Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) trebrona válasza vipviform (#11650) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kaptam már választ ugyan, de azért köszi. Jobb későn, mint soha! :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11652) oriolus123


oriolus123
tag

Jól látom hogy már pörgetik a miui9-et? A miui fórumon írták hogy mi a harmadik körben kapjuk meg..

(#11653) hati válasza oriolus123 (#11652) üzenetére


hati
addikt

Igen.

(#11654) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.

Vettem a kocsimba egy Androidos multimédiát ami bluetoothon keresztül lehetővé teszi hogy telefon kihangositókénti is működjön.Párositás után nem mutatja a névjegyzéket.
A hívólistát meg viszont igen.
Hiába nyomok rá a multimédián a névjegyzék szinkronizálásra,nem történik meg.
A telefonon a bluetooth kapcsolatok alatt bekapcsoltam hogy használhassa a párositott eszköz.

Valahol még esetleg engedélyezni kell valamit?

[ Szerkesztve ]

(#11655) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Ha Windows intézőben megnyitom a telefonban lévő memória kártyát, a mappákat látom de a bennük lévő fájlokat nem. Ezek közt vannak képek, apk fájlok, dokumentumok, stb.
A telefonon lévő rendszer Miui 8.2 by xiaomi.eu 6.12.1 fejlesztői.
Frissíteni nem szeretnék, teljesen meg vagyok elégedve ezzel és nem utolsó sorban rettentő jól be van állítva, amivel elég sok időm elment.
Lehet ezt a hibát gyógyítani?

(#11656) oriolus123 válasza kukinyo (#11655) üzenetére


oriolus123
tag

Próbáld meg ftp szerverként használni, szerintem úgy látni fogod az egészet!

(#11657) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!

Ha van akkor link is, vagy tapasztalat

Az lenne a kérdésem, hogy ennek a telefonnak a képét ki lehet e küldeni valahogyan PC monitorra?
Illetve szintén PC felé meg tudom osztani a telefon internet hozzáférését.
A napokban nem volt internetem, s.o.s tartalék megoldásnak munka miatt viszont jól jönne a dolog.
Ha reménytelen teljesen azt is jó volna tudni.

Üdv és köszi!

Peltár

(#11658) kukinyo válasza oriolus123 (#11656) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm szépen a választ de már megoldottam. :)

(#11659) trebrona válasza Peltár (#11657) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Miracast kompatibilis megjelenítőkkel működik a dolog. (wifi display)

Net megosztás működik wifi hotspotként. Régebben android 5-ig MiPcSuite-tal is lehetett USB- keresztül.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11660) Peltár válasza trebrona (#11659) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia Trebrona!

Köszönöm szépen a gyors választ. Csak két régi monitorom van, az így kiesik.
Marad a wifi hotspotként. Ez az egy telefonom van, ami elméletileg viszi is a 4G-t , csak ahhoz jól kell helyezkedni. Jó lett volna, ha csak simán rá lehet kötni. Közben az jutott még az eszembe, hogy régebbi 4.0 andridos tabletre rá lehetne e esetleg kötni?

(#11661) trebrona válasza Peltár (#11660) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Közben ránéztem, működik az USB-s megosztás is.

Beállítások=>Vezeték nélküli és egyéb hálózatok=>Továbbiak=>USB megosztás
Így csak csatlakoztatni kell a telefont és a PC is tudja használni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11662) Peltár válasza trebrona (#11661) üzenetére


Peltár
aktív tag

Remek!

Köszönöm szépen!

Már mentem is le! Ez a legjobb megoldás!!! :R
Telefon úgy is kell a mai világban, ezért vettem ezt mert ez már 4G , B20, előfizetés, + adatcsomagot tudok rá rendelni ha szükséges!! Nagyon jó!!!

(#11663) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Ezt az SD kártya értesítést hogyan lehet eltüntetni végleg? Egyszer már sikerült de azóta kivettem a kártyát és most megint itt van minden újraindítás után. Sajnos nem emlékszem a múltkor hogy tüntettem el.

(#11664) solti válasza hevizms (#11654) üzenetére


solti
senior tag

Amikor össze vagy kötve BTn a fejegységgel, próbálj a telefonról hívást indítani! Nekem utána már működött. Miui hülyeségnek tűnik, hogy alapból nem működik...

(#11665) PainKiller69 válasza Peltár (#11657) üzenetére


PainKiller69
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe az AirDroid nevű appot és a hozzá tartozó web oldalt:
https://web.airdroid.com/

(#11666) retesz147


retesz147
addikt

Arról esetleg van hír, hogy MIUI 9-ben a csengési,értesítési,ébresztési és média hangok hangereje külön-külön állítható lesz?

Ez MIUI sajátosság, vagy android?
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#11667) ROBERTOH válasza kukinyo (#11663) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nyomj rá alul az X-re.

ez a kedvenc aláírásom

(#11668) kukinyo válasza ROBERTOH (#11667) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor is felhozza minden újraindítás után.

Felraktam a MIUI 8.6 by xiaomi.eu 7.6.8 Fejlesztői romot. Ezen azt vettem észre ha a bekapcsoló gombbal nyitom fel a telefont, akkor van képernyőzár, ha az ujjlenyomat olvasóval akkor azt átugorva, egyből a MIUI Home felületén vagyok.
Ez ennél a romnál így természetes vagy csak én állítottam el valamit?

(#11669) trebrona válasza kukinyo (#11668) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ez minden romnál így működik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11670) kukinyo válasza trebrona (#11669) üzenetére


kukinyo
addikt

Gyanítom hogy csak az újabbakon.
Mert én eddig ezt használtam: Miui 8.2 by xiaomi.eu 6.12.1 fejlesztői és ezen mindegy hogy mivel nyitottam fel a telefont, volt képernyőzár. De akkor megnyugodtam, nem én kapcsolgattam el valamit. :)
Köszönöm szépen a választ. :R

(#11671) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, a miui alap tisztító programja nem töröl ki véletlenül se fontos dolgot?

(#11672) trebrona válasza kmisi99 (#11671) üzenetére


trebrona
Topikgazda

De igen, előfordul. Én ugyan kb 3 éve használtam utoljára, de érdemes átnézni és kivenni a pipákat.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11673) vipviform


vipviform
senior tag

Sziasztok,

ma megváltam a szeretett Redmi 3s Prime telefonomtól. Köszönöm Mindenkinek, aki segített, hogy a legjobbat hozzam ki a telóból. Maradok természetesen a XIAOMI fanok táborában, az új is az lesz.

Sok sikert Nektek!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#11674) kmisi99 válasza trebrona (#11672) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor hagyom, mert nekem valamiért hibás és nem ír szöveget csak ikonokat.

(#11675) hevizms válasza solti (#11664) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a tippet.Nem megy így sem.

(#11676) szp1 válasza hevizms (#11675) üzenetére


szp1
addikt

Az nem lehet, hogy nem a telefon memóriában tárolod a névjegyeket, hanem valamilyen felhőben?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#11677) hevizms válasza szp1 (#11676) üzenetére


hevizms
addikt

Ezt nem értem.
A Google tárolja a névjegyzéket,de szinkronizalaskor automatikusan a telora töltődik nem?
De minden lehetséges.
Hogyan ellenőrizem le amit mondasz?

(#11678) szp1 válasza hevizms (#11677) üzenetére


szp1
addikt

A google fiókhoz nem fér hozzá a fejegység bt-n keresztül.
Láthatja ugyan a fiókodat ( mivel androidos) ha belépsz a fejegységen, de azt külön kezeli, nem rendeli hozzá a párosított telefonhoz.
Másold át a telefonra a google fiók névjegyzékét ( importálás tárhelyről ) és engedélyezd a "telefon névjegyzék" használatát is a telefonon.
Ha nem másoltad át a telefonra a névjegyzéket manuálisan a telefonra, nincs mivel szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#11679) hevizms válasza szp1 (#11678) üzenetére


hevizms
addikt

Értem
Köszönöm,megcsinaltam az importalast.
Holnap kipróbálom (akkor jutok az autóhoz)

(#11680) trebrona válasza szp1 (#11678) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ezt logikát követve offline módban nem férnél hozzá a névjegyeidhez, csak állandó netkapcsolattal.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11681) szp1 válasza trebrona (#11680) üzenetére


szp1
addikt

Igaz, de valamiért nem fér hozzá a felhős névjegyekhez.

(Csak tippelek : nem lehet, hogy külön fájlban tárolja a google fiókos és a normál, telefonos névjegyeket? ) :U

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#11682) solti válasza szp1 (#11681) üzenetére


solti
senior tag

Felhős nem felhős névjegyeknek ehhez köze sincs. Asszem nem minden fejegység kér implicit engedélyt a telefonkönyvre, hanem várja a megosztást vagy ilyesmi.
Nekem gugliban van minden, és tényleg csak akkor vált elérhetővé az egész telefonálási lehetőség a fejegységben, ha BT-n már csatlakozott a kocsihoz a telefon, és indítottam hívást. Varázsütésre megjelent a telefon opció a fejegységben, lett névjegyzék meg előzmények. Mondjuk mikor nap mint nap beülök a kocsiba, akkor az esetek 50%-ba működik jól, egyébként meg a telefonról kell kezdeményezni az első hívást a helyes működéshez... (Astra Intellilink r4.0).
Valamikor meg beülök, kapcsolódik BTn a telefon, majd bontja a kapcsolatot...azt se értem, hogy miért. Ha kézzel rányomok, hogy a telefonon, hogy csatlakozzon, akkor csatlakozva is marad... Van valahol valami beállítás, hogy csatlakozzon automatikusan?

(#11683) szp1 válasza solti (#11682) üzenetére


szp1
addikt

Nekem elsőre működött minden a gyári fejegységgel ( csak nehezen párosodott ( sic! )). Grand Scenic, teljesen buta, semmi extra.
Viszont olyan van, ha a telefon bennmarad a híváslistán belül mondjuk a fogadott hívásoknál, akkor nem hajlandó hívást kezdeményezni amíg ki nem lépek onnan. Tehát mielőtt beülök, kilépek a telefon alkalmazásból, hogy ne menet közben kelljen buherálnom.
Amit nem értek : az aktuálisan beállított csengőhang helyett a rádió a saját csengőhangját nyomatja. Az előző telefonomnál simán átvette a beállított csengést.... :F

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#11684) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Urak, pár hete misztikus hibám jelentkezett. Felhívnak, felveszem, túloldalt hallóznak, mintha nem hallanának. Visszahívom, ugyanez. Bluetooth bekapcs, headsettel semmi gond a hívással. Hivom párom mellettem, kipróbáljuk mikrofonnal, dettó, csak valami sistergő, bugyborékoló alapzaj hallatszik. OK, mikrofon kinyüffent. Hazamegyünk, előásom garjegyet - EUSTOCKOS a kicsike - még egy próba, mielőtt felhívom őket, a telefon kifogástalanul megy. Mindez hetente 2x-3x előfordul. Nem, újraindítás nem segít ilyen esetben. Mobilhálózati anomáliára még gyanakodnék, de akkor bluetoothhal se menne. Hasonló szimptómák valakinél?

A ROM Miui 8 7.8.11 , utolsó frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#11685) ROBERTOH válasza Atomcsirke (#11684) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem is van hasonló már egy ideje. Akkor szokott jelentkezni, amikor engem hívnak: én hallom a hívót, de ő nem hall engem. Letesszük, vissza hívom és halljuk egymást. Jelenleg a MIUI Global 7.8.11 Beta van fent, de a korábbi verziókkal is tapasztaltam. Engem is érdekelne valami megoldás ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#11686) Nattomi


Nattomi
újonc

Hello. A pàrom redmi 3s telója automatikus frissitesek után gyakran kérte az ujlenyomatos feloldás után még a jelszót és a feloldási mintàt is a bejelentkezéshez. Most viszont így sem lehet belépni, csak hìvást tud fogadni és segélyhívás. Az újraindítás nem segített. Kb. fél éves, itthon vásárolt készūlék. Volt már másnak is ilyen hiba? Lehet házilag javítani, vagy szervíz?

(#11687) fa4hu válasza ROBERTOH (#11685) üzenetére


fa4hu
őstag

Nálam is előfordul többször, az éppen aktuális dev ROM alatt. Nem hallanak, de én hallom a hívót, kihangosítva viszont működik, és újrahívás után is. A fejemtől elvéve a telefont most a legutóbbi hívásoknál azt láttam, hogy a mikrofon jel áthúzott volt, mintha a fülemmel kikapcsoltam volna, de visszakapcsolva sem hallottak, csak kihangosítva.

(#11688) IG55 válasza Nattomi (#11686) üzenetére


IG55
senior tag

Nem áll össze a kép. Jelszót és mintát nem kérhet, vagy ezt vagy azt. Telefon bekapcsolás után pedig először a jelszó vagy minta vagy pin az, amit meg kell adni, attól függ melyik van megadva.

(#11689) oriolus123 válasza Nattomi (#11686) üzenetére


oriolus123
tag

Beállítások -képernyő zár - azonnali jelszó. Mintha ezzel lett volna valami ilyesmi probléma egykor. Egy próbát megér.

(#11690) punky10 válasza Nattomi (#11686) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem csak nem lett elmenthetjük az ujjlenyomat. Egy tavalyi frissítés óta a szenzor nyomógombként funkcionál, amennyiben nincs beállítva ujjlenyomat. Tehát szenzor megérint (olyan, mintha megnyomtad volna az oldalsó gombot) és előjön a jelszó/pin/minta kérése.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#11691) sz.j válasza punky10 (#11690) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez nyomásra (hosszú érintésre) vagy érintésre jön elő? Mert nálam, érintésre, csak a lezárt képernyő jön elő ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11692) punky10 válasza sz.j (#11691) üzenetére


punky10
addikt

Érintésre. Most megint megnézem, így működik. Én ugyan nem is használom, mert be van állítva ujjlenyomat, plusz Miband2-őt használok, és be van kapcsolva a BT-felélesztés is.Amikor megvettem a telefont, meg úgy működött, hogy a szenzor csak akkor volt aktív, ha volt beállítva ujjlenyomat. Amennyiben nem volt elmentett minta, úgy hiába érintettem meg, vagy nyomtam a szenzort, nem reagált. Valamelyik téli frissítéssel került bele ez a ficsőr, hogy lehet sima gombként is használni.
Ja,ez esetleg számíthat: globál béta ROM-ot használok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#11693) kukinyo


kukinyo
addikt

Böngészgetem egy ideje a beállításokat de nem találom azt a funkciót hogy letiltsam a teljes hívóképet bejövő hívásnál.
Rom verzió: MIUI 8.6 by xiaomi.eu 7.6.8 fejlesztői
Segítenétek megtalálni?

(#11694) szp1 válasza kukinyo (#11693) üzenetére


szp1
addikt

Erre gondolsz ?
Telefon> beállítások > további beállítások >beszélgetés háttere

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#11695) hevizms válasza solti (#11682) üzenetére


hevizms
addikt

Előzmények azok vannak,csak a névjegyzéket nem olvassa be.A Bluetooth beallitasoknál megadtam az engedélyt hozzá és a fejegyseg beállítások közt is rányomtam a névjegyek szinkronizálás gombra de semmi.
Kipróbálom majd más telefonnál is,hogy megtudjam hogy a telefon a hibas vagy a fejegyseg.Kezdemenyeztem hívást de akkor sem olvasta be.

[ Szerkesztve ]

(#11696) Nattomi válasza IG55 (#11688) üzenetére


Nattomi
újonc

Igazad van, PIN után kéri a mintát. Ha nincs sim, akkor a mintát kéri, de " A telefon lezárva. Próbálja újra 4 percen belül" felirat jelenik meg mindig .

(#11697) punky10 válasza Nattomi (#11696) üzenetére


punky10
addikt

A PIN a SIM-kártyához van.Átteszed egy másik telefonba,és ki tudod kapcsolni.A minta már problémásabb.Nagyon úgy néz ki,hogy hibásan adod meg.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#11698) hevizms


hevizms
addikt

Fagyott kutya legyek ha értem.
Megpróbáltam a nejem Samu telefonjával a telefonkönyv beolvasast és egyből vitte a fejegység.
Mutatnám neki hogy nézze,az enyémet meg nem akarja beolvasni.Hát láss csodát simán beolvassa.Semmit nem változtattam rajta.Nem értem.De a lényeg hogy magától megoldódott a dolog.

(#11699) kukinyo válasza szp1 (#11694) üzenetére


kukinyo
addikt

Itt csak olyan van hogy: Telefon> beállítások > további beállítások >Hívás háttérképe.
Azon belül: Alapértelmezett kép, Képernyőzár háttérkép.
De ezen akármit állítok, mindig teljes képernyős a bejövő hívás képe.

(#11700) punky10 válasza kukinyo (#11699) üzenetére


punky10
addikt

Ez szerintem témafüggő. Amíg cserélgettem a témákat, random módon jelent meg a hivokep, hol kis körben, hol teljes képernyőn.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.