar, hogy éppen már megint...

vagy én vagyok vak és nem találom hol lehet ezt a szinkronizálást elválasztani attól, hogy a levelező működjön, vagy a fejlesztők tényleg egyre retardáltabbak. ötlet?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10897) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Valaki tudna egy kis infót adni b20 nélküli telóval telenoros kártyával.
Konkrétan az érdekelne hogy mennyire megy így a 4g Pesten b20 nélkül.
Köszi
Üdb

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#10898) MrWhite


MrWhite
tag

Telepítettem egy régebben vásárolt hangrögzítő programot, de borzasztóan torzítva rögzít. A haverok azt mondták, hogy van hozzá valami patch, de az Összefoglaló-ban nem találtam meg. Van ilyen patch valahol, vagy mi lehet a megoldás a tiszta hangfelvételre?

(MIUI v.8.2.5.0 MALMIDL Stable)

[ Szerkesztve ]

...

(#10899) trebrona válasza MrWhite (#10898) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Olvasgasd még az összefoglalót, hátha mégis benne van...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10900) MrWhite válasza trebrona (#10899) üzenetére


MrWhite
tag

OK. Talán ez lenne az?
TWRP-vel telepíthető javító patch zip videó- és hang rögzítés problémára

Akkor most a TWRP rejtelmeit is át kellene tanulmányoznom?!
BootLoader nyitás és egyebek...
Egyszerűbb módszer nincs? :O (esetleg valami tutorial video?)

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.