Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz Soderes #1 üzenetére

    Ugyanezeket gondolom és érzem én is. Sajnos. Rengeteg laptopot forgattam már a kezeim között, ezek közül rengeteget bontottam és szereltem is már. Agyrém, amiket a gyártók művelni tudnak akár hardveresen, akár ergonómiát vagy anyaghasználatot tekintve. Az is bicskanyitogató, hogy ki tudtak adni olyan harmatgyenge processzorral gépeket, amik még internetre vagy Youtubera sem elegendők jóindulattal sem (lásd pl. Intel N(eveddmeg) CPU széria). És igen, ismerős az a jelenség is, hogy a laptopot szétszedve szó szerint nincs benne más, csak egy icipici full integrált alaplap a sarokban egy réz lappal a tetején hűtésnek, integrált 64GB-os tetű lassú EMMC-vel háttértár gyanánt, amire fel van erőltetve egy Windows 10 Home. Aztán a 2. nagyobb frissítési körben el is vérzik az egész, mert még arra sincs elegendő hely. Olyat is láttam, ami kapott belülről súlyt, hogy minőségibbnek tűnjön és ne szálljon el magától a pille könnyű mivolta miatt.

    A Thinkpadeket szerettem, még az IBM idejében is. A Lenovo beletúrt rendesen, de még náluk is sikerült jobb modelleket kiadni. A Dell Latitude szintén szívemhez közel álló széria, de itt is rohamosan csökken a színvonal nagy bánatomra. A HP Elitebook hullámzó, de kifogható volt normálisabb belőlük.

    #2: A Clevokat még az ősidőből ismerem, de nem maradtak túl pozitív benyomásaim. Az újakkal lehet más már a helyzet, utánanézek.

    #4: [link] Full moduláris, minden téren bővíthető, a right to repair és fenntarthatóság elveit követő startup, Linus is beszállt, mint befektető. Tetszik a koncepció, a modellek, pozitívak a visszajelzések, szívesen kipróbálnék egyet, de sajnos itthonról még nem rendelhető. Itt is van már topikja a fórumban.

    #5: Ne is mondd, ez kimaradt, de teljes numerikus rész nélkül számomra nem létezik laptop. Annyiszor használom, hogy ha ez nincsen nem tudok érdemben dolgozni. Úgyhogy még ez is nehezíti az új gép kiválasztását. Lehetetlen küldetésnek tűnik.

    A korábbi Precision modellek nagyon brutálisak voltak, ott még tényleg érződött, hogy az egy más világ és a prémium kategória van a kezedben.

    #6: Laptopon nem játszom, nekem arra ott az asztali gép. Nemrég volt nálam egy jelenleg is kapható csúcs szériás Asus ROG gamer laptop RTX VGA-val, brutális Ryzen CPU-val. Villámgyors volt, de az akku idő konvergált a nullához, cserébe melegedett is és ott volt egy óriási nagy kockázat az RTX VGA személyében, ami számomra teljesen felesleges. El is adtam gyorsan, mert a touchpad is szörnyű volt, olyan igazi Asus "minőség". Tökéletes nekem az integrált Intel VGA a melóhoz, nem vágok videót, nem szerkesztek fotókat, de örülök, ha az akku azért bír pár órát teljes fényerőn is és nem égeti szét a térdem a gép menet közben.

    A TN HD panelek is irtó lassan kopnak ki a piacról. Még csak most kezd jobban elterjedni a konzumer belépő szinten a FullHD IPS panel és nem sokkal van csak lemaradva mögötte a gagyi HD TN. Ez tényleg bosszantó. Csak az tudja mekkora is az ugrás, aki mindkettőt használta egymás mellett. Az egyik amit ma már tiltanék az a HDD a laptopba a rendszernek, a másik pedig a HD TN panel. Nyilván van olyan felhasználási terület, ahol elég az, ha képet ad valami, oda megfelel, de bármi, ami munka vagy multimédia, oda egyszerűen nem való már.

    #8: Nehéz téma ez. Egyetértek abban, hogy az egységesítés jó irány és szükséges. De azt is látom, hogy a laptopokhoz nem ideális töltésre USB-C port. Egyszerűen nem optimális. Sérülékeny, nehéz cserélni, sokkal komplexebb is, mivel tölt, adatot visz át és még ezen kívül is csomó egyéb funkciót végez el, amihez irtó komplex vezérlők, flash IC-k, programok kellenek. Ezek pedig bizony tönkre is mennek akár szoftveresen, akár hardveresen és ember legyen a talpán, aki ki tudja nyomozni, újra tudja írni, rá tud jönni, hogy miért nem kommunikál egymással a töltő és a vezérlő. Követek pár csatornát, akik laptopokat javítanak és mindenki egyetért abban, hogy ez egy nagyon rossz lépés volt, mert egy ilyen hiba esetén az alaplap (és ezzel általában az egész gép is) megy rögtön a kukába. Míg ezelőtt mi volt? Kicserélted a csatlakozót, ha fizikai sérülés érte, rosszabb esetben kiforrasztottad és tettél be helyette egy másikat. Ha pedig a töltő áramkör ment tönkre, akkor legtöbbször cseréltél egy BQ chipet és ment minden tovább. Na ezek most megszűntek ezzel az egységesítéssel. És ez mind csak akkor lesz húsba maróan valóságos, ha a gari idő után 1 héttel megy tönkre a csoda laptopod, amit a szerviz visszadob azzal, hogy alaplaphibás, de rendelhetnek bele másikat a gép eredeti árának a feléért.

    https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

  • angyalpc2

    aktív tag

    válasz Soderes #1 üzenetére

    DELL G15 5520
    full jó az igényeidnek

    De egyébként meg Thinkpad P széria pl P52 vagy P16
    https://www.lenovo.com/hu/hu/laptops/thinkpad/p-series/ThinkPad-P16-Gen-2-16-inch-Intel/p/LEN101T0069

    Kicsit rinyálásnak érzem a leírtakat, noha nekem is T420-am van és látom az ócskulást az új gépeknél...

    USB-C mizzériát nem értem, full jó, megy róla a dokkoló, a kijelző.
    Kitörik..hát az már nem a gyártó hibája már bocs.
    Ha a normál vastag kitörik az is kuka, elrecsen a lap.

    A processzor fejlesztést én is naqyon sajnálom. főleg az i5->i7 -re upgradeléseket... (BGA-zva még megoldható, de többe van a hús mint a leveles)

    Memória nem vészes...ma már 16GB-vel kijön a komolyabb gép, de valóban 32 van hogy jól jönne.
    (itt is lehet BGA-zni ha kell de többe van a hús mint a leves.)

    SSD ..pont nem érdekel már... ha van 512GB az elég, ha kell több az már csak adat tárolás..USB-C 1T-t simán kapni. alig nagyobb 1 pendrijvál...

    Ne a laptopok mobilok elektronikai hulladéka miatt aggódj, hanem a kaksikocsik miatt, ahol 1 kocsi 1 tonna elektronikai hulladék.(vezérlés kijelző kábelek akku)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Soderes #1 üzenetére

    "Plusz mivel a palmrest nagy részét elveszi, ezért mindig beleérek valahogy és nem kell ecsetelni, hogy ez is mennyire frusztráló."

    Jobb OS-eken van ilyen, hogy gépeléskor letiltja a touchot, és elég jól is érzékeli, mikor gépelsz.

    C csati, szerintem nem gáz. Minimális számú hibánk van ilyenből a munkahelyi gépeken.

    Cserélhető proci : nem a gyártók hibája. Nézd meg, van-e az Intelnek mobilprocija nem FC-BGA tokozással. (Én nem tudok róla, Gen3 volt az utolsó.) Tehát ha akar se tud a gyártó olyat csinálni, amiben cserélhető.

    @angyalpc2 : Nagyon kevés gyártó teszi már üzlet gépben a nem C töltőcsatit az alaplapra. Nem véletlenül; a legtöbben könnyű cserélni. C ritkán sérül, legalábbis eddig pl. itt a több száz géppel melóban egyet sem törtek el.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Tikakukac

    titán

    válasz Soderes #1 üzenetére

    Csak 1-2 pontra:
    Régen sem dívott 5 kilót vinni. Még az ős IBM korban sem. Lásd X sorozat. Ez nem ezen múlik.

    Az, hogy milyen az akku formátuma megint teljesen lényegtelen.

    Amit láttál fura hűtést az azért volt, mert az egy tablet procis laptop volt. Rakhatsz rá hűtést, de remélem 10 centis venti van a telefonodban is akkor.

    Csak így a nagyobb részekre refelktáltam. :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák