Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Fboy válasza yoshimo (#10033) üzenetére


Fboy
aktív tag

Ez mivel tud többet a 3s prime-nál? Így elsőre kb ugyanaz.

(#10052) gallimi


gallimi
tag

Az új eu. stabil is eltünteti a twrp-t?

(#10053) trebrona válasza gallimi (#10052) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem véletlen vannak OFF-ban a HSZ-ek, Redmi 3/Pro-ról volt szó, nem 3S-ről.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10054) gallimi válasza trebrona (#10053) üzenetére


gallimi
tag

bocs, benéztem

(#10055) lócitrom válasza Brandynew (#10050) üzenetére


lócitrom
őstag

jó, csak a gyakorlat nem ezt mutatja. nem sok tapasztalatom van MIUI frissítéseik terén, de ez emberi bénázásnál több.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10056) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, h hol lehet lehet a baj/beállítani a biztonsági mentés helyét? Szeretném ha Google fiókba tenné, de szürke marad, nem tudom miért?

(#10057) Kovács Zoli


Kovács Zoli
tag

Nem tudok sms-t küldeni, mindig azt írja, hogy sikertelen. Ez mitől lehet? Dev rom 7.4.13, de a 7.4.6-al is ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#10058) kovy79 válasza Kovács Zoli (#10057) üzenetére


kovy79
őstag

Nem állítottad át az üzenetküldő alkalmazást?
Pl. sok backup program alapból átállítja, hogy hozzáférhessen az üzenetekhez.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10059) Kovács Zoli válasza kovy79 (#10058) üzenetére


Kovács Zoli
tag

Elvileg nem állítgattam semmit.
0lyan alkalmazásaim meg nincsennek mint pl messenger, viber.

(#10060) kovy79 válasza Kovács Zoli (#10059) üzenetére


kovy79
őstag

Most visszagondolva, ilyen eset (mint most nálad) nálam is előfordult egyszer.
Egy ki-, bekapcsolás segített.
Egyébként ha módosul az alapértelmezett üzenetküldő program, azt az sms-ekhez belépve tudatja is a telefon: fent (az üzenetek felett) egy sávban kiírja, hogy "Az üzenetküldő program módosult blabla...".

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10061) Kovács Zoli válasza kovy79 (#10060) üzenetére


Kovács Zoli
tag

Az én hibám volt, felkellett tölteni a kártyámat, most váltottam előfizetésről dominora. Még szoknom kell.

(#10062) kovy79 válasza Kovács Zoli (#10061) üzenetére


kovy79
őstag

No, akkor ez is abszolválva. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10063) Brandynew válasza lócitrom (#10055) üzenetére


Brandynew
őstag

Oké, és úgy látod, hogy más mobil operációs rendszereknél nem egy az egyben ugyanez a helyzet? Nekem ugyanez a tapasztalatom iOS-szel és Windows Mobile-lal is, ez nem valamiféle MIUI sajátosság.

[ Szerkesztve ]

(#10064) lócitrom válasza Brandynew (#10063) üzenetére


lócitrom
őstag

nem másokhoz mérem jelen esetben, hanem ahhoz, hogy a 8.1.1.0 pl. nem hozott ekkora problémákat és valóban előrelépés volt. meg hát itt tökre egyértelmű, hogy ez nem kiforrott és a fejlesztők is tudják és ennek ellenére adják ki.

egyébként valakinek van még linkje 8.1.1.0 fastboot rom-hoz?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10065) trebrona válasza lócitrom (#10064) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Google segít: [link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10066) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.Valaki felrakta a Global 7.4.13 Beta romot?Ha igen akkor egy kis infót szeretnék róla,müködik e normálisan és az ikonok alapszíne továbbra is fehér? :R

(#10067) Jim74 válasza laca1052 (#10066) üzenetére


Jim74
nagyúr

Most raktam fel. Felment gond nélkül, viszont az értesítő ikonok még mindig fehér keretesek :(

(#10068) hacs66


hacs66
tag

Az előző frissítés megjavította a videóhangot nálam. Viszont egyértelműen rontott az akkumulátorhasználati mutatókon. Kérdéseim: a mai frissítés nem hozza vissza a vödörhangot? Javít valamit az energiafelhasználáson? Utóbbi nem olyan fontos szempont nekem (gyakorlatilag minden élethelyzetben van a közelemben töltő vagy powerbank), viszont az élvezhető videóhangsáv igen.

Szóval locsolhatok-e frissíthetek-e?

[ Szerkesztve ]

(#10069) Victoryus94 válasza laca1052 (#10066) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem mindig ki volt kapcsolva az auto frissítés, de nemrég ránéztem, és letöltötte magától. Amikor rámentem, hogy nem, kiírta, hogy ma este újraindul, amikor nincs használatban. (Ha akarom, ha nem) O.o
Nem teljesen értem, ilyen még nem volt. Nem szeretem az ilyen kis frissítéseket feltenni, ha jól működik a ROM a telómon.

(#10070) oriolus123 válasza hacs66 (#10068) üzenetére


oriolus123
tag

Most kivételesen videóval teszteltem a hangot, és továbbra is jó. Nem kellett patch, sőt mivel az előzőnél sem kellett, most szó nélkül felment a frissítés (ahogy vártam is). Tehát remek!

(#10071) hacs66 válasza oriolus123 (#10070) üzenetére


hacs66
tag

Köszönöm, akkor holnap felteszem, ha addig nem kerül elő valami rejett hiba.

(#10072) laca1052 válasza Jim74 (#10067) üzenetére


laca1052
tag

Köszi a választ. :R egyelőre még várok a frissítéssel.

(#10073) zzz03


zzz03
őstag

biztonsag appba tisztitas utan masnal is megjelennek szponzoralt hirdetesek az app tovabbi lehetosegei kozott? (global stable 8.1 ill 8.2 alatt is belefutottam mar.)

[ Szerkesztve ]

(#10074) Brandynew válasza zzz03 (#10073) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen.

(#10075) zzz03 válasza Brandynew (#10074) üzenetére


zzz03
őstag

kikapcsolni valamerre nem lehet?

(#10076) vipviform válasza lócitrom (#10049) üzenetére


vipviform
senior tag

Végül is, ahogy írod a developer mérföldekkel előrébb jár. Akkor szerintem, ha valaki mint én is, egy folyamatosan jól működő telót akar használni, akkor célszerűbb a developert választani a heti frissítésekkel, mégha ez tényleg furcsának látszik. Amíg ennyi hiba jön elő a stabilnál én biztos nem fogok átállni. Talán egyszer megérjük, hogy a stabil lesz a stabil.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10077) peestike válasza zzz03 (#10075) üzenetére


peestike
senior tag

Nem tudom, hogy van e root, ha van, a lucky patcher ezt is megoldja.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#10078) Autley


Autley
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam visszakeresni de béna voltam és nem találtam ilyen témát. A párom telóján a V8.1.1.0.MALMIDI stabil ROM-nál ha fotózni akart, miután exponált kamera hibával leállt és ki is lépett az alkalmazásból. Valakinek valamilyen ötlete :F Vagy térjek át a DEVELOPER ROM-ra?! Amint itt olvastam azok stabilabbnak tűnnek, amit kicsit nonszensznek érzek, de ez van. Köszönöm a segítséget.

(#10079) trebrona válasza Autley (#10078) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kapcsold ki az időbélyeget és rendben lesz.

(#10076) vipviform:

Ezt azért gondold át újra! :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10080) Autley válasza trebrona (#10079) üzenetére


Autley
csendes tag

OK. Köszönöm! :C
Csak közben megláttam, hogy van frissebb stabil ROM is és most van folyamatban. Ha újraindul meglátom mi lesz a kamerával és nem felejtem el ezen beállítást kiütni.

(#10081) margithid válasza vipviform (#10076) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem ezt túltoljátok.
Nem azt mondom, hogy a stabil minden idők legjobb, legstabilabb mobil OS-e, de átlag felhasználásra gond nélkül jó. Mondom, én is beleütköztem újraindulásokba, de az lehetett akár alkalmazás miatt is.
A developerrel se volt sok bajom ,de emlékeim szerint ott azért akadtak gondok.
Egyébként engem nem hajt a tatár, megvárom amig automatikusan jelez a telefonom és akkor frissítek.
Ami jó lenne majd idővel az az android 7, mert tudtommal azzal jobb lehetne az üzemidő. (még ennél is)

Egy kérdés a MIUI-ról: A magyar nyelv az összes stabil kiadásban benne lesz most már, vagy készülékenként változik, melyik kapja meg és melyik nem?

(#10082) Autley válasza trebrona (#10079) üzenetére


Autley
csendes tag

Tudom, hogy b....sz vagyok, de maradt a kamera hiba.Hol találom a kamera beállításokat (időbélyeg)?

(#10083) sunavlys válasza Autley (#10082) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kamera beállítások, azaz bal oldali gomb roviden

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#10084) Autley válasza sunavlys (#10083) üzenetére


Autley
csendes tag

Köszi!
Meglett, nem rövid hanem hosszan nyomni és akkor jön be a bállítások.

[ Szerkesztve ]

(#10085) trebrona válasza Autley (#10084) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Beállítások=>Rendszeralkalmazások=>Kamera
Eredmény ugyanaz. Rendben is van most már?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10086) Autley válasza trebrona (#10085) üzenetére


Autley
csendes tag

Szia!
köszönöm igen. A frissítés rendben volt (8.2.4.0 -ra), de a kamera itt is csak akkor működik ha a dátum feliratozás ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#10087) vipviform válasza trebrona (#10079) üzenetére


vipviform
senior tag

Átgondoltam, hidd el. Egy pillanatig nem volt gondom a developerrel, minden frissítést elfogadtam, és semmi gondom nem volt eddig. A számomra továbbra is a legfontosabb egy jól működő teló, akár root nélkül is. Végül is lehet enélkül is élni, ha stabilan működő telót akarok használni. Ettől függetlenül tisztelek mindenkit, aki a megbízható vasból többet akar kicsiholni,

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10088) trebrona válasza vipviform (#10087) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Azt ugye tudod, hogy a developer-ből lesz a stable? Ezekről amiket leírtál, győzd meg azokat is, akik nem tudják használni a telefonjukat, mert a developerben félrement a frissítés és sajnos a TIANMA kijelzővel gyakorlatilag használhatatlan lett a készülékük. (Ráadásul ez már nem az első eset, lásd amikor konkrétan a B20-as verziókkal telefonálni nem lehetett és ez bizony téged is érintett volna) Értem, hogy neked minden szipi-szupi, de azért egy kicsit próbáljunk már elvonatkoztatni...
Btw úgy tűnik, kevered a kettőt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10089) halipali71


halipali71
csendes újonc

Hali! Hogyan tudok fényképezni egy oldalt?

(#10090) trebrona válasza halipali71 (#10089) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Screenshotra gondolsz?

1. hangerő le+power, ahogy az összes androidon
2. értesítősáv lehúz, majd képernyőkép gomb
3. aktiválás után 3 ujj lefelé húzása a kijelzőn
4. érintés asszisztens

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10091) halipali71 válasza trebrona (#10090) üzenetére


halipali71
csendes újonc

Nagyon szépen köszönöm!

(#10092) SteadyMan válasza SteadyMan (#9857) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Na, válaszolok magamnak, a'sszem megvan, mitől marad minimumon a hangerő.

Amikor be van kapcsolva a csengés emelkedő hangereje, akkor fordul elő, hogy néha minimumra kapcsol a hangerő anélkül, hogy levenném manuálisan. Most már napok óta nem fordult elő, hogy kikapcsoltam ezt a funkciót, de azért bosszant a dolog, ha ez másnál nem jelentkezik.

(#10093) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

8.1.4.0 eu stabil rom: egyre többször elsötétül a kijelző ujjlenyomatos nyitás után. Felold, majd rögtön le is kapcsolódik. Ha rákoppintok, néha visszateszi a fényt, és ilyenkor látszik, hogy tényleg feloldott, csak nincs fény mert az minek ugye...
Másik gond: böngészőben​, meg index appban egy csomó kép nem töltődik be. Mindegy milyen böngésző, chrome, dolphin is produkálja a hibát.

Ha erre rádobom az új eu stabil romot, működni fog?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10094) Weather


Weather
csendes tag

Sziasztok.
Jött egy angol nyelvű képernyőüzenet hogy gratulálnak, ma én lettem kiválasztva a MI .... nem emlékszem miben. Folytatáshoz tapizz. Először gyanakodtam hogy valami átverés, de aztán gondoltam az nem a Xiaomi nevében jött volna. Nyomtam de semmi nem történt. Hogy lehet visszahozni ezt az üzenetet, mi ez egyáltalán ???!!!
Néztem a Mi fiókban, de semmi.

(#10095) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nem követem a telefonnal kapcsolatos híreket. Szülőnek van Xiaomi Redmi 3S Prime-ja. Eustock-os.
Mondta, hogy gyorsan merül, meg fene tudja még mi baja van. Most ha jól emlékszem a hetente frissülő, gyári eustock-os rendszer van rajta.

Mit érdemes felrakni? Lényeg, hogy stabil legyen, ne jöjjön rá hetente, béta frissítés és magyar nyelvű legyen.

(#10096) Viktor0610 válasza Mate (#10095) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az összefoglaló alapján ( ;] ) valamelyik stabilt. ;)

Zárt BL-re a global stable-t. ;)

Samsung Galaxy A54

(#10097) Mate válasza Viktor0610 (#10096) üzenetére


Mate
nagyúr

Olvastam az összefoglalót. Csak visszaolvasva 1-2 stabil rommal is vannak gondok. Ezért kérdeztem, hogy melyik stabil a legstabilabb :D

Global stable-t vagy Xiaomi.eu stable-t érdemes inkább használni? (Már ha sikerül kinyitnom a BL-t :) )

[ Szerkesztve ]

(#10098) Viktor0610 válasza Mate (#10097) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Xiaomi.eu ROM-okat javaslom, de azokhoz nyitni kell a BL-t.
Nem, mintha nagy dolog lenne, de sokan nem akarnak vele szórakozni.

Samsung Galaxy A54

(#10099) Mate válasza Viktor0610 (#10098) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :R

(#10100) Victoryus válasza Victoryus (#10093) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Feltettem a 8.2....újat. Belassult az egész, szóval jobb a friss telepítés.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.