Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Miért nem mondtad, hogy 40ért elviszed.
Aztán alkudozol vele.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Egyértelműen a hirdető volt a paraszt.

[ Szerkesztve ]

(#3) ivana


ivana
Ármester

Szokásos magyar tahó aki szerint aki nem képes elviselni ha alkudsz

(#4) szupermacs


szupermacs
veterán

Ilyenektől egy fillérért sem vinnék semmit.

(#5) d@vee


d@vee
őstag

Szokásos jófogásos tahó paraszt...
Sokszor hirdettem már, illetve vásároltam onnan, de ha te megmondod a tutit, pl. nem akarod eladni az árudat annyiért, amennyiért akarja, vagy netán megmondod, hogy szerinted kicsit drága, te vagy a seggfej.
Hirdettem múltkor egy telót, 50 ezres értékben, de írtam, hogy cserét is elfogadok, viszont hasonló árú és tudású készülék ellenében. Sokszor megesett már, régen nagy telefon bizniszes voltam :D Írtak, hogy adnák a vacak kis 15 ezres telójukat érte. Mondom nem cserélek, mert nem egy ár kategória, stb...Erre akkor pótolnak egy 10-est...szintén nem cserélem, de ilyenkor meg én vagyok a hülye, mert szerintük a tuti üzletet hagyom ki :W
Kicsit off...szintén telefonnál maradva, ajánlják a telóikat, hogy pici hibája van csak...berepedt kijelző. De érted, szerintük pici hiba...Vagy mikor azt hirdetik pici hibával, hogy nem lehet vele telefonálni, mert nincs térerő (letiltott gondolom, vagy a függetlenítést elrontották), de csak pici hiba, mert lehet rajta wifin netezni meg játszani...
Vagy 2 éve notit kerestem és valami strapabíróba gondolkodtam. Találtam is egy jó állapotú ThinkPad T500-ast, ATI HD 3650-es vga-val. Címben az volt, hogy Lenovo Thinkpad T500 GAMER laptop.
Ráírtam, hogy ez amúgy nem gamer, hanem egy jóféle igásló, stb...teljesen normálisan. Erre jön a válasz, hogy én egy "tudatlan idióta k*csög vagyok", mert ezzel lehet játszani is, hogy a fenébe ne lenne gamer, elmehetek az anyukámba. Na képzelhetitek :D Nem vagyok egy indulatos egyén, de a lapost körbetekertem volna a csávón.
Vagy szintén laptop keresés, oda volt írva, hogy postán is küldi, felhívom...hát ő nem postázza. Vagy ha igen, max 2 hét múlva :F
Vagy a mostani laposom :D Felrakás után vagy 20 perccel már írtam is, ledumáltam az illetővel, hogy semmi baja, minden frankón működik...én hittem neki, rendesnek tűnt. Ja azt elfelejtette közölni, hogy az "y" gomb a billentyűn nem jó, vagy csak szökő évente működik. :C

[ Szerkesztve ]

Ja

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

wow... egy ilyenért billentyűzetet ragadni, napi szinten én akkor nem csinálnék mást csak logout bejegyzéseket írnék :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) szupermacs válasza d@vee (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

Ilyen az üzleti élet! ;]

(#8) d@vee válasza szupermacs (#7) üzenetére


d@vee
őstag

Ilyen ez a "pop szakma" :DDD

Ja

(#9) Carasc0


Carasc0
őstag

Ebből a párbeszédből nem mondja meg senki hogy ki volt a hunyó! Számít a hangnem, avagy a kommunikációs stílus is számít.

"A golyó vagy kötél" részt nem értem, itt mire gondol. Ha ebben keresendő a bunkóság, akkor oké. De azért nem bunkó valaki, ha nem akar alkudni. Te kínáltál érte 34K-t, ő nem adta oda. Ezen semmi kivetnivaló nincs. Az már inkább erkölcsileg alacsony színt, ha valaki azért sír, mert nem volt valaki hajlandó alkudni. Én is sírhatnék hogy nem adják olcsóbban a kenyeret. NEM. Az annyi. Ha nem tetszik, megveszed máshol. Itt akkor jönne csak a bunkóság, ha a hírdető alkuképesként tünteti fel az árat. Ellenben ha alapértelmezetten nagyon drágálottad a 45K-t, akkor te vagy a hibás kedves érdeklődő, mert eleve fel sem hívtam volna. Ha meg azért hívtad, mert "HÁTHA" alkuszik, akkor sem ő a kretén sztem.

Szumma: 2 dolog ami miatt talán a hírdető a bunkó: "a beszólásért, vagy a hangnemért". Ennyi. A többi sírás! :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#10) ivana válasza Carasc0 (#9) üzenetére


ivana
Ármester

Ha az ár fix azt kell feltüntetni, egy aprós oldalon alapból az ár alkuképes ahogy a piacon is. :U Alkuképesként meg értelmes ember max. akkor tüntet fel árat ha valami lomtól akar szabadulni és kb. bármiért ami hasznos oda adja.

Egy időben a hardver aprón direkt utaztam az olyanokra akik túl drágán hirdették meg a terméket, és általában sikerült alá alkudnom a szokásos árnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Casoli


Casoli
őstag

Hát azért nézzük már meg az eladói oldalt is. Mikor egy most is 100ezerért kapható cuccot hirdetek használtan, de új állapotban 70ért, aztán jönnek az üzenetek, hogy 35ért azonnal viszem, egy idő után bekattan az ember. Ha valaki pofátlanul olcsón akar valamit venni, akkor bírja elviselni a kritikát. 17ezerért nem is biztos, hogy volt valóban eladó termék.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12) TheLázs válasza Carasc0 (#9) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nem volt kitéve ár, de ezt talán le is írtam. Ezért szólt a megkeresés. Miután elmondta, közöltem, hogy nekem sok. Nem az édesanyját szidtam, etc...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#13) Carasc0 válasza TheLázs (#12) üzenetére


Carasc0
őstag

Ő sem szidott! Mos nekem az jön le, hogy neked nem tetszett hogy nem 34K-ért adta oda neked. Nem szidtad anyukáját, de nem értem akkor mitől vagy úgymond kiakadva. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#14) #00137984


#00137984
törölt tag

Jófogást én sem használom adás-vételre, mert néhányszor megjártam. Retró videójátékokat gyüjtők és egy jó állapotú NES gépet kerestem. Emberünk feltüntette a postázás lehetőségét, amit meg is beszéltünk az üzenetekben és úgy gondoltam, hogy már enyém a NES gép a Super Mario 3 játékkal. Egy nap elteltével rámüzen ingerült hangnemben, hogy én miket képzelek... mert ő utánvéttel nem ad fel csomagot. Én világosan kiirtam neki, hogy utánvétes csomagküldés vagy Háztól-Házig csomagküldés lenne jó nekem. Szóval időközben ő eladta már másnak a játékot, mert ő előre utalta neki a pénzt. Vatera baromság... Én persze időközben már vettem két másik NES játékot, amit már postára adtak. Másnap megtaláltam egy jó NES konzolt 5 játékkal és Háztól-Házig megrendeltem. Ingyenes kiszállitásnak igérte, de az árban feltünően meglátszodót a Háztól-Házig csomagküldés dija. Egye fene... nem bánom, mert igy is jó üzlet volt. Viszont az előtte megrendelt két NES játék ennek a csomagnak is a része volt, ezért lett két felesleges NES játékom. Majd egy hónapon belül rendeltem a Jófogáson egy NES játékot, amit gyüjtői állapotban igértek. Hát közel nem az volt... A gyenge minőségű fényképek sem tárták fel azt ami ezek után fogadott. :((( A cimke egyben volt, de irtó karcos volt és a kazetta is jó ütött-kopott volt. A pinek viszont olyan oxidáltak voltak, hogy sok időmbe került az állapotuk rendbehozása. Nem tartottam meg ezt a NES kazettát sem, hanem megvettem máshol. Itt a hardverAprón nem volt rá vevő, ezért a három NES játékot meg bizományos értékesitésben adom el jóval áron alul. Nem tudom eladják-e ott valahogy, mert nem a retró játék a fő profiljuk. Ha nem sikerül nekik sem eladni, akkor felviszem a fővárosba. Ott van még retró játék üzlet. Mindenesetre a Jófogásról többet nem veszek NES játékot, pedig most SNES konzolt keresek a gyüjteményembe. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.