Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gratulálok a munkáidhoz. Mindegyik remek ötlet, engem a lépcső világítás érdekelne. Meg később az utolsó bekezdésben leirt lámpák a motorra, csak én kocsira szerelném. A lépcső világításhoz van valami rajzod?

(#2) Teasüti válasza icemad (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen jellegű rajz érdekelne?

(#3) icemad válasza Teasüti (#2) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy egyszerű egyvonalas rajz. Mit, hova, milyen sorrendben kell bekötni, esetleg pár tipp, hogy mire kell nagyon figyelni. Köszönöm.

(#4) Teasüti válasza icemad (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az autós világításhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy ha megteszi az egyszerű analóg 12V RGB, akkor készre szerelt terméket vennék. Vannak már olyanok, amihez színvonalas telefonos alkalmazás is van, ha a távirányító nem volna elég. Anyagilag és időráfordításban ez a legkedvezőbb ajánlat.
Digitális szalagot az vegyen, aki már közeli ismeretséget kötött az Arduinoval vagy a mikrovezérlőkkel és szeret programozni, barkácsolni.
Árban egyáltalán nem költséghatékony és elég sok felszerelés is kell hozzá, ha mindent magad akarsz szerelni. Én saccra se tudnám összeszámolni mennyiben lenne a videóban látható munka, ha a nulláról kéne megvennem hozzá mindent. A munkaórák száma meg hetekben mérhető, ha a szoftvert is hozzáveszem. :)

(#5) Teasüti válasza icemad (#3) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Erről akkor készítek majd egy külön cikket. :K

[ Szerkesztve ]

(#6) icemad válasza Teasüti (#5) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm.
Igazából van hozzá itthon majdnem minden, arduino, led szalag, táp, aluprofil, vezetékek, forrasztó állomás. Az érzékelők hiányoznak. Kisebb dolgokat már csináltam, de arduino nélkül, mivel nincs időm programozást tanulni.

Az autó világításhoz tudsz esetleg linket?

(#7) Tubi2


Tubi2
senior tag

Nem tudom megnyitni a FB-os vidiket :(

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#8) Teasüti válasza Tubi2 (#7) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Be vagy jelentkezve?

(#9) Teasüti válasza icemad (#3) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt van róla a kapcsolási rajz, ha az segít.
A szalag másik végén ahova a P2 csatlakozó megy, ott egy fotodióda van és még egy PIR szenzor, 4 eres vezetéket húznék ki oda tápnak és a két jelnek. Vagy egy erősebb kábelt betápolni a szalag másik végét is és akkor onnan levenni a tápot a szenzoroknak. A jelet át lehet küldeni akár RF modulokkal is és esetleg használni egy telefontöltőt, de ahhoz kéne egy MCU akkor oda is.
Szalagnak én 5V-os ws2812b-t használtam, de némi szoftvermódosítással ésszerűbb volna a SK6812 WWA szalag, ahol harmad akkora fogyasztásból megvan a fehér szín (nem színes).
Esetleg ha van 12V verzió, akkor azzal készíteném a végleges változatot, nincsenek akkora áramok, nem kell olyan sűrűn betáplálni - egy 5 méteres szalag talán nem is brownout-ol egyáltalán.
A táp egy sarkalatos pontja a rendszernek, én 5V-os laptoptöltő jellegűt választottam, de sajnos ebből csak Aliexpress-es verziót találtam, ami nem egy életbiztosítás. Ha van hova beépíteni, akkor PC tápot használnék, vagy kifejezetten ledes világításra szánt tápot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.