Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Azt mar nem is mondom, hogy szinten penteken sikerult egy szepremenyunek Nagykatanal elforgatnia a vonatona vesznyitot, majd az ajtot kinyitnia, igy egy csodalatos ugras utan labat torte, amelynek oromere 1 orat ott varakoztunk . Termeszetesen 20 percig semmit nem tudtunk arrol miert allunk. Ugyebar 3 a magayr igazsag:
-bankkartya
-okmanyiroda
-vonat...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Иван


Иван
őstag

Okmányiroda szótól már eleve az idegrángás környékez...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) Dany007


Dany007
veterán

"Ugyhogy csoro vagyok mint a templom egere perpill , bankkartya nelkul "halott " vagyok ... "

Na igen, ez a nagy hátulütője ennek a "modern" világnak... :)
Elég egy kis "hiba" és máris a padlón vagy... =/ Sajnálatos, hogy ez még így megy a 21. században.
Még jó, hogy az összes bankkártyámat megszüntettem. Mert volt 3 is :s különböző szükségszerűségek miatt. De csak a lóvét vonták le róla. Ha használtam akkor meg azért. Aztán egy hosszabb ideig nem használtam, majd csak azt vettem észre, hogy valami mínusz 8 ezerben vagyok : o Na, akkor mondtam, hogy viszlát.
Fizetést kp-ben kapom. Számlákat is csekken adom fel, illetve utalási megbízással. Többet kell érte futkosni, sorban állni, de annyit megér nekem, hogy ne kelljen egy számlaszámot fenntartani.
Ja, másik sotry, most a lakáshitelhez járt egy hitelkártya "ajándékba". 500k-s hitelkerettel. Természetesen irdatlan kamatozással, szóval eszünkbe se jutott használni.
Viszont a poén, hogy a kártyát még ki se küldték(!) el se készítették, de már jött a papír, miszerint mínuszban van a hitelkártyánk számlája! Nem tudom hogy csinálták, de a vége az lett, hogy még nekünk kellett fizetni azért, hogy megszüntethessük azt a bankkártyát - és a hozzá tartozó számlát -, amit elvileg ajándékba adtak, nem is kértük és végülis meg se kaptuk!
Na ez a durva nem az anális szex :D

Na mind1, bocs a kirohanásért. Nem tartozik a témához, de hirtelen előtört belőlem mindez. :)

(#4) tildy válasza Dany007 (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

No igen. Ráadásul a call centeres csajszi is direkt "alám tett" , mehetek be a számlanyitó bankomba azért a bankkártyáért, amit általában kiküldenek .

Itt viszont mind a kp felvét, mind az átutalás, mind a számlavezetés INGYENES. :U

Amúgy semmi gond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Dany007 válasza tildy (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Akartam is kérdezni, hogy ez biztos, hogy Angliában történt-e...
Mert itthon mi biztos, hogy a balfasz ügyintézés miatt szoptunk...
Amúgy itthon is van már ingyenes számlavezetés, amennyiben van rendszeres havi minimum 150.000 forintos átutalás. Úgyhogy szintén szívás : ) Örülnék ha "feketén" keresnék annyit, nemhogy hivatalosan átutalva...

A másik, hogy régen úgy hirdették mindezt, hogy a " pénzért nem kell sorba állni ". Na én ezt a szöveget olvastam miközben álltam az ATM előtt és néztem a tömeget mire végre kitudtam venni a pénzem... Ez mondjuk már régen volt, akkor még OTP-s Junior kártyám volt.

A harmadik meg a nagyobb áruházakban a kártyás fizetés... Na, az is egy röhej... Nem egyszer kell 5 perceket várni, mire az előttem lévő kártyával fizet. Mert ugye odaadja a kártyát a pénztárosnak, ő beteszi a helyére, nyomogat valamit, odaadja az ügyfélnek, beírja a pint, aztán várnak. Várnak... Majd megjön a visszaigazolás, minden okés. Számla nyomtatás. Ügyfél aláírja, aztán talán már kész is....
Szóval ez röhej...

Ennek úgy kéne működnie, hogy a pénztár előtt van egy kártyaolvasó. Amikor a csaj bevitte az összes tételt odaadja a számlát, a vásárló lehúzza a kártyáját és viszlát...
Gondolom jobb helyeken már így működik.

(#6) tildy válasza Dany007 (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Kétféle leolvasó van leginkább : érintős és chipes . Mágneskártyás nagyon nagyon kevés helyen .
Egy bankkártyás fizetés nem több , mint amíg beütöd a pined. Aláírni nem kell.

A kártyád egyébként te dugod az olvasóba, vagy érinted. Van hátránya is-> nem egyszer kellett már visszamennem, mert benne hagytam....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) #53246592


#53246592
törölt tag

Multkoraban erdeklödtem valamilyen ugyben a központi okmanyirodanal telefonon. A hölgy _nagyon_ kedves es felkeszult volt. Miutan az kiderult hogy nem Magyarorszagon elek, nagyon kedvesen felhivta a figyelmemet hogy ezt kötelezö bejelenteni vagy az okmanyirodaban, vagy a nagykövetsegen. Mondtam neki hogy en par eve mar erdeklödtem a dologrol az okmanyirodaban, es elhajtottak hogy minek foglalkozni ezzel, meg ök ilyenröl meg nem hallottak, szoval inkabb a nagykövetsegen fogom elintezni a dolgot, ott legalabb jo esellyel tudjak mit is akarok. Egyelöre meg nem jutottam el odaig hogy felhivjam a követseget az ugyben:)

bankkartyas fizetes: az esetek tulnyomo többsegeben azzal fizetek, es nem tart tovabb mint keszpenzzel. nem tudom Magyarorszagon milyen öskökori vonalat hasznalnak erre a celra hogy olyan lassu amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#8) #47053824


#47053824
törölt tag

Miert fontosabb valakinek a kulfoldi bejelentest elintezni (bo egy ev alatt nem sikerult, talan meg egy hetet raert volna) mint mondjuk bemenni eloszor a bankba a kartyaert? :U

Nemtudom, lehetseges hogy nincs igy, nem voltam meg ilyen helyzetben, de az adott bank egyik fiokjaban nem lehet keszpenzt felvenni bankkartya nelkul?

(#9) dabadab válasza #53246592 (#7) üzenetére


dabadab
titán

"nem tudom Magyarorszagon milyen öskökori vonalat hasznalnak erre a celra hogy olyan lassu amilyen."

Telefonmodemet. Tudod, krrrr, krrr, biii-buuu, biii-buuu, bimm-bimm-bimm, az tart ennyi ideig. Persze nem mindenhol, de egy csomo helyen igen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) tildy válasza #47053824 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért kedves péter80, mert a bankkártyám még nem készült el. :U Várhatóan ma vagy holnap lesz készen. Hétfőn érkeztem vissza, és egyből mentem dolgozni, nem értem rá, Lloyds fiók nincs a közelben, másrészt este meg már nyitva sincs egy sem.
Egyrészt.

Másrészt pedig ment munkatársam nyilatkozni a követségre, és mivel én már jártam ott, és nekem is dolgom volt ott, így együtt mentünk (én már ismertem arrafele a járást). Ugye azt elfogadod, hogy egy mnyp nyilatkozat leadása már nem ér rá egy hetet?

Neki amőgy az első két hónapban nem volt bankszámlája, nálam volt a fizetése a bankkártyámon . Én akkor segítettem ki őt, most ő engem.

Harmadrészt:

Mint már írtam, mikor kijöttünk lassan másfél éve Angliába, bementünk MINDKETTEN a jegyzőhöz (Lajos a saját településén, meg én is) . Mert úgy akartunk kijönni tudod, hogy minden iratunk rendben, a külföldi tartózkodás lejelentve. Ahogy Bercinél is, nekünk is azt mondták, hogy semmit nem kell lejelenteni, ők nem foglalkoznak ezzel . Azt kell csak lejelenten, ha végleges eltávozás. Ez az ? Mondom nem, hát akkor ennyi.
Hát mint kiderült , nem ennyi. Mivel nem tudtuk elintézni a nyáron sem, ezért most kerítettünk rá sort, most viszont nem akartam újabb fél évet várni - nyár végén megyek haza megint- hogy ezt bejelentsem, nem akarom, hogy megüssem a bokám. Hát ezért.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) tildy


tildy
nagyúr

A pénzfelvételt amúgy neki átutalással (netbankom kifogástalan) , és az ő kártyájával felvétellel hála égnek jóval egyszerűbben meg tudjuk oldani, mintha be kéne mennem a bankba. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) #47053824 válasza tildy (#10) üzenetére


#47053824
törölt tag

Bocsásd meg nekem azt a tudatlansagom, hogy a kartyaelnyeles korulmenyeit nem ismerve nem gondoltam arra, hogy neked uj kartya keszul!

Ha jol remlik, akkor a nyilatkozattetel meg kitolhato par hettel bizonyos feltetelek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13) tildy válasza #47053824 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Semmi gond, de akkor előbb kérdezz és utána ugorj nekem:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) tildy válasza #47053824 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Amúgy jól emlékszel:
Amennyiben a magán-nyugdíjpénztári tag a személyes nyilatkozattételben akadályoztatott (testi fogyatékosság vagy egyéb egészségügyi ok miatt, illetőleg személyi szabadságát korlátozó büntetés vagy intézkedés hatálya alatt áll), kérésére a lakóhelye, tartózkodási helye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóság munkatársai felkeresik. Az érintett magán-nyugdíjpénztári tag a helyszíni nyilatkozattétel biztosítását legkésőbb 2011. január 21-éig - a csatolt nyomtatványon - írásban kérheti bármely nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál vagy a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál, illetve az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnál.

A törvényben meghatározott okokon kívül más felhozott indok alapján a helyszíni nyilatkozattételre nem kerülhet sor. (A járóképtelenséget házi orvosi vagy szakorvosi igazolással kell bizonyítani, amelyet a „Kérelem" nyomtatványhoz mellékelni kell.)

A nyilatkozattételre rendelkezésre álló időtartam alatt tartósan külföldön foglalkoztatott, tartós külföldi szolgálatot teljesítő vagy külföldi tanulmányokat folytató magán-nyugdíjpénztári tag nyilatkozatát személyesen a Magyar Köztársaság külképviseletén is megteheti. A személyes nyilatkozattétel során az érintett személynek a külföldi tartózkodás jogcímét igazolnia kell.
forrás: onyf weboldaa
Amennyiben a helyszíni nyilatkozattételre jogosult személy, illetve a tartósan külföldön tartózkodó pénztártag nyilatkozatát 2011. január 31-éig rajta kívül álló okból nem tudta megtenni, akkor az akadály megszűnésétől számított nyolc napon belül, de legfeljebb 2011. február 28-áig - a nyilatkozat fentiek szerinti pótlásával egyidejűleg - igazolási kérelmet terjeszthet elő.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Az a gáz, hogy valami érthetetlen és felfoghatatlan módon lakhellyel kapcsolatos dolgokat, csak az adott lakhely szerinti okmányirodában lehet elintézni. Tehát útlevelet, személyi igazolványt, gépjármű engedélyt stb. bárhol, bármelyik (helyi, központi, akármilyen) okmányirodában intéznek, de pl. egy átjelentkezést csak abban az okmányirodában ahova költözöl. Én nemrég hiába jelentkeztem be a y. kerületi okmányirodába (az van közel a munkahelyemhez) lakcímváltoztatás miatt, simán elhajtottak és mehettem máskor z. kerületibe újra. Bürökrácia. :((

Feel Good Inc.

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Megvan a bankkartya, nem volt egyszeru menet.
Bementem, nem talalja a szamlam, postcode nem jo. Ratelefonal valakire, mrgkerdi a postcodeot, az altalam mondott postcode pedig jo.

Rendszerben nem jol van. Se penzt nem vehetek igy fel, se bankkartyat nem kaphatok. ( tehat peter80 :semmit nem er ha utlevellel bebattyogtam volna akar tegnap a bankba, mert az keves) MEnjek vissza a statementemmel, akkor tehetunk valamit.

Mondom a nonek, pentek ota nem ferek hozza a szamlamhoz, csak neten, nincs penzem, es ez igy nagyon nincs jol. Jopar percig beszelunk, sajnos nem tud mit tenni, blabla. ( En kozben mar total ideg vagyok magamban, mondom ilyen nincs, ez hihetetlen()

Na vegul megkegyelmez nagy nehezen rajtam , oke, lepjunk be a netbankba, nezzuk meg az account numbert, keressuk ki , mi a gond a postcodeal.

Oke, F a vege a postcodeomnak a rendszerben, J helyett. Oke szuper, az account numberrel mar tudok felvenni penzt. A bankkartyam hetfon fog megerkezni, ( a telefonos holgy szerda-csutortokot mondott) addig is tudok kphoz jutni a penztarban , mehetek sorbaallni.

Allok a sorban, egyszer csak megint jon az ugyintezo, kezeben a boritek, es benne a bankkartyam....

Vegre.

Azt hiszem bankot fogunk valtani, a LLOyds itt kb olyan mint otthon az otp. Nem szeretem ha nem segitokeszek velem. De erdekes, hogy hiaba az utlevelem, hiaba az osszes adat magamrol es a szamlamrol , megis ilyen nehezkes volt hozzafernem a szamlamhoz. Elhiszem, hogy az ugyfeleket akarjak vedeni azzal, hogy account numebr nelkul, pusztan nevre+cimre+utlevelszamra (ezzel kotottuk a szerzodest) +alairasra nem ferhet hozza a szamlamhoz barki, csak az a baj, hogyha az a barki pont en, a szamlatulaj vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Yocó


Yocó
csendes tag

Nekem az álamokban egy ki helyen mint NY volt tapasztalni mit is jelent egy elektromos leállás.A pénztáros ugy számolta a tételeket,az eggyes termékek árait egymás alá írva elősször összeadta a 100as majd a 10es és a 1$osokat,ezután a maradékokat a többihez mindezt spnyul,de hogy ne legyen bonyolult hatosával csoportosította az árukat amit az előzőek szerint istmét összeadott.

(#18) #53246592


#53246592
törölt tag

annak azert örulök, hogy nalam az uj lakcim bejelentese igy zajlik:
leulök a zinternet ele, ott a "költözes bejelentes" oldalon azonositom magam a netbankom segitsegevel, beirom az uj cimet, finish. 2-3 nap mulva jön a level a postatol hogy a lakcim modositas megtörtent, az adatok tovabbitva lettek a lakcimnyilvantarto es a partnercegek fele. utobbi csak akkor ha beixeltem hogy tovabbitsak. sajnos pl a bankom es biztositom nem partnerceg, nekik kulön emailt kell kuldeni az uj cimröl. viszont meg a harommal ezelötti cimemre kuldött leveleket is tudja a posta tovabbitani, szoval nem nagy gaz ha egy-ket helyen nem tudjak hol is lakok jelen pillanatban.

(#19) Ivan15


Ivan15
senior tag

"hogy gondolom, hogy pénteken délután ügyet akarok intézni?! (a központi okmányiroda nyitvatartása szerint este 8-ig mehetek oda)" :F :F :F :F

A bürokracia rossz meg minden, de itt nem hiszem el -söt ellenörzes nelkül is teljesen biztos vagyok benne, hogy penteken semelyik okmanyiroda sincs este nyolcig nyitva -de meg hetköznap sem.... Inkabb reggel 8-tol... (es igen, penteken röviditett nyitvatartassal mennek ezek a bürokrata ügyek: hasra csapva kb. 14-15 oraig lehetnek nyitva)

(#20) Ivan15


Ivan15
senior tag

"Miért van központi okmányiroda, ha ugyanúgy le kell utaznod a lakóhely szerintihez több ügyben is?"
Valoszinüleg parhuzamosan vezetnek meg ma is egy kartotekrendszert a lakcimnyilvantartasrol. Amikor le kell utazni a lakohely szerintihez akkor az egy kartotekrendszer miatt lehet.
Hogy miert meg mindig? erre az a tippem, hogy egy lassu folyamat amig minden karton digitalizalasra kerül. Ez pedig a feltetele lenne egy hibamentes (ismetlödesek stb) adatbazisnak. Hogy miert központi? Mert nagyobb mint a többi es jol hangzik. Strukturalisan nem minden ügyben az meg ma sem -.
2005-ben meg en is könyveltem parhuzamosan kartotekrendszerre a pc/digitalis mellett Mo-n :K Igen 2005-ben!

(#21) Ivan15 válasza tildy (#16) üzenetére


Ivan15
senior tag

"Bementem, nem talalja a szamlam, postcode nem jo. Ratelefonal valakire, mrgkerdi a postcodeot, az altalam mondott postcode pedig jo."
Mi az a postcode?
Miert nem a bankszlaszamodat es a nevedet adtad meg? Mert ugy megtalalta volna a szlad. Ilyen kartyavesztes stb. a szlavezetö fiokban intezendö, mert ott vannak a fenymasolatok -es ott helyben ellenörizni tud az utleveled alapjan (összehasonlitja a kezedben levöt a fiokban levö fenymasolattal). Ha stimmelnek az adatok kezbe fel tudtal volna venni annyi penzt amig az uj kartya majd elkeszül.

Egyebkent pont a kartyavesztesek miatt is erdemes a "sajat" bankfioknak -különösen nagy orszagokon belül a lakcimhez mindig közel maradnia. Pl költözes utan erdemes ezert bankfiokot is valtani!

(ami automat. uj szlaszammal jar, ugyhogy minden fix költseget ujra be kell allitani -villanyszla, telefondij, berleti dij, a biztositasokat stb.)

Bürokracia :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Yocó


Yocó
csendes tag

Amugy sokat változott már mo-on is minden nem is hittem,a számlákat is
lehet netten fizetni (anyám szláit én utalom azt sem tudja miért mit fizet,
semmi szlát nem kap,a nyugdija is idejön,hetente kártyára utalok és
egy megbizott bevásárol neki,csak annyi pézt emelhet le amit utalok,
az egyéb költségeket egy rokon megoldja) ez a posta meg sárga csekk
elég már csak a surmóknak való,sorban állni meg ilyesmi.
Az okmányiroda is net-en van,minden nyomtatvány nyugdij ilyesmi
nagyrészt intézhető,legelábbis beadható,de a választ postán küldik,
ugy a biztos ha postán elveszik,nem pedig emailben jön a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#23) proci985 válasza #53246592 (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt is hasonló a helyzet, csak a skatteverkettel. bankokat és mindenkit is értesítik a dologról.

egyébként a Fehérvári tényleg jó fiók, egyszer nem volt nagyobb sor, volt ülőhely, volt tisztaság. egy órán belül bármit el lehetett intézni időponttól függetlenül, ami már jól közelíti a helyi adóhivatal tempóját. és nekem ők voltak egy időben a lakcím szerintim.

kiköltözés bejelentése: muhahahahahaha. elnézést. anyám elvált, viszont nem jelentkezett ki a házból, ami apámé maradt. kellett egy erre az alkalomra szóló meghatalmazás, hogy leadhassam a saját kezével írt papírt (és csak azt), kellett a személyi és (!!!) a lakcímkártyája, meg ugye az én összes adatom. és persze mindig ott derült ki, hogy dehát nincs itt a személyi? miért nem jön be személyesen? szóval nagy nehezen át lettünk jelentkezve hozzám (hála égnek legaláb a földhivatalhoz nem kellett rohangálnom), illetve tavaly levelek miatt Kőszegre. ott viszont már nem hitték el, hogy nagyanyám a tulaj, szóval mehettek földhivatalba is, meg mindenhova.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) tildy válasza Ivan15 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

iranyitoszam.

Bankszamlaszamom nem volt nalam, meg az a bankkartyan van errefele rajta. Nevem, lakcimem nem volt eleg, azzal nem tud beazonositani. Akkor sem, ha szuletesi datumom,elozo lakcimem, utlevelszamom , anyam nevet, barmit megmondok. Csak nev es postcode (irszam) a jo (alapesetben) .

Nagynehezen megis engedett a no, na jo, lepjek be internet bankba, onnet az account number meglesz, és akkor már az is jó , akkor már rendben vagyunk.

Termeszetesen a szamlavezeto fiokomban voltam. A megnyitaskor hasznalt utlevel nalam volt.

Na szoval , amit leirtam ugy tortent, addig semmilyen igazolvany es egyeb adat nelkul nem volt hajlando ugyintezni a holgy, amig:

-be nem viszek egy szamlakivonatot vagy
-be nem mondom a helyes postcodeot
-vegul megszanva oke, jo a szamlaszam is.

Sajnos nem en voltam hulye.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) tildy válasza Ivan15 (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

[link]
Elérhetőség, felvilágosítás, ügyfélfogadás / nyitva tartás

Cím: 1133 Budapest, Visegrádi u. 110-112.

E-mail: kozponti.okmanyiroda@mail.ahiv.hu
Ügyfélfogadási idő / Nyitva tartási idő:

Hétfő: 8:00 - 20:00
Kedd: 8:00 - 20:00
Szerda: 8:00 - 20:00
Csütörtök: 8:00 - 20:00
Péntek: 8:00 - 20:00
Szombat: 8:00 - 14:00
Vasárnap: 8:00 - 14:00

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) gaborbol válasza tildy (#25) üzenetére


gaborbol
őstag

Mi mielott kijottunk elmentunk a TB-hez,hogy hivatalalosan lemondjuk/kijelentkezzunk.
Hova mennek? USA.
Akkor okmanyiroda es kijelentkezni az allando lakcimrol,mert amig allando lakcime van Mo-on addig koteles TB-t fizetni.
Lakcimbejelento lap ideiglenesen - veglegesen kulfoldre tavozott rublika, huzza be a megfelelot,es kesz.
Okamnyiroda, csokolom a Tb-nel ezt mondtak, igen jol mondtak ezt tessek kitolteni.
(nalunk mas a szitu mert EU es nem EU ugymenet kozott kulonbseg van)

Mindenhol emberek dolgoznak, tevedhetnek, beleszarhatnak, lehetnek kepzetlenek, idegbetegek, lustak, belefasultak, vagy eppen ezeknek az ellenkezoje, emberek.

En 6 evet dolgoztam okmanyirodakban IT szervizeskent. Vegtelenul kedves es turelmes vagyok, de amig neha gepet csereltem egy-egy ugyintezo melett, amit az ugyfelek eloadtak ,basszus, mar en szoltam rajuk, hogy vegyenek vissza magukbol, mert mar nekem is sok, pedig nem is hozzam beszelt.

En ott maximum egy hetig meloznek, aztan jonne a lapat, mert nem turnem-turom el hosszutavon azt a szart amik ok kapnak ott napi 8 oraban a het minden napjan.

Arrol nem is beszelve ,hogy annirya le lett epitve a letszam, hogy nem lehet beteg szinte senki, mert nem tudjak potolni, ergo bejossz betegen, vagy repulsz, vagy nem jossz be, de kiutalnak a tobbiek....

Megcsinaltuk anno a 2 monitoros rendszert, amikor csinaljak a kepet, akkor meg tudta mutatni az ugyintezo, hogy hogy nez ki a kep, ha nem tetszett magadnak, akkor csinalt annyit amig olyan nem lett ami tetszett az ugyfelnek.Tokre orult az ugyfelesek 97%-a.

1 honap mulva megyek ki, nem megy a monitor.
Mivan nem jo, van nalam tartalaek, mindjart kicsierelem.
Nem kell, megy csak ki van kapcsolva.
De miert?

Elso heten majdnem tetlegesseg lett miatta az irodaban.
Az ugyfelnek nem tetszett a kep, mert nem latszott az aranylanc es a kereszt a nyakaban.
Inkabb kikapcsoltuk, ugyintezot a helyszinen majdnem elvertek, majd megigertek neki, hogy melo utan megvarjak.
(arcfelismero rendszer van, ha a nyakabol latszik valami a rendszer mar engedi feltolteni a kepet, ugyintezonek esellye sem volt, dolgozz ott, becsulettel csinald a munkad, elgyel vidam es segitokesz a het minden napjan.)

Az elet nem igazsagos, a jo szinte sose nyeri el melto jutalmat, csak a mesekben.

Azt ,hogy kulfoldon sokkal kedvesebbek segitokeszebbek kar otthon varni, mert ugysem az lesz. Amig nincs letbiztonsag, fix megelhetes, anyagi gondoktol mentes hetkoznapok, sem az ugyfelek, sem az ugyintezok helyzete, munka morala nem fog megvalltozni.

[ Szerkesztve ]

(#27) tildy válasza gaborbol (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez érdekes, mert külön kell bejelenteni a kettőt. Mármint az ideiglenes külföldön tartózkodást , meg a tb-t két külön helyen, és hála égnek az ideiglenessel megmarad a magyar állandó lakcím is, ami esetén nem kötelező tb-t fizetned, mint kiderült. ( ha ideiglenesen de 3 hónapnál tovább vagy külföldön, magyar állandóval, akkor külföldön fizeted az ottani tbt)

(Mi a jegyzőhöz menünk el kijövetel előtt, persze mindkettőnknek két küln helyen is azt mondta két különböző jegyző, hogy csak akkor kell bejelenteni , ha kivándorlás)

Alapvetően nem asztalt verni megyek oda, a dolgomat akarom elintézni, nem véletlen kérdeztem, hogy nem tudom, jó helyen keresgélek-e (útlevél , személyi voltkírva, lakcímbejelentés nem) , nem tartom korrektnek a "mit képzel az ügyfél reakciót".
Dolgoztam ügyfélszolgálaton, frontvonalban, tudom milyen. De ha korrekt az ügyfél van, ami nem engedhető meg.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.